Ev alım satım kira tayin hepsi bir arada

Kirpapatyam46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
999
391
Kızlar herkese merhabalar

Biz depremin etkilendiği bir ilde yaşıyoruz.
Ev kendi evimiz.
Bir iki aya netlesicek tayin olma durumumuz da var başka bir şehire.

Evimiz güzel nezih bir sitede.
Fakat çok katlı bir çok insan gibi ya az katlı yada villa tarzı bir ev istiyorum.
Yada satıp gidicevimiz yerde ev almak istiyorum.

Bu arada binamız sağlam.
Sadece boya çatlağı var hasarsız.
Müteahhit te mühendislerde sağlam kolonlar diyor.

Biz eşimle çok kararsız kaldık ne yapmalı.

Satılık ev fiyatları çok düştü yani ikiyüz üç yüz bin kadar .kiralar da 5 kat belki daha fazla arttı abartısız.

Şimdi tayin olup olmuyacagimiz tam netleşmedi haber bekliyoruz ama çok büyük ihtimalle olucak.

Sizce biz bu bir kaç ayı nasıl değerlendirelim.
Evi satıp boya çatlağı bile olmayan Max beş katlı TOKİ ye kiraya mi geçelim.yoksa evi satıp burada villa. Yada yine az katlı bir binadan daire mi alalım
Yoksa bekliyelim.

Tayin işi gerçek lesirse.
Satılığa cikarip direk geçelim mi.

Bana kalsa hemen satılığa çıkarayım diyorum.
Zaten bir kaç aya satılır diyorum o zaman tayin işi de netleşir ona göre yol. Alırız diyorum.esim de ev havada gider piyasanın bir iki altına satınca acele etme diyor.

Aslında oda ne yapacağını bilmiyor..

Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz.

Kızlar herkese merhabalar

Biz depremin etkilendiği bir ilde yaşıyoruz.
Ev kendi evimiz.
Bir iki aya netlesicek tayin olma durumumuz da var başka bir şehire.

Evimiz güzel nezih bir sitede.
Fakat çok katlı bir çok insan gibi ya az katlı yada villa tarzı bir ev istiyorum.
Yada satıp gidicevimiz yerde ev almak istiyorum.

Bu arada binamız sağlam.
Sadece boya çatlağı var hasarsız.
Müteahhit te mühendislerde sağlam kolonlar diyor.

Biz eşimle çok kararsız kaldık ne yapmalı.

Satılık ev fiyatları çok düştü yani ikiyüz üç yüz bin kadar .kiralar da 5 kat belki daha fazla arttı abartısız.

Şimdi tayin olup olmuyacagimiz tam netleşmedi haber bekliyoruz ama çok büyük ihtimalle olucak.

Sizce biz bu bir kaç ayı nasıl değerlendirelim.
Evi satıp boya çatlağı bile olmayan Max beş katlı TOKİ ye kiraya mi geçelim.yoksa evi satıp burada villa. Yada yine az katlı bir binadan daire mi alalım
Yoksa bekliyelim.

Tayin işi gerçek lesirse.
Satılığa cikarip direk geçelim mi.

Bana kalsa hemen satılığa çıkarayım diyorum.
Zaten bir kaç aya satılır diyorum o zaman tayin işi de netleşir ona göre yol. Alırız diyorum.esim de ev havada gider piyasanın bir iki altına satınca acele etme diyor.

Aslında oda ne yapacağını bilmiyor..

Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz.

Ev sağlamsa çıkmayın. Ev kaç katlı birde bodrum gibi yerin altından kaç katı var?

Sizin bulunduğunuz ilde fiyatlar düşmüştür. İstanbul'da hâlâ yüksek. Başka illerde de düşmeme durumu vardır. Satarsanız başka ilden ev almanız zor olabilir.

Suan evi satılıga cikarsaniz satilir mi ? yani deprem bolgesinde yuksek katli bir evi su psikolojiyle satmak da zor

Benden ondan diyorum bı satılığa çıkaralım Nabi yikluyalum bakal satılacak mi.

Eşim hemen satılır diyor.
İnsanlar genelde alt katlara rağbet ediyormuş üst katları satip 1.kat bizim ev

Benden ondan diyorum bı satılığa çıkaralım Nabi yikluyalum bakal satılacak mi.

