Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

Şöyle bişey. Eki Görüntüle 907037

hatta bi takımınıda kv.bohçasına koyuyorsun

ayyy bende yaptırmağa verdim pikeleri inşallah güzel olur kayınvalideye verme bizdede var 3 takım pike bi takımda nevresim yaptırıyorum iki takım daha var dantelim onlarıda nevresim istiyorum pike çok kullanılmaz kayın valideye nevresim versem daha iyi olur demi..

Perim,ebisim ve benim ortak kararımızla acıldı :KK16:
Eski dostlarımızla toplanmak amaclı..
Yeni topik denmez aslında sadece özel topik olabilir ismi :KK16:
Eskiden daha iyiydik biz özel sohbetlerimiz vardı az yapardık sohbeti gec cevap gelirdi ama fikirlerimiz düşüncelerimiz aynıydı inşallah tekrar o ortamı geri getiririz burada
Bu yüzdende diger topikte yazmadık orayada girmeye devam edicez zaten

mesela uygun bir marka hakkında fikrin varmı kuzum :44:
haklısın aslında sormam büyük hata eve gidince ne giyeceksin derlerse süpriz dicem sadece :44:

evet işte bide bizim evdekide bunların tarızda tostunsanki her tarafı eşit incelikte oluyo eski makilerde bi tarafı dah ince gibi oluyodu sanki :44:

tamam kuzum iyi calısmalar :KK54:
canım bu aralar hiç bakmıyorum ama homend in toastbuster gibi bir markası vardı, o iyiydi sanırım. ama plakaları bilmiyorum yaa. Olmazsa onun yerine başka ihtiyacını al, içine sindiğinde, iyice araştırdığında gidip alırsın tost makinesini de.
Elbise konusunda isabetli bir karar vermişsin bence. çok gerekmedikçe başkalarına fikir sormak insanın hem aklını karıştırıyor, hem de karşıdaki başka konular için de kendinde hak buluyor karışmak için.

Çıkabilirsin canımcım :KK19::KK9:

Peki kullanıcakmısın canım valla inan ben havlu kenarı bile yaptırmadım belki birkaç akraba yapar bulunsun diye kayınvalidem inşallah olursa o da yapıyor bana birkaç tane adetleriymiş:KK17:kullanamam diye hiç gerek yok diyorum sorana inşallah kullanırsında enazından boş gitmez o kadar emek veriliyor canım yeterli bence 4 tane onlar ee 3 tanede normal nevresim yeter başlangıç için sonuçta evlendikten sonrada alışveriş yapabiliriz ihtiyaçlarımıza göre şekillenir :KK23::KK16:
bizde havluda cok yapılır :44: benim şuan 15-16 tane var.
nevresimleri kullanırım ki,dediğim gibi tek fark dantelli oluşu :KK1:

ayyy bende yaptırmağa verdim pikeleri inşallah güzel olur kayınvalideye verme bizdede var 3 takım pike bi takımda nevresim yaptırıyorum iki takım daha var dantelim onlarıda nevresim istiyorum pike çok kullanılmaz kayın valideye nevresim versem daha iyi olur demi..

ay bende pike pike diyip duruyorum,nevresim dmem lazımdı:KK37:

nevresimler kullanılır tabiki pike istemiyorum,kullanmam kiiiiiiii.

hadiii yaa.cok uzulurum ben oyle olursa :/ bızde farklı sehırlerdeyız ama artık haftasonları gelıp gıdıp sıkıstırmaya bakıcaz.epey yorucu ozaman.s

maalesef evett :KK31::KK31:
stresli diil de azcık zor oluyo bişeler alırkenn:KK31:
mesela ben gelinliğimi kendim aldım nişanlım sadece fotoğrafını gördü :KK30:

Peki kullanıcakmısın canım valla inan ben havlu kenarı bile yaptırmadım belki birkaç akraba yapar bulunsun diye kayınvalidem inşallah olursa o da yapıyor bana birkaç tane adetleriymiş:KK17:kullanamam diye hiç gerek yok diyorum sorana inşallah kullanırsında enazından boş gitmez o kadar emek veriliyor canım yeterli bence 4 tane onlar ee 3 tanede normal nevresim yeter başlangıç için sonuçta evlendikten sonrada alışveriş yapabiliriz ihtiyaçlarımıza göre şekillenir :KK23::KK16:

havlular konusunda cılkını çıkarmakta üstüne olmayan bi annem var :s 50 küsür havlum olmuştu son saydığımda... napıcam dediğimde bohçalara konulcak dedi annem sen gene yaptırt bacım en azından bi 20 30 taneyi bulsun havlun hepsi sana gelmiyor sonuçta... ve kullanılırda yani gene kapıların üstüne atılcakmışş öyle diyorlar :KK70::KK70:

Çıkabilirsin canımcım :KK19::KK9:

aynen öyle nehircim. ihtiyaç için 3 tane nevresim alınır. ki ben iki tane aldım.
hani sonra çıkışca alırsın.yeni desenler vs vs dımı.
bende havlu patik ne var ne yok bilmiyorum.
bizde düğüne genellere düğünden sonra lif patik türbent falan verilir. annem o işlere bakıyor. ama benm kendi evimde çok olmaz. parada harcamam onlara. heleki pike takımına:KK50::KK50:
yatak örtülerinede acıyorum mesela. 500 1000 lira verenler var. yazık bence:KK50:

maalesef evett :KK31::KK31:
stresli diil de azcık zor oluyo bişeler alırkenn:KK31:
mesela ben gelinliğimi kendim aldım nişanlım sadece fotoğrafını gördü :KK30:

anaa dilamm öylemi oldu senin:KK50::KK50: olsun gönlünce olasun önemli olan o dımı:KK50::KK50:

havlular konusunda cılkını çıkarmakta üstüne olmayan bi annem var :s 50 küsür havlum olmuştu son saydığımda... napıcam dediğimde bohçalara konulcak dedi annem sen gene yaptırt bacım en azından bi 20 30 taneyi bulsun havlun hepsi sana gelmiyor sonuçta... ve kullanılırda yani gene kapıların üstüne atılcakmışş öyle diyorlar :KK70::KK70:

kapı üstüne mi. ay yokkkk. eskidenmiş onlarr:KK36:

Maşallah canım 15-16 havlu :nazar:benim henüz 3 tane ben aldım kayınvalidem 3-4 tane kenarlı yaptı onuda kendime sayıyorum :KK53:Benimde dügüne kadar olur o kadar ya halalarım annem birkaç tane yaparlar kesin adettir çeyizde bakılır gibisinden:KK9:ama havlu iyi çok olması sürekli degiştirilen birşey küçüklerde hemen yıkayamayız biriktirmek gerekir 1 hafta falan sonrasında misafir banyosu ayrı olursa oraya koyuluyor havlu iyidir:KK51:

ay bende pike pike diyip duruyorum,nevresim dmem lazımdı:KK37:

nevresimler kullanılır tabiki pike istemiyorum,kullanmam kiiiiiiii.

bizdede çok yapılır havlu... şimdi yeni moda o küçük havlular kenarlarınada iğne oyaları... :KK70:

pikelerde güzel duruyor ama yahuuu özel günlerde kullanılır gene ilerde çocuğumuz olur kullanılır çocuğun sünneti falan olur kullanılır gibi... kumaş almaya gidince kendimi kaybettim 3 takım seçtim ben dayanamadımm az kullanacak olsamda... :KK1:

Maşallah canım 15-16 havlu :nazar:benim henüz 3 tane ben aldım kayınvalidem 3-4 tane kenarlı yaptı onuda kendime sayıyorum :KK53:Benimde dügüne kadar olur o kadar ya halalarım annem birkaç tane yaparlar kesin adettir çeyizde bakılır gibisinden:KK9:ama havlu iyi çok olması sürekli degiştirilen birşey küçüklerde hemen yıkayamayız biriktirmek gerekir 1 hafta falan sonrasında misafir banyosu ayrı olursa oraya koyuluyor havlu iyidir:KK51:

en az 30 olmalı diyolar.bohçalarada koyuluyo ya .

