Eski kocamın muhabbetleri.

Jameya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.367
9.792
Kızlar biliyorsunuz beni,anlatmama gerek yok :)

konu yine eski kocam fakat bu sefer farklı bir durum var.
Son zamanlarda bana dönmeye çabası var gibi düşünmeye başladım.
Boşanalı 2,5 sene oldu, bu süreçte bir sürü kadınla denedi olmadı. en son 1 ay önce bosna ya gitti kız almak için.
O da bitti sanırım ki benimle sürekli muhabbet etme çabasına giriyor. her sabah yazıyır her gün yazıyor.
Geçen gün kızıma bireysel emeklilik yapmak için kimliğini istedi, ardından sana da yapmak isterdm ama maddi durumum yok dedi,düşünmen yeter sağolasın yazdım, bana ben hep düşünüyorum ki zaten seni yazmış.
cevap bile vermedim,acaba ne zaman düşündü anlamıyorum en son 2 ay önce şikayeti yüzünden ifade vermeye gittim.
Dün sabah da yine kızım için yazdı sonra sen napıyosun a döndü olay.
Bu sabah 7 de yine yazmış napıyor kızım diye.
Sonra ısrarla onun oturduğu şehre çağırıyor sözde kızıyla vakit geçirmek için.
Kızım kalmak istemiyor diye aklınca beni de çağırıyor, ben gelemem oraya dedim. gelip burda vakit geçirebilirsin dediğimde beni misafirin edersin o halde diyip gülücük koymuş.
Yani kürkçü dükkanı mıyım acaba ben? evlenecek kadın bulamayınca dönüp dolaşıp bana sarıyor. çok bozmak istemiyorum çocuk için birşeyler yapmaya başladı, kötü de olmak istemiyrum ama bu yakınlaşma çabaları çok rahatsız edici.

Tavrınızı net koymalısınız bence. mesela size misafir edersin beni yazmış ya, siz de “hatırlatayım biz boşandık, yakışık almaz, bir otel ayarlarsın gelmeden önce” tarzında bi şey yazabilirdiniz. Belki sizin kızınız için mecburen takındığınız yumuşak tavrınızı işine geldiği gibi anlıyordur. O yüzden sınırları çizin derim ben.

Tam da düşündüğünüz gibi olmuş. Kimseyi bulamayınca sizi geri alabileceğine dair yersiz bir inancı var adamın.
Kavga etmeden, ısrarla hayır diyerek ve soğuk durarak geri püskürtün derim.

Neden boşandığınızı unutmayın.Başkalarında deneyip olmayınca size dönmesi çok rencide edici.Lütfen kendinize bunu yapmayın.
hayır tabi ki yapmam. ben kendi ayaklarımızın üzerinde duran çok güçlü bir kadınım. bunu açık açık söylediği anda çok ciddi bir tepki koyucam onu bekliyorum. şimdi çok net olmadığından tepki verirsem ben şizofrenim gibi davranıcak :)

Tam da düşündüğünüz gibi olmuş. Kimseyi bulamayınca sizi geri alabileceğine dair yersiz bir inancı var adamın.
Kavga etmeden, ısrarla hayır diyerek ve soğuk durarak geri püskürtün derim.
yapıcam tabi ki, lakin bunu açık açık dile getirmesini bekliyorum sabırla çok güzel bir tepki koymak için. çünkü şuan henüz net olmadan birşey dersem, benim şizofren olduğumu söylemeye başlar. kendisini tanıyorum o yüzden henüz tepki vermedim. elimde iyice koz olsun ben ona neler yapıcamm

Kızlar biliyorsunuz beni,anlatmama gerek yok :)

konu yine eski kocam fakat bu sefer farklı bir durum var.
Son zamanlarda bana dönmeye çabası var gibi düşünmeye başladım.
Boşanalı 2,5 sene oldu, bu süreçte bir sürü kadınla denedi olmadı. en son 1 ay önce bosna ya gitti kız almak için.
O da bitti sanırım ki benimle sürekli muhabbet etme çabasına giriyor. her sabah yazıyır her gün yazıyor.
Geçen gün kızıma bireysel emeklilik yapmak için kimliğini istedi, ardından sana da yapmak isterdm ama maddi durumum yok dedi,düşünmen yeter sağolasın yazdım, bana ben hep düşünüyorum ki zaten seni yazmış.
cevap bile vermedim,acaba ne zaman düşündü anlamıyorum en son 2 ay önce şikayeti yüzünden ifade vermeye gittim.
Dün sabah da yine kızım için yazdı sonra sen napıyosun a döndü olay.
Bu sabah 7 de yine yazmış napıyor kızım diye.
Sonra ısrarla onun oturduğu şehre çağırıyor sözde kızıyla vakit geçirmek için.
Kızım kalmak istemiyor diye aklınca beni de çağırıyor, ben gelemem oraya dedim. gelip burda vakit geçirebilirsin dediğimde beni misafirin edersin o halde diyip gülücük koymuş.
Yani kürkçü dükkanı mıyım acaba ben? evlenecek kadın bulamayınca dönüp dolaşıp bana sarıyor. çok bozmak istemiyorum çocuk için birşeyler yapmaya başladı, kötü de olmak istemiyrum ama bu yakınlaşma çabaları çok rahatsız edici.

