eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

gkk1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
1.699
482
32
merhaba,
ben daha yeni evli sayılırım 1 senemiz dolmadı istiyorum ki yebi evli heyecanı yaşayalım filan konuları anlatınca beni daha iyi anlayacaksınız. şimdi size bazı konular hakkında bahsedip fikir almak istiyorum.
1)eşimin işi çok yoğun. kendisi bir şirket sahibi ismini vermeyeceğim firmanın. ben istiyorum ki işteyken de mesajlaşalım günde bir kere de olsa beni arasın sorsun. saatlerce yazmamazlık yapmasın. bu konuda defalarca kavga ettik tartıştık işlerinin çok yoğun olduğunu çoğu zaman toplantı halinde olduğunu yazamadığını bilmem ne söylüyor. ya aramasını da geçtim koskoca günde insan saatlerce yazmamazlık yapmamalı diyorum yani bana 4 saat boyunca yazmıyosan hiç başını da mı kaşımadın afedersiniz tuvalete de mi gitmedin diyorum ya. bu konuda ona anlayış göstermemi istiyor hep bende gösteremiyorum. yahu whatsuptan bir cümle yazmak 30 saniyesini bile almaz insanın. günde bana 5 dakika bile ayırmamış olacak işteyken ki 10 saat çalışıyoruz. ama etrafımdaki evlileri görüyorum hiç konuşmuyorlar eşim işteyken konuşmayız biz filan diyorlar ben mi çok boğuyorum hayatının merkezinde olayım istiyorum anlamadım. siz yazdıkça daha da anlatırım işte şimdi gelelim ikinci konuya.
2)biz yeni evli olduğumuz için istiyorum ki birbirimize küçük sürprizler yapalım mesela her ayı kutlayalım küçük bir pasta alarak da olsa ona görer bunlar çocukçaymış bilmemneymiş. diyorum ki ne istiyosun 40 yıllık evli gibi monoton heyecansız bir hayat mı sürelim diyorum ben hep küçük küçük sürprizler yaparım artık beni de soğuttu inanın bazen yapasım geliyor sonra diyorum yahu yapsam ne olacak kim görüyor yaptıklarımı önceden yaptıklarım değer mi gördü. sevgliyken uykusuz kalıp el emeği nelerle uğraşırdım patlayan sürpriz kutusu mu hazırlamadım neler neler yaptım hemde ellerimle ya uykusuz kalarak videolar oluşturdum iş yerine habire bişeyler yolladım kıymet bilen yok ben mi çok çocuksuyum ama içimizdeki çocuğu kaybedersek ne anlamı kalır hayatın düz eğlencesiz insanlar olmaz mıyız? gelelim sonrakine konu 3
3)tüm gün çok yoğun çalıştığı için eve gelir yemek yer direkt uyumak ister derim ki ya az çıkıp yürüyelim arabamız altımızda bi sahile gidelim bilmem ne derim hep yorgun hep yorgun ya diyorum sende hiç mi yeni evli hevesi yok hiç mi bişeyler yapmak istemiyorsun. evde film izleriz uyuya kalır. eve gelir direk pijamaları çeker. onda bişey yok da yani direkt uyku modu gibi demek istiyorum bana da der ki sen hep gezmek istiyorsun sana kalsa hep gezelim bilmem ne. ben evliliğe heyecan getirmek istedikçe o mahvediyor gibi geliyor bana. bu yüzden de defalarca kavga ettik tartıştık. yemek yer bana ağırlık çöktü der gözleri bayılmaya başlar bende tam tersiyim bilmiyorum ya...

ben mi abartıyorum bilemedim ama yeni evli olduğumuz halde bu ilgisiz sevgisiz tavırları çok yordu bunalttı beni. mesela bir müzeye gezmeye gidiyoruz (yine ben diyorum da gidiyoruz tabi) insanlar kendi aralarında konuşuyor eserlere yorumlar yapıyor filan bende istiyorum ki öylece susup durmayalım ben konuşuyorum yorumlar yapıyorum bilmem ne böyle tatlılıkla konuşturmaya çalışıyorum aldığım cevap sadece evet güzelmiş yada hıhı oluyor dedim ya sende yorum yapsana biraz neden hep ben anlatıyorum sen evet güzel hıhı diyosun dedim diyoki ne diycem ki diyo. ya sanki herkes anasının karnından sanat eseri yorumcusu olarak doğdu bu kadar insan kendi arasında ne konuşuyorsa onu konuş ya.
daha böyle bi ton şey. bıktım cidden ya bıktımmm

Bana diyoki sen beni çok bunaltıyosun bu kadar bunaltmasan ben neler neler yaparım. bi ara hiç bişey demedim yapmadım bişey yaptığı yok aynen devam yani amaaanm. çevremde bunları anlatıp akıl alacağım kimse de yok hayatımın merkezine onu koymuşum zaten ondan da aynısını bekliyorum ama olmuyorr olmuyorrr. hobi önermeyin lütfennn . önerilerinizi beklyiroum :KK43:

İmdat diyesim geldi

Çalışıyor musunuz

Çalışmıyorsanız iş bulun

Yeni evli hevesi vs yok

İnsanlar var herbirinin huyu suyu farklı

Ada'mı kalıba sokmaya çalışmayın

Neden evlendiniz madem sizin istediğiniz gibi değildi

Zira evlilik öncesi sürpriz yapan da o değil siz o istemiyor demek ki

Her ay pasta vs de fazla filmvari

Hayatın akışına bırakın biraz kendinizi

yani hergün hergün olmasada bazı günler belirleyebilirsiniz mesela şu gün illah dışarda bir şey yapıcaz gibi öncesinden planlarsınız edersiniz hem onun istediği hem senin istediğin olur
anladığım kadarıyla sen çalışmıyorsun işi gerçekten yoğunsa bakamaması çok normal
yani size yazmıyor başkalarına yazıyor değil sonuçta

