EŞİMLE SÜREKLİ KAVGA EDİYORUZ

Bosaninca erkekler babaliktan muaf mı oluyor? Bu mantığı da anlamıyorum ben. Boşansa da ilgilenecek ve rol modeli olacak elbette ayrıca çocuklara zarar veren boşanan ebeveynler değil, mutsuz, kavgalı, tartışmalı ebeveynlerle ayni evde yaşamak.
bence muaf olacağını düşünüyor ailesinin yanında tartıştığımızda babası çocuklarında al git biz bakamayız dediler. Tamam alırım dedim eşimin babasını onlara asla bırakmam.Rol modeli olarak görünmese daha iyi olur hiç iyi bir model değil.Ama bazen çocuklarla konuşuyoruz biz ayrı bir yerde yaşasak üçümüz nasıl olur diyorum. Babamızda gelsin anne diyor özleriz filan sanırım onların baba sevgisine de ihtiyaçları var ve ben onlara yetersiz mi kalırım haksızlık mı etmiş olur muyum emin değilim!

evet ev aldım fakat borcu var 5 ay sonra bitiyor tek başıma ev kirada eve taşınsam borcunu ödeyecek durumda değilim ancak kirası ve benim maaşım borcunu ödeyebiliyor
Bu adamla bosanmaniz en mantiklisi, 5 ay daha dayanin sonra evinize gecer bosanirsiniz. Cocuklari kavga gurultu icinde buyutmekten iyidir. Hem neden yapamayasiniz? Bu adamin cocuklarin hayatina ne gibi bir katkisi var mesela su an? Ilgili bir baba oldugunu da sanmiyorum. Oyleyse eger sizden bosaninca cocuklardan da mi bosanmis olucak? Alin cocuklar icin nafakanizi gecin ayri eve yasayin hayatinizi huzur icinde.

Bu adamla bosanmaniz en mantiklisi, 5 ay daha dayanin sonra evinize gecer bosanirsiniz. Cocuklari kavga gurultu icinde buyutmekten iyidir. Hem neden yapamayasiniz? Bu adamin cocuklarin hayatina ne gibi bir katkisi var mesela su an? Ilgili bir baba oldugunu da sanmiyorum. Oyleyse eger sizden bosaninca cocuklardan da mi bosanmis olucak? Alin cocuklar icin nafakanizi gecin ayri eve yasayin hayatinizi huzur icinde.
Asla ilgili değil çalışan anne olarak hafta sonları ev temizliği vs... sen çocukları al dışarı çıkar babası olarak ben evi toparlayayım yok yok ben çıkaramam ben baş edemiyorum yoruyorlar beni diyor .Sen al götür ben temizlerim diyor tamam ben götürüyorum dönüyorum eve yarım yamalak yapmış tv. izliyor veya uyuyor veya telefonda vakit geçirmiş başlıyoruz tartışmaya sen alıp götürseydin ben yapardım ben bitirim. Baştan başla...

Asla ilgili değil çalışan anne olarak hafta sonları ev temizliği vs... sen çocukları al dışarı çıkar babası olarak ben evi toparlayayım yok yok ben çıkaramam ben baş edemiyorum yoruyorlar beni diyor .Sen al götür ben temizlerim diyor tamam ben götürüyorum dönüyorum eve yarım yamalak yapmış tv. izliyor veya uyuyor veya telefonda vakit geçirmiş başlıyoruz tartışmaya sen alıp götürseydin ben yapardım ben bitirim. Baştan başla...
Siz su anda da babasiz buyutuyorsunuz bu cocuklari. Bosanin derim ben evin borcu bitince. Cocuklari huzursuz bi ortamda buyutmekten iyidir. Alisirlar onlar evde babanin olmamasina, yasanmasi gereken bir surec bu maalesef. Surekli kavga olan bi evde buyumekten iyidir. En azindan mutlu ve huzurlu bir anne tarafindan buyutulurler. bu saatten sonra bu adamla en ufak bir munakasaya da girmeyin bence. Ev arkadasinizmis gibi davranin.

