Eşimle son 2 aydır sürekli tartisiyoruz

Konuda tek takıldığım yer gerçekten gelip eve kontrol ediyorlar mı ?
Devletin denetim mekanizmasi korkunç derecede hızlı işliyormuş, ben yıllarca yanlış ogrenmisim.
13 yıllık memurum üstelik karantinada yeni çıktım, bir kere bile denetime gelmediler. Galiba kocası konu sahibini fena halde kekliyor.

Tam anlamadım çok karışık yazmışsınız. Eşiniz kamuda mühendis mi? Yedibin maaş alması lazım. Başka borcunuz yoksa evden de cikmiyorsaniz bu iyi kötü yeter, ayrıca kronik rahatsızlığımi var ki o kadar çok izin verdiler? Dükkan konusunu zaten hiç anlamadım. Hem hep dipdibehiz demişsiniz hem yasak saatine kadar evde demişsiniz. Bu pandemide dükkan açmak zaten başlı başına saçma.
Şöyle şöyle özetleyeyim 9 aydır izinli son 3 aydır ablasının dükkana yardıma gidiyor evde değil yasak saatine kadar gelmiyor evet maaşı o kadar normalde sakat devlet kısa çalışma ödeneği az yatırdı için daha az alıyor ve ev kredisi ödüyoruz bebeğim mamalı tabii ki sıkışık durumlarımız oluyor

Eh evde gerginlik olmasinda ne olsun. Adam yalnis yer icin kendini paraliyor (ona ordan bir kurus koklatmaz ablasi felan hic bos hayaller kurmasin kimse). Sizin eve yeterli kadar ilgi göstermiyor. 3 ayda hangi is yeri bitmez ki? Ben sizin yerinizde olsam kücük seylerin kavgasini yapmak yerine temel sorunlardan isi cözerim. Bu arada hicbir is yeri ek isi izin alinmadan kabul etmez.

Bence şimdiye kadar nasıl idare ediyorsanız öyle devam etseydiniz böyle para filan almadan gidip gelmesini doğru bulamadım.Neyse olan olmuş artık bence çok müdahil olmayın gitme filan diye zamana bırakın bakalım kafanızı dağıtacak şekilde zaman geçirin evde

Bir erkeğin en büyük korkusu evini geçindirememek kaygısıdır. Ki eşinizde bunu yaşıyor gibi geldi kendince bir çözüm bulmaya çalışmış olmalı ablasından dolayı. O da evin ihtiyaçlarından haberdardır, karşılayamamak onu yeterince geriyordur. Ablasının işininde azda olsa sizi rahatlatacağınız düşünmüş o yüzden girişmiş olabilir. Sizde birazcık sabredin. Zaman ne getirecek. Sorun çıkarmamaya çalışın. Allah kolaylık verdin hayat çok pahalı .Bi konu sahibi vardı arabanın ruhsatı eşinin üzerine ama araç abide dolayısıyla aracın tüm borcu eşine geliyor bu da sürekli sorun oluyordu evlerinde, konu sahibi eşinin üzerine çok gidiyordu adamı bıktırıyordu sizinki de ona dönüşmesin.

Birde bu süre zarfında eşim yorgun geldiği için bize eve çocuğumuza zaman ayirmiyor ki yasaklar geldi son dakika hep eve gelir şu eksik al derim kapanmıştı der geçer ben bişey olursa ararım ki bebeğinizde var acil durumda olabilir bu cevap vermez sena ablam aramış ona hemen dönüş yapmış bana hep yoğunum vs diyo telefonuna baktığımda fark ettim 1 saatlik iş kaldı diye çıkıyor evden son yasak saatine kadar gelmiyor yok elektrikçi geldi yok malzeme geldi vs bu yüzden bende sürekli tartışma çıkarıyorum nasıl kavga etmeden bı çözüm bulurum
Eşinizin telefonunu kurcalamayı denediniz mi. Benim aklım karıştı da. Konu başlığı 2 aydır tartışıyoruz dediniz. Ama farketmeden yapmalısınız bunu. Size karşı tavırlarına da dikkat edin.Yangına körükle gitmek istemem.

Bunu da anlamadım. Kamuda idari izinli olunca maaş kesilmezki. 10 günden fazla rapor alırsan az bı kesinti olur sadece.
Eve gelip kontrol etmeyi de ilk sizden duydum. Şimdiye kadar kimse gelip beni kontrol etlmedj.
Herhalde yanlış anlamış şimdi memurlar ek iş yapamaz ya bu yardıma gidiyor sigortalı çalışmıyor. Yardım yani o yüzden sıkıntı olmuyordur

Ben eve gelip kontrol ettiklerini düşünmüyorum da siz eşinize çok baskı yaptıysanız git bir yerde sigortasız çalış diye size böyle bir şey sıkmış gibi geldi.
1 yaşındaki çocuğun mama ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Artık yavaş yavaş ek gıdaya geçseniz sizin için de daha kolay olur.
Evet eski eş ve görümceyle ortak iş kurmak dünyanın en saçma şeyi o kadar anlaşıyorsa ne diye boşanmış?
Son anlamadığım konu ise eşinizin maaşı neden kesildi ? Kamu çalışanı ise pandemi dolyısıyla idari izinli olması gerekmez mi?