Eşim hemen satılır diyor.
İnsanlar genelde alt katlara rağbet ediyormuş üst katları satip 1.kat bizim ev
yani bence koyun satiliga taliplere gore bakarsaniz ben suan o bolgede olsam ev falan alamazdim sanirim akut korkuyla .fiyati veren musteri cikarsa o zaman bi bakarsiniz duruma

Deprem dolayısıyla o bölgede apartmanlara rağbet azaldı ucuza gider bu bir o parayla tayin olduğunuz yerde alamazsınız 2 insanın kendi evi olması başka ne kadar sağlam da olsa tokide kirada oturmak başka

Ben olsam ne yapardım siz karı koca çalışıyorsunuz değil mi? Bu evi kiraya verir başka bölgede ya da tayin olduğum yerde lirada otururdum elimdeki malı belirsiz bir ekonomide iken satmazdım çünkü şuan mevcut olan ev 1 tane yerine yenisini almak çok zor çünkü o bölgedeki bir daire parası başka bölgede daire parasının çok altındadır üstelik başka yerden almaya kalksanız depreme dayanıklısını bulmak da zor

Deprem dolayısıyla o bölgede apartmanlara rağbet azaldı ucuza gider bu bir o parayla tayin olduğunuz yerde alamazsınız 2 insanın kendi evi olması başka ne kadar sağlam da olsa tokide kirada oturmak başka

Ben olsam ne yapardım siz karı koca çalışıyorsunuz değil mi? Bu evi kiraya verir başka bölgede ya da tayin olduğum yerde lirada otururdum elimdeki malı belirsiz bir ekonomide iken satmazdım çünkü şuan mevcut olan ev 1 tane yerine yenisini almak çok zor çünkü o bölgedeki bir daire parası başka bölgede daire parasının çok altındadır üstelik başka yerden almaya kalksanız depreme dayanıklısını bulmak da zor

Aslında eşim bunuda söylüyor bekliyelim bakalım diyor.

Ama hayır ben çalışmıyorum şuan.
Şimdi hassrsizken satalım başka depremde hasar alırsa hiç satamam diye düşünüyorum.
Ki Allah korusun korududa çok ikilemde kaldik

Şimdi şöyle ben birinci kat
Altım zemin kat normal daire
Onun altı ben inip bakmadım görmedim ama mescit.
Her dairenin bodrumu kendi katında

Bodrum olmaması kötü mü anlamadim
Tamam doğru anlamışım. Benim bodrumdan kastettiğim depo veya kömürlük niyetine kullanılan yerler değil. Zeminin altındaki katlar bodrum kat sayılır. İş yeri de olabilir, sığınak da olabilir, otopark da olabilir, daire de olabilir.

Tamam doğru anlamışım. Benim bodrumdan kastettiğim depo veya kömürlük niyetine kullanılan yerler değil. Zeminin altındaki katlar bodrum kat sayılır. İş yeri de olabilir, sığınak da olabilir, otopark da olabilir, daire de olabilir.

Evet mescit ve sığınak zaten bizimkide bu neden önemli özür dilerim bilmediğimden soruyorum

Aslında eşim bunuda söylüyor bekliyelim bakalım diyor.

Ama hayır ben çalışmıyorum şuan.
Şimdi hassrsizken satalım başka depremde hasar alırsa hiç satamam diye düşünüyorum.
Ki Allah korusun korududa çok ikilemde kaldik
Siz çalışmasanız da burayı kiraya verip biraz ekleme yaparak da başka evde kirada oturabilirsiniz Allah bilir ama o bölgede bir daha aşırı büyük yıkıcı deprem olmaz sanırım çünkü uzmanlar yılların biriktirdiği enerjinin açığa çıktığını söylüyorlar hele seçimden önce ev alıp satmak oldukça mantıksız en mantıklısı kiraya vermek elinizdekinden de olmayın diyelim burayı sattınız başka yerden çok beğendiniz ev alacaksınız öyle bir şey ki o ilanın birden fiyatı değişiyor ilandan kaldırılıyor evim satılacak mı şu paraya diye deneyenler var ya da satılabiliyor eldekinden olmayın

Siz çalışmasanız da burayı kiraya verip biraz ekleme yaparak da başka evde kirada oturabilirsiniz Allah bilir ama o bölgede bir daha aşırı büyük yıkıcı deprem olmaz sanırım çünkü uzmanlar yılların biriktirdiği enerjinin açığa çıktığını söylüyorlar hele seçimden önce ev alıp satmak oldukça mantıksız en mantıklısı kiraya vermek elinizdekinden de olmayın diyelim burayı sattınız başka yerden çok beğendiniz ev alacaksınız öyle bir şey ki o ilanın birden fiyatı değişiyor ilandan kaldırılıyor evim satılacak mı şu paraya diye deneyenler var ya da satılabiliyor eldekinden olmayın

İnşallah olmasın hiç bir yerde olmasın .kimsenin burnu kanasin Allah'im ne olur

Bize çok yakın bir şehirde hatta dinimizde ki şehir için uyarıp duruyorlar . bilemiyorum

X