Estrofemsiz Doğal Rahim Kalınlaştırma

peraspera

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
34
3
Merhaba herkese, ilk tüp bebek denemem olumsuz sonuçlandı. 2. ve son Dondurulmuş embriyom için adetimin 4. günü doktor muayenem vardı. İlk transferde estrofem kullanıp rahmi kalınlaştırmıştık. Doktor bu kez estrofem kullanmayacağız 5 gün femera kullanıp muayne edeceğiz rahmin doğal yolla kalınlaşmasını sağlayacağız dedi. Adetlerim de düzensiz oldugu için genelde 3-4 ayda 1 olurum o yüzden kalınlaşmazsa ki böyle bir ihtimal var o zaman estrofeme başlarız dedi. Ama bu doğal yolu denemek istedi. Böyle bir yöntem var mı daha önce yaşayan oldu mu?

Merhaba geçmiş olsun öncelikle. İnşallah son tedaviniz olur ve miniğinize kavuşursunuz. Evet var. Ama femara kullanarak bılmıyorum. Ben 20snde tramsfer oldum beklemedeyim şuan. Ayın 29nda adet imin 3. Günüydü o günden itibaren yumurta büyümesini rahim kalınşaşmasını takip etti ayın 17 sinde yumurtam çatladı 20sinde transfer oldum. O süre zarfında hiç ilaç kullanmadım. Şimdide sadece progestan dex ve oksapar corasprin kullanıyorun doğal diye estrofem ve diğerlerini kullanmıyorum hayırlısı olsun hakkımızda sormak istediniz bişe olursa buradayım

Peki bir sorum olacak. Ben de genelde femera ile 2 yumurta oluşur. Hatta tüp bebek sürecinden önce yumurta takibi sürecindeydik. 2 yumurtam büyüyncr spermin 2 yumurtayı dölleme ihtimali vardı. Şimdi böylr bir şey olamaz di mi? Çünkü 2 yumurtam da olsa benim oluşmuş 1 embriyom var zaten. Biraz ikiz bebek korkum var da o yüzden, hayırlısı tabi ki.

Yani siz kaç embriyo transfer edeceklerine baglı olan bişe bu bir embriyonuz varsa bir embriyo transfer ederler. Korkmayın yani inşallah iyi olur transfer gününüz ne zaman

1 dondurulmuş embriyom var. 1 tane transfer edilecek. Ama femera ile oluşan 2 yumurtam olduğu için kafam karıştı

Merhaba herkese, ilk tüp bebek denemem olumsuz sonuçlandı. 2. ve son Dondurulmuş embriyom için adetimin 4. günü doktor muayenem vardı. İlk transferde estrofem kullanıp rahmi kalınlaştırmıştık. Doktor bu kez estrofem kullanmayacağız 5 gün femera kullanıp muayne edeceğiz rahmin doğal yolla kalınlaşmasını sağlayacağız dedi. Adetlerim de düzensiz oldugu için genelde 3-4 ayda 1 olurum o yüzden kalınlaşmazsa ki böyle bir ihtimal var o zaman estrofeme başlarız dedi. Ama bu doğal yolu denemek istedi. Böyle bir yöntem var mı daha önce yaşayan oldu mu?
Merhaba bende transfer olacağım 2. Kez. Femara ile diğerini kullandırmadı doğal kalınlaşma mı bekliyorlar bilmiyordum .

X