Ev almak için?

Pulmicort_Combivent

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2016
1.072
373
Selam kızlar ev veya araba... Almak için faize bulaşmak istemiyorum Kuveyt Türk çok fazla öneriliyor. Kuveyt Türk nasıl ? O bankadan ev nasıl alırım ? Veya araba.
Kuveyt Türk nasıl çalışıyor da faizsiz öneriliyor ? Kuveyt turke gidip ne diyeceğim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ediyorum

Eskiden bende böyle düşünüyordum sonra araştırıp detaya inince vazgeçtik, hepsi aynı halt adı değişiyor. Yıllara vurursan kira artışı vs faiz daha mantıklı oluyor sonuçta bitince senin oluyor. Kişiler arası faiz gibi düşünmedim kullandım gitti. Başka türlü ne ev alabilirim ne içini yaptırabilirdim.

Ziraat ve halk en uygun oranları verir genelde. Tabi kenarda biraz birikmisde olmalı. Allah yardım etsin inşallah

Sağolun Kuveyt Türk gerçekten baya fazla çıkarıyor biraz araştırdım. Faizsiz ev almak mümkün değil mi yaa
Bazı sistemler var faizsiz ev ile ilgili ama ben pek güvenilir bulmuyorum. Ayrıca sıra bekliyorsun vs çok genç yaşta ailenin yanında başlarsan ödemelere ancak belki. Dediğim gibi güvenilir bulmuyorum.

Arkadaşlar katılım bankaları faizle işlem yapmıyor, kar payı üzerinden fiyatlandırıyorlar, sadece ortada ticaret varsa onu fonlarlar.

Lakin faizli bankaların yüksek faiz getiren ürünleri de müşteri kitlesi de daha fazla o yüzden banka maliyetleri katılım bankalarına göre daha düşük ve daha uygun fiyattan kredi alabiliyorsunuz.

Faiz hassasiyetim var birbirim daha fazla ödeme diyorsanız katılım bankaları bu gibi ihtiyaçlar için var. Hassasiyetiniz yoksa faizli bankalarda devlet bankalarına yönelin. Her zaman hem faizleri bir tık daha düşüktür hem de kredi yanında yapılan sigorta ücretleri özel bankalara göre daha uygundur

Buarada Nakit paranız çok değilse ev almak mantıklı değil bu faizlerle ödeyeceğiniz faiz çok fazla. Hele ki uzun vadelerde.

faizi en aza indirmeniz daha avantajlı oluyor 2016 yılında 111 bin lirayı 0,88 ten çektim 42 ay 2800 ödemem var 30 bin lira kadar bir faiz yedim 17 taksidim kaldı şuan

Hep isimleri degisik.
Mesela yeni ögrendim bunuda altinini veriyormussun bankaya sana kira öduyormus.
Aman biz faize bulasmayizcilara adı kira olmus.
Ee yine para kazaniyorsun sen bu isten.
Bal gibi faiz iste.

sizin sistemde böyle yani.

Eminevim var ama ben icerigini bilmiyorum.

Biz Mayıs ayında birevim'e kayıt olmuştuk iyiki de olmuşuz. Şimdi kimse kredi çekemiyor ve ev alamıyor.

Selam kızlar ev veya araba... Almak için faize bulaşmak istemiyorum Kuveyt Türk çok fazla öneriliyor. Kuveyt Türk nasıl ? O bankadan ev nasıl alırım ? Veya araba.
Kuveyt Türk nasıl çalışıyor da faizsiz öneriliyor ? Kuveyt turke gidip ne diyeceğim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ediyorum
Faize bulaşmak ne demek?

Merhaba. Benim biraz birikmiş var. Acaba katılımbankasından ev alabilir miyiz faizsiz? Kârını alsın sonuçta ticaret yapıyor ama faiz girmiyor işin içine değil mi? Ah Bi emin olsam

İşin içinde banka diye bir kurum olduktan sonra şahsen ben yanından geçmiyorum

Ben biriktirip öyle aldım arabamı, evimi , dükkanımı

Altın biriktiriyorum denk gelirse aklıma yatan bir fırsat yatırımı o yöne yapıyorum para ihtiyacım olursa döviz ya da altin borç alıyorum annemden

En son yaklaşık 6 ay önce annemden 2400 euro
Küçük oğlumdan 1 çeyrek 8 cumhuriyet altını borç aldım

Nisan maaşında döviz borcum bitmiş olacak nasipse
Oğlana 1 çeyrek altınını da ödedim
Kalacak 8 cumhuriyet altını büyük ihtimalle bir aksilik olmazsa ekim kasım ayında altın borcu da biter diye düşünüyorum hayırlısı...

X