Eski Eş Sorunu....

Levvrek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2012
175
117
Merhabalar Kadınlar Kulübü'nün güzel kadınları.
Eski eşimden bahsecedeğim biraz. Şuan üzerimde inanılmaz bir baskı yaratıyor ve ben resmen kabuğumdan çıkıp her şeyi aleve vermek istiyorum...
Eski eşimle 2011 senesinde tanıştık 4 yıllık bir görüşme dönemimiz oldu. Bu süreçte affedersiniz ottan b*ktan sebeplerle ayrıldı. Ne zaman ben ayrıldım ilk kez o zaman hiç ayrılma isteği olmadı. 4 yılın sonunda ise evlendik ve 5 yıl evlilik sürecimizden şuan 3 yaşında bir kızımız oldu. Evlilik süreci ise şöyle ilerledi evet seviyor sevgisini hissettiriyor ancak çoğu zaman bencilce davranıyordu. Ailesi her daim ön planda oldu. Devamlı onlarla geçirilen vakitler, onların benimle yaşadığı sorunlardan bana baskı kurmaları haklı da olsam haksızda olsam eşimin her daim onların yanında olması. Evin giderlerine yetemedeği için iddia oynaması (kızımdan önce çalışıyordum yine iddia borcu sebebiyle işe girdim kızım 2 yaşındayken). Bunun yanında bana ve kızımıza yeterince vakit ayırmaması, konuşmama,gülmeme,giyinmeme,tavrıma edama her şeye müdahele edip bunları benim dışardan daha iyi gözükmem için bir iyilik olduğunu söylemesi. İyi günlerimiz hiç mi olmadı? Tabiki oldu fazlasıyla. Gülmekten karnımıza ağrılar girdiği, sabahlara kadar sohbetler ettiğimiz,birbirimize karşı olan sorumluluklarımızı sorunlarımızı çözmek için konuşmalarımız, tatillerimiz, gezmelerimiz, sürprizlerimiz. Ama bunlar eğer ben iyiysem oldu. Benim bir sorunum sıkıntım özellikle ailesiyle olduysa konu hep boşanmaya uzandı.Bir kez dava açtı annesi konustuğu için geri çekti. Son bir yıl özellikle çalışmaya başladığımda müthiş bir buhran geçirdi devamlı bir baskılama, kısıtlama, saçma sapan sebeplerden kavga çıkarma,hakaret bağrış çağrış... Velhasıl bu arkadaşın telefonunfa mj yakaladım bir kadınla. Kadın buna bitanemmmm sana neşet ertaş eşliğinde yolu çektim bilmem ne diyordu buda canım manım demiş. Bunu yakaladığımda bitip gitmişti çok pişman olmuştum falan demişti çok yalvarmıştı ve ben affetmiştim. 1 ay sonra farklı bir kavgadan boşanma davası açmıştı bende gidip boşanmıştım. Bunları daha önce de yazdım biliyorum önceki konularımı bilip okuyanlar ne olur hakkınızı helal edin.

Asıl mesele şu;

Son üç aydır devamlı barışmak istediğini söylüyor. Hatalı olduğunu her şeyi değiştireceğini ailesinden uzakta benim istediğim yerden ev tutacağını çocuğumuz için bunu yapmamız gerektiğini beni çok sevdiğini değerimi anladığını falan fıstık söylüyor. Hepsini tersledim bu konulara girmek istemediğimi ve bu konuda beni rahatsız etmemesini defalarca rica ettim. Dün ofise orkide yollamış sen ben ve kızımızla yeni bir sayfa açalım diye.
Sinirimden ağladım. ve uzun uzun yazdım benim onunla tekrar olmak istemediğimi çünkü onunlayken benliğimi yitirdiğimi,mutsuz olduğumu,ileriye yönelik planlarımın hiçbirinde yerinin olmadığını, günah çıkarmak için beni kullanmaması gerektiğini, zamanında gözü kara bir şekilde beni mahkeme salonuna götürüp ailesine otuz yaşımdan sonra bunu mu çekeceğim dediğini, kimseyi tek kalemde silmediğimi, evi satıp evden çıkarmak için devamlı taciz edişini , babasının gelip üzerime yürüyüp küfür ettiğini, kızımızın en sancılı döneminde o anları paylaştığımda çocuk unutur gider diye gaddarca konuştuğunu, en ihtiyaç duyduğum zamanda sırtını döndüğünü, şu hayatta sağ elimi sol elimle avuttuğumu tek başıma mücadele içinde olduğumu bile bile acıma duygusunu yitirmiş bir şekilde sakın kimseye ağlayıp zırlama dediğini hepsini ya her şeyi yazdım. Bunların farkındaymış ve pişmanmış izin verirsem düzeltecekmiş.

