Eşinde Azosperm Olupta Tüp Bebekle Hamile Kalanlar Bi Bakım Lütfen...

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
kıslar benimde eşim azosperm ..13 yaşında testisleri indirilmiş.. gecen sene mikrotesede çok sayıda sperm bulundu 3.gün 1.kalite embriyo kondu (2 tanesi 8 hücreli , 1 tanesi 9 hücrlei) ama gebelik oluşmadı.. çokta dikkat etmiştim.. merak ettiğim azopsermli eşi olupta tüp bbebekle hamile kalanlar vardır illaki(Umuyorum) KACINCI gün transfer edildi ve kaliteleri hücre sayıları nasıldı ?
Allah en kısa zamanda bizede nasip etsin.. Çok korkuyorum azospermliler gebelik elde edemiyormu yoksa hiç kimse yazmıyormu ben çok az kişiyi gördüm bu forumda..

slm,
sen niye umudunu yitiriyorsun....öyle olanlar var tabiikide....
bizdede ayni sorun vardi....ilk tüp bebek denememiz tutmadi...bes günlük üc tane birinci kalitede embriyo transfer edilmisdi, ama dedigim gibi onlardan malesef hic biri tutunamadi....simdi mayisin basinda dondurulmus embriyolardan tekrar denedik, bes günlük dondurulmus embriyo, kac hücreli olduklarini bilemiyecem. Dondurulmuslar cözüldükden sonra iyi-orta kalitede üc tane transfer ettiler bana....ve allahima sükürler olsun su an 20 günlük hamileyim....
Azosperm.lilerin embriyolari tutunamaz diye birsey yok, sakin böyle düsünüp kendinizi harap etmeyin, strese girmeyin...allah ne zaman nasip eder ise, o zaman heppimiz bebeklerimize ulasicagiz, buna bütün kalbim ile inaniyorum.
senin kacinci denemendi, dondurulmus embriyolarin varmi, nerede tedavi oluyorsun....
Allah insallah en yakin zamanda gönlüne göre verir...ve sakin umudunu yitirme...unutma: can cikmayan bedenden umut kesilmez....

ayyy kurban olduğum allahımm
çok sevindim yemin ederim böyle içim çoştu
ben neden umudumu yitiriyorum bilmiyorum ama forumda hiç böyle yazan yok belkide saklamak istiyolar ne bilim nazar değer diye
41 kere maşallah sana buarada ..
bende 2. tedavideyim şuanda bahceci kliniğinde yaptırıyorum dondurulmuş embriyo yok dondurulmuş sperm var canım..
5.gün transferi yapılacak banada eğer embriyolarım iyi çıkarsa 24 yumuoş toplanmıştı 15 döllendi 3 tane kondu geri kalan dondurulacak kalitede değil idi canım.. sen nerede tedavi oldun.. ayy nası sevindim anlatamam tam çıkıcaktım netten yanlışlıkla bu yazıma tıkladım yorumunu gördüm

Zamaninda bende senin gibi bu konuyu (azosperm.) cok arasdirmisdim ve zaman geliyordu hüsrana ugruyordum...o kadar konular burda isleniliyor ve nasil olurda böyle sorunu olan kimsecikler yok diye düsünüyordum (kimseyede temmeni etmiyorum zaten)....derdi veren allahim dermanida verir dedik...ve yolumuza devam ettik...sükür olsun...yani demek isdedigim seni cok iyi anliyabiliyorum...ama biraz evvelde dedigim gibi inan bana, bizim durumumuzda olanlar icin önemli olan esinin spermlerinin var olmasi. sonucda kazanan yine biziz. bizim birincisi tutmadiginda üzülmüsdüm ama yinede allaha sonsuz sükür ettim...düsünsene ya eslerimizde hic ama hic sperm bulunamasaydi...o zaman bu kadar gelebilecegimizi hayal bile edemezdik. simdi ise milyon kez hayal ve umut edebiliriz, 1. olmadi, 2. olur oda olmadi 3, 4....deneyebiliriz...elbet bir gün allah nasip edecekdir bir bebegi heppimize....
terettütler her zaman olucak, ben suan hamileyim, ama bu demek degildirki, bebegim kesinliklen dünyaya gelecek, her an hersey olabilir....herseyin hayirlisi...dedigim gibi en önemli olan kismi allah nasip etti bize (spermlerin var olusu), geriside gelir, sen yeterki allaha olan inancini kayp etme....
biz tedavimizi memorialde yapdirdik. suan bizimde sadece dondurulmus spermlerimiz var.
ikinci icin ne zaman toplanacak yumoslarin ve transferin ne zaman olucak? allah yardimcin olsun, sakin stres etme....

vallahi bugün lucrine başladım aşa yukarı 15 ile 20 haziran arasında olur canım transfer diye düşünüyorum .. Çok haklısın benim kuzeimdede azo var ve nisan ayında mikrotese denediler ve sperm bulunamadı çift taraflı sorun var eşindede yumurta yyok onları görünce ben ne kadar şanslı oldumu anladım zaten.. ben azolu çok görüyorumda başaran görmüyorum pek bi seni gördüm şuan birde tülay24 var.. inşallah aranıza bende dahil bütün azolıu arkadaşlarda girer ..Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin canım .. ben bu sefer bir gün hastanede kalacağım

gulencım canım nıye bu kadar negatıfsın...........bı tane bıle sperm olsa yetr............endışe etme canım inş senı hamış gorcez.........

bende suan bi seni gördüm azo ile tedavide olan....insallah hayirli haberini okurum...kendine iyi bak, sakin strese girme...hersey olacagina varir....gelismelerinden haberdar edersen bizleri, cok memnun olurum..

arkadaşım benim de eşimde azospermi var.ben de tüp bebek tedavisiyle gebe kaldım ama kanımdaki pıhtılaşma sebebiyle 21. haftada kaybettim....

canını neden sıkıyorsun ki? tutmama sebebi kesinlikle azospermi değil.vardır başka bir sebep....
embriyo oluşuyor ve sağlıklı bölünüyorsa iş bitmiştir.

