Eşimle sorunumuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rozi-

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
277
535
Merhabalar çok canımı sıkan bir konuyu paylaşmak istiyorum dertleşmeye ve fikirlerinize çok ihtiyacım var. Eşimle en büyük sorunumuz iletişim ! Konuşma tarzı beni ciddi anlamda üzüyor ve sinirlendiriyor. Kaba ve kırıcı bir üslubu var. Bu ona çok normal geliyor çünkü öyle görmüş öyle alışmış demekki aile arasında da sürekli böyle konuşurlar sürekli bağırış çağırış ve tersleme, azarlama tarzında. Eşim sevgiliyken benle hiç böyle konuşmazdı gayet kibar efendi bir adamdı evlendikten sonra içindeki yontulmamış kalası ortaya çıkardı. Misal o bir şeyler anlatıyor ben daha iyi anlamak adına ufacık bir soru sorayım hemen tersliyor, bir şeyide anla söylüyorum ya işteee diye sertçe azarlıyor. Halbuki yarımyamalak anlatan ve konudan konuya atlayan kendisi. Ufak bir hata yapayım hemen beceriksiz ilan ediliyorum. Sen ne anlarsın ki, bir şeyide becer, akıl yok sende gibi kelimeler kullanıyor. Ben istiyorum ki güzel konuşalım birbirimize özenli davranalım… insan eşine hiç mi biraz özenli davranmaz. Güzel sözler söyler arada bir tek bide kırınca gönlümü almaya çalışır anca o zaman başka yok. İlla sinirden delirip ağlamam mı gerek biraz ilgi için, özen ve şefkat için. Bazen kendimi onun küçük çocuğu gibi hissediyorum. Ya bide inanın her şeyi düşünen biriyim nadir hata yaparım dikkatliyimdir özenliyimdir buna rağmen adamın tahammülü yok. Bide beni anneme babama kötüleme huyu var. Sila şunu yapmıyor bunu böyle yanlış yapıyor gibi… sürekli ona göre benim eksiklerimden bahsediyor. Tek kavga ettiğimiz konu bu ve ben artık cinnet geçirme aşamasına geldim. Defalarca aynı şeyleri konuşuyorum yine aynı en sonunda bende onun gibi olmaya başladım kabalaştım ona onun gibi davranıyorum. İşe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum henüz ama bu hiç hoşuma gitmiyor tarzım değil eş dediğim sevdiğim kişiye karşı hele. Bilmiyorum ne yapıcam bu adam beni diken üstünde durmayada itiyor böyle aman şimdi terslemesin, kalbimi kırmasın diye. Çünkü her söylediği lafa o kadar üzülüyorum ki bıçak gibi saplanıyor resmen sanki ama o bunu zerre anlamıyor ona göre normal gibi bir şey. Aile arasında konuşurlarken eşimin kardeşleri hepsi annesini tersler sürekli anlamıyomuuusunn bişeyide anlaaa diye bağırırlar eşim dahil. Tamam insan bazen sinirlenir ama bunlar en ufak şeye böyleler tarzları bu olmuş artık ve kimse bir şey demiyor eşim de böyle işte. Ben buna gelemiyorum nefret ediyorum bu huyundan ne yapayım lütfen bir şey söyleyin. Özgüvenimide düşürdü artık zar zor toparlıyorum kendimi bazen. Anladığı dilden konuşayım diyorum ama ne kadar itici oluyor ya hoşlanmıyorum bide aile akraba arkadaş ortamlarında böyle olursak diye çok korkuyorum. Ne kadar itici. Bide ona göre ben çok naziğim… alakası yok yani naziğimdir genel olarak tabi ama her şeyin yeri yakışığı var sonuçta. Ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Eşinizin tavrı, üslubu saygısız ve itici.. Hiç kabul edilebilir değil..