Hanımlar benim çevremde arkadaşlarımdan büyük baskı var barışmam için. Bana kızımın olduğunu ve kime nasıl güveneceğimi, onun için en doğrusunun eski eşimle barışmam gerektiğini baskılıyorlar ve ben derdimi anlatamıyorum. Yorgunum ya ben bu adamdan yorgunum içimde ona karşı öfke bile yok boğazımda düğüm düğüm kızımın hakkına mı giriyorum diyorum sonra diyorum ki ya ben ne olacağım?
Genç ve güzel bir kadınım çok şükür elim ekmek tutuyor tekrar üniversiteye yazıldım ve ilerisi için güzel hedeflerim var. Ben hayattan yaşamaktan nefes almaktan haz duyuyorum bu adamla boğuluyorum :KK43:

Bu arada asıl eklemek istediğim çok utanıyorum ne olur yargılamayın.
İş yerinde firma partnerimiz olan bir çalışanla tanıştım iş vesilesiyle ama adam ara ara arıyor hal hatır soruyor derken hoşlandığını belli etti. O da boşanmış ve kızı var. Açıkçası ilgisi hoşuma gidiyor ama korkuyorum mesafeliyim. Bu yüzden de vicdan azabı çekiyorum hem eski eşe hemde kızıma. Kafam o kadar karışık ki çok yoruldum ve deva

Hem aldatilmissiniz, hem psikolojik siddete ugramissiniz. Esiniz kendi kendind dava acmis boylece bosanmissiniz simdi ayni cukura dussem mi diye dusunuyorsunuz. Evladiniz sizin bunu yasamanizi ister mi? Ustelik bekar bir kadin olarak akliniza da biri dusmus, sizce isleri daha da bulandirmanin alemi var mi? Birakin kalsin oldugu yerde.
 

wendy

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2012
12.969
34.095
arkadaşım o kaosun içine tekrar girmeye gerek var mı?

bence siz o gereksiz iletişimin önünü de kesin lütfen. kızınız için gerekirse bi başka aile büyüğü ile muhattap olsun.
 

cimcime28

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2015
1.294
1.958
Aldatma olmadaydı kızın için barış derdim gerçekten ama aldatan bir baba ile büyüyen bir çocuk ilerde evleneceği adama güvenmeyecek bunu bil ve geri dönersen seni yine aldatacak
 

Mastershef

Zararın bir yerinden dönmüş bir kadın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
9.475
11.259
Bazilari işte böyle ayrıldıktan sonra da psikolojik şiddete kaldığı yerden devam ediyor,kendine acindirip vicdan yaptırarak.Sizin yerinizde o olsa emin olun umrunda olmazsınız.

Çocuğunuz için uzuleceginiz nokta mutlu bir yuvada büyümesinin sağlanamamış olması olabilir,illa anne baba bir arada buyutememek değil.Zaten hiçbir kadın kolay kolay yuvasını bozmaz.