Siz su anda da babasiz buyutuyorsunuz bu cocuklari. Bosanin derim ben evin borcu bitince. Cocuklari huzursuz bi ortamda buyutmekten iyidir. Alisirlar onlar evde babanin olmamasina, yasanmasi gereken bir surec bu maalesef. Surekli kavga olan bi evde buyumekten iyidir. En azindan mutlu ve huzurlu bir anne tarafindan buyutulurler. bu saatten sonra bu adamla en ufak bir munakasaya da girmeyin bence. Ev arkadasinizmis gibi davranin.
ben şunu anlamıyorum bu baba olduğunun farkında değil mi Hadi iyi bir sadık bir eş olmadı peki baba olarak sevgi ilgi göstermesi gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum bana göstermesin ama çocukları ya nasıl bir duygu içinde anlamıyorum insan onlarla iyi anlaşmaya çalışır sohpet eder kaliteli vakit geçirmeye çalışır dün çocuğun ödevi var sen yardımcı ol tlf aldım çocuktan tv.kapattım baban senin yanında duracak sen başla dedim tamam anne dedi 5 dakika sonra geldi babam tv.açtı babama bir şey soruyorum bakmıyor .bu arda ben mutfaktayım

ben şunu anlamıyorum bu baba olduğunun farkında değil mi Hadi iyi bir sadık bir eş olmadı peki baba olarak sevgi ilgi göstermesi gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum bana göstermesin ama çocukları ya nasıl bir duygu içinde anlamıyorum insan onlarla iyi anlaşmaya çalışır sohpet eder kaliteli vakit geçirmeye çalışır dün çocuğun ödevi var sen yardımcı ol tlf aldım çocuktan tv.kapattım baban senin yanında duracak sen başla dedim tamam anne dedi 5 dakika sonra geldi babam tv.açtı babama bir şey soruyorum bakmıyor .bu arda ben mutfaktayım
Maalesef erkeklerin cogu odun. Cocuklariyla saglikli bir iletisim kuracak kapasiteleri yok. Bu bahsettiginiz seyler onun yapmasi mumkun olmayan kapasitesi disinda etkinlikler. Beklentilerinizi sifirlayin bu adama yonelik. Sizin bu sorguladiginiz sey, bacaklari olmayan biri neden kosamiyoru sorgulamakla es deger.

Merhabalar yaşadığım süreç zor ve çetin karar veremiyorum. Karar alıyorum gerçekleştiremiyorum eşim 2021 yılında ek iş yapacağım diye mevcut işi dışında restorant ta a çalışmaya başladı.O dönemde kendim çalışmı yorumdum.Evde 4 ve 2 yaşında oğlumla ilgileniyorum ama ilk başlar hafta sonları gitti ve gün geçtikçe gitmeleri sıklaştı. Bayram tatillerinde bile gitti çalışma saatleri hafta içleri 18 :00 başlıyor gece 23:30 -00:30 buluyordu eve dönüşü.İyi de kazanıyordu yevmiye bahşiş filan ama ailesine zaman ayırmıyor ve bende artık gitmeni istemiyorum deyince, şiddetli kavgalar başladı. Sonunda fark ettim ki eşim orda çalışan biri ile ilişkiye başlamış .Gizli saklı yürütüyor ancak kadın hisseder ve bende hissetim. Ancak geç kalmıştım çünkü konduramıyordum sonra kanıtlarıyla beraber artık emindim tabi ilk fark ettiğim zaman sanki dünya başıma yıkıldı. Olmaz olamaz nasıl yapar bunu bize nasıl olur hiç mi sevmiyor hayır olamaz afalladım korkunç bir duygu kelimelerle anlatılmaz .... Şiddetli kavgalarımız başladı.Çocuklar ister istemez görüyor duyuyor vs... ailelerimi zede yansıdı artık ama asla kabul etmiyor benim iftira attığımı söylüyor yeminler ediyor. Bana paronayak,şizofren muamelesi yapıyor ben bir kaç gün ailemin evinde kaldım. Oda işe gidemedi ek işe sürekli arıyorlar gelsene ek işe felan anlatamıyor durumu diğer tarafa.İşen kötüsü diğer taraf evli çocukları olduğunu biliyor. Bile bile ilişkiye başlıyor. Sonunda benim sorun çıkarmamla gitmedi artık oraya Çaresiz kaldı ama başka ek işler buldu yine evden çıkmak için bahaneler üretti.Baktım yine görüşüyor artık ek iş yok yada ben yokum dedim bıraktı. Ama ona olan sevgim saygım güvenim yerle bir olmuştu toparlanmam gerekiyordu işe başladım çocukları kreşe verdim sonra tebdir almam gerekiyordu borç harç bir daire aldım. Ancak bende bu durum kabul edilir bir şey değildi eskisi gibi olmadık sürekli kavga tartışma ve her tartışma sonu boşanalım la bitiyor. Arıyor aile büyüklerini anlatıyor efendim biz anlaşamıyoruz vs... her kes biz senin adına karar veremeyiz. Ya bu şekilde çekeceksin yada boşanacaksın bu senin hayatın çocukların var diyorlar. Eşime ama bende kimsenin onayını almaya gerek yok gel gidelim boşanalım diyorum. Sonra tek başıma iki erkek çocukla nasıl yaparım diye düşünüyorum büyüyecekler baş etmek kolay mı ama bu içinde bulunduğum huzursuz mutsuz hayat kavga tartışma nereye kadara çekilir bilmiyorum .
Eşiniz pişman mı? Size ilgisi, çocuklara babalığı nasıl? Bunlar yoksa çocuklar annelerinin her gün mutsuz olduğunu görmek yerine tek başına mutlu görseler onlar için daha iyi olur. Kavga gürültü dolu bir evde yaşamak korkunç bir şey.
Eğer eşiniz pişmansa ve bunu hissettiriyorsa ve affetmeye yatkınsanız bu konuyu güzelce konuşun ve kapatın. Ama affedecekseniz kesinlikle kapatmalısınız yoksa kendinize zindan edersiniz. Ya affedip yola devam edeceksiniz ya boşanıp yola devam edeceksiniz. Diğer türlüsü hem çocuklar hem sizin açınızdan çok zor olacak.