kızkardeş meselesine yeni gelebiliyorum bu kadar ayrıntıdan sonra. Sizin şu an zor geçindiğinizi biliyor mu görümceniz. Eşiniz biraz daha mı açık konuşsa acaba ablası ile. Ablacığım millete napıyorsan yap beni ilgilendirmez ama ben buraya gelmek için masraf yapıyorum şu an kıtkanaat geçiniyoruz evde bebeğimiz var. Bana maaş ödemeyeceksen, ben artık gelmekte zorlanacağım. Gibi..
nasıl bir iletişim kuruldu aralarında. Eşin sanki ablasıyla tam konuşamamış gibi hissettim.
Bu arada görümcenizin diğer çalışanlara da maaş ödemediğini asla düşünmüyorum. İnsanların maaş almadan işe geleceğini düşünmüyorum.

Devlette calisiyor kontrole geliyorlar deyip sonrada son aylarda sabah 8 akşam 8 cafede çalışıyor demissiniz. Ayrıca devlet esinizin iyiliği için çalışma diyor, eşiniz gidiyor cafede çalışıyor. Nerden tutsa elde kalan bir konu.
Ayrıca kamuda mühendis ama aldığı para yetmiyor. Asgari ücretle çalışanlar napsın?

Devlette calisiyor kontrole geliyorlar deyip sonrada son aylarda sabah 8 akşam 8 cafede çalışıyor demissiniz. Ayrıca devlet esinizin iyiliği için çalışma diyor, eşiniz gidiyor cafede çalışıyor. Nerden tutsa elde kalan bir konu.
Ayrıca kamuda mühendis ama aldığı para yetmiyor. Asgari ücretle çalışanlar napsın?
Eşi konu sahibini kandırıyor ama konu çok karışık. Başka biri bile olabilir adamın hayatında.

Eşi konu sahibini kandırıyor ama konu çok karışık. Başka biri bile olabilir adamın hayatında.
Insallah oyle bisey çıkmaz sonu. Birde konu sahibi yetinmeyi bilmiyor bence.
Suda cok mantıksız geldi, bu adam 3 aydır cafeye yardıma gidiyor. E ablası demiyor mu sende çalışıyorsun al buda senin paran. Mesela ablasi 1 ay para vermedi, ee gitmesin.

Insallah oyle bisey çıkmaz sonu. Birde konu sahibi yetinmeyi bilmiyor bence.
Suda cok mantıksız geldi, bu adam 3 aydır cafeye yardıma gidiyor. E ablası demiyor mu sende çalışıyorsun al buda senin paran. Mesela ablasi 1 ay para vermedi, ee gitmesin.
Sorun bu 3 aydır vermiyor cafe değil araba servisi açtılar oraya yardıma gitti temizlik vs diye

Eşinizin zaten ek gelir için çalışması mümkün değilmiş. Ablasının yanında ücretsiz çalışmasa da sizin cebinize girecek birşey yok. Ellemeyin gitsin çalışsın ablasının yanında en azından evde karantina sıkıntısıyla size sarmaz. Siz ihtiyaçlarınızı bebeğinizin ihtiyaçlarını alın geri kalan geçim sıkıntısına o darlansın

Sigortalı çalışmadığı sürece ek iş adı altında çalışan memur kesşmi çok ülkemizde malesef hiçte sorun olmuyor yok memurum böyle yasa görmedim diyenler için yapıyorum yorumu çalıştığınız kurum dışında sigortalı göstermediğiniz sürece sıkıntı olmaz ablama yardıma geldim yada ziyarete geldim derse konu sahibinin eli bu durumda yırtar ceza yemekten denetim içinde bir çıkar yolu var bir yakınım sağlık sorunu nedeniyle Evi terkettim demesi ve çalıştığı kurumunda bu durumu anlayışla karşılamasıyla sorunsuz bir pandemi süreci geçirmesine yardımcı olur ayrıca çalıştığı kurum tarafından denetleme için gelinmesini de ilk defa duyuyorum eşer böyle bir uygulama hayata geçmiş ise çok başarılı bir çalışma olur günümüz pandemi süreci için

Eşin mühendis kamuda ve mama yiyen bebeginiz var.🤗 Elif abla ve sena abla 🤔cafe açıyor eski kocalari 🤩ile ve eşinde onlara yardim ediyor ama 3 ayda bir devlet kontrol ediyor sizi elif abla calisanlara para veriyor ama eşine vermiyor. 😋Bu durumda Sena abla ne iş diyor. 🙄Mühendis kocan ama para yetmiyor mamaya para gidiyor niye görümceye yardim ediyor diyorsun bu arada gorumcenin eski kocasi para ortağı olmuş....🤦‍♀️
Ne yazdim la ben?🤪🤪🤪🤪
Elif kimdi Sena kim? Mühendis benim galiba🤪🤪🤪

X