Ev işi

cadikedi

Hayvanlı Sirklere GİTME!
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2011
2.158
326
Kızlar selam...

Daha evleneli 10 ay oldu... Dert yanmak için şimdiden erken mi bilmiyorum ama bizim gibi olanlar var mı aranızda bilmek istiyorum, dertleşmek istiyorum...

Ben çalışıyorum, eşim de çalışıyor. Eşim benden önce eve geliyor. Sağolsun o konuda hakkını yemem yemek yapıyor ben gelene kadar, beraber yiyoruz, sofrayı topluyorum, bulaşıkları yıkıyorum, kahve yapıyorum... Saat oluyor 10 sonra biraz tv ye bakıyoruz, cilveleşceksek cilveleşiyoruz ve uyuyoruz. Doğal olarak ütüydü, çamaşırdı vs vaktim olmuyor. Yanında oturmasam gel yanımda otur iş yapmasam biraz aktif ol... Bunlar evliliğin ilk aylarıydı tabi... Genelde ütüleri, çamaşır katlamaları falan haftasonuna pazar gününe bırakıyorum, tek boş günüm pazar çünkü. Ama eşim evlenmeden önce bu kadar düzenli ve titiz miydi bilmiyorum da beni bunaltıyor... Size örnekler vereceğim, genelde şehir dışına çıkıyor göreve, görevden geliyor, oturma odasına kim girdi , koltuk kaymış diyor mesela... Kedi yapmıştır yahu ne bileyim.. Bardakları şöyle dizme böyle diz... Evlenmeden önce prensesmişim resmen... Hiçbir ev işine karışmazdım, bi babamın ütülerini yapardım... Yemek yer kalkardım anneciğim toplardı. Tamam ayıp koskoca kızım arasıra yapardım... Şimdi yemek yer yenmez o sofra kalkacak, keyif yapılmaz... her gün çamaşır yıkıyor... 2-3 günde bir bornoz yıkıyor... yıkanan çamaşırlar doğal olarak birikiyor ve gözüne batıyor... her haftasonu dipten köşeden temizlik yapılmasını istiyor...bir bakıyorum almış eline süpürgeyi başlamış evi süpürmeye... koltukları çekerek dipten köşeden... her yemekten sonra mutfağı kırklıyor desem yeridir... ya bu kadarı bana çok abartı geliyor... temizlik titizlik iyi de hayatımız ev işi değil ki... tüm kavgalarımız ev işinden oluyor... dikkat etmeye çalışıyorum... benim bildiğim çöp dolar öyle boşaltılır, hergün çöp boşaltıyor, yerine yeni poşet koymayınca kızıyor... Kayınvalidem ve kayınbabam 1 aydır bizdeler, ramazan sonuna kadar da kalacaklar... kayınvalidem de sağolsun kaynana değil kızıymışım gibi yemek yapıyor, çamaşır yıkıyor, katlıyor bana yardım ediyor... ben şehir dışına göreve gidiyorum diyelim, görevden geliyorum işe gidiyorum akşam bi geliyorum çantam açılmış, içindeki kıyafetler çıkarılıp yıkanmış.. iyi de benim hiç giymediklerim var onlar da yıkanıyor... şimdi yazılanları okuyunca nankörmüşüm gibi geliyor ama bu kadarı abartı gerçekten...eğitim kampında gibiyim... bir yere gideriz kalk şunu getir , o şöyle yapılmaz böyle yapılır diye uyarıyor annem gibi... pazar günü azıcık tv izleyim tek boş günüm ama hemen temizliğe girişiyor haliyle ben de yapmak zorunda kalıyorum... 12:30 uyudum, 2 buçukta sahura kalkma planım vardı... gündüz çarşafı falan çıkarıp yıkamışlar, yatmadan önce yatağın üzerinde gördüm yıkanmışları, çok uykum vardı bir gece çarşafsız yatsak bir şey olmaz yarın yaparım nasılsa pazar diye düşündüm uyudum az önce beni uykudan uyandırdı çarşafları serelim diye, yarın yapalım dediysem de ikna olmadı... ben de o sinirle kalktım çarşafları serdim haliyle uykum kalmadı şimdi sahuru bekliyorum... bi insan uykudan uyandırılıp iş yaptırılır mı ya? nasıl kıyar?...Biraz aktif olacakmışım gurur duyacakmış... hiçbir şey yapmıyormuşum gibi muamele de bulunuyor... havlu kirlenmiş en büyük şüpheli benmişim makyaj kirine benziyormuş... oysaki makyajımı havluya hiç silmem ben....

Ne cinsel hayatımız eskisi gibi... ne ilişkimiz... zaten vajinismusum hala bakireyim bir de bu problemimiz var... var da var işte... hayalimdeki evlilik yerle bir oldu... sürekli sinirli... her şeye kızıyor, küfrediyor... bana etmiyor ama evde bir şey kaldırırken bile küfür ediyor... sürekli yüzü asık bir insan görüyorum... ailesi burada o yüzden gülüyor... onlar da geldiler mi gitmek bilmiyorlar ama eşime tek bir söz söylemiyorum, hatta yaz sonuna kadar kalsınlar diyorum rahatsız olsam da... sıkıldım ya yalnız kalmak istiyorum... ben evlenmeden önce bile odama çekilir nete girerdim ailemle bile çok oturmazdım şimdi hep onun ailesiyle oturmak zorundayım, ne izlerlerse izlemek zorundayım... daha çok şey var da sahur yaklaşıyor diye yazamıyorum... biraz karışık yazdım ama umarım derdimi anlatabilmişimdir...

eşiniz titizliği en son sorun yapılacak olay bence
ailesinin 1 ay kalması ve özellikle vajinusmus cözmeniz gereken en buyuk sorununuz. doktora gittiniz mi bunun için

Eşininde senin de tek gerginliğin cinsel probleminiz bence,o sebeple saçma sapan temizliğe takmış.Aileler bilmiyor sanırım durumu yeni evli bir çiftin evinde ne işleri var bir ay.

