Esimle sorunlarim cözülür mü yoksa bosanmali miyim?

serenity_ap

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2021
12
1
Merhaba kizlar,

Hayatimin en zor dönemlerini yasiyorum, anlatip tavsiye almak istedim. Esim narsistik bazi davranislari olan, sorumluluktan kacan biri. Ama bana olan sevgisine de eminim. O sinirli, gergin olmadigi zamanlarda cok iyi anlasiyoruz. Eger ben her hangi bir istekte talepte bulunmazsam cok iyi anlasip gidiyoruz. Biraz saf oldugum icin galiba hep bu sevgiden dolayi düzelebilecegini düsünmüstüm, ama sanirim onun bu sorumluluk korkusu bana olan sevgisinden daha büyük.

Yaz sonu jinekologa genel kontrole gittigimde yumurta sayimin cok az oldugunu ögrendim. Hatta amh testi yaptirdim o da 0.30 cikti maalesef. Doktorum hemen denemeye baslayin, olmazsa tüp bebek dedi. Esimle aramizda cocuk konusu hep sorundu. Ben cok istiyorum, o emin degildi. Doktordan bu haberi alinca ilk basta hemen denemeye baslayalim dedi. Arada 10 gün kadar gecti ve bir anda vazgecti. Hatta iliskimizi sorgulamaya basladi. Ardindan evden ayrilip annesinin evine gitti biraz düsünmek istedigini söyleyerek. Eve geri döndü ve bir süre sonra da bosanmak istedigini söyledi. Nedeni her gün degisiyor, ama ana sebep sanirim cocuk sahibi olmak istememesi. Bazen benim eskiden yaptigim her hangi bir kötü davranisi da söylüyor ama genel olarak ben cocuk istemiyorum ve mutlu olacagimiza inanmiyorum diyor. Beni cok sevdigini ama sevginin yetmedigini söylüyor. Ayrica o cocuk istemedigi icin beni oyalamanin dogru olmadigini söylüyor.

Yasim 33, ve ayrilirsak bu degerlerle (amh: 0.30) hic bir zaman cocuk sahibi olamamaktan korkuyorum. Tabi ayrilmazsak da olmaz gibi ama ya süpriz gebelik olursa diye umut ediyorum.

Inanilmaz zor bir durumdayim, beynim düzgün calisamiyor. Bana bu zor durumumda yaptiklarini ve diger davranislarini düsününce bosanmak en iyisi diyorum, ama hem onu cok seviyorum hem de galiba yalniz olmaktan cok korktugum icin asla ayrilmak istemiyorum. Böyle böyle bana ne istese yaptiriyor.

Bu arada bosanalim dedigi halde hala birlikteyiz, son bir kac haftadir da asiri iyi davraniyor. Ama konu acilinca bosanma asamasinda oldugumuzu söylüyor. Sizce ne yapmaliyim?

Hemen şimdi ayrılmalısın. Adam çocuk istemiyorum demiş, eee yani evli olsan da bu adam istemiyor çocuk isteğine kavuşamayacaksın.

Madem değerlerin kötü konu sahibesi hemen ayrıl bence zaman kaybetme. Bekar kadınlar için yumurta dondurma işlemi Türkiyede yasal değil sanırsam aç bugün Kıbrıstaki kliniklerle görüş fiyat iste.

Söylemeden geçemicem anasının evine giden erkek nedir ya dhdhfdhfdhhfdh vah canımm

Kimse kimseyi bosamiyor, bunu istedigini söyledi ama söyledigim gibi hala bunu konusuyoruz. O böyle söyler, ben bosanma davasi acmadigim sürece de bosanmayiz. o yüzden su an benim karar vermem lazim

Beni seviyor ama sorumluluktan kaçıyor demişsiniz . Sevmek ve sorumluluk almamak durumları aynı alanda bulunmaz . Kadınları anlamiyorum manyak manyak sorumsuz adamlara ödül gibi çocuk vermek neden . Ne menopoz teyzeler hamile kalıyor siz mi kalamayacaksiniz. Hemen ayrılın. Kaldiki boşanmanın lafını ediyormuş sizi böyle bosanmakla tehdit eden bir adamla kalmaya devam edecekseniz kadınlık onurunuz yok demektir

Kimse kimseyi bosamiyor, bunu istedigini söyledi ama söyledigim gibi hala bunu konusuyoruz. O böyle söyler, ben bosanma davasi acmadigim sürece de bosanmayiz. o yüzden su an benim karar vermem lazim
emin misiniz durumun böyle olduğuna?
ben yakın zamanda dava açacağını düşünüyorum açıkçası

Hemen şimdi ayrılmalısın. Adam çocuk istemiyorum demiş, eee yani evli olsan da bu adam istemiyor çocuk isteğine kavuşamayacaksın.

Madem değerlerin kötü konu sahibesi hemen ayrıl bence zaman kaybetme. Bekar kadınlar için yumurta dondurma işlemi Türkiyede yasal değil sanırsam aç bugün Kıbrıstaki kliniklerle görüş fiyat iste.

Söylemeden geçemicem anasının evine giden erkek nedir ya dhdhfdhfdhhfdh vah canımm
yumurta dondurma icin görüstük, ocak basi onun icin tedaviye basliycam.