Nereden biliyorsunuz? Nasıl bu kadar eminsiniz?
Ben kendim için bile bu kadar net konuşamam; ki 7/24 birlikle değilsiniz. Ayrı ayrı iş hayatlarınız var. Yapacak olan yapar. Sadece ek iş yapan mı aldatabiliyor?
Eskiden olan emareler yok oradan yola çıkıyorum ve beklide emin olmamalıyım yalnız ca önceki kadar davranışlarına yansımıyor yapıyorsa da onun sorunu. Yaptığında inkar ediyor her halükarda inkara devam beni ise iftira atan sıkıntılı biri olarak lanse ediliyorum. Çevresindekiler en kötüsü de ona hak veriyor sanki benimle aynı evin içinde yaşıyorlar da biliyorlarmış gibi

Eşiniz pişman mı? Size ilgisi, çocuklara babalığı nasıl? Bunlar yoksa çocuklar annelerinin her gün mutsuz olduğunu görmek yerine tek başına mutlu görseler onlar için daha iyi olur. Kavga gürültü dolu bir evde yaşamak korkunç bir şey.
Eğer eşiniz pişmansa ve bunu hissettiriyorsa ve affetmeye yatkınsanız bu konuyu güzelce konuşun ve kapatın. Ama affedecekseniz kesinlikle kapatmalısınız yoksa kendinize zindan edersiniz. Ya affedip yola devam edeceksiniz ya boşanıp yola devam edeceksiniz. Diğer türlüsü hem çocuklar hem sizin açınızdan çok zor olacak.
Eşim asla ihanet ettiğini kabul etmiyor. Ben suç atıyorum ben iftira atıyorum yok öyle bir şey diyor. Ben ise eminim ama ona yaptın pişmanımsın diyorum samimi ol yanaşmıyor .Asla güvenmiyorum güvenimi tazelemek onun elinde ama güven sağlayamıyor en kötüsü en özel anımda aklıma geliyor her gün her an hatırlıyorum bununla baş edemiyorum ihanet dünyadaki bir kadın için en kötüsü bundan daha kötüsü nedir bilmiyorum bilmekte istemiyorum. Bana bazen sarılır samimiyet gösterir ama bana yapmacık geliyor evden çıktığı an arkamdan olur olmaz konuşur ailesine arkadaşlarına bir kaç kez şahit oldum. Ben çocuklarımla oldukça mutluyum oyunlar oynarım konuşurum alır dışarı çıkarırım onlar benim dünyadaki en kıymetlilerim, umutlarım, mutluluklarım babaları ise spora yazdırdım götürür veya kuzenleri maça gider onların yanlarına götürü yani ben parka felan götür dersem bahanesi yoksa götürür . Ama evde TV. İzler yemek uyur onlarla çok ilgili değil.

