Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

neden esmaları zıttıyla okuyoruz? ben de bi süredir esmaları okuyorum ama pek bi bilgim yok açıkçası kendimce araştırıyorum. bilgilendirirseniz sevinirim🙂
Her esmada zıttıyla okumuyoruz zıttıyla okunanlar dengelemesi için okunur.Örnegin Ya Kabıd esmasını okumak istiyorsun Ya Basıt yani zıttıyla dengelemek gerekir. Tek basına ise Ya Basıt okuyabilirsin.
Eş anlamlısı ile okunursa etkisi enerjisi artar. Ya Rezzak Ya Muğni Ya Kerim
Ya Latif Ya Vehhab
Ya Hayyu Ya Kayyum
Ya Halık Ya Bari Ya Musavvir gibi anlam ve fazileti birbiriyle uyumlu esmaları kombin olarak okumak ayrıca daha hızlı açılıma sebep olur. O yuzden ben genelde eş anlamlı kombin esmalar okuyorum.Umarım faydalı olmustur.

Her esmada zıttıyla okumuyoruz zıttıyla okunanlar dengelemesi için okunur.Örnegin Ya Kabıd esmasını okumak istiyorsun Ya Basıt yani zıttıyla dengelemek gerekir. Tek basına ise Ya Basıt okuyabilirsin.
Eş anlamlısı ile okunursa etkisi enerjisi artar. Ya Rezzak Ya Muğni Ya Kerim
Ya Latif Ya Vehhab
Ya Hayyu Ya Kayyum
Ya Halık Ya Bari Ya Musavvir gibi anlam ve fazileti birbiriyle uyumlu esmaları kombin olarak okumak ayrıca daha hızlı açılıma sebep olur. O yuzden ben genelde eş anlamlı kombin esmalar okuyorum.Umarım faydalı olmustur.
teşekkür ederim😍 anladığım kadarıyla zıt veya eş anlamlı olmasına esmanın anlamına göre karar veriyoruz. mesela insanlar için ağır bir esmaysa zıt anlamıyla onu hafifletiyoruz. veya ağır gelmeyen bir esmaysa eş anlamlıyla daha büyük etki oluşturmaya çalışıyoruz🙂

teşekkür ederim😍 anladığım kadarıyla zıt veya eş anlamlı olmasına esmanın anlamına göre karar veriyoruz. mesela insanlar için ağır bir esmaysa zıt anlamıyla onu hafifletiyoruz. veya ağır gelmeyen bir esmaysa eş anlamlıyla daha büyük etki oluşturmaya çalışıyoruz🙂
Rica ederim, evet esmanın anlamına bakıyoruz mesela Ya Evvel Ya Ahir zıt esmalardan dengelemek için ikisi birden okunur. Baska hikmet sebepleride vardır eminim ki Allah en dogrusunu bilir.

N nergisscan msjınız yanlıs anlasılmaya cok musait. Bir kişi bile okuyup tedirgin oldugu için esma okumayı bıraksa vebali sizin uzerinize kalır. O yuzden ucu açık yorumlar sagdan soldan duydugunuz seyleri lutfen buraya yazmayın. Allah sevdigi kulları baska insanlara da sevdirir keza meleklerine yarattıgı hayvanlara bile sevdirir.Hangi ibadet olursa olsun birseylerden korkmadan ibadet edin. Korku seytanın bir hilesi algınızı baska yone cevirmek istiyor. Korkulacak tek sey şeytanın hilesi. Ondan korunmak için nas felak ayetel kursi okumanız yeterli olacaktır.

Banada Esma önerisi verirmsnz heyecan için cesaret için
Selamlar. Heyecan için "
وَقُلْ رَبِّ اَدْخِلْن۪ي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاَخْرِجْن۪ي مُخْرَجَ صِدْقٍ
وَاجْعَلْ ل۪ي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَص۪يرً

Vekul rabbi edḣilnî mudḣale sidkin veaḣricnî muḣrace sidkin vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(n)
İsra 80

Meali:Ey Muhammed!) De ki: "Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver"
Ve ayrıca bol bol Peygamber efendimize salavat okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca es Selam esmasını da tavsiye ederim.

yaklaşık 20 gündür şu zikir ve esmaları okuyorum
100 istiğfar biraz selavat biraz la ilahe illallah.
1060 ya ganiy
1100 ya muğni
156 ya kayyum
324 ya hayy
313 ya vedüd

ya ganiy ve ya muğni esmasını zenginlik için çekiyorum pes etmeden devam edeceğim. süreci takip etmek isteyenler zamanla mesajimi alintilayip gelişme olup olmadığını sorabilirler.

