Etrafımda tek bir destekçim bile yok

Çok ama çok teşekkür ederimm
Ben elimden geldiği kadar derslerimden kopmayayım diye çaba sarf ediyorum,ama bahsettiğim öğretmenim bir anda benden uzaklaştı.Derdimi dinlemek istemiyor galiba.Ve bu beni okuldan da soğuttu.Yüzyüze sıkıntılarımı bilen bir o vardı.Beni ne zaman görse gülümser sarılırdı.Ama şimdi o da yaşamın harala gürelesine daldı ve hiç mi hiç umursamıyor galiba beni..Bencillik yapmak istemiyorum ama çok çok üzülüyorum.Kimseye güvenemeyeceğim herhalde ben :cry:

Bak kuzum dünde aynı senin gibi annesini kaybetmiş bir öğrenci vardı buraya yazmıştı.
Sadece bir öğretmeni biliyormuş kimseye söylemek istememiş öğretmen diğer hocalarlada durumu paylaşınca kıyamam oda çok üzülmüş içerlemişti.
Şöyle düşün sana hep aynı şekilde davranırsa iyilik yapmış olmayacak ki hep aynı yerde sayacaksın hayatında ilerleme kaydedemeyeceksin bence öğretmenin de böyle düşünerek sanki olaylar yatışmış herşey normalmiş gibi davranıyordur olması gerektiği gibi çünkü hayat bizler bu acıyla aynı yerde kalmak istesekte devam ediyor devam et o yüzden sende hayatına.
Bakış açını böyle değiştirirsen bence öğretmenine olan kırgınlığın geçecektir.

Herkes kendinden mesul cnm diğer konundada yazmıştm bu kadar şeyi takıntı yapacak şekilde düşünme.. zamanla sana zarar verir. yazdıkların doğru gençlik hiç iyiye gitmiyor herşey gırgır şamata .. ve çok saçma. İnsanlar kötü empati sıfır.. Allah sonumuzu hayr etsin

Bak kuzum dünde aynı senin gibi annesini kaybetmiş bir öğrenci vardı buraya yazmıştı.
Sadece bir öğretmeni biliyormuş kimseye söylemek istememiş öğretmen diğer hocalarlada durumu paylaşınca kıyamam oda çok üzülmüş içerlemişti.
Şöyle düşün sana hep aynı şekilde davranırsa iyilik yapmış olmayacak ki hep aynı yerde sayacaksın hayatında ilerleme kaydedemeyeceksin bence öğretmenin de böyle düşünerek sanki olaylar yatışmış herşey normalmiş gibi davranıyordur olması gerektiği gibi çünkü hayat bizler bu acıyla aynı yerde kalmak istesekte devam ediyor devam et o yüzden sende hayatına.
Bakış açını böyle değiştirirsen bence öğretmenine olan kırgınlığın geçecektir.
O kız bu kız :KK45:

Seni o kadar iyi anladım ki ben de 16 yaşındayken babamı kaybettim şuan 19 yaşındayım ve o zamanlar tıpkı senin gibi düşünürdüm.Sana tavsiyem kendine bir meşguliyet bulman.Ama sakın benim gibi acını yaşamamazlık yapma sonrasında çok daha büyük bir dalga şeklinde yıkıyor insanı üzüldüğünde ağla içine atma.Ben derslere yoğunlaşmıştım o kadar çok çalışıyodum ki şuan düşününce vay be diyorum ama kafam dağılmıştı sen de deneyebilirsin kendine bir hedef meslek üniversite belirle ve elinden geleni yap annenin seninle gurur duyacağını düşünmek emin ol çok güzel hissettirecek.

Ben de yaşının 16 olduğuna emin misin diye soracaktım ki aktım ilk mesajda sorulmuş bu soru.. Yavrum sen nasıl ifade ettin öyle içindekileri.. Bence sen yazar olmalısın... Gerçekten.. Senin yaşındakilerin çoğu ortalıkta amaçsız dolanıyorlar.. Aşk dediğin de tam senin hayal ettğin gibi olmalı mesela... O kadar haklısın ki.. Yazdığın her satıra saygı duydum.. Harikasın canım.. Sen oku ve bu ülkeye faydalı bir kadın ol.. Dilerim hedeflerine ulaşırsın.. Afferin sana..

Sen ne kadar harika birisin
Ömrün bahtın yolun açık olsun yavrum.
Sağlık ve şükürle.
Annenin mekani cennet olsun.
Senin gibi cici kalpli bir kizi iyi ki dünyaya getirmiş.

Başın sağolsun canım benim çok zor çok acı bi durum kendini de iyi güzel ifade etmişsin benim sana tavsiyem etrafındaki insanların sınıf arkadaşlarının öğretmenlerinin davranışlarını önemsememen inan onlar gelip geçici lisedeki arkadaşlarımın ismini hatırlamıyorum üniversiteden mezun olunca onları da hatırlamam muhtemelem. Öğretmenlerim hiiiç umrumda değil lisedeyken bende senin gibi umursardım ama geçti gitti bile. Sende çok sıkma canını amaçların olsun onlar için uğraş

Daha önce de yazmıştım ne güzel ifade ediyorsun kendini diye.Güzel kuzum malesef hayat kimi insanı erken olgunlaştırıyor.Çevrende yaşananları garipsemen,kendini onlardan uzak hissetmen bu yüzden.Hayat seni hep güzelliklerle karşılaştırsın.Çok mutlu ol inşallah miniğim.

X