sende yaptır canım, hiç havlusu yok demesinler:KK1:

50 küsürmü:KK53:Bohça işini yapmıycam ben tuttururlarsa onlara koyulacak kadar havlu seccade falan vardır evde o da en yakın kayınvaliden kayınpeder babanne kardeş yenge falan o kadar canım zaten sevdigimle bana bohça olacak herhalde onda kaçış yokta:KK17:sizin kalabalık oluyorsa o bohça işi bilemem tabi kapıların üstüne koydurcakmısın insan bunalır ya ben fenalık geçirirdim herhalde :KK53:tabiki sen seviyorsan orası sana kalmışta ilk anlar yapılıyor sonra normal hale dönüyor:KK51:
aynen öyle nehircim. ihtiyaç için 3 tane nevresim alınır. ki ben iki tane aldım.
hani sonra çıkışca alırsın.yeni desenler vs vs dımı.
bende havlu patik ne var ne yok bilmiyorum.
bizde düğüne genellere düğünden sonra lif patik türbent falan verilir. annem o işlere bakıyor. ama benm kendi evimde çok olmaz. parada harcamam onlara. heleki pike takımına:KK50::KK50:
yatak örtülerinede acıyorum mesela. 500 1000 lira verenler var. yazık bence:KK50:

Aynı şeyleri düşünüyoruz desem ben almıycam öyle şeyler ya yatak örtüsü kullanmam almıycam çok güzel pike alıcam aklımda var çeyiz serilirken yerleştirilirken onu sericem yeter:KK9:patik var bizdede 20 tane belkide daha fazla işte onu gösteririrz havlularla beraber birde lif var ama abartılacak boyutlarda degil bunlar canım göstermeliktir herhalde yani ben öyle sanıyorum:KK53:Bende 2 tane aldım 2 tanede misafir için annemler almış 1 tane pike alıcam 1 tane tek kişilik belki 2 tane battaniyem var resimlerini koymadım anannem biryerlere saklamış küçükken almışta:KK17:1tanede belki ben alırım severim battaniyeleride:KK9:

artık mobilyamıza göre ev bakcaz napalımm :KK9::KK9::KK9:
nikah tarihini yılbaşından sonra alcaz canımm :KK34::KK34:

zor biraz ama idare etmeye çalışıyorum ebrucum uzaklığıı :KK31::KK31:
beyaz eşyayı da eve göre alayım diyorum çünkü yeni evlerde beyaz eşyaların yeri var ya büyük gelmesin aldıklarımızz:KK31:

ben azcık yeni oldum ama mahsuru yok inşallahh :kk77::kk77::kk77:

inşallah istedigimiz tarihleri buluruz canım ya :KK16:
nedense sanki eski gibisin he :KK9:yada hep sohbetlerinizi takip ettigim için :KK1:

canım bu aralar hiç bakmıyorum ama homend in toastbuster gibi bir markası vardı, o iyiydi sanırım. ama plakaları bilmiyorum yaa. Olmazsa onun yerine başka ihtiyacını al, içine sindiğinde, iyice araştırdığında gidip alırsın tost makinesini de.
Elbise konusunda isabetli bir karar vermişsin bence. çok gerekmedikçe başkalarına fikir sormak insanın hem aklını karıştırıyor, hem de karşıdaki başka konular için de kendinde hak buluyor karışmak için.
offf ne alacagımı bulamıyorumbiseye karar veremiyorum :KK50:
aynen öyle oluyo senin bu sözünü hic unutmıcam ve hep dinlicem :KK54:

en az 30 olmalı diyolar.bohçalarada koyuluyo ya .

sende yaptır canım, hiç havlusu yok demesinler:KK1:

Ben zaten dügüne kadar alırım canım ama onlar bohçaya koymak için degil evde kullanmaya:KK9:en iyisi ben el atayım şu havlu işine bir 10-20 tane bohçaya koymalık olsun pazardan alırız danteller atarız kenara örmek gerek örmek annem boşuna küçükken elime vermiyordu o şişleri tıgları:KK6:akılsız kafam ögrenseydimde azıcık çeyiz yapsaydım :97::KK60:

50 küsürmü:KK53:Bohça işini yapmıycam ben tuttururlarsa onlara koyulacak kadar havlu seccade falan vardır evde o da en yakın kayınvaliden kayınpeder babanne kardeş yenge falan o kadar canım zaten sevdigimle bana bohça olacak herhalde onda kaçış yokta:KK17:sizin kalabalık oluyorsa o bohça işi bilemem tabi kapıların üstüne koydurcakmısın insan bunalır ya ben fenalık geçirirdim herhalde :KK53:tabiki sen seviyorsan orası sana kalmışta ilk anlar yapılıyor sonra normal hale dönüyor:KK51:

Aynı şeyleri düşünüyoruz desem ben almıycam öyle şeyler ya yatak örtüsü kullanmam almıycam çok güzel pike alıcam aklımda var çeyiz serilirken yerleştirilirken onu sericem yeter:KK9:patik var bizdede 20 tane belkide daha fazla işte onu gösteririrz havlularla beraber birde lif var ama abartılacak boyutlarda degil bunlar canım göstermeliktir herhalde yani ben öyle sanıyorum:KK53:Bende 2 tane aldım 2 tanede misafir için annemler almış 1 tane pike alıcam 1 tane tek kişilik belki 2 tane battaniyem var resimlerini koymadım anannem biryerlere saklamış küçükken almışta:KK17:1tanede belki ben alırım severim battaniyeleride:KK9:

evet evet an mantılısı. bende pike alıcam. dantelli süslülerden değil.
şık kibar bişi..
çeyiz sermede olsun diye. bide misafir gelir sererim falan diye..
aklımda olan bişi var. şuan markasını adını bilmediğim için paylaşamicam.
sende görsen begenirdin bende:26:

Kızlar sizi diger topige davet ediyorum çünkü bu aşamada bu topic amac dısı oldu :44:
Bu kesinlikle o topicten vazgecip buraya gelmek için acılmıs bir topik degildi baslıktada dedigim gibi çok eskilerden kalan dostluklar vardı eski topicde dagılan onları bir araya toplamaktı :26:ve adıda bu olsun dedim evlenincede eski dostluklarımız devam etsin diye..hatta genel olmasın diye 2014 dedim adına :26: ve gercekten şuan diger taraftaki arkadaslara cok ayıp oldugunu düşünüyorum :44:

Ben zaten dügüne kadar alırım canım ama onlar bohçaya koymak için degil evde kullanmaya:KK9:en iyisi ben el atayım şu havlu işine bir 10-20 tane bohçaya koymalık olsun pazardan alırız danteller atarız kenara örmek gerek örmek annem boşuna küçükken elime vermiyordu o şişleri tıgları:KK6:akılsız kafam ögrenseydimde azıcık çeyiz yapsaydım :97::KK60:

:KK52::KK52::KK52:kadının varmış bi bildiği dimiiiiii

ben tığ tutmayı bile bilmem:KK17:

eee 13 yıllık birikim ablam evlendi evleneli bana çalışıyorlar :KK70: çoğu çok eski modeller hiç acımadan hunharca kullanırım :KK53: nişanda bohçalara onlar 5 tane koydu bizde öyle koyduk hani ayrı ayrı aile fertlerine koymadık düğünde kime ne yapılcak ne koncak hiç bilmiyorum.. enee bak 5te ordan çıktı havlu 55 etti 11de küçük var.. :KK53: offf napcam ben bunları sülalesine bohça yapsam gene bitmez :KK53: bide patik ve tülbent meselesi var onlarda ayrı bi boyut... :s ben ıvır zıvır istemedikçe yapıyor bunlar yahu.. tülbentlerimin bi kısmını görünce yerlere yattım sök havlulara tak o derece kocaman.. :KK1::KK1:

X