Esrar ve alkol kullanan eşim var ve ne yapmalıyım bilmiyorum

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu benim ilk konu açışım bana yardımcı olursanız fikir verirseniz çok sevinirim. Başlıkta da belirttiğim üzere benim kocam alkol ve esrar kullanıyor ilk başlarda inkar ediyordu fakat artık alkolü inkar etmiyor haftada bir içiyor. Ama esrar içtiğini inkar esiyor ama eminim telefonuna bakıyorum arama kayıtları ve mesajlar da sürekli bu esrarla ilgilenen kişilerle konuşuyor ve mesajları var. 5 yıllık evliyiz 2 çocuğumuz var. Maddenin etkisiyle mi bilmiyorum çok sinirli ve en ufak bir şeyde şiddet uygulayan biri. Daha önce bir kaç kez babamın evine gittim her seferinde beni bir şekilde ikna etti ama son gittiğimde ben kafamda bitirmiştim her şeyi fakat ailem 2 çocukla boşanmanın doğru olmayacağını ve eşimin de haklı yönleri olduğunu el aleme ne diyeceklerini düşündükleri için geri gönderdiler. Sınava hazırlanıyorum 2 kayınvalidem ile de Birlikte yaşıyoruz fırsat buldukça sınava hazırlanıyorum kendi başıma ayaklarımın üzerinde durmak için ama bir yandan da susup oturmaya dayanamıyorum. Evliliğin tüm sorumluluğu bende annesi çok yaşlı onun sorumluluğu bende 2 çocuk var onun sorumluluğu da bende ama elim kolum bağlı. ekonomik olarak güç kazanana kadar bana ne önerirsiniz? Başına böyle bir şey gelen ve etrafında duyan gören biri varsa veya aynı durumu yaşayan birileri varsa lütfen biseyler yazın
Evde ne yapacağı belli olmayan esrar alkol kullanan bir eş mi ki diğerlerini saymıyorum bile, yoksa aile evine gidince isitecegin laflar mi? Tabi ki aile evinde isitecegin laflar. Ne olursa olsun onlar senin ailen bir şekilde ailenin evine git onlara söyle ben iş bulacağım kendi hayatimi kurana kadar burda kalayım de. Kpss zor ama bir sürü sertifika veren yer var online eğitimler var. Onlara bak. Ama eşinle aynı evde kalma. Ha illa kalacağım diyorsan da korun mutlaka. O izin vermiyorsa git doğum kontrol hapı al iç gizlice. Eşinin alkol ve esrar kullanma durumunu ispat edecek kanıtlar topla. Elin güçlü olsun. Sen güçlü ol. İnşallah herşey istediğin gibi olur.

X