ınşallah tedavin mutlu sonla biter ve kavuşursun bebişlere.....

bende varım canım.eşim azosperm mikro ile sperm bulundu.ilk tedavimde ikizlerime hamile kaldım.sağlıklı 2 bebek dünyaya getirdim.malesef ikisinide hastene enfeksiyonundan kaybettim.hiç ümidini yitirme bizim gibi olupda sağlıklı bebekleri olan çok arkadaşlar var.

butterfly's ve artvinli her ikiniz için çok özüldüm.
Benim esim azosperm yeni ögrendik 6 mayista. ürologa gidicez fakat randevumuz temmuz sonunda.
Benim dünyam yikildi göz yaslarina boguldum günlerim aglamakla geçiyor dayanamiyorum çok zor bir durum. Sizleri okuyunca içimde ufakta olsa bir ümit var.
Hakkimizda ne hayirliysa o olsun. Allahim hepimize anne ve baba olmayi nasip etsin. Amin

neeeee Allahım canım yaaa...
çok üzüldüm canım seni eskiden hatırlıyorum .....
rabbim sana en kısa zamanda hayırlı evlatlar versin canımmmmm
Allahım sen sabır ver......
hangi hastane?

butterfly's ve artvinli her ikiniz için çok özüldüm.
Benim esim azosperm yeni ögrendik 6 mayista. ürologa gidicez fakat randevumuz temmuz sonunda.
Benim dünyam yikildi göz yaslarina boguldum günlerim aglamakla geçiyor dayanamiyorum çok zor bir durum. Sizleri okuyunca içimde ufakta olsa bir ümit var.
Hakkimizda ne hayirliysa o olsun. Allahim hepimize anne ve baba olmayi nasip etsin. Amin

canım ümidin hep taze kalsın ben 2 yıldır bu sitedeyim.bir çok arkadaş vardı bizim gibi hamiş kaldılar.inanmayacaksın ama 3 kişi de eşleri azospermi olduğu halde doğal yoldan hamile kaldılar.bazı tese ameliyatlarında sonra olabiliyor böyle şeyler....
yeterki rabbim kısmet etsin, ol desin......gerisi hikaye......

haklisin canim butterfly's ama hiçde kolay degil. Biz agustos 2008'de evlendik daha yeni sayiliriz. Ailemin haberi yok. Annem fark etti gözlerimin yasini her gün her aksam kirmizi oldugunu gördü (beraber yasiyoruz) ne var dedi bilmedigim birsey mi var ona söyledim sorunumuzu.
Kimseye söyleme dedim. Esimin tarafi hiç bilmiyor onlar türkiyede biz fransadayiz. Tedavi nasil olucak burda hiç bilmiyoruz. Burdan bir sonuç alamazsak türkiyeye geliriz. Simdilik yolun basindayiz. Bizi uzun bir yolculuk bekliyor insallah sonu aydinlik olur.

yolculuğunuzun ne kadar süreceğini ancak rabbim bilir.kendini böyle şartlandırma.dedim ya 2 yıldır bu sitedeyim tedavi sürecin ne kadar az stresli olursa o kadar başarı oranı artıyor.
kolay değil tabi çok zorlu bir süreç tüp bebek süreci...Allahım yardım etsin bizlere...
fransada mehay diye bir arkadaş vardı şimdi gebe.onunla irtibat kurmaya çalış...o da bayağı uğraştı ama emeklerinin karşılığını verdi rabbim çok şükür

yolculuğunuzun ne kadar süreceğini ancak rabbim bilir.kendini böyle şartlandırma.dedim ya 2 yıldır bu sitedeyim tedavi sürecin ne kadar az stresli olursa o kadar başarı oranı artıyor.
kolay değil tabi çok zorlu bir süreç tüp bebek süreci...Allahım yardım etsin bizlere...
fransada mehay diye bir arkadaş vardı şimdi gebe.onunla irtibat kurmaya çalış...o da bayağı uğraştı ama emeklerinin karşılığını verdi rabbim çok şükür

Amin Allahim hepimizin yardimcisi olsun hiç kolay bir durum degil.
mehay diye birini tanimiyorum dogrusu kimseyi tanimiyorum yeniyim bu sitede.
nasil ulasabilirim ona ? Tedavisini fransada mi gördü. Bu konuda bir bilgin var mi ?
Bana yardimci olursan çok sevinirim.

bak güzelim bu tüp bebek bölümündeki başlıklara bak.yukarıdaki sabit başlıklardan biri ona ait.isminin üstüne sağ tıkla .özel msj yaz.sormak istediklerini yaz gönder.yardımcı olacaktır mutlaka...
evet fransada tedavi oldu...

X