Eşiniz aldığınız hediyeyi beğenmeyip iade etmek isterse!

Helen20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
14
2
40
Eşime yılbaşı için sürpriz hediye almıştım. Bir şekilde ne aldığımı öğrendi. Açık açık sen hediye işini beceremiyorsun falan dedi. Ben de hem üzüldüm hem de kızdım. Laf arasında çok istediği bir ürünü aldım ama onun tam istediğini almamışım. Keşke bana sorsaydın dedi. Aldığım hediyeyi de istedi iade süresi dolmadan ver iade edelim yıl başına çok var dedi. İade ettik. Ben de bundan sonra sana hediye falan yok, senin için günlerce araştırdım bunu aldım insan nezaketen teşekkür eder uygun bir dil kullanır beğenmezse bile dedim. Sizin böyle bir durumda tepkiniz nasıl olurdu? Ben onu sevindirmek için uğraşırken onun bu şekilde davranması beni kırdı. Tepki olarak nasıl davranmalıyım. Kırıldığımı ifade ettim, 2 gündür soğuk davranıyorum

Hediyenin kelime manasını bile unuttururdum ona :)
Eşime yılbaşı için sürpriz hediye almıştım. Bir şekilde ne aldığımı öğrendi. Açık açık sen hediye işini beceremiyorsun falan dedi. Ben de hem üzüldüm hem de kızdım. Laf arasında çok istediği bir ürünü aldım ama onun tam istediğini almamışım. Keşke bana sorsaydın dedi. Aldığım hediyeyi de istedi iade süresi dolmadan ver iade edelim yıl başına çok var dedi. İade ettik. Ben de bundan sonra sana hediye falan yok, senin için günlerce araştırdım bunu aldım insan nezaketen teşekkür eder uygun bir dil kullanır beğenmezse bile dedim. Sizin böyle bir durumda tepkiniz nasıl olurdu? Ben onu sevindirmek için uğraşırken onun bu şekilde davranması beni kırdı. Tepki olarak nasıl davranmalıyım. Kırıldığımı ifade ettim, 2 gündür soğuk davranıyorum

çok ayıp .
Teşekkür etmek bu kadar mı zor ? beğenmese bile bunun kırmadan söyleme yolları var.
Ben olsam bir daha hediye almazdım , sonucta beceremiyorum bu işi derdim.

Çok sinirlendim ya

Çok da uzatılacak bir konu değil, özellikleri olan bir hediyeyse istediği gibi almasında hakkı var. Bunu size söyleme dili önemli sadece o konuda uyarmanız iyi olmuş. Bir daha hediye almayın ya da onunla birlikte gidin o seçsin siz alın.

Bir daha hediye almazdım ona.
Beğenmeyebilir,iade de edebilir ama tarzı bu şekilde olmamalı.

Değiştirmek istemesi falan normal olabilir yani ama söyleyiş tarzı yanlış kırıcı olmuş. Bundan sonra hediye almayın ya da parasını verin gitsin kendi istediği bir şeyi alsın ve ya birlikte gidip seçin.

degistirmek isteyebilir ama onemli olan uslup, kalbini kirmadan guzelce soyleyebilirdi. Bir daha almazsiniz.

Beğenmeyebilir, hoşuna gitmeyebilir, hiç alınmam. Hatta iyi ki beğenmediğini söyledi de gidip değiştirip istediğini aldık diye düşünürüm. Tabii bu satırları ben evliliğin bilmem kaçıncı yılından yazıyorum. İlk sene olsa belki üzülür, kızardım. Gerçekten üzülüp alınacak bir durum değil, içiniz rahat olsun.

Bizde ben beğenmeyen taraf olurum. Altın takı alır, elbise alır. 3 senede daha beğendiğim olmadı. O da alıştı artık. Hediye aldığı zaman Değişim kartı da alıyor.
Ben ona hediye alacağım zaman “neye ihtiyacın var” diye soruyorum. Onun istediği şeyi alıyoruz.

Kendi başıma gelmiş kadar kırıldım yaşadığınız duruma.
Daha önce hediye konusunda böyle bir diyaloğa girdiniz mi bilmiyorum, ne kadar süredir evlisiniz, flört döneminiz oldu mu, olduysa o süreçte böyle şeyler başınıza geldi mi bilmiyorum ama çok aşırı kaba bir durum bu.
Böyle birine nasıl davranılır bilmiyorum, önce o yıkımın şokunu atlatmak gerekir.

X