Bence onu karşınıza alın güzelce bu durumun ne kadar olmaması gerektiği üzerine konuşun. Sizin tarafınızdan ne kadar çirkin göründüğünü söyleyin.. Birlikte bir terapiye gidin.. Terapist sizi yönlendirecek, eşinize daha kontrollü bir adam olması yoluna solacak emin olabilirsiniz.. Ödevler falan veriyor terapist bakınca enteresan geliyor ama sonuç mükemmel 😊 bir arkadaşım eşiyle benzer bir sorundan dolayı gitti ve şuan ballı kaymak gibiler 😁

konunuzu okurken aşırı sinirlendim, bunlar kadını çok ezen ve değersiz hissettiren şeyler resmen karşı taraftakine aklı kıt mualemesi yapmak. kayınvalinize de acıdım açıkçası... insanın doğurup herşeylerine katlandığı evlatlarının kendisine bağırması,özürlü muamelesi yapması çok acı..
bütün bunlar birikince bir gün yine bana kaba saba olduğu,bir şeyi de becer diye bağırıp değersiz hissettiren bir kocaya dayanamaz en sonunda "seni bir beceririm görürsün o zaman bir "şeyi" de becermeyi falan derdim". Vallaha derdim yani, bizimki de can, kimse bana kendimi işeyaramaz hissettiremez

konunuzu okurken aşırı sinirlendim, bunlar kadını çok ezen ve değersiz hissettiren şeyler resmen karşı taraftakine aklı kıt mualemesi yapmak. kayınvalinize de acıdım açıkçası... insanın doğurup herşeylerine katlandığı evlatlarının kendisine bağırması,özürlü muamelesi yapması çok acı..
bütün bunlar birikince bir gün yine bana kaba saba olduğu,bir şeyi de becer diye bağırıp değersiz hissettiren bir kocaya dayanamaz en sonunda "seni bir beceririm görürsün o zaman bir "şeyi" de becermeyi falan derdim". Vallaha derdim yani, bizimki de can, kimse bana kendimi işeyaramaz hissettiremez

Artık aynısını ona yapıyorum sen çok mu akıllısın kendine bak önce falan diye sert çıkıyorum o zaman da hemen şakaya vuruyor. Bende akılsızım ne olmuş diyor

Kaynanama bende bazen üzülüyorum ama kendisi aksine erkek dediğin biraz öyle olur diyor. Bu söyleminden de anladım ki bu davranışlara ses çıkarmadığı normal karşıladığı belli zamanında uyarmamış hiç

Demek ki istese gayet kendine ceki düzen verebiliyor..aileden olduktan sonra toksik davranislari size de göstermeye baslamis. Sahsen ona karsisinda kimin oldugunu hatirlatirim..eski es olmaya cok merakliysa ayni devam etsin..ailesi bu toksik davranislara alisik olabilir, ama siz bunu kabul ettikce ve hayatiniza.böyle devam ettikce Birsey degismez. Tedaviye gidin diyecegim ama tam.da böyle tipler genelde gitmek istemez

Demek ki istese gayet kendine ceki düzen verebiliyor..aileden olduktan sonra toksik davranislari size de göstermeye baslamis. Sahsen ona karsisinda kimin oldugunu hatirlatirim..eski es olmaya cok merakliysa ayni devam etsin..ailesi bu toksik davranislara alisik olabilir, ama siz bunu kabul ettikce ve hayatiniza.böyle devam ettikce Birsey degismez. Tedaviye gidin diyecegim ama tam.da böyle tipler genelde gitmek istemez

O kadar normalleştirmişler ki eşimin annesi bile erkek dediğin biraz öyle olur tabi diyor. Oğlu kendisine bağırıp tersleyince ne biçim konuşuyorsun sen diyeceği yere susup pısıyor cevap bile vermiyor

O kadar normalleştirmişler ki eşimin annesi bile erkek dediğin biraz öyle olur tabi diyor. Oğlu kendisine bağırıp tersleyince ne biçim konuşuyorsun sen diyeceği yere susup pısıyor cevap bile vermiyor

Aile normal olsa zaten esiniz de böyle olmazdi. Sevgi ve saygiyi ilk ailemizden görürüz.. ha ailemiz sorunlu cikti, o zaman belli yastan sonra bu zararli davranislardan arinmaya gayret etmeliyiz, yoksa bize yasatilanlari cocuklarimiza yasatiriz. En basit örnek: bizim cocukluk zamanimizda dayak "normal" sayilirdi. Biz simdi bunun bize ne kadar zarar verdigini görmezden gelsek ve o zamanki anne babalarin davranislarini devam ettirsek ne olucak? Bizim cocuklarimiz da dayak yiyecek. Esiniz bunu anlamali: Ailesinde en cok ses cikaran, kiran inciten ailenin basi olarak geciyordu belki, ama o kisi aslinda ne seviliyor nede saygi duyuluyor o kisiye..sizde bir birey olarak onun ailesinin toksik mirasini kabul etmek zorunda degilsiniz

