Ev işi

selam cadıkedi. yazdıklarına biraz göz attım da, hakikaten zor bi duruması yaa :KK43: ama bunları içine atıp ''ya sabır'' çekerek çözmemelisin hakkaten. eşinle, düşündüğün her olumsuz şeyi paylaş bence. bütün korkularını, düşündüğün sonuçları vs... yani sıkıntı varsa ortada yalnız sen düşünme...biraz da o düşünüp çözüm arasın. dahası, sorunun var olduğunu anlasın önce ..

Ya misafirliğe gitsek annem gibi kaş göz yapar kalk yardım et der düşünsenize ki ben yardım etmeyi düşünmediğimden değil, kalkıp giderken bile söyler. offff:KK30:

:))) annem gibi ha :) benim de annem gibi :)) bir erkeğin de böyle şeylere takıyor olması, hakkaten pes !!

Ah kızlar ah... Şu an o kadar kızgınım ki dayanamadım eşim yanımda uyurken cepten girip yazmaya koyuldum size.Sahurdan sonra uyudum, az önce kedim kustu, kallım onu temizliyorum, baktım eşim yok yatakta, dişi ağrıyormuş ona kalkmış. Neyse... Konuşmaya başladık...iftardan sonra kahve yapıyordum, eşim de lavaboyu siliyordu. Kızma diye söylüyorum ocak soğusun sileceğim, aklımda dedim. Ses etmedi. Sonra mankafa ben unuttum:-( neyse... kayınvalidemle kalkıyoruz sahura, çok uykum olsa da eşim kızmasın diye bulaşık bırakmıyor mutlaka yıkıyorum. Bugün hep beraber kalktık, ve inanılmaz uykum vardı gözümü açamıyordum, ilk kez yıkamadan yatjım... Her sahur yıkadığımı bilmiyor tabi... Neyse konuşmaya başladık yatakta, sohbet değil, ilk cümle ocağı neden silmedin oldu, unuttum dedim, o neyse de sahurdaki bulaşıkları yıkasaydın bari mutlu olurdum dedi, ben de güldüm, neden gülüyorsun dedi, anneme sor her sahurda kim yıkıyor diye dedim, döndüm sırtımı uyumaya çalışıyorum ama nafile- sinirlendim bir kere ! Ben mi abartıyorum bilemiyorum ama artık işle ilgili ne söylese batıyor, paranoya yapjım resmen! Bir şey demese bile şimdi şunu şöyle yapiyorum ya kesin kızıyordur diye geçiriyorum içimden. Keşke benle değil hayatı ev jişi olan bi kadınla evlenseymiş. Bir ömür bu şekilde yaşamak istemiyorum ben! Ablası bile hasta anne senin bu oğlun diyor. Bulaşık makinesini boşaltırken tek tek inceliyor çünkü iyi yıkanmış mı diye.

Canım allah kolaylık versin sana zor takıntılı biriyle yaşamak. Eşin koca değil kaynana olmuş sana :KK1:

Kızlar selam...

Daha evleneli 10 ay oldu... Dert yanmak için şimdiden erken mi bilmiyorum ama bizim gibi olanlar var mı aranızda bilmek istiyorum, dertleşmek istiyorum...

Ben çalışıyorum, eşim de çalışıyor. Eşim benden önce eve geliyor. Sağolsun o konuda hakkını yemem yemek yapıyor ben gelene kadar, beraber yiyoruz, sofrayı topluyorum, bulaşıkları yıkıyorum, kahve yapıyorum... Saat oluyor 10 sonra biraz tv ye bakıyoruz, cilveleşceksek cilveleşiyoruz ve uyuyoruz. Doğal olarak ütüydü, çamaşırdı vs vaktim olmuyor. Yanında oturmasam gel yanımda otur iş yapmasam biraz aktif ol... Bunlar evliliğin ilk aylarıydı tabi... Genelde ütüleri, çamaşır katlamaları falan haftasonuna pazar gününe bırakıyorum, tek boş günüm pazar çünkü. Ama eşim evlenmeden önce bu kadar düzenli ve titiz miydi bilmiyorum da beni bunaltıyor... Size örnekler vereceğim, genelde şehir dışına çıkıyor göreve, görevden geliyor, oturma odasına kim girdi , koltuk kaymış diyor mesela... Kedi yapmıştır yahu ne bileyim.. Bardakları şöyle dizme böyle diz... Evlenmeden önce prensesmişim resmen... Hiçbir ev işine karışmazdım, bi babamın ütülerini yapardım... Yemek yer kalkardım anneciğim toplardı. Tamam ayıp koskoca kızım arasıra yapardım... Şimdi yemek yer yenmez o sofra kalkacak, keyif yapılmaz... her gün çamaşır yıkıyor... 2-3 günde bir bornoz yıkıyor... yıkanan çamaşırlar doğal olarak birikiyor ve gözüne batıyor... her haftasonu dipten köşeden temizlik yapılmasını istiyor...bir bakıyorum almış eline süpürgeyi başlamış evi süpürmeye... koltukları çekerek dipten köşeden... her yemekten sonra mutfağı kırklıyor desem yeridir... ya bu kadarı bana çok abartı geliyor... temizlik titizlik iyi de hayatımız ev işi değil ki... tüm kavgalarımız ev işinden oluyor... dikkat etmeye çalışıyorum... benim bildiğim çöp dolar öyle boşaltılır, hergün çöp boşaltıyor, yerine yeni poşet koymayınca kızıyor... Kayınvalidem ve kayınbabam 1 aydır bizdeler, ramazan sonuna kadar da kalacaklar... kayınvalidem de sağolsun kaynana değil kızıymışım gibi yemek yapıyor, çamaşır yıkıyor, katlıyor bana yardım ediyor... ben şehir dışına göreve gidiyorum diyelim, görevden geliyorum işe gidiyorum akşam bi geliyorum çantam açılmış, içindeki kıyafetler çıkarılıp yıkanmış.. iyi de benim hiç giymediklerim var onlar da yıkanıyor... şimdi yazılanları okuyunca nankörmüşüm gibi geliyor ama bu kadarı abartı gerçekten...eğitim kampında gibiyim... bir yere gideriz kalk şunu getir , o şöyle yapılmaz böyle yapılır diye uyarıyor annem gibi... pazar günü azıcık tv izleyim tek boş günüm ama hemen temizliğe girişiyor haliyle ben de yapmak zorunda kalıyorum... 12:30 uyudum, 2 buçukta sahura kalkma planım vardı... gündüz çarşafı falan çıkarıp yıkamışlar, yatmadan önce yatağın üzerinde gördüm yıkanmışları, çok uykum vardı bir gece çarşafsız yatsak bir şey olmaz yarın yaparım nasılsa pazar diye düşündüm uyudum az önce beni uykudan uyandırdı çarşafları serelim diye, yarın yapalım dediysem de ikna olmadı... ben de o sinirle kalktım çarşafları serdim haliyle uykum kalmadı şimdi sahuru bekliyorum... bi insan uykudan uyandırılıp iş yaptırılır mı ya? nasıl kıyar?...Biraz aktif olacakmışım gurur duyacakmış... hiçbir şey yapmıyormuşum gibi muamele de bulunuyor... havlu kirlenmiş en büyük şüpheli benmişim makyaj kirine benziyormuş... oysaki makyajımı havluya hiç silmem ben....

Ne cinsel hayatımız eskisi gibi... ne ilişkimiz... zaten vajinismusum hala bakireyim bir de bu problemimiz var... var da var işte... hayalimdeki evlilik yerle bir oldu... sürekli sinirli... her şeye kızıyor, küfrediyor... bana etmiyor ama evde bir şey kaldırırken bile küfür ediyor... sürekli yüzü asık bir insan görüyorum... ailesi burada o yüzden gülüyor... onlar da geldiler mi gitmek bilmiyorlar ama eşime tek bir söz söylemiyorum, hatta yaz sonuna kadar kalsınlar diyorum rahatsız olsam da... sıkıldım ya yalnız kalmak istiyorum... ben evlenmeden önce bile odama çekilir nete girerdim ailemle bile çok oturmazdım şimdi hep onun ailesiyle oturmak zorundayım, ne izlerlerse izlemek zorundayım... daha çok şey var da sahur yaklaşıyor diye yazamıyorum... biraz karışık yazdım ama umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Bence eşiniz ilişkiye girememenizin sıkıntısını yaşıyor.Gerçekten teşhis bu...

Çünkü erkekler bazı şeyleri elde edemedikleri zaman başka şeylere sararlar bu da genelde temizlik oluyor....Örneği var tanıdığımız bir çiftten onlar da cinsel problemler yaşadılar olmadı bi süre o süre zarfında adam bezdirdi kadını resmen temizlik hastası oldu.Uğraşabileceği birşey olmayınca sinirli ve stresli bir şekilde böyle şeylere yansıtıyor tabi ev işlerine karışmalar falan vs vs ...

Cinsel hayatınız düzene girdiğinde eşinizinde düzeleceğinden emin olabilirsiniz...

Bence eşiniz ilişkiye girememenizin sıkıntısını yaşıyor.Gerçekten teşhis bu...

Çünkü erkekler bazı şeyleri elde edemedikleri zaman başka şeylere sararlar bu da genelde temizlik oluyor....Örneği var tanıdığımız bir çiftten onlar da cinsel problemler yaşadılar olmadı bi süre o süre zarfında adam bezdirdi kadını resmen temizlik hastası oldu.Uğraşabileceği birşey olmayınca sinirli ve stresli bir şekilde böyle şeylere yansıtıyor tabi ev işlerine karışmalar falan vs vs ...

Cinsel hayatınız düzene girdiğinde eşinizinde düzeleceğinden emin olabilirsiniz...

İnşallah dediğiniz gibidir, pek umudum yok açıkçası :KK19::18: Çünkü bekarken de şehir dışından geldiğinde saat kaç olursa olsun çamaşırlarını yine tüm düğmelerini ilikleyerek , özenli katlayarak kaldırırmış...

Son düzenleme:
İnşallah dediğiniz gibidir, pek umudum yok açıkçası :KK19::18: Çünkü bekarken de şehir dışından geldiğinde saat kaç olursa olsun çamaşırlarını yine tüm düğmelerini ilikleyerek , özenli katlayarak kaldırırmış...

Eşinizde titizlik zaten varmış.Hastalık seviyesine yükselmiş..Çünkü uğraşısı yok ilgilebecek birşey yok biraz da bu durumu sıkıntı ediyor kendine sanırım..

Kendinizi biraz onun yerine koymanızı öneririm.10 aylık bir evlilik süreci ve cinsel hayat sıfır.. Ben eşinize hak veriyorum...

İnşallah bu sorununuz çözülürde sen de rahatlarsın eşin de... Bu sorununuz için eminim çözüm yolları aramışsınızdır.Durum endir peki şu an çok özel değilse..Yani çözüm ne aşamada...Sıkıntılı bi durum çünkü bu...Bi süre sonra ciddi anlamda sizi kırmaya da başlrsa evliliğiniz çıkmaza girebilir Allah korusun..

Bir de kediniz mi var :)

Acaba kedi daha çok tetikliyor olabilir mi temizlik takıntısını ?

Eşin kedi konusunda ne diyor ? Kediyle bir sevgi bağı var mı ?

Eşinizde titizlik zaten varmış.Hastalık seviyesine yükselmiş..Çünkü uğraşısı yok ilgilebecek birşey yok biraz da bu durumu sıkıntı ediyor kendine sanırım..

Kendinizi biraz onun yerine koymanızı öneririm.10 aylık bir evlilik süreci ve cinsel hayat sıfır.. Ben eşinize hak veriyorum...

İnşallah bu sorununuz çözülürde sen de rahatlarsın eşin de... Bu sorununuz için eminim çözüm yolları aramışsınızdır.Durum endir peki şu an çok özel değilse..Yani çözüm ne aşamada...Sıkıntılı bi durum çünkü bu...Bi süre sonra ciddi anlamda sizi kırmaya da başlrsa evliliğiniz çıkmaza girebilir Allah korusun..

Cinsel hayat sadece vajiye p.nisin girmesi midir? Bu olmadığında sıfır mı oluyor? Çeşitli yollarla ikimizde bir şekilde rahatlıyoruz. Tamam belki tam cinsel ilişki gibi olmayabilir ama ona gelene kadar birçok şey yaşıyoruz. Sadece o kısım eksik kalıyor. Elbetteki bir erkek için cinselliğin en önemli kısmını o oluşturuyordur, inanırım. Kaldı ki bu durumun düzelmesi için tek adım atan benim. Psikoloğa kendi kendime gittim, o git demedi. Baktık ki maddi olarak mümkün değil, ben de kendi kendime bu sitedeki vajinismus topiğinde yazanları uyguladım. İlk günden büyük ilerleme kaydettim egzersiz açısından. Tam devam edecektik ki mantar oldum, tam iyileşmiştim ki ailesi geldi ve hala bizdeler. Ramazan sonuna kadar da bizdeler. Çok isteseydi eğer ailesinin bu kadar uzun süre kalmasını istemezdi. Çünkü o da biliyor ki ailesi gidene kadar ben bir adım atmayacağım. Ailesi gittikten sonra başka sağlık merkezlerini araştıracağım, yine olmadı egzersizlere geri döneceğim ama ailesi buradayken mümkün değil malesef.

Bir de kediniz mi var :)

Acaba kedi daha çok tetikliyor olabilir mi temizlik takıntısını ?

Eşin kedi konusunda ne diyor ? Kediyle bir sevgi bağı var mı ?

Ben doğdum doğalı hayvanlı evde yaşarım, hayvansız bir evde yaşabileceğimi düşünmüyorum. :KK34: Eşimin de benden önceki hayatında kedisi vardı zaten. Kediler temiz hayvanlardır. Tek sıkıntı tüy dökmesi oluyor onun dışında bir pasaklılığı olmaz ki o da onun pasaklılığı değil zaten yaradılışı itibariyle öyle:KK1: Aşıları olduktan sonra tüylerinin de insana hiçbir zararı yok zaten. :KK34: Eşimin ailesi burada, yanlarında köpeklerini de getirdiler. Balkonda da köpek var:KK34: Kedinin mutfağa girmesi yasak sadece tüy açısından:KK34: Araları benden daha iyi vallaha :KK53:

Ya canım haline şükret !!! Titiz eş... Of ne kadar süper keşke benim eşimde bu kadar temiz titiz olsa, bende ona öğretiyorum temizliği, vallahi kayınvalidenede eşinede titizlik konusunda bayıldım, olması gereken bu bence.... Eşimi göndersem kurs verir mi eşin :)) tadını çıkar uyum sağla bence yanlış bişey yapmıyor cünkü, halletmen gerekn 1 durum küfür konusu (( güzelce konuş))) ikinci durum, cinsel sorunlar ki bende öyleydim aştım kendi çabalarımla sende aşarsın canım netten arastır bence

X