Rahat olduğu yere geri dönme çabası. Hazır çocuk var e ona bakan eş var neden dönmeyeyim ki diye düşünüyor.
Aynı tavırda kalmaya devam edin çünkü eski eş olduğunuz için sizin üzerinizde hak iddia ediyor

Tavrınızı net koymalısınız bence. mesela size misafir edersin beni yazmış ya, siz de “hatırlatayım biz boşandık, yakışık almaz, bir otel ayarlarsın gelmeden önce” tarzında bi şey yazabilirdiniz. Belki sizin kızınız için mecburen takındığınız yumuşak tavrınızı işine geldiği gibi anlıyordur. O yüzden sınırları çizin derim ben.
tavrımı çok net koyucam elbette.
sadece açık net bir şekilde ifade etmesini bekliyorum bunun için çünkü bana diyecek ki sen nasıl bir insansın ben çocuğum için seninle iletişim kuruyorum diyecek. ben o sebeple şuan hiç tepki vermeden iletişim kuruyorum ama tüm iletişimim kızımın iyi olması yönünde. mesela babasıyla vakit geçirmemiz gerekiyor iki arkadaş gibi, bunu görmesi lazım. malesef kendisi bunu yapmak için hiçbir adım atmadı kadın kız peşinde koşmaktan. bunu kızım için yapmak istiyorum, olur da öyle net bir yaklaşımı olursa çok güzel bir çizgi koyucam zaten.

Kızını baleye göndermeyen adam bireysel emeklilik yapıyorsa evet sizi kandırıp geri döndürmeye çalışacaktır kanmayın.

sağda solda gezdi tozdu kimseye kendini sevdirememiş kabul ettirememiş gelen gideni aratır moduna geçmiş sizi kafalamaya çalışacaktır.
birleşme ihtimali kafanızdan hiç geçmeseydi buraya konu açmazdınız gibime geliyor ama dışarıdan bir fikir istiyorsanız hiç huzurunuzu bozmayın barışmayın derim

Rahat olduğu yere geri dönme çabası. Hazır çocuk var e ona bakan eş var neden dönmeyeyim ki diye düşünüyor.
Aynı tavırda kalmaya devam edin çünkü eski eş olduğunuz için sizin üzerinizde hak iddia ediyor
ben ona göstericem ama :) hak iddia etmeye çalışıyor da benim kendi hayatımda huzurum var o huzuru bozmasına asla izin vermem zaten sadece çok net ifade etmesini bekliyorum.

Kızını baleye göndermeyen adam bireysel emeklilik yapıyorsa evet sizi kandırıp geri döndürmeye çalışacaktır kanmayın.

sağda solda gezdi tozdu kimseye kendini sevdirememiş kabul ettirememiş gelen gideni aratır moduna geçmiş sizi kafalamaya çalışacaktır.
birleşme ihtimali kafanızdan hiç geçmeseydi buraya konu açmazdınız gibime geliyor ama dışarıdan bir fikir istiyorsanız hiç huzurunuzu bozmayın barışmayın derim
yok be kuzum ben kendime dükkan açıcam kendi yolumdayım. ne işim olur o işe yaramazla? hayır bu sebepten konu açmadım sadece içimi dökmek istedim.

Yani araya birileri girmese , hani inat uğruna bitmiş olsa çocuk var bir denenebilir hemen evlilik olmadan eski eş ile sevgili olabilir diye düşünebilirdim ben olsam ancak sizin olaylarınızı az çok biliyorum kızınızdan bile para kısan bir adam , hayatında bir çok başka kadın almış bundan sonra zaten sizin mideniz almaz bence hiç denemeye bile gerek yok

Kadınsız ölecem hastalığına tutulmuş. İlla hayatında kadın olmalı mı ya hadsiz
Kesin ve net çizgi çizin.
koyucam tepkimi sabırla net ifade etmesini bekliyorum çünkü ifade etmezse ve sadece imalarından anladığım kadarı ile tepki verirsem bana şizofren muamelesi yapar. kızı için benimle iletişim kurduğunu vs söylemeye başlar

Yani araya birileri girmese , hani inat uğruna bitmiş olsa çocuk var bir denenebilir hemen evlilik olmadan eski eş ile sevgili olabilir diye düşünebilirdim ben olsam ancak sizin olaylarınızı az çok biliyorum kızınızdan bile para kısan bir adam , hayatında bir çok başka kadın almış bundan sonra zaten sizin mideniz almaz bence hiç denemeye bile gerek yok
kötü olmak istemiyorum o yğzden bu imalarına tepki vermiyrum. açık açık ifade etmesini bekliyorum sınırı çizmek için. ben şuan sadece kızımın iyi olacak şekilde ilerlemeye çalışıyorum. geri dönmek gibi bir düşüncem kesinlikle yok

kötü olmak istemiyorum o yğzden bu imalarına tepki vermiyrum. açık açık ifade etmesini bekliyorum sınırı çizmek için. ben şuan sadece kızımın iyi olacak şekilde ilerlemeye çalışıyorum. geri dönmek gibi bir düşüncem kesinlikle yok
Boşverin şu an sınırı aşmış değil tabii ki alenen adım atarsa çizgi koyarsınız o da kendince size hal hatır sorarak ince düşündüğünü belli ederek ufaktan adım attığını düşünüyor ama bunun ötesine geçmeyebilir belki de sizden bir tepki görmediği için🤭🤭

X