Merhabalar çok canımı sıkan bir konuyu paylaşmak istiyorum dertleşmeye ve fikirlerinize çok ihtiyacım var. Eşimle en büyük sorunumuz iletişim ! Konuşma tarzı beni ciddi anlamda üzüyor ve sinirlendiriyor. Kaba ve kırıcı bir üslubu var. Bu ona çok normal geliyor çünkü öyle görmüş öyle alışmış demekki aile arasında da sürekli böyle konuşurlar sürekli bağırış çağırış ve tersleme, azarlama tarzında. Eşim sevgiliyken benle hiç böyle konuşmazdı gayet kibar efendi bir adamdı evlendikten sonra içindeki yontulmamış kalası ortaya çıkardı. Misal o bir şeyler anlatıyor ben daha iyi anlamak adına ufacık bir soru sorayım hemen tersliyor, bir şeyide anla söylüyorum ya işteee diye sertçe azarlıyor. Halbuki yarımyamalak anlatan ve konudan konuya atlayan kendisi. Ufak bir hata yapayım hemen beceriksiz ilan ediliyorum. Sen ne anlarsın ki, bir şeyide becer, akıl yok sende gibi kelimeler kullanıyor. Ben istiyorum ki güzel konuşalım birbirimize özenli davranalım… insan eşine hiç mi biraz özenli davranmaz. Güzel sözler söyler arada bir tek bide kırınca gönlümü almaya çalışır anca o zaman başka yok. İlla sinirden delirip ağlamam mı gerek biraz ilgi için, özen ve şefkat için. Bazen kendimi onun küçük çocuğu gibi hissediyorum. Ya bide inanın her şeyi düşünen biriyim nadir hata yaparım dikkatliyimdir özenliyimdir buna rağmen adamın tahammülü yok. Bide beni anneme babama kötüleme huyu var. Sila şunu yapmıyor bunu böyle yanlış yapıyor gibi… sürekli ona göre benim eksiklerimden bahsediyor. Tek kavga ettiğimiz konu bu ve ben artık cinnet geçirme aşamasına geldim. Defalarca aynı şeyleri konuşuyorum yine aynı en sonunda bende onun gibi olmaya başladım kabalaştım ona onun gibi davranıyorum. İşe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum henüz ama bu hiç hoşuma gitmiyor tarzım değil eş dediğim sevdiğim kişiye karşı hele. Bilmiyorum ne yapıcam bu adam beni diken üstünde durmayada itiyor böyle aman şimdi terslemesin, kalbimi kırmasın diye. Çünkü her söylediği lafa o kadar üzülüyorum ki bıçak gibi saplanıyor resmen sanki ama o bunu zerre anlamıyor ona göre normal gibi bir şey. Aile arasında konuşurlarken eşimin kardeşleri hepsi annesini tersler sürekli anlamıyomuuusunn bişeyide anlaaa diye bağırırlar eşim dahil. Tamam insan bazen sinirlenir ama bunlar en ufak şeye böyleler tarzları bu olmuş artık ve kimse bir şey demiyor eşim de böyle işte. Ben buna gelemiyorum nefret ediyorum bu huyundan ne yapayım lütfen bir şey söyleyin. Özgüvenimide düşürdü artık zar zor toparlıyorum kendimi bazen. Anladığı dilden konuşayım diyorum ama ne kadar itici oluyor ya hoşlanmıyorum bide aile akraba arkadaş ortamlarında böyle olursak diye çok korkuyorum. Ne kadar itici. Bide ona göre ben çok naziğim… alakası yok yani naziğimdir genel olarak tabi ama her şeyin yeri yakışığı var sonuçta. Ne yapmalıyım
Tersleyin. Benim eşimde mesela gezmeyi yemeyi alışverişi hediyeyi çok sever bu sebeplerden hiç yakinmam ama çok sinirli yapısı vardir herşey yolundayken bir anda nasıl sinirlendigini neye kizdigini anlayamazsın bile. Başlarda anne baba ablasına karşı olduğu gibi banada aynıydı. Onlar alışmış sürekli alttan almışlar. Banada öyle davranmaya çalıştı ama orda dur dedim. Senin karşında anne baba ablan yok ben senin bu halini çekemem dedim. Kv sürekli o sınırı yatisana kadar bekle sakinlessin sonra sen ne diyeceksen söyle dedi ama sonrası da yoktu eşim için sakinken de konuyu açsam yine o sınırlı haline bürunurdu diyeceğimi diyemezdim. En sonunda patlar oldum kendimi asla ezdirmedim bana böyle davranamazsin bagiramazsin diye. Sonra baktı ondan çok bağırıyorum kızıyorum kelimelerini seçerek konuşmaya tartışırken bile bişey diyecekse demeden önce iki kere düşünmeye başladı. Eee deli deliyi görünce sopasını saklarmis şimdi öyle değil şükür sorunlarimizla dalga geçerek gülerek tartışmaya başladık. Çok nadir yükseliyoruz birbirimize

