Eşimle tartıştık, kötüyüm

munok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
15
7
28
Merhaba hayırlı akşamlar hanımlar
3 aylık oğlum var kolik bir bebek kendisi ilk 15 gün annem kaldı yanım da sonrasını öyle böyle eşimle hallettik. Eşimi anlatmak gerekirse bana yardımcı olur geceleri o mamasını yapar bende yedirir altını alır uyuturum onun harici yemek olayını dert etmez varsa da yoksa da kendine ayarlar ben bebeğe bakarken o sofrayı kurar falan buraya kadar her şey çok güzel.
Bu arada devamlı gittiği bi işi yok evden ticaretle uğraşıyor.

Ben çok yoruluyorum annem bana yakın oturuyor haftada 2,3 gelir geldiğin de çok mutlu oluyorum çünkü hem evi temizliyorum hem biraz dinleniyorum bazen ben gidiyorum bazen kalıyorum can atıyorum hatta gitmek veya kalmak için veya annemin gelmesi için direk uyuyorum öyle söyliyeyim. Anne veya eş desteği almadan bebeğini büyüten herkese de helal olsun gerçekten. bugün eşimle bi konudan ötürü tartıştık konu da o kadar saçma ki o konu üzerine tartışırken birden sen istiyorsun ki hep annen gelsin ben dinleneyim çocuk bakmıyım istiyorsun dedi.
Benim şarteller attı tabi çünkü 3 aylık anneyim ama sürekli anneliğimle ilgili eleştiriler yıldım cidden.

Kendimi sonra çok çok kötü hissetim bebeğime haksızlık mı ediyorum diye. arkadaşlar anneyiz diye yorulmaya yoruldum demeye hakkımız yok mu ağrıdan uykusuzluktan ölsek bile hep güler yüzlü olup pozitif mi olmak gerekiyor anlamıyorum nedir bunun doğrusu ?
Bu arada kendi annesi çocuklarına aşşşıırı tapıyor 9 yaşında çocuğu var evi indirse dur yapma demez hiç birine laf söyletmez hepiniz kusursuzsunuz falan der yani çok değişik bi sevgisi var her anne çocuğunu sonsuz sever ama kv biraz farklı annesinden böyle gördüğü için bendende mi bunu bekliyor acaba bilmiyorum ama kendimi çok kötü hissettirdi.

Anneniz geldiginde neler yapiyorsa destek olarak, o islerin aynisini esinize yaptirin.. o zaman ayni oranda dinleneceksiniz o da annenizin neler yaptigini zamanla görüp yükünüzü hafiflettigini anlayacak..
Kv icin ayri bi sevgisi var demissiniz ya o sevmek olmuyor valla boyle simarta simarta buyutuyorlar... sonra insanlarin baslarini yakiyorlar memeden kesemedikleri cocuklariyla...

Cok olagan ustu bir durum yoksa anne cagirmak bana dogru gelmiyor. Eşinize daha fazla sorumluluk vermelisiniz. Bebege gece mama hazirlamak atla deve degil zaten su isiniyor iki calkalayip veriyor. Asıl iş sizde yedirme, uyutma, altini degistirme her şeyi siz yapiyorsunuz zaten.

Boyle bir iş bolumu yapan görmedim ben kendi kucuk cevremde.
Kuzenim calismiyor, eve yardimcisi geliyor. Bebek gece agladiginda adam da kalkip bakiyordu, yediriyordu, degistiriyordu sabah işe gidecek ustelik.

Cocuga nasil bakildigini bilmeyen adam eşiniz gibi konusur davranir, cok normal. Eline aldigi en ufak işi "cok yardimci" diyorsunuz cunku.

3 aylık oğlum var kolik bir bebek kendisi ilk 15 gün annem kaldı yanım da sonrasını öyle böyle eşimle hallettik. Eşimi anlatmak gerekirse bana yardımcı olur geceleri o mamasını yapar bende yedirir altını alır uyuturum onun harici yemek olayını dert etmez varsa da yoksa da kendine ayarlar ben bebeğe bakarken o sofrayı kurar falan buraya kadar her şey çok güzel.

Ben çok yoruluyorum annem bana yakın oturuyor haftada 2,3 gelir geldiğin de çok mutlu oluyorum çünkü hem evi temizliyorum hem biraz dinleniyorum bazen ben gidiyorum bazen kalıyorum can atıyorum hatta gitmek veya kalmak için veya annemin gelmesi için direk uyuyorum öyle söyliyeyim. Anne veya eş desteği almadan bebeğini büyüten herkese de helal olsun gerçekten. bugün eşimle bi konudan ötürü tartıştık konu da o kadar saçma ki o konu üzerine tartışırken birden sen istiyorsun ki hep annen gelsin ben dinleneyim çocuk bakmıyım istiyorsun dedi.
Benim şarteller attı tabi çünkü 3 aylık anneyim ama sürekli anneliğimle ilgili eleştiriler yıldım cidden.