Eşim asla ihanet ettiğini kabul etmiyor. Ben suç atıyorum ben iftira atıyorum yok öyle bir şey diyor. Ben ise eminim ama ona yaptın pişmanımsın diyorum samimi ol yanaşmıyor .Asla güvenmiyorum güvenimi tazelemek onun elinde ama güven sağlayamıyor en kötüsü en özel anımda aklıma geliyor her gün her an hatırlıyorum bununla baş edemiyorum ihanet dünyadaki bir kadın için en kötüsü bundan daha kötüsü nedir bilmiyorum bilmekte istemiyorum. Bana bazen sarılır samimiyet gösterir ama bana yapmacık geliyor evden çıktığı an arkamdan olur olmaz konuşur ailesine arkadaşlarına bir kaç kez şahit oldum. Ben çocuklarımla oldukça mutluyum oyunlar oynarım konuşurum alır dışarı çıkarırım onlar benim dünyadaki en kıymetlilerim, umutlarım, mutluluklarım babaları ise spora yazdırdım götürür veya kuzenleri maça gider onların yanlarına götürü yani ben parka felan götür dersem bahanesi yoksa götürür . Ama evde TV. İzler yemek uyur onlarla çok ilgili değil.
Çok üzüldüm durumunuza. Fakat siz aldattığına nasıl böyle eminsiniz, kanıt var mı? Kanıt gösterdiğinizde de mi inkar ediyor?

bence muaf olacağını düşünüyor ailesinin yanında tartıştığımızda babası çocuklarında al git biz bakamayız dediler. Tamam alırım dedim eşimin babasını onlara asla bırakmam.Rol modeli olarak görünmese daha iyi olur hiç iyi bir model değil.Ama bazen çocuklarla konuşuyoruz biz ayrı bir yerde yaşasak üçümüz nasıl olur diyorum. Babamızda gelsin anne diyor özleriz filan sanırım onların baba sevgisine de ihtiyaçları var ve ben onlara yetersiz mi kalırım haksızlık mı etmiş olur muyum emin değilim!
Asıl haksızlık size bunları düşündürten eşinizin yaptığı. Hiç kimse durup dururken yuvasını dağıtmaz ve bunu istemez.

Gerçek sebep dururken karar vermesi gereken kişinin suçlu görülmesi de haksızlık.

evet mesleğim var çocuklar ve doğumdan derken işten ayrıldım başladım 2 yıldır çalışıyorum ama çocuklarım beni ağlarken görmesi çok oldu evet bağırırken de gördüler şiddette şahit oldular maalesef onlara hak etmedikleri hayatı bu süreçte yaşattık eşimi ve onun evli olduğunu bile bile devam eden o şahsiyetsiz kişiyi ALLAHA havale ediyorum.
Asıl mesleğin olmasına rağmen bu ezikliği çocuklarına yaşatan seni biz Allah'a havale ediyoruz. Ban yersem yiyeyim asıl şahsiyetsiz sensin ! Elinde mesleği olup ezik ezik hayat süren kadınlar lütfen kadro işgal etmeyin ya ! Ev hanımı olun en azından ezikliğinize gecerli bahaneniz olur ! ! Ev hanımı olmasına rağmen aslanlar gibi olan kadınları tenzih ederim

Saygı bitmiş .Ben geçmişe sünger çekmeye inanmam sadece aldatılma durumunda geçerli bu görüşüm.Karariniza karışmam sadece evliliğiniz bitmiş zaten çocuklar için maddiyat için sürüyormuş zaten uzun zamandır.Siz şimdi belki gene döndürecek siniz bu devranida konudaki eş kişisi gene bir 3 yıl sonra yada ilerde çocuklar büyüyünce tabi dayanirsa o kadar ben aşık oldum zaten senle olmuyo vsvsvs der giderse ne olacak Bu adamla bu adama güvenip yaş alinirmi ??? Ben bunu düşünürdüm......

Saygı bitmiş .Ben geçmişe sünger çekmeye inanmam sadece aldatılma durumunda geçerli bu görüşüm.Karariniza karışmam sadece evliliğiniz bitmiş zaten çocuklar için maddiyat için sürüyormuş zaten uzun zamandır.Siz şimdi belki gene döndürecek siniz bu devranida konudaki eş kişisi gene bir 3 yıl sonra yada ilerde çocuklar büyüyünce tabi dayanirsa o kadar ben aşık oldum zaten senle olmuyo vsvsvs der giderse ne olacak Bu adamla bu adama güvenip yaş alinirmi ??? Ben bunu düşünürdüm......
Asıl mesleğin olmasına rağmen bu ezikliği çocuklarına yaşatan seni biz Allah'a havale ediyoruz. Ban yersem yiyeyim asıl şahsiyetsiz sensin ! Elinde mesleği olup ezik ezik hayat süren kadınlar lütfen kadro işgal etmeyin ya ! Ev hanımı olun en azından ezikliğinize gecerli bahaneniz olur ! ! Ev hanımı olmasına rağmen aslanlar gibi olan kadınları tenzih ederim.
Bakın buraya bir yazı yazdım sizden hakaret işitmek için yazmadım. Nasıl bir vicdanınız var sizin bilmiyorum ben hafta sonu çocukları aldım dışarı çıkardım. dolaşıyoruz 4 yaşındaki oğlum anne yoruldum bak çocuğu babası kucağına almış babam olsaydı beni kucağına alırdı demi anne dedi. Şimdi ben anneyim oğlum böyle konuşurken neler hissettiğimi ben biliyorum sen değil acaba onlara haksızlık mı ederim yoksa daha doğrumu olur emin olamıyorum ben ihanet etmedim evli bir ekekle eşimi aldatmadım neden bana haksızlık ediyorsun ben vicdansız olsam çocuklarımı bırakırım ona ve başka biri ile devam ederim ama ben bunu istemem ve mutluda olmam DOĞRU OLANDA BENİM İÇİN BU DEĞİL ZATEN. sanki hata yapan benim o kadın değil eşim değil de benmişim gibi davranıyorsun bu eziklik değil ince düşünmek doğru adım atmak için istişare etmek .lÜTFEN KENDİNİZE GELİN SAYGILI OLUN HALDEN ANLAYIN

