Eski eşe mektup..

Mektubu birakmasaydin keske canim sen deger veriyosun ama o sana zerre kadar vermiyor .ve yine senin yerinde olsam annemlerede gitmezdim hemen .tutusurdu ozamn
Mektubu vermedim zaten yırtıp çöpe attım. Boşanma konusunu konuştuk. Ben kendimi odaya kapattım o ise elinde telefon oyun oynadı maç izledi. Ertesi gün eve dönmedim. Annemlere geldim. Aileme anlattım. Dünde eşyalarımı almaya gittim. Annem beyefendiyi aramış. Benim geleceğimi oturup konuşun demiş. Beyfendi de geleceğini biliyorum o yüzden evden çıktım demiş işte o an mektubu yırtıp attım. Eşyalarımı alıp eve geldim. Tek not bıraktım geri kalanları sonra alacağım. Boşanma davasını ben açacağım merak etme. yazdım. Arkama bakmadan çıktım.

Mektubu vermedim zaten yırtıp çöpe attım. Boşanma konusunu konuştuk. Ben kendimi odaya kapattım o ise elinde telefon oyun oynadı maç izledi. Ertesi gün eve dönmedim. Annemlere geldim. Aileme anlattım. Dünde eşyalarımı almaya gittim. Annem beyefendiyi aramış. Benim geleceğimi oturup konuşun demiş. Beyfendi de geleceğini biliyorum o yüzden evden çıktım demiş işte o an mektubu yırtıp attım. Eşyalarımı alıp eve geldim. Tek not bıraktım geri kalanları sonra alacağım. Boşanma davasını ben açacağım merak etme. yazdım. Arkama bakmadan çıktım.
Senin okuzun rahatlinin nerden geldigi belli oldu annen nasil arar ya kizim gelicek die.sacamaliga bak

Eski esimle kotu oldugumuz bir gun aglaya aglaya bir mail yazip gonderdim. Tum icimi dokmustum. Tum samimiyetimle... o an rahatlamistim ama sonra birseylerin degismedigini gorunce neden yazdim diye kendime kizdim.
Bende öyle olacağını düşündüğüm için yırttım. Artık hayatıma bakmak istiyorum

Annemde iyi niyetli davrandı belki düzeliriz diye. Bende keşke bana sorsaydın dedim zaten.
Hiç üzülmeyin, aksine vicdanınız rahat olsun. Siz son ana kadar hiç yıkıcı olmamışsınız ve bu ayrılık kararınız kaçınılmazmış diye düşünürsünüz. Güzel anılarınızın geçtiği kişi sonuçta, zaman zaman acabalarınız olursa aklınıza bu olaylar gelir ve önünüze bakarsınız.

Taktir ettim sizi, gururunuz ve oturmuş kişiliğinizden ötürü, hem her zaman iletişimle sorunlarınızı çözmeye çalışmışsınız hem de vakti geldiğinde olayları objektif değerlendirebilmişsiniz.

Hiç üzülmeyin, aksine vicdanınız rahat olsun. Siz son ana kadar hiç yıkıcı olmamışsınız ve bu ayrılık kararınız kaçınılmazmış diye düşünürsünüz. Güzel anılarınızın geçtiği kişi sonuçta, zaman zaman acabalarınız olursa aklınıza bu olaylar gelir ve önünüze bakarsınız.

Taktir ettim sizi, gururunuz ve oturmuş kişiliğinizden ötürü, hem her zaman iletişimle sorunlarınızı çözmeye çalışmışsınız hem de vakti geldiğinde olayları objektif değerlendirebilmişsiniz.

Vicdanen çok rahatım zaten. Zaman zaman bazı bir şeyler hatırlatıyor ama yaptığı söylediği kötü şeyleri düşünüyorum.

Kızlar annem gösterdi. Grup 84 Anlayamazsın şarkısını paylaşmış. Dilerim Allah'tan çok pişman olur. Bende karşısında gülerim. Instagramında fotoğraflarımız duruyor. Ben telefonumdan sildim resimleri. Instagramdan kaldırmak istiyorum ama iş çevrem aşırı dedikoducu bi de malum aynı iş yerindeyiz. Zaten heryerden sildim ve engelledim

Bence o sizi hakketmiyor sizi umarsamiyor iletisimi acik biri oldugunuzda halde o alicilari hepsini kapatmis sahsen Ben sizin yerinizde olsaydim direk bosanma davasi acardim cunki esinizde ne vicdan var nede merhamet var

Bende öyle olacağını düşündüğüm için yırttım. Artık hayatıma bakmak istiyorum
Evet artik onune bakmalisin. Yapilacak tek sey bu. Ona verilecek en guzel ceza umursamamak. Tek basina kensi ayaklarinin uzerinde durmak.. Kendi ayaklarinin uzerinde durdugunda zaten ona ihtiyacin olmadigini goreceksin. Bos yere aci cektigini, hayatin aslinda guzel oldugunu, sana deger vermeyen biri icin kendini bos yere heba ettigini anlayacakain. Seni umursamayan birini bos yere sirtinda tasidigini goreceksin. Sirtindaki yukten kurtul, derin bir nefes al... senin degerin onun sana deger vermesiyle degil. Evliligin ne oldugunu bilmeyen birine evliligi anlatmakla bos yere nefesini tuketme. Bosver, sen yoluna devam et.