Ayhhhh ayhhhh vallahi sinir bozucusunuz kusura bakmayın bana da kırılmayın... Her ay kutlaması nedir ya buldumcuk gibi ??? Ne saçma düşünce bu yav... Adamı çok boguyorsunuz biraz serbest bırakın, çalışmıyor musunuz? Kendinize bir meşgale bulun bu nedir ya ... Tamam eşinizin de hataları var fakat adamı bu hale siz getirdiniz diye düşünüyorum...
Eşinizin yorgunluğu işinden de olabilir vitamin eksikliğinden de öncelikle Tv izlerken uykuya dalıyorsa hemen, bence bir doktora randevusu alıp eksik olan bişeyler var mı baktırın ve adamı biraz serbest bırakın... Hayat böyle iste, dizi filmlerde olan aşklar gibi olmuyor çünkü onlar kurgu ..... Hayat mücadelesi insanı biraz yoruyor...

ay beni bile boğdunuz..

siz zaten almak istediğiniz/duymanız gereken bütün cevapları almışsınız çevrenizden ve eşinizden.

SORUYORUM:
insanların bir kalıp beğenip içini kendilerine göre doldurmaya çalışmaları sonucu mu böyle hatalı uyumsuz evlilikler oluyor?

hayatının merkezine koyma o zaman kendi kendine yapsana bütün bu dediklerini
kendine yap sürprizlerini vs vs adam ya yoruluyor ya da huyu değil biraz üstüne gidiyorsun gibi geldi :kahve:

Her ay kutlamak nedir Allah aşkına hangi erkek yapıyordur ki bunu.siz çok abartıyosunuz.adam çok yoğunsa ilgilenemeyebilir.siz çalışmıyorsunuz sanırım boş vaktiniz çok adamdanda aynı şeyi bekliyorsunuz.üstelik sonradan değişmemiş hep böyleymiş bukadar zıt karakterliyseniz neden evlendiniz ki? Eve yorgun geliyo belliki sizde gündüzleri çıkın gezin bişeyler yapın sıkıntıdan eşinize sarmayın.eşinizinde var hatalı olduğu yerler ama çok beklentiye girmeyinki üzülmeyin

E adam işkolik. Para kazanması lazım. Ne yapsın? Onun önceliği işi anladığım kadarıyla. Bu şekilde kabul edeceksiniz mecbur.
Bence adam İşkolik değil yoğun... Konu sahibi aşırı baskıcı olduğu için böyle abartarak anlatıyor.

Adam bana garip gelmedi. Ben de çalışıyorum ki işim bir çok işe göre erken bitiyor ama ona rağmen evde sadece yatıp dinlenmek istiyorum.
İyi ki böyle bir tip değilim ya da eşim değil... Gün içinde eşimle bir kere konuşurum ya da konuşmam... Eminim bu baskıyı eşime ben yapsam şimdi boşanma davası için hazırlık yapıyor olurdu... İnsanın özel alanları olmalı...

İmdat diyesim geldi

Çalışıyor musunuz

Çalışmıyorsanız iş bulun

Yeni evli hevesi vs yok

İnsanlar var herbirinin huyu suyu farklı

Ada'mı kalıba sokmaya çalışmayın

Neden evlendiniz madem sizin istediğiniz gibi değildi

Zira evlilik öncesi sürpriz yapan da o değil siz o istemiyor demek ki

Her ay pasta vs de fazla filmvari

Hayatın akışına bırakın biraz kendinizi
akışına bırakamıyorum işte benim sorunum bu sanırım yani yeni evli hevesi olsun onunda istiyorum ben yaptıkça yapar diye düşündüm ama olmadı..

Ben de öyleyim sözlümle. Hergün konuşuruz muhakkak ama günde 4-5 kere bana fazla geliyor. Bir de ben telde konuşmayı hiç sevmiyorum. Konuşacak hiçbir şey bulamıyorum.
İyi ki böyle bir tip değilim ya da eşim değil... Gün içinde eşimle bir kere konuşurum ya da konuşmam... Eminim bu baskıyı eşime ben yapsam şimdi boşanma davası için hazırlık yapıyor olurdu... İnsanın özel alanları olmalı...

Adam baştan neyse öyle devam etmiş kendisini saklamamış bunu göze alarak evlenmişiniz bu saatten sonrada değişmeyeceğini kabullenmeniz gerekir. Bir de her ay neyin kutlaması bu ?

akışına bırakamıyorum işte benim sorunum bu sanırım yani yeni evli hevesi olsun onunda istiyorum ben yaptıkça yapar diye düşündüm ama olmadı..

ben okurken çok boğuldum kocanı düşünemiyorum. yeni evli hevesi dediğin balayı bitince biter. monotonlaşın demiyorum ben de bunu desteklemiyorum ama her ay kutlamak çatlamalı patlamalı sürpriz yapmak nedir ya.
çalışmıyorsanız kesinlikle iş bulmalısınız.
ben kendi yoğunluğumdan adam bana yazdı mı diye bakacak vaktim olmuyor bazen arıyor kapat ben seni sonra ararım diyorum. belli ki kocan da yoğun çalışıyor.
haftada belirli günleriniz olabilir, sinemaya tiyatroya gidebilirsiniz, ayda bir bi yemeğe gidersiniz ama bunu ay dönümü kutlaması için değil içinizden geldiği için yaparsınız.
herkes sizin gibi hayatı çiçekli böcekli yaşamak istemek zorunda değil kocan dahi olsa.
empati yeteneğini geliştirmeni öneririm.

X