Kendimi sonra çok çok kötü hissetim bebeğime haksızlık mı ediyorum diye. arkadaşlar anneyiz diye yorulmaya yoruldum demeye hakkımız yok mu ağrıdan uykusuzluktan ölsek bile hep güler yüzlü olup pozitif mi olmak gerekiyor anlamıyorum nedir bunun doğrusu ?
Bu arada kendi annesi çocuklarına aşşşıırı tapıyor 9 yaşında çocuğu var evi indirse dur yapma demez hiç birine laf söyletmez hepiniz kusursuzsunuz falan der yani çok değişik bi sevgisi var her anne çocuğunu sonsuz sever ama kv biraz farklı annesinden böyle gördüğü için bendende mi bunu bekliyor acaba bilmiyorum ama kendimi çok kötü hissettirdi.
Yorulacagiz da modumuz da düşecek uyuyacagiz da varsa destekcimiz yardım da talep edebilirsiniz. Ben tek bakarım siz yardimli bazısı kimse karışmasın der kimisi işin icinden çıkamıyorum biri el atsın der. Hepimiz farklı karakterlerdeyiz tek ortak noktamız iyi bir anne olmaya çalışmak. Uyumak istemekle kötü anne olmayız. Sağlıkla büyüsün bebeğiniz. Her fırsatta yardım isteyin bırakın konuşsun.

Madem çocuk bakmak kolay, kendisi de işe gitmiyor verin baksın. Haklısın cano, annem gelmesin ben de zaten beceremiyorum çocuk bakmayı yetişemiyorum o yüzden çocuğa bugün sen bakıcaksın de, sütünü sağ bırak sonra kaç artık AVM mi olur gezme mi olur spor mu olur vınla. Dünyanın kaç bucak olduğunu anlasın. Bu arada ölene kadar bebek bakamam diyorsan da gayet normal, anne oldum diye canını mı vericekmişsin boş boş konuşuyor işte cücükbeyin :sinirli:

Elbette yorulursunuz,hele de yeni anne olmuşken.

Ama annenizi çağırıp ona ev işi yaptırmanız çok yanlış,çok ayıp bence. Gençsiniz,evlisiniz,her işinizi karı-koca beraber halledebilecekken annenize yaptırmanız doğru değil. Ne olursa olsun. Eşinize yaptırın baş edemediğiniz her şeyi, daha fazla sorumluluk alması gerekiyor

Ben kendime vakit ayrılmayı seven biriyim ve sizin gibi 3 aylık anneyim. Her cumartesi oğlumu eşimle annesine gönderiyorum. Annem çok yoğun çalışıyor yoksa oda olabilirdi. Hem dışarı çıkıp istediğimi yapıyorum, eve gelip uyuyorum/ dinleniyorum. O 3-4 saat bana çok iyi geliyor. Kimsenin benim anneliğime laf söylemesine izin vermem. Haddi değil. Bana anne denmesi için kendimi paralamam gerektiğimi düşünmüyorum. Mesela Sütüm hiç olmadı bu yüzden mamayla besliyorum, biri bununla ilgili beni yargılamaya kalktı ağzının payını verdim. Birinden destek almak sizi eksiltmez, eşinize yetişemediğinizi gösterin. Daha fazla iş isteyin mecbur susacaktır

İmkan varsa neden yardim almayasniz esiniz sacmalamis annenizin sizinle ilan iliskinize karisamaz takilmayin anne olduk diye cike cekmek zorunda degiliz nasil rahat ediyosaniz oyle yapin

Ne diyor anneliginize baska? Esinize soyleyin bu laflara cok kirildiginizi. Kolik bebis cok zor cok yipranmissinizdir ikiniz de. Olur olmadik tartismalar birbirini kirmalar oluyor bu donemler maalesef. Bebis buyudukce alistikca azalir bence. Siz de annenizi cagirmak zorunda kalmazsiniz

niye kendinizi suçlu hissediy0rsunuz evet deyin ben bir egoistim çünkü ben uykumu aldığımda mutlu oluyorsam çocuğumada bu mutlulu hissettire biliyorum deyim zamanında ben de annemden kaynanamdan çok yardım aldım kariyerimi devam etmemde kaynananım çok desteği var kızım çalış dedi ben çocuğuna bakarım dedi şimdi ben egoist anne mi oluyorum daha öncesinden o meslekte çalışmasaydım şu an işsiz parasız olurdum kızıma düğün de ev aletleri almamda yardım edemezdim altın takamazdım geçmiş geleceği belrliyor sanırım eşim egoist sen değil

X