Evet artik onune bakmalisin. Yapilacak tek sey bu. Ona verilecek en guzel ceza umursamamak. Tek basina kensi ayaklarinin uzerinde durmak.. Kendi ayaklarinin uzerinde durdugunda zaten ona ihtiyacin olmadigini goreceksin. Bos yere aci cektigini, hayatin aslinda guzel oldugunu, sana deger vermeyen biri icin kendini bos yere heba ettigini anlayacakain. Seni umursamayan birini bos yere sirtinda tasidigini goreceksin. Sirtindaki yukten kurtul, derin bir nefes al... senin degerin onun sana deger vermesiyle degil. Evliligin ne oldugunu bilmeyen birine evliligi anlatmakla bos yere nefesini tuketme. Bosver, sen yoluna devam et.
Bende böyle düşünmeye başladım artık. Hayırlısı inşallah. Şu dava olsada bitse

Bende böyle düşünmeye başladım artık. Hayırlısı inşallah. Şu dava olsada bitse
Sana tavsiyem davanin bitmesini bekleme onune bakmak icin. Cekismeli davalar uzun suruyor cunku. Bekleyerek sadece zamani kacirirsin. Sen hayatina devam et, birak avukatin halletsin. Davalar hem hantal yuruyor, hem de cok da birsey bekleme.
Esin evliligi yapamayacak biri anladigim kadariyla. Bekar yasamayi tercih edenlerden. Boyle biri seni anlayamaz. Basinda davul da calsan o sadece kendini dusunur, arkadaslari onem listesinde daha ust siradadir. Sen sadece bekler durursun ama hic bir zaman listenin basi olamazsin. "El iyisi" denir boylelerine. Disaridan bakilinca cok cok iyidir, sen derdini anlatmak icin kendini paralar dururken, kimse sana inanmak istemez cunku o cok iyidir onlara gore. Kimseye bir aciklama yapmak zorunda degilsin. Anlatsan da herkes anlayacagi kadar anlar. Sen yasamina devam et. Ben oyle yaptim. Yaralar kapanir mi dersen kapanmaz. Sadece o yaralarla yasamayi ogrenirsin. Buna da hayat deniyor. Cok mutlu olmani dilerim. Bir yillik bir evlilik oldugu icin sanslisin. Ne kadar uzun surerse acisi daha cok oluyor cunku. Gecmis olsun.

Bnce muhakkak ver mektubunu. Oyle icten yazmissinki ,duygularini bilmeye onun değil senin hakkin var. Hersey bittikyen sonra ķeşke bi iki kelime soyleseydim icinde kalmasaydi dememek icin ver mektubunu. Onister okusun ister yirtip atsin.ister duygulansin okurken ister kahkaha atsin. Bu senin umrunda degil cunku o mektubu sen kendin icin birakicaksin.

Sana tavsiyem davanin bitmesini bekleme onune bakmak icin. Cekismeli davalar uzun suruyor cunku. Bekleyerek sadece zamani kacirirsin. Sen hayatina devam et, birak avukatin halletsin. Davalar hem hantal yuruyor, hem de cok da birsey bekleme.
Esin evliligi yapamayacak biri anladigim kadariyla. Bekar yasamayi tercih edenlerden. Boyle biri seni anlayamaz. Basinda davul da calsan o sadece kendini dusunur, arkadaslari onem listesinde daha ust siradadir. Sen sadece bekler durursun ama hic bir zaman listenin basi olamazsin. "El iyisi" denir boylelerine. Disaridan bakilinca cok cok iyidir, sen derdini anlatmak icin kendini paralar dururken, kimse sana inanmak istemez cunku o cok iyidir onlara gore. Kimseye bir aciklama yapmak zorunda degilsin. Anlatsan da herkes anlayacagi kadar anlar. Sen yasamina devam et. Ben oyle yaptim. Yaralar kapanir mi dersen kapanmaz. Sadece o yaralarla yasamayi ogrenirsin. Buna da hayat deniyor. Cok mutlu olmani dilerim. Bir yillik bir evlilik oldugu icin sanslisin. Ne kadar uzun surerse acisi daha cok oluyor cunku. Gecmis olsun.

Evet bu bahsettiğiniz el iyilerinden bir tanesi benim babam
Allah ıslah etsin
Cok yüklü bir borcu var annemin destege cok ihtiyaci var suanda malını satiyor elinde kalan son mal ve borcu 0 lanacak insallah arta kalan parayi car cur edicek o bahsettiğiniz " el" le neyazik ki bizde annemin uzerine nasil yatirtiriz ikna ederiz diye düşünüyoruz.

Boyle el iyisi insanlar cok cahil olurlar. Etraftakiler de onlarin yaptiklarina inanmaz o adam asla oyle birsey yapmaz derler sen kendini paralasanda anlamak istediği gibi anlar başkası
Yazdıklarınız harfi harfine o kadar doğru ki

bence mektubu atmayin.bu mektup ona degil size olmus. gun gectikce bazi dususleri oluyo insanin. eskiler dusunuluyo, kotu gunler unutuluo.eski anlari dusununce ici sizlio insanin.. iste ozamanlarda acip okursunuz bu mektubu. neler yasadiginizi ve ne iyi yaptiginizi hatirlar ve devam edersiniz yolunuz acik olsun

Öyle yapacağım

X