eski eşim ona laf gönderiyorum sanar mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir dönem aile olunmuş sonuçta sizinle bağları kalmasa da gelmesi daha hoş olurdu.
Bir dönem aynı sofralara oturulmuş, bayramlarda bir araya gelinmiş, sıkıntılar paylaşılmış vs.
Ha böyle bir sitemim kulağına giderse de koz verdim yada beklentimi haber ettim diye düşünmem.
Arar baş sağlığı diler bu durumdan bahsederse de, ikinci cümlemde ki düşüncelerle böyle konuştum, senin ailende olsa sapla samanı karıştırmazdım diye söylerim.

Adamı heryerden engellemişsiniz. Hiç bir şekilde kendisi ile iletişim kurmamanızı düşünmüş olabilir. Bir beklentiniz varmış zaten.

kendisi çok egoludur da, onun egosunu besleyecek bir şey bu tanıyorum onu, kendime kızdım o yüzden niye dillendirdim diye
Ego sebebiyle ben de böyle düşünürdüm ama artık kafaya takmamaya, öff bana ne ya demeye başladım. Size de tavsiye ederim. Ne yıpratacağım kendimi? Ne halt düşünürse düşünsün.

Arkadaşlar merhaba , ben boşandığım eşimle aynı kurumdayım ama farklı illerdeyiz. O bir birimin müdürü, çalışanlarından biri de benim abla dediğim samimi bir arkadaşım. Babam vefat etmişti temmuzda, ben boşandığım kişiden hiçbir beklentiye girmedim açıkçası, umrumda da değildi ama insanlar niye gelmedi cenazeye ne kadar ayıp falan diye laf etmişler, normalde sallamam millet ne demiş diye ama geçen gün yakın olmadığı birinin cenazesine koştur koştur gitmiş ( kurum içi olunca haberim oluyor malesef) bende abla dediğim insana demiştim babama gelmedi diye, anca millete gider işi gösteriş diye, bu gitmiş green çok üzülmüş cenazeye gitmemene falan demiş, o da aradım engellemiş beni falan demiş (engelli tüm telefonlarımdan ), abla da bunu bana anlattı durup dururken. Keşke söylemeseydin , şimdi laf gönderiyorum sanacak, kendini bişi sanacak dedim, düzelt bu olayı lütfen dedim, canım sıkıldı. Tanıyorum onu çünkü , beklentiye girdim falan sanır.

Pöf adama koz verdim gibi oldu, sinir oldum.

Eski eşiniz laf gönderdiniz , diye düşünebilir , neden düşünmesin ?

O abla dediğiniz kadın : eşinizle aynı işyerinde çalışmasa ; kendisiyle bu kadar samimi bir sohbet yürütür ve iletişimde kalır mıydınız , bunu bir gözden geçirin.

Babanıza Allahtan rahmet , geride kalan sevenlerine sabır dilerim.

Eski eşinizle 2019 da ayrılmışsınız , çocuğunuz yok. Boşandıktan sonra bir dönem eski eşinizi yeniden aramayı da düşünmüşsünüz. Aynı abla bu durumu da eski eşinize anlattıysa ; sizin durumu farklı yorumlamanızdan da çekinmiş olabilir.

Eski eşinizin babanızla çok samimi bir baba oğul ilişkileri yoksa ; farklı bir ilden nezaketen de olsa cenazeye gelmesinin yanlış yorumlanmasından çekinmiş olabilir.

Eski eşiniz : herşeye rağmen telefon etmiş , adam telefonunuz da engelliymiş. Engelli olsa da aradığı gözüküyor aslında.

Eski konuları görmeyenler için

O hanım da yememiş içmemiş yetiştirmiş masllah. Nefret ediyorum böyle insanlardan.

cenaze anında beklememiştim açıkcası, aklıma bile gelmedi, ama sonra insanlardan duyunca gelebilirdi diye düşündüm, benimle konuşması gerekmezdi sonuçta
O sıkıntılı zamanda aklınıza gelebilecek kaç kişi vardır ki? O zaman aklınıza gelmediyse çok da önemli değil .

Arkadaşlar merhaba , ben boşandığım eşimle aynı kurumdayım ama farklı illerdeyiz. O bir birimin müdürü, çalışanlarından biri de benim abla dediğim samimi bir arkadaşım. Babam vefat etmişti temmuzda, ben boşandığım kişiden hiçbir beklentiye girmedim açıkçası, umrumda da değildi ama insanlar niye gelmedi cenazeye ne kadar ayıp falan diye laf etmişler, normalde sallamam millet ne demiş diye ama geçen gün yakın olmadığı birinin cenazesine koştur koştur gitmiş ( kurum içi olunca haberim oluyor malesef) bende abla dediğim insana demiştim babama gelmedi diye, anca millete gider işi gösteriş diye, bu gitmiş green çok üzülmüş cenazeye gitmemene falan demiş, o da aradım engellemiş beni falan demiş (engelli tüm telefonlarımdan ), abla da bunu bana anlattı durup dururken. Keşke söylemeseydin , şimdi laf gönderiyorum sanacak, kendini bişi sanacak dedim, düzelt bu olayı lütfen dedim, canım sıkıldı. Tanıyorum onu çünkü , beklentiye girdim falan sanır.

Olay bence boşanma kriterleriyle alakalı. Çocuğunuz vardır hala iletişimdesinizdir, arkadaşsınızdır vs. o zaman evet gelmeliydi denebilir, ama görüşmüyorsunuz bir bağınız kalmadı, tüm aileniz de görüşmüyorsa gelmemesi daha uygun ve mantıklı olur.

Anca millete gider işi gösteriş öyle mi?
Sizin babanız nesi oluyor yıllar önce boşandığınız adamın? Siz de o millet ten değil misiniz artık? Cenazeyle gösterişin ne ilgisi var? Değer verdiği biri ölmüş cenazesine gitmiş değer vermediği biri ölmüş gitmemiş
Çok fesatsınız

Sizin babanız nesi oluyor yıllar önce boşandığınız adamın? Siz de o millet ten değil misiniz artık? Cenazeyle gösterişin ne ilgisi var? Değer verdiği biri ölmüş cenazesine gitmiş değer vermediği biri ölmüş gitmemiş
Çok fesatsınız
babamla araları cok iyiydi oğlum derdi ben sıkıntılarımı da babama yansitmamistim

Çok fesatsınız
ama son cumleniz sizin fesatliginizi gösteriyor

cenazesine gittigi insan personel

gelmediği insan ona oglum diyen babam

tamam ben fesatim oldu mu

Siz sanki içten içe kabullenemiyorsunuz kopmuş olmayı, babanızı uğurlarken aklınıza bile gelmemiş adam, şimdi kafayı biraz toparladınız ve düşünmeye başladınız , farkettiğiniz şey sizi ürkütü : Evet , artık siz de unutmaya başladığınızı gördünüz, en acı gününüzde onun desteğini aramayacak duruma geldiğinizi farkettiniz. Nedense bu çok da hoşunuza gitmedi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X