Çocuğunuz varmı?
Bunu böyle bir adama neden çocuk yaptın demek için sormuyorum yanlış anlamayın lütfen
Cevabınıza göre bende cevap vereceğim.....

ayrıyeten lütfen kayınvalidenize eşinizin bu şekilde davranmasına sessiz kalmayın. Benim derdim ne sen ne diyorsun demeyin bana. Bakın anne çok kıymetli ve saygıyı hakediyor. Eşiniz annesine karşı sesini yükselttiğinde, adap sınırları dışında cevap verdiğinde, onu küçümsediğinde hemen o anda herkesin içinde uyarın eşinizi. Haklı olan eşiniz bile olsa annesine karşı daha insancıl konuşması gerektiğini annesinin saygı görmeyi hakettiğini söyleyin. Sokaktan geçen bir insanla bile konuşmayacağın şekilde annenle seni doğurup sen yapan insanla kaç yaşındaki kadınla konuşamazsın, gelini olduğum halde müdahale ettirecek duruma getirdin işleri diyin. Yalnızken annesinin eksikleri olsa bile bu muameleyi haketmediğini hele de evlat olarak onun böyle davranmaya hiç hakkı olmadığını, annesi için üzüldüğünüzü işleyin.
Biraz olsun sizi anladığında işe kendinizi de dahil edin. Önemsiz bir insana dahi bu şekilde davranmıyorken onu bu denli seven karısına böyle davrandığında nasıl dünyanızı yıktığını sakince en mutlu olduğunuz eşinizin en neşeli anlarında anlatın.
Video çekin. Eşiniz farketmeden diyaloğunuzu kameraya çekin ve ona aranızda bir problem olmadığı sakin olduğu bir zamanda izletip, ben bu lafları hakedecek ne yapmışım hayatım sen kendine yakıştırdın mı bu gördüğün seni diye sorun.

kayınpederim kayınvalidemi çok tersler, kadın birşey anlatmaya başlar hemen lafını keser, görümcemde babasına uyar. Kayınvalidemle yıldızımız hiç uyuşmadı. Çok didişiriz. Ama ona haksızlık yada saygısızlık yapıldığında, küçük düşürüldüğünde hep ben savunurum. Onu teskin ederim. Bunu öncelikle adalet duygumdan yapıyorum. İkinci nedenim insanlık. Üçüncüsü kendime olan saygım. Dördüncüsü eşime olan sevgim ve saygım.
Ama bu yaptığımın karşılığında en çok eşimden minnet ve saygı görürüm. Belki zihninizde bir ışık yanar diye anlattım.

Offf annesi de erkek dediğin böyle olur diyormuş böyle anasının danasının doğurup doğurup saldığı tiplerin başkalarının başlarını yakmasına tahammül edemiyorum konuyu okurken gerim gerim gerildim

