ev almak için sizce doğru zaman mı hanımlar bir el atın.

geldimgidiyorum

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2013
34
3
34
merhaba hanımlar size benim için önemli olan bir konuda fikir danışmak istiyorum. eşimle ev konusunda kararsız kaldık. şuan kirada oturuyoruz fakat yaşadığımız şehre yerleşmeyi düşünmüyoruz. kiramız 450 civarı, tayinimiz de 2-3 yıl içinde çıkabilir.biraz peşinatımız var gerisi kredi ile bulunduğumuz şehirde 120 bine 120 metrekare ev alıp tayinimiz çıkana kadar burada yaşayıp sonra kiraya vermek ya da memleketten 130-140 bine 170 metre kare lüks ev alıp direk kiraya vermek arasında kararsız kaldık. Bu arada memelekete de yerleşmek istemiyoruz. ne yapsak bilemedik. Para biriktirip 4-5 yıl sonra oturacağımız evi almak da mantıklı ama bu süre içinde paramız değer kaybederken bir de kira veriyoruz. Siz ne önerirsiniz bize

Şu anda ev almayın.Faizler çok yüksek ve ayrıca piyasada emlak balonu var.Dünya kadar ev var ama kime satılacak bu evler.Bu balon eninde sonuda patlayacak.Bana kalırsa hazır dolarda düşmüş iken dolar mevduata girin.Sakın borsaya filan girmeyin.

İnşaat balonunu sürdürmek istiyorlarsa mecburen faizi düşürmek zorundalar.Yoksa bu faizlerle kimse ev alamaz.

Ayrıca alacağınız evin kira çarpan değeri aşağı yukarı 15 yıl ise o evi almak mantıklıdır.Eğer 25-30 senelik kira getirisi , evin değerini anca karşılıyorsa , o evi size kazıklamaya çalışıyorlardır , kaçınız.

İstanbul 500.000 tt'lik evler anca 1800 -2250 tl civarı kiraya gidiyor.500.000 tl'yi şu anki faiz oranlarından mevduata yatırsanız ayda size 4266 tl para getirir.Bu parayla kiranızı,diğer masrafları çıksanız bile yine para kalır ve birikimleriniz ile anaparaya takviye edersiniz.

YTD:Yatırım tavsiyesi değildir sadece örnek verilmiştir.Doğacak herhangi bir zarardan ötürü mesuliyet kabul edilmez.!!!

merhaba hanımlar size benim için önemli olan bir konuda fikir danışmak istiyorum. eşimle ev konusunda kararsız kaldık. şuan kirada oturuyoruz fakat yaşadığımız şehre yerleşmeyi düşünmüyoruz. kiramız 450 civarı, tayinimiz de 2-3 yıl içinde çıkabilir.biraz peşinatımız var gerisi kredi ile bulunduğumuz şehirde 120 bine 120 metrekare ev alıp tayinimiz çıkana kadar burada yaşayıp sonra kiraya vermek ya da memleketten 130-140 bine 170 metre kare lüks ev alıp direk kiraya vermek arasında kararsız kaldık. Bu arada memelekete de yerleşmek istemiyoruz. ne yapsak bilemedik. Para biriktirip 4-5 yıl sonra oturacağımız evi almak da mantıklı ama bu süre içinde paramız değer kaybederken bir de kira veriyoruz. Siz ne önerirsiniz bize
Ev kredileri dusuk olsaydi hemen alin derdim ama suan yuksek biraz daha bekleyn isterseniz

uzmanlar uzun bir süre faizlerin düşmeyeceğini söylüyor. bu sürede de kira faize eşit oluyor zaten. ben oturmayacağım evi alıp kiraya vermenin mantılıklı olup olmadığını merak ediyorum. siz olsaydınız ne yapardınız

uzmanlar uzun bir süre faizlerin düşmeyeceğini söylüyor. bu sürede de kira faize eşit oluyor zaten. ben oturmayacağım evi alıp kiraya vermenin mantılıklı olup olmadığını merak ediyorum. siz olsaydınız ne yapardınız

bence faizlerin yüksek olmasına takılmayın faizler düştüğü zaman kredinizi yeniden yapılandırır açığı bir nebze kapatırsınız.
Kendi evinizin olması en güzeli bence de kiraya ödenen paranın bir geri dönüşü yok.

bende bekleme taraftarıyım. Faziler çok yüksek emlak satışları düşmüş gazeteler yazıyor. Bankacılar ve mütehaaitler buna bir çözüm bulacak besbelli.O halde bekleyin derim. Şuan en iyi altın yatırımı diyorum bankalrdan gram altın alıp beleyebilirsiniz.

X