ya vedüd birisi için dileğim var. kime sorsak imkansız der ama Allah'a imkansız hiçbir şey yok ben ondan istiyorum. çekmeye devam..

ya hayy faziletleri çok güzel farklı sitelerden bazen okuyup hatırlatıyorum kendime okurken mutlu oluyorum. hücre yenileme özelliği bile varmış.

ya kayyum esması için burda bir arkadaş bahsetmişti. gördüğü rüyaları netleşmiş ve gördüğü rüyalarını gerçekte yaşar olmuş. benimde ilk çektiğim gece gördüğüm rüya çok netti. rüyamda bir uçurum var orda insanlar gördüm. bir askerin birine biseyler sorduğunu gördüm. rüya içinde ya kayyum zikrini okuduğum aklıma geldi burda sıkıntılı bir durum var deyip bu rüyayı bozuk uyanmalıyım ki gerçekte kötü şeyler yaşanmasın dedim.. sonraki geceler tüm rüyalarım detaylı olmaya devam etti. bir gece bana sürpriz pasta hazirlayan birinin isim soyismini gördüm hiç duymadığım bir soy isimdi. böyle bir soy isim yoktur diye düşünsemde instagramda arattigimda bir cok kişi cikti. hic biri ilgimi cekmedi. ve dün geceki rüyamda gördüğümü bugün yaşadım şaşırdım.Bu rüyayı pek detaylandırmak istemiyorum ama aylardır çözemedigim bir sıkıntıyı rüyamda çözdüm ve gercekteki olayin çözümünden sonraki görüntü ve rüyadaki görüntü aynı. ben bunu sorunu çözünce farkettim. 3 detay manzara ayniydi. bunu yazarken tüylerim diken diken oluyor. yinede sakin düşünmeye çalışıyorum. en doğrusunu Allah bilir youtube da bir videoda zikir sonraki erken yaşanan bazi ilgincliklerin o bildiğimiz varliklardan kaynakli oldugunu söylüyordu. sizi şaşırtmak icin gercekte yaşayacaklarınizi ruyanizda bile gosterirler vs dedi. bizi şasırtmak amacli yaparlar ugrasırlarmıs ilk zamanlar. yani adam kendinizi hemen biseyler yasadiniz diye mubarek filan sanmayin dedi :)
melek veya Allah dostlari oyle ilk baslardan gelmez ruyaniza deyip bi nevi ayık olun demeye getirdi. yani bende o yuzden ne gorursem goreyim sasirmicam buyutmicem
Mrb okuduğunuz esmalardan etkisini gördünüz mü özellikle ya ganiy ya muğni

yaklaşık 20 gündür şu zikir ve esmaları okuyorum
100 istiğfar biraz selavat biraz la ilahe illallah.
1060 ya ganiy
1100 ya muğni
156 ya kayyum
324 ya hayy
313 ya vedüd

ya ganiy ve ya muğni esmasını zenginlik için çekiyorum pes etmeden devam edeceğim. süreci takip etmek isteyenler zamanla mesajimi alintilayip gelişme olup olmadığını sorabilirler.

ya vedüd birisi için dileğim var. kime sorsak imkansız der ama Allah'a imkansız hiçbir şey yok ben ondan istiyorum. çekmeye devam..

ya hayy faziletleri çok güzel farklı sitelerden bazen okuyup hatırlatıyorum kendime okurken mutlu oluyorum. hücre yenileme özelliği bile varmış.

ya kayyum esması için burda bir arkadaş bahsetmişti. gördüğü rüyaları netleşmiş ve gördüğü rüyalarını gerçekte yaşar olmuş. benimde ilk çektiğim gece gördüğüm rüya çok netti. rüyamda bir uçurum var orda insanlar gördüm. bir askerin birine biseyler sorduğunu gördüm. rüya içinde ya kayyum zikrini okuduğum aklıma geldi burda sıkıntılı bir durum var deyip bu rüyayı bozuk uyanmalıyım ki gerçekte kötü şeyler yaşanmasın dedim.. sonraki geceler tüm rüyalarım detaylı olmaya devam etti. bir gece bana sürpriz pasta hazirlayan birinin isim soyismini gördüm hiç duymadığım bir soy isimdi. böyle bir soy isim yoktur diye düşünsemde instagramda arattigimda bir cok kişi cikti. hic biri ilgimi cekmedi. ve dün geceki rüyamda gördüğümü bugün yaşadım şaşırdım.Bu rüyayı pek detaylandırmak istemiyorum ama aylardır çözemedigim bir sıkıntıyı rüyamda çözdüm ve gercekteki olayin çözümünden sonraki görüntü ve rüyadaki görüntü aynı. ben bunu sorunu çözünce farkettim. 3 detay manzara ayniydi. bunu yazarken tüylerim diken diken oluyor. yinede sakin düşünmeye çalışıyorum. en doğrusunu Allah bilir youtube da bir videoda zikir sonraki erken yaşanan bazi ilgincliklerin o bildiğimiz varliklardan kaynakli oldugunu söylüyordu. sizi şaşırtmak icin gercekte yaşayacaklarınizi ruyanizda bile gosterirler vs dedi. bizi şasırtmak amacli yaparlar ugrasırlarmıs ilk zamanlar. yani adam kendinizi hemen biseyler yasadiniz diye mubarek filan sanmayin dedi :)
melek veya Allah dostlari oyle ilk baslardan gelmez ruyaniza deyip bi nevi ayık olun demeye getirdi. yani bende o yuzden ne gorursem goreyim sasirmicam buyutmicem
Mrb esmalari daimi çektiniz mi etkili oldumu hayatınızda özellikle ya ganiy ya muğni