Bakın buraya bir yazı yazdım sizden hakaret işitmek için yazmadım. Nasıl bir vicdanınız var sizin bilmiyorum ben hafta sonu çocukları aldım dışarı çıkardım. dolaşıyoruz 4 yaşındaki oğlum anne yoruldum bak çocuğu babası kucağına almış babam olsaydı beni kucağına alırdı demi anne dedi. Şimdi ben anneyim oğlum böyle konuşurken neler hissettiğimi ben biliyorum sen değil acaba onlara haksızlık mı ederim yoksa daha doğrumu olur emin olamıyorum ben ihanet etmedim evli bir ekekle eşimi aldatmadım neden bana haksızlık ediyorsun ben vicdansız olsam çocuklarımı bırakırım ona ve başka biri ile devam ederim ama ben bunu istemem ve mutluda olmam DOĞRU OLANDA BENİM İÇİN BU DEĞİL ZATEN. sanki hata yapan benim o kadın değil eşim değil de benmişim gibi davranıyorsun bu eziklik değil ince düşünmek doğru adım atmak için istişare etmek .lÜTFEN KENDİNİZE GELİN SAYGILI OLUN HALDEN ANLAYIN

Arkadaş biraz sert yazmış ama demek istediğini ben anladım. Lütfen şu küçücük çocukların sırtına yüklemeyin sorunlu ve bitmesi gereken evliliklerin sorumluluğunu.
Ben seviyorum, affederim kocamsız yapamam deyin ama çocuklarım demeyin.
Ben de 10 yıl önce küçüğü 3 yaşında büyüğü 13 yaşında 2 çocukla boşanmış anne olarak yazıyorum. Çocuklarınıza yapmayln bunu. O babalık yapmak isterse her durumda zaten yapar yapmayacaksa da burnunun ucunda olsa görmez ilgilenmez. Kendimizi kandırmayalım lütfen.

Haklısınız bende ihanet olduğu için bir türlü kabullenemiyorum. Aklımdan bir an olsun çıkaramıyorum.İhanet ağır bir yük içinde o kadar çok anlam barındırıyor ki evet farkındayım evliliğim zor şartlarda devam ediyor. Maddiyat çocuklar kaldıraç gibi görünüyor maalesef ne zamana kadar devam eder bende bilmiyorum. Ama yolun sonunda göremiyorum.

Hanımefendi ben size hakaret edecek tek bir kelime yazmadım bende aldatıldım ve boşandım sizede dedimki ben geçmişe sünger çekmeye inanmıyorum eşiniz size saygısızlık yapmış ve sürekli kavga ediyoruz ben bosanalim dedim vs yazdığınız için karar sizin dedim bosanin demedim boşanmayın demedim ben kendi hür fikrimi yazdim.Bu eş sizi ilerde daha çok kirmasin dedim bir saygisizlik yapmadım kimseye yapmam yorumumu şikayet edebilirsiniz Mune Hanım inceler vaktinizi aldim kusura bakmayın cikiyorum konunuzdan

İnsanlar da pasifligini ince düşüncelilik yalanına saklar olmuş siz de oylesiniz bosaninca babalık bitiyor mu yine görür çocuğunu haftasonu götürür parka nedir yani ?? Ha ama şimdi parka binbir nazla götüren insan o zaman gelince götürmez ise zaten çocuğun da anlar ne biçim bir babaya sahip olduğunu!
Söyler misin bir insan aldatilinca bosanmayacak da ne zaman boşanacak ? Çok merak ediyorum nedir sizce boşanma sebebi ?

X