Eşinizin ailesiyle aynı evde yaşar mısınız hemde eşiniz yokken?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aileci eş diye yazın veya eş ailesi diye konuların hepsi aynı. Maaşı olan kadına çöküp maddi manevi sömürme dertlerindeler. Klasik bir format bu. Oğlan çok ilgili, aşırı iyi çok büyük konuşmalar ana arada espri olarak saçmalar, siz dikkate almazsınız sonra evlenmeye yakın patlar. Köprüden geçene kadar idare eder sonra tam hanzoya dönüşür. Aile vıcık vıcıktır. Sürekli görüntülü ararlar tanıştıktan sonra, yakınlarsa çat kapı gelirler ve beraber yaşamaya çalışır veya her gün görüşür her şeyinize burun sokarlar. Sizi hizmetçi ve köle olarak sokup bir amda çevrenizi bile sildirirler. Akıllı insanmışsınız.

Genelde bunlar ailesi kalabalık olmayan modern insanları bulurlar çünkü kendi memleketlerinde daha rahat ezebilmek için bunu planlarlar
Bu nasıl bir değerlendirme arkadaşım :) Resmen sosyal bir kuram çıkarmışsın ortaya :)

Teşekkür ederim bir ayda en az 20 farklı konu ve hepsi prototip ve keşke bir tanesi sabitlense de insanlar bir kıyaslasa ve görse. Kalıp gibi.
Gerçekten çevremden de görüyorum. Birebir doğru yazdığın her şey. Ama böyle derli toplu bir özetine rast gelmemiştim.

Gerçekten çevremden de görüyorum. Birebir doğru yazdığın her şey. Ama böyle derli toplu bir özetine rast gelmemiştim.

Teşekkür ederim. Bunlar cimri, paragöz, bencil, köylü kurnazı tipler. Zihniyetlerinde hep kendilerini prensenses, kral kraliçe gibi görmeleri, manipülasyondan ile insanları keriz sanmaları dışında aslında çok basitler. Şu ilk dönemdeki nişanlı, erkek arkadaşın aşırı ilgisi, sahtekarlığı yüzünden kızlar şaşırıyor. Ay yazarken tiksindim :işsiz:

Hayret ediyorum gerçekten ya. Biz ailelerden 1.500 km uzaktayız, bebeğimle tatil amaçlı 3 hafta falan gideceğim memlekete ve eşimin ailesini sadece ziyaret edeceğim ne kalması. Eşim yokken ben 1 gece bile kalamam insanlar beraber yaşamaktan bahsediyor. Düşüncesi bile insanı çıldırtmaya yetiyor, burda okuyup sinir hastası oluyorum resmen 😂

Ben ayrıldım kızımla yaşıyorum ama kışın annem gelip ben de kalıyor o sürede bile bazen kendi annemle anlaşamıyorum elin annesi ile çok zor çokk kesinlikle hayırr

Bakalim konu sahibi başını yakacak mı yakmayacak mı konusu olmuş. Kalbim sıkıştıgı için konuyu okuyamadım ama ayrılmakla dogru yapmışsınız yazan bir yorum gördüm zekanızı ve ileri görüşlülügünüzü tebrik ederim.

Aslında kararımı verdim. İçim çok dolu ve yazma ihtiyacı hissediyorum. Ancak bu şekilde rahatlıyorum. Konuya gelirsek:

Birçoğunuz yaşamam dersiniz. Ben de yaşamam dedim -bundan önce ayrılık yaşamıştık, konuyu buraya açmıştım zaten- ve tamamen bağları kopardık.

Erkek arkadaşım denizciydi. İlişkinin başlarında "güçlü kadın isterim, çalışsın bensiz ayakta durabilsin vs ve sen de öylesin" derdi. Şimdi ise ben denize çıkınca, evlenince anne babamla yaşamanı isterim. Babam zaten köyden gelin alalım bize baksın kafasında dedi. Büyük bir kavga çıktı, dedim ki benim öz annem benim sorumluluğumda, senin ailen senin ve kardeşlerinin sorumluluğunda. İlerde çok yaşlanırlar ya da hastalık vs. kimse bakmazsa bakarım ama eşimden razıysam bakarım. Yani durduk yere annemden genç bir insana neden bakayım bu yaşta?