Ben de boşanma aşamasında olan biriyim,karşı taraf güya bosanmsk istemiyor ama kendine yediremediginden ya da nafakadan kurtulmak icindir.Samimiyetleeine inanmıyorum
 

Mastershef

Zararın bir yerinden dönmüş bir kadın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
9.475
11.259
Bu arada ya tekrar onunla evlenip yine boşanma noktasına gelirseniz ve boşanmayi yokuşa sürerse çekişmeli dava süreciyle karşı karşıya kalırsanız en az 3 seneniz yanacak, hayatınıza yeni bir yön de veremeyeceksiniz bu sürede, çocuğunuzla birlikte yıpranmaniz da cabası..bu riske girmeye de değmez
 

Yazarhanim

The Pursuit of Happyness!!!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
758
1.515
Sizi çok iyi anlıyorum. Sakın duygusal boşluğa düşüp diğer adamla yakın olmayın. Boşanmadan yeni çıkmışsınız. Kendinize zaman ayırın, kısa bir tatile çıkın. Nefes alın herşeyi kafadan atın şuan bir adım atmak zorunda değilsiniz. Buna önce kendinizi inandırın. Eğer adam gerçekten değiştiyse bunu çocuğa olan ilgisiyle ölçebilirsiniz. Mesela çocuğa ne kadar ilgili? Çocuğu alıp da kaliteli zaman geçiriyor mu? Yoksa derdi çocuk değil sadece tekrar sizin enerjinizi emmek mi?
Eğer değiştiyse bunu size isbat etsin, bir çiçek, böcekle değil sizi ruhsal anlamda tatmin ederse anlarsınız zaten. Ama bu hemen olmasın, zamana bırakın zamanla siz de daha sağlıklı düşünürsünüz. Hemen bir karar vermeyin, sabır edin. Ve dediğim gibi bu zaman aralığında kendinize bakın kafanıza başka ilişki falan sokup da, birde çıkmaza girmeyin. Çünkü şuan ne istediğinizi kendiniz de bilmiyorsunuz.
 

Albatrosanda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2016
1.385
2.266
O salak arkadaşlarınız çok bilmesin. Hayat sizin hayatınız. O arkadaş dediğiniz insanların laflarına takılmayın. Bazıları resmen sinsi yılan. Eski eşe vicdan yapma falan saçmalamayın. Boşanmışsınız. Bitmiş artık. Size yaptıklarını okurken nefesim daraldı. Sakın barışmayın. Aynı şeyleri yapmaya dozunu arttırarak devam edecektir. İş yerindeki kişiden de hoşlandıysanız temkinli bir şekilde tanımaya çalışın. Gencim güzelim hoşum diyorsunuz tekrar evlenebilirsiniz.
 

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
1.262
2.072
Her zaman genç olmayacaksınız, vakit kaybı sizin için önemli. Ayrıca kızınız büyüyene kadar evlenmeyin diyenlere katılmıyorum. Sapık olan adam kendi çocuğuna bile yapar, vicdanlı ahlaklı namuslu biri sırf biyolojik bağı yok diye yapacak diye bir durum yok. Sizin mutluluğunuz çocuğunuzun mutluluğu için şart.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

sonanda

Nirvana
Pro Üye
29 Nisan 2013
15.330
29.317
Eski esin tutulacak yeri yok. Umarim bir iki kisinin dedigine kanip bu adamla tekrar denemezsin. Tam hayatini duzrne kurmusken o evin icinde ne yasadigini bilmeyen insanlarin seni etkilemesine izin vermezdin. Ozellikle kizin icin tekrar denememelisin. Birak cicegi yoluna guller de dokse asla. Hayatinin hatasini yaparsin.
 

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.649
64.867
32


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
513
863
26
Önüne bakmalısın. Ex’ten next olmaz. Bu yeni kişiyle mutlu olabilme ihtimalin eski eşle mutlu olmabilme ihtimalinden daha umut vadedici geliyor bana.
 

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.550
3.696
tabiki barışmadım konunun üzerine defalarca barışmak istediğini söyledi çiçekler yolladı ama tavrımın net olduğunu görünce sesi kesildi. bu yeni görüştüğüm beyefendi ile de iletişimimi kesmeyi planlıyorum pek benim tarzım bir insan değil gibime geliyor. iyisimi ben tek tabanca rahatıma bakayım macera aramak istemiyorum zaten fazlasıyla yorgunum....
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1508 gün geçti.

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.550
3.696
Hanımlar biraz yoğun bir döneme girdim iş yerinde. Bütün yorumları tek tek okudum ama dönemedim, lütfen hakkınızı helal edin. İyi ki varsınız :KK200:
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1508 gün geçti.