Eski Oda Arkadaşlarımın Zorbalığı

Off . Aklıma 7. Siniftaki kızımın sınıfında yasadigi zorbalıklar geldi. Sırf denemelerde 1. Cıkıyor diye dalga gecenler bile var. Ben kendimi daha küçük,bunlar normaldir, daha cocuk bunlar diye telkin etmeye calisirken size yapılanlar akıl dışı geldi inanın. Koskoca insanlar başka uğraşacak birsey mi kalmadi.

Annem de böyle diyor. Ama artık arkadaşıma kadar sataştığını görünce pes etmeyecek sanırım diye düşünüyorum.
Ay eziği görmezden, duymazdan gelin, zamanla keser sesini. Odalarınız ayrılmış miss. Ya da size "Rahmetli nasılsın" dediğinde, "iyiyim şekerim sen nasılsın" deyin geçin. Dalgaysa dalga yani..

Yurt değiştirebiliyor musun? Uğraşma bunlarla iyice çirkefleşirler. Uğraşacaksan da yanına biber gazı falan al dışarda tek yakaladın mı suratına suratına sık salağın. Bir iki de tehlikeli gibi tehtit et. Uğraşacaksan korkması lazım ki yanaşmasın. Yoksa hiç bulaşma.

Aynı hisleri senin kadar olmasada ben de yaşadım yaşıyorum.Ben oda değiştiremedim maalesef son birkaç ay kaldı diye avutuyorum kendimi.Odada 3 kişiyiz ikisi yapışık gibiler her şeyi birlikte yapıyorlar birbirlerine her şeyi haber veriyorlar o samimiyette bi beni dışlıyorlar.Habire odaya birilerini çağırıyor bağıra çağıra konuşuyorlar.Neyseki 1 ay kaldı diye avutuyorum ben de kendimi.

Hiç şikayetle falan uğraşma, yapacağın şey basit

Bir daha herkesin içinde sana rahmetli derse çok sert bicimde şu cevabı ver.

X bana surekli rahmetli deyip duruyorsun da bunu genelde kadınlar eski erkek arkadaşları için kullanırlar. Nesin sen lezbiyen falan mı? Yaptığın tacizi gormezden geliyorum ama yeter artik. Bir dahaki sefere görmezden gelmeyecegim, şimdi sen uğraş...

Sonra da ne söylerse söylesin hiç cevap vermeden dik dik yürü, nereye gidiyorsan git.

Ben olsam "sen kendine bak 28 yaşına gelmişsin hala universite okuyosun bide bana rahmetli diyosun.ben gencecik ve senden çok daha zekiyim kuduruyosun sana cvp vermiyorum diye.senin yerin burası değil huzurevi derdim."tabi bu söylediklerime katılmıyorum insan her yaşta okuyabilir ama maksat onu sinir etmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…