Eee adam istemiyor ki. Sizi de istemiyor, çocukta istemiyor problem nedir? Yani istemeyen bir adamı zorla çocuk sahibi yapıp hayatında kalmak mı istiyorsunuz. Yanlış düşünüyorsunuz. Bir arkadaşım 4 defa tüp bebek denedi başarısız oldu. Sonra kendiliğinden hamile kaldı. Tabi tüp bebek deneyin ama her zaman yanınızda duran sizi hak eden birini baba yapmak için. Çocuk probleminiz değil, mutluluğunuz olsun..

Cocuk denemeye basladiktan sonraki tereddüdünü ve korkusunu ben sahsen anlayabilir ve hoşgorebilirim. Ama kalkip anasina gitmesi baya kavga sebebi. Rezilce , cocukca bi hareket. Katlanamam boyle seylere sahsen. Ama konunun genel hatlarina bakinca , sadece cocuk konusu uzerinden örnekleme yaptığınız icin, gördüğüm kadariyla adamin oyle korkunc narsistik ve sorumsuz davranışları yok. Sadece cocuk istemiyor. Ve siz de sanirim psikolojik olarak baski yapiyorsunuz. Bundan sıkılması ve kacmasi cok normal. Eşinize sevginizden cok anne olma isteginiz var gibi. Siz de kendinize çeki duzen vermelisiniz bence. Cocuk sahibi olmak cift tarafli bir karar ve esiniz istemiyorsa onu bu sekilde baskilayip "sana da engel olmak istemem o zaman ayril benden" diyecek noktaya getirmeniz yanlis bence.

Merhaba kizlar,

Hayatimin en zor dönemlerini yasiyorum, anlatip tavsiye almak istedim. Esim narsistik bazi davranislari olan, sorumluluktan kacan biri. Ama bana olan sevgisine de eminim. O sinirli, gergin olmadigi zamanlarda cok iyi anlasiyoruz. Eger ben her hangi bir istekte talepte bulunmazsam cok iyi anlasip gidiyoruz. Biraz saf oldugum icin galiba hep bu sevgiden dolayi düzelebilecegini düsünmüstüm, ama sanirim onun bu sorumluluk korkusu bana olan sevgisinden daha büyük.

Yaz sonu jinekologa genel kontrole gittigimde yumurta sayimin cok az oldugunu ögrendim. Hatta amh testi yaptirdim o da 0.30 cikti maalesef. Doktorum hemen denemeye baslayin, olmazsa tüp bebek dedi. Esimle aramizda cocuk konusu hep sorundu. Ben cok istiyorum, o emin degildi. Doktordan bu haberi alinca ilk basta hemen denemeye baslayalim dedi. Arada 10 gün kadar gecti ve bir anda vazgecti. Hatta iliskimizi sorgulamaya basladi. Ardindan evden ayrilip annesinin evine gitti biraz düsünmek istedigini söyleyerek. Eve geri döndü ve bir süre sonra da bosanmak istedigini söyledi. Nedeni her gün degisiyor, ama ana sebep sanirim cocuk sahibi olmak istememesi. Bazen benim eskiden yaptigim her hangi bir kötü davranisi da söylüyor ama genel olarak ben cocuk istemiyorum ve mutlu olacagimiza inanmiyorum diyor. Beni cok sevdigini ama sevginin yetmedigini söylüyor. Ayrica o cocuk istemedigi icin beni oyalamanin dogru olmadigini söylüyor.

Yasim 33, ve ayrilirsak bu degerlerle (amh: 0.30) hic bir zaman cocuk sahibi olamamaktan korkuyorum. Tabi ayrilmazsak da olmaz gibi ama ya süpriz gebelik olursa diye umut ediyorum.

Inanilmaz zor bir durumdayim, beynim düzgün calisamiyor. Bana bu zor durumumda yaptiklarini ve diger davranislarini düsününce bosanmak en iyisi diyorum, ama hem onu cok seviyorum hem de galiba yalniz olmaktan cok korktugum icin asla ayrilmak istemiyorum. Böyle böyle bana ne istese yaptiriyor.

Bu arada bosanalim dedigi halde hala birlikteyiz, son bir kac haftadir da asiri iyi davraniyor. Ama konu acilinca bosanma asamasinda oldugumuzu söylüyor. Sizce ne yapmaliyim?
Sizce çözülür mü? Böyle bir evliliğe bir de çocuk getirmeyi istemek ne kadar sağlıklı?

Herhalde sizin karar vermenizi bekler. Ben boşanalım demiştim zaten diyerek sorumluluklarından daha rahat kaçacak. Şu an evine geliyor mis gibi , düzeni devam ediyor, keyfi yerinde. Sorumluluk almaya gelince, ee ben boşanalım demiştim sana boşanma aşamasındayız. Oh ne güzel memleket valla. Dondurun yumurtalarınızı bu adamı da şutlayın.

Benim çok isteyen kocaon bile bebek doğduktqn sonra pişman olduğunu hissediyorum öyle zor ce yıpratıcı bir yol bu o yüzden istrmeyen adamı baba yaparsanız her şeyi sizin üstünüze atar sen istedin diye her zorlıkta suçlar

O durumda kadin daha evliyken yumurta donduramaz mi?

Konu sahibi bu adamdan sana hayir gelmez. Seni daha fazla oyalamasina izin verme

Şuan geleceği göremediğiniz bir evlilikte çocuk yapmak en basit anlatımla cahillik olur. Ama eğer maddi olarak ayarlayabilirseniz( tek cycle yaklaşık 40-45 bin tutuyor, evet bekarlar da yumurta dondurabiliyor), gidip yumurtalarınız dondurabilirsiniz. Çocuk hayalinizi böylece sürdürebilirsiniz.

X