Yani sen benim yalnız kalmamı istemiyorsan ben kendi annemle de kalabilirim. Benim annem yalnız bu arada. Kayınbaba evinde kalınır mı? Kocanın kendisi bile ortalıkta yokken. Bunun üzerine gidersin 1 2 ay kalırsın dedi, babam uzakta yaşamanı istemez dedi. Dedim atanırsam bunu ben seçemem. Kalmam da 1 2 ay, benim kendi düzenim olacak sonuçta. Sen yokken neden ben 1 2 ay ailenin yanında kalayım?

Sert bi sınır çizdim, bu kez ailemle ayrı insanlarsınız. Uyumsuzsun, sinirlisin, düşüncelerin bana uymuyor (dövme yaptırmak istedim, kendisi istemiyor. ben de yaptırmam bunlar küçük meseleler dedim. bu kez de başıma kakarsın yaptırmadığını dedi)

Ailemle tartışırsan kavga büyür, alttan almazsın. Sana bir şey demezler ama bana senin kusurlarını söylerler falan dedi. (Ben başı açık bir insanım, giyimim de normal. Açık kıyafetler tercih etmem. Annesi başı kapalı birini istiyor. Kapanır mısın tarzı sormuştu bana daha önce. Dedim ne annene ne bana sevap, kapanmam. Bu da ayrı bir sorun)

Yani anlamıyorum, senin ailen bu tarz insanlarsa kusursuz birinde bile kusur bulurlar o zaman.

Babası zaten cimri, çok dilli. E kendisinde de var cimrilik. Ben kendi cimriliğini geçtim açıkçası, ben de çalışırım çok da önemli değil kafasında baktım hep. (Yani eşime pahalı takı almam tarzı bi konuşma geçmişti. Siz düşünün)
Ben düşünmekten kafayı yiycem aslında. Nasıl bu kadar kör olabilir bu adam? Robot al o zaman. Bakıcı tut o zaman. Çok sinirliyim, bu sinir nasıl geçecek?
Şimdi bana diyeceksiniz aklın neredeydi? Bu zamana kadar bu kadar derinlemesine konuşmadık ve bu tarz fikirleri yoktu. Ona da söyledim, o da şimdi bu düşüncelerim oluştu dedi. Yahu o kafanın içi boş mu senin?
İnsan sevdiğine bunu yapabilir mi? Demekki sevgisi bitti diye düşünüyorum, bir yandan da deniz bunun psikolojisini bozdu diyorum, diğer yandan hep böyleydi göstermedi diyorum.
Yani dediğim gibi ben kararımı verdim, bağları kopardım ama sinirim geçmiyor.
Bu şekilde paylaşmak istedim. Belki bu yazı benimle aynı düşüncede olan insanlar için bi ses olur. Bi fikir oluşturur. Sizi okutup büyüten ailenizin emeklerini hiçe sayan, hayatınıza göz dikecek hadsizliği yapan insanlara fırsat vermeyin. Değişmezler.
İnşallah gerçekten ayrılmışsındır. Evetvadam kendini gizlemiş, senin vazgeçemeyeceğini sandığı anda da isteklerini sıralamış. Uyanık herif. Böylelerinden çokça mevcut. Karşında salak yok, git salak bul demeden ayrılmadın inşallah

Ya bu insanlar köyde büyüyen kızları ne zannediyor. Onlar da okula gidiyor, televizyon izliyor, avmlere gidiyor fırsat buldukça. Bizim köyde evin içine gelin alma ben çocukken bile yoktu. Bunların aradığı kız modeli ya doğunun ücra köylerinde vardır ya da afgan suriye iran asıllılarda. Oğulları evde kalacak maalesef (!) 😂😂😂

Aslında kararımı verdim. İçim çok dolu ve yazma ihtiyacı hissediyorum. Ancak bu şekilde rahatlıyorum. Konuya gelirsek:

Birçoğunuz yaşamam dersiniz. Ben de yaşamam dedim -bundan önce ayrılık yaşamıştık, konuyu buraya açmıştım zaten- ve tamamen bağları kopardık.