Siz cok nazik olabilirsiniz, ki bence gayet normalsiniz de diyelim cokkk naziksiniz, eşinizi de o kadar nazik bulmussunuz ki evlenmişsiniz, eşiniz de sizin böyle olduğunuzu biliyomuş. Siz degismemissiniz ki, eşiniz değişmiş. Eğer konuşarak anlasamamis, cozememisseniz artık ona onun gibi davranmak yerine sizi her haksız yere terslediginde büyük kavgalar çıkarmanızı öneririm. Evet biraz yorucu olacak sizin için, ama bi süre sonra onun için de yorucu olacak. Sizi her tersledigi ufak cümlede kavga çıkarır ve tavrinizi surdururseniz bi süre sonra o düşünecek aman şunu soylemiym de kavga çıkmasın diye. Sizin nazik olduğunuzu iddia ederse de aynen ilk cumlemde söylediğimi söyleyin, ben hep boyleydim, sen değiştin, evlendik diye beni garanti saniyosun ama hiçbisey garanti değil falan diye belli belirsiz böyle giderse bosaniriz mesajları verin. Ömür boyu böyle kaba bi adamı çekecek değilsiniz ya, arada sırada da değil hep yaptığı biseymis. Laftan anlamayan erkekleri yola getirmek zordur maalesef, sizin de zoru seçmeniz lazim

Üzülüp ağlamak yerine biraz sert mi çıksanız acaba? “Kendine gel, senin karşında karın var. Ben bu haline karlanmak zorunda değilim. Ya kendine çeki düzen verirsin, öfkeni kontrol edersin ya da başka şeyler düşünürüz” gibi bir şey söyleyip ortamı terkedin mesela. Biraz yalnız kalıp düşünsün. Sonra sakin sakin konuşursunuz.

Bir yorum üzerinden ısrarlı davraniş ve uslub bozukluğunuzun sebebi eşinizmiş üzgünüm ona onun yaptiğinin aynısıni sizde çevrenize yansıtmaktan kaçınmıyorsunuz ...!

Bir yorum üzerinden ısrarlı davraniş ve uslub bozukluğunuzun sebebi eşinizmiş üzgünüm ona onun yaptiğinin aynısıni sizde çevrenize yansıtmaktan kaçınmıyorsunuz ...!

Israrlı davranış ve üslup bozukluğu derken ? Sanırım uzman falansınız ki bana böyle bir teşhis koydunuz. Neyimi gördünüz burada anlamadım kimseye üslubumu bozduğumu hatırlamıyorum. Bazen öyle konular ya da yorumlar oluyor ki dayanamayıp biraz sert çıktığım yorumlarım olmuştur ama terbiyemi bilirim. Yoksa sizde onlardan mısınız ?

Son düzenleme:

Senin kim olduğunu hatırladım eski nickin Ballı Lokma. Şimdiki konumada beğenmediğim atmışsın durup dururken. Bu kim benle ne derdi var acaba diye bir bakayım dedim anladım kaşıntını senin. Tam da tahmin ettiğim gibi eskiden tartıştığım ve ağzının payını alan biri olduğun için gelip sürekli konularıma burnumu sokuyorsun. Bu kadar rahatsızsan görmezden gel. O zaman da gelininin işlerine sürekli burnunu sokuyordun kadın senden illallah etmişti kaçacak delik arıyordu. Sende de başkalarıyla kafayı bozma bozukluğu var

Senin kim olduğunu hatırladım eski nickin Ballı Lokma. Şimdiki konumada beğenmediğim atmışsın durup dururken. Bu kim benle ne derdi var acaba diye bir bakayım dedim anladım kaşıntını senin. Tam da tahmin ettiğim gibi eskiden tartıştığım ve ağzının payını alan biri olduğun için gelip sürekli konularıma burnumu sokuyorsun. Bu kadar rahatsızsan görmezden gel. O zaman da gelininin işlerine sürekli burnunu sokuyordun kadın senden illallah etmişti kaçacak delik arıyordu. Sende de başkalarıyla kafayı bozma bozukluğu var
Eski konulara durup dururken beğenmedim atan biri varsa o da sensin 🤣 üşenmeyip tüm yazdıklarıma beğenmedim atmışsın ben senin konuna yorum bile yapmadım yapan kişilerin yorumlarını beğendim diye yaptın herhalde ama bu normal değil takıntılısın herhalde birde şikayet etmiş beni ajskhsjsjd

Konu eskiymiş sorry 😅

Eski konulara durup dururken beğenmedim atan biri varsa o da sensin 🤣 üşenmeyip tüm yazdıklarıma beğenmedim atmışsın ben senin konuna yorum bile yapmadım yapan kişilerin yorumlarını beğendim diye yaptın herhalde ama bu normal değil takıntılısın herhalde birde şikayet etmiş beni ajskhsjsjd
Üstüne bastın ayagini cek😄😄😄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X