Evet haklısın,belki benim dileklerim için 500 sayısı bir şifreydi.Mesela eşimle sorunlar nasıl hallolur deyio uykuya daldığımda Ya Hayyu Ya Kayyum diyerekten uyanıyorum,ayrı ayrı okudum bu esmaları,ama hiç beraber okumadım,zannedersem bu esmaları beraber okumam gerek.bende rüyamda ya latif karia nas ve la havle dualarını görmüştüm

Simdi herkes buraya kabul olan dileklerini yazmis ne kadar guzel. Ben kac ay okudum hatirlamiyorum belki 7-8..Sadece Allah icime ferahlik versin depresyondan cikayim istedim intiharin esigine geldim ama yok...Suan hala ayniyim 1 yil oldu..Ve okadar cok esma zikr var ki yani bunlara bel baglayip sonra dua kabul olmayinca benim gibi umidini yitirenler de olacaktir..cok riskli degil mi bu durum ?? Eskiden bu forumda yaziyordum denk gelenler animsar ama namazinda olmayan sadece esma cekip duasi kabul olan insanlari gordukce diyorum bu is esma isi degil..bazilari dunyaya cile icin yollaniyor...
sen duanı et kardesim Allah buyuk

Arkadaslar eski yorumlarıma baktıgımda ben de sizinle birlikte başlamaya niyet etmiştim.Sonra detaylı bir şekilde araştırdım.Sünnet dışındaki dua ve zikirleri belli bir sayıyla okumak diye birşey yok.İster 10 kere ister 1000 kere okursunuz.Duada adabına uymak ve ısrar etmek önemli.(haram,günah olan birşey tabiki de istenmemeli).Dua ettim de kabul olmadı asla ve asla denmemeli.

Selam hanımlar. Karasız olma, ne yapacağını bilememe, kAfa karışıklığı, neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamama, ne istediğini bilmeme durumları için ne önerirsiniz. Esma veya ayet olursa çok sevinirim.
Şuanda ya Basir, ya Semi okuyorum. Ya Kerim ekledim inşallah hepsini okuyabilirim. Ya Kerim i mutluluk için okumaya karar verdim bugün farklı önerileriniz varsa açığım. Sevgiler 🌺

Zikirlerin efdali tevhittir Allahın koruma kalesidir. Sabah akşam Allahı anmak farzdır. Tevbe farzdır salavat farzdır birde kurannhatmi sevabı (11ihlas 1fatiha) hediye etmek ne güzeldir
Bunun için üveys zikrini yapıyorum çok mucizeler yaşadım

Mesela çok hassassanız herşey sizi duygusallaştırıyorsa,takıntılıysanız,çabuk alınıp herşeyi kafanıza takıp dert edinen bir yapıdaysanız Ya Metin esmasını tavsiye ederim,hiçbirşeyi kafanıza takmıyorsunuz,dert etmiyorsunuz,mânevi olarak zorluklara dayanma gücü veriyor,dertler vız geliyor size,ruhsal olarak çok güçlü oluyorsunuz.Ben çok hassas da bir insanım,biri bana bir laf etse yada sert davransa üzülürüm,kırılırım,bozulurum,ağlarım günlerce düşünürüm,ama Ya Metin esmasını okuyunca rahatlıyordum ve hiçbirşeyi kafaya takmıyordum,hatta çok gıcık olduğum insanlarla bile hiç kafaya takmadan rahatça sohbet ediyordum,umurumda olmuyordu hiçbirşey.
Merhaba sizin tavsiye esmalarinizi cok okuyorum cok faydali size birsey sormak istiyorum korunma koruyan dusmana herşey e herkes e karsi okudugunuz bir esma varmi dedikodumuzu eden arkadastan kotulugumuzu dusunen kişilere karsi

X