Erkek arkadaşım denizciydi. İlişkinin başlarında "güçlü kadın isterim, çalışsın bensiz ayakta durabilsin vs ve sen de öylesin" derdi. Şimdi ise ben denize çıkınca, evlenince anne babamla yaşamanı isterim. Babam zaten köyden gelin alalım bize baksın kafasında dedi. Büyük bir kavga çıktı, dedim ki benim öz annem benim sorumluluğumda, senin ailen senin ve kardeşlerinin sorumluluğunda. İlerde çok yaşlanırlar ya da hastalık vs. kimse bakmazsa bakarım ama eşimden razıysam bakarım. Yani durduk yere annemden genç bir insana neden bakayım bu yaşta?

Yani sen benim yalnız kalmamı istemiyorsan ben kendi annemle de kalabilirim. Benim annem yalnız bu arada. Kayınbaba evinde kalınır mı? Kocanın kendisi bile ortalıkta yokken. Bunun üzerine gidersin 1 2 ay kalırsın dedi, babam uzakta yaşamanı istemez dedi. Dedim atanırsam bunu ben seçemem. Kalmam da 1 2 ay, benim kendi düzenim olacak sonuçta. Sen yokken neden ben 1 2 ay ailenin yanında kalayım?

Sert bi sınır çizdim, bu kez ailemle ayrı insanlarsınız. Uyumsuzsun, sinirlisin, düşüncelerin bana uymuyor (dövme yaptırmak istedim, kendisi istemiyor. ben de yaptırmam bunlar küçük meseleler dedim. bu kez de başıma kakarsın yaptırmadığını dedi)

Ailemle tartışırsan kavga büyür, alttan almazsın. Sana bir şey demezler ama bana senin kusurlarını söylerler falan dedi. (Ben başı açık bir insanım, giyimim de normal. Açık kıyafetler tercih etmem. Annesi başı kapalı birini istiyor. Kapanır mısın tarzı sormuştu bana daha önce. Dedim ne annene ne bana sevap, kapanmam. Bu da ayrı bir sorun)

Yani anlamıyorum, senin ailen bu tarz insanlarsa kusursuz birinde bile kusur bulurlar o zaman.

Babası zaten cimri, çok dilli. E kendisinde de var cimrilik. Ben kendi cimriliğini geçtim açıkçası, ben de çalışırım çok da önemli değil kafasında baktım hep. (Yani eşime pahalı takı almam tarzı bi konuşma geçmişti. Siz düşünün)
Ben düşünmekten kafayı yiycem aslında. Nasıl bu kadar kör olabilir bu adam? Robot al o zaman. Bakıcı tut o zaman. Çok sinirliyim, bu sinir nasıl geçecek?
Şimdi bana diyeceksiniz aklın neredeydi? Bu zamana kadar bu kadar derinlemesine konuşmadık ve bu tarz fikirleri yoktu. Ona da söyledim, o da şimdi bu düşüncelerim oluştu dedi. Yahu o kafanın içi boş mu senin?
İnsan sevdiğine bunu yapabilir mi? Demekki sevgisi bitti diye düşünüyorum, bir yandan da deniz bunun psikolojisini bozdu diyorum, diğer yandan hep böyleydi göstermedi diyorum.
Bu şekilde paylaşmak istedim. Belki bu yazı benimle aynı düşüncede olan insanlar için bi ses olur. Bi fikir oluşturur. Sizi okutup büyüten ailenizin emeklerini hiçe sayan, hayatınıza göz dikecek hadsizliği yapan insanlara fırsat vermeyin. Değişmezler.
Bence acin bir Ankara havasi oynayin:).Gecmis olsun.Zararin neresinden donulse kardir!

6 yıl görümcemle yaşadim cok zor bir kadin 60 yaşinda hic evlenmemiş şimdi ayrilcak yanimizdan ama bir daha asla bir arada oturmam pisikolijim bozuldu ya eşmle özelimiz kalmadi bende asla diyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X