Eşin anneannesini davet edememek

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
13.841
64.054
Herkese selamlarrr. Eşimin anneannesi yaşadığımız şehre gelmiş. Burada kızı da var, eşimin teyzesi yani. Orada kalıyormuş. Biz baya geç öğrendik, yani geleli 1 haftayı geçmişti laf arasında kayınvalidem eşime söylemiş. Evi temizleyelim de alalım yemeğe diye planlarken annemin hastane işleri sıklaştı birkaç gündür sürekli hastanedeyiz. Aramadık etmedik çağırmadık, kadın gitti mi bilmiyorum da hatta. Sizce çok mu ayıp olmuş? Annemin burada olduğunu muhtemelen bilmiyorlardır o yüzden hani keyfen çağırmamışız gibi görünüyor sanırım. Kadının çok şivesi var ben konuşurken pek anlamıyorum yaşı da olduğu için, arayıp açıklasam kadının dediğini anlamayacağım yani. Eşim arayıp böyle böyle demeli mi? Kafama taktım 😅

Herkese selamlarrr. Eşimin anneannesi yaşadığımız şehre gelmiş. Burada kızı da var, eşimin teyzesi yani. Orada kalıyormuş. Biz baya geç öğrendik, yani geleli 1 haftayı geçmişti laf arasında kayınvalidem eşime söylemiş. Evi temizleyelim de alalım yemeğe diye planlarken annemin hastane işleri sıklaştı birkaç gündür sürekli hastanedeyiz. Aramadık etmedik çağırmadık, kadın gitti mi bilmiyorum da hatta. Sizce çok mu ayıp olmuş? Annemin burada olduğunu muhtemelen bilmiyorlardır o yüzden hani keyfen çağırmamışız gibi görünüyor sanırım. Kadının çok şivesi var ben konuşurken pek anlamıyorum yaşı da olduğu için, arayıp açıklasam kadının dediğini anlamayacağım yani. Eşim arayıp böyle böyle demeli mi? Kafama taktım 😅
Merhaba bence arayın yarın için davet edin eğer müsaitseniz eğer burdaysa zaten gelecektir ama değilse hastanelerde geçti zamanımız arayamadik burda zannediyoruz sizi deyin bir daha ki sefere kaldı o zaman deyin en azından gönlünü almış olursunuz 🤗

Anneanne gelmiş, haberiniz yok.sizin anneniz orada ,haberleri yok.cagirmasanizda olur
Yani kayınvalidem biliyor annemin burada olduğunu ama eşimin teyzesiyle çok yakın değiliz. Öyle küs falan değiliz de biz eşimle insan sevmediğimiz için 😅 Onlar bize ayda yılda 1 gelir biz de onlara ayda yılda 1 gideriz. Ondan bilmiyorlar

Esiniz arasin teyzenize gidin görün orda

Sizin birbirinizden haberiniz yok ama 🤦‍♀️
Annenize çok geçmiş olsun ,anneniz hasta onların haberi yok,anneanne gelmiş bir hafta sonra öğrenmişsiniz, aile baglariniz çok kuvvetli degil diye düşünüyorum. Bi telefonla arayın eve cagirmazsaniz falan ayıp olmaz bence

Şimdi genel görgü kuralı gereği eşinizin teyzesi sizi arayıp davet etmeliydi çünkü sizden daha büyükler. Önce büyüklerde toplanılır, sonra anneanne size gelmek isterse söylerdi. Bu işin oluru bu. Esas onlar size ayıp etmiş
Bence de hoşgeldine gidilir. Bizde öyle gördük

Kvde ogluna anneannen geldi dememis mi?Nasil kvdenin annesinden haberi yok?Yolcu edebilirsiniz,torunu disarda agirlayabilir.Anneniz dr islerini kendi halledemiyor mu?Cok mu yasli?

Sizin birbirinizden haberiniz yok ama 🤦‍♀️
Annenize çok geçmiş olsun ,anneniz hasta onların haberi yok,anneanne gelmiş bir hafta sonra öğrenmişsiniz, aile baglariniz çok kuvvetli degil diye düşünüyorum. Bi telefonla arayın eve cagirmazsaniz falan ayıp olmaz bence
Annemin hastalığından kayınvalide haberdar da teyze annemin burada olduğunu bilmiyordur. Belki kayınvalidem bize iş olmasın diye söylememiştir eşime bilemiyorum, kendi de o sebeple gelmiyor çünkü yorulur annen biz ordayken diye.
Eşiniz de dert ediyor mu, anneanne onun da 😊
Hiç aramadı mı yani?

Siz bir akşam gitseniz gayet uygun olur bence, hem durumunuzu da söyler, yoğunluğunuzu anlatırsınız.
Yok 😅 Ben aile ilişkilerinde sıfırsam o -10'dur. Bayramda anneni ara diye ben dürterim.
Kvde ogluna anneannen geldi dememis mi?Nasil kvdenin annesinden haberi yok?Yolcu edebilirsiniz,torunu disarda agirlayabilir.Anneniz dr islerini kendi halledemiyor mu?Cok mu yasli?
Onkoloji hastası ve benim yaşadığım şehirde. Bilmiyor buraları.

X