Doktora gittim, çok fazla para istedi, borcumuz çok o yüzden kendi kendime çözmeye çalışıyordum eşimin ailesi gelince egzersizlerim kaldı. Onlar geldiler mi gitmiyorlar evlendiğimizin ikinci ayında mı ne bi gelmişlerdi 1 ay kaldılar. Şimdi de 1 ayı geçti sanırım, bayrama kadar buradalar, beraber döneceğiz onların şehrine, bir de onlarla tatil yapacağız... puf... yine de tek söz söylemiyorum eşime neden bu kadar kalıyorlar gitsinler falan demiyorum, hatta annesi yarım ağız gidelim falan diyor yok ya gitmeyin kalın yaz sonuna kadar falan diyorum ki mutlu olsunlar... ya biz evlenmeden önce de bir cinsel hayatımız vardı, şimdiki gibi ileri olmasa da bir şeyler yaşıyorduk... 7. yıla gireceğiz ilişkide ve bu huylarını yeni farkediyorum... cinselliği sorun yapan bir tip değildir...

Babam hariç ailem ve arkadaşlaırm biliyor benim problemimi. Onun ailesi bilmiyor.

Doktora gittim, çok fazla para istedi, borcumuz çok o yüzden kendi kendime çözmeye çalışıyordum eşimin ailesi gelince egzersizlerim kaldı. Onlar geldiler mi gitmiyorlar evlendiğimizin ikinci ayında mı ne bi gelmişlerdi 1 ay kaldılar. Şimdi de 1 ayı geçti sanırım, bayrama kadar buradalar, beraber döneceğiz onların şehrine, bir de onlarla tatil yapacağız... puf... yine de tek söz söylemiyorum eşime neden bu kadar kalıyorlar gitsinler falan demiyorum, hatta annesi yarım ağız gidelim falan diyor yok ya gitmeyin kalın yaz sonuna kadar falan diyorum ki mutlu olsunlar... ya biz evlenmeden önce de bir cinsel hayatımız vardı, şimdiki gibi ileri olmasa da bir şeyler yaşıyorduk... 7. yıla gireceğiz ilişkide ve bu huylarını yeni farkediyorum... cinselliği sorun yapan bir tip değildir...

ailede sıfır anlayıs anladıgım kadarıyla.1 ay kalıcakmıs ustune bırde tatıl mı yapacaksınız.
esınle konussan yok mu cozumun?
ayrıca, sen cınsellıgı sorun yapan bır tıp degıldır dıyerek sakın boslama bu konuyu.
her ne kadar evlılık cınsellık uzerınden yurumesede evlılıgın onemlı bır parcası oldugunu dusunuyorum.
sevgı saygı sadakat manevıyat tamam.. ama cınsellık kucumsenecek bır kısmı degıl ısın.
aılesi mutlu olsun ıyı guzelde zaten yerlesık plana gecmısler.
daha kalın dıye gereksız ısrarın anlamı yok. gıdecegız dedıklerınde, sız bılırsınız demezsen oh ne ala canlarına mınnet zaten.
yenı evlısınız, boyle olur mu.
ayrıca egzersızlerını ıhmal etme ınternettede belkı vıdeoları vardır tam bılgım olmasada kendıncede olsa cabalamıs olursun.

cinseliği sorun eden bir tip değil diyorsun ama adam yeni evli ve normal bir insan olarak tabiki cinselliği yaşamak ister.bence bunu asıl sen sorun etmiyorsun öteliyorsun.adam rahatlayamamanın etkisiyle takıntı yapmış birşeylere sarmaya başlamış.bence bu iş çözülürse temizlik olayı takıntı olmaktan çıkacaktır.sen egzersizlerini yap, kapını kitle yap,bahane bulma.kocana bayramda bayram şekeri ver dermişim.:KK1:

Egzersizleri yapmam için yalnız kalmam lazım, ama eşim sürekli ailesinin yanında oturmamı istediğimden yapamıyorum. Eskiden cinsellikte oyunlarımız da olurdu artık onlar da yok. Çok klasikleşti cinsellik durumları. Yarın bir gün biz ayrı bir şehirde oluruz, benim ailem gelir kalır, o zaman laf etmesinler istiyorum bir de ailesini görmek hakkı diye bir şey demek istemiyorum, kıyamıyorum... kötü gelin olmak istemiyorum laf ederek... ama çok çok sıkıldım... sevsem de bir yere kadar... şu anda resmen onun ailesiyle yaşıyrouz bizim evde...

Çok fazla kalmıyorlar mı sence. Evlenmişsin 2.ayında gelmişler 1 ay kalmışlar. Yuh yani. hadi 2-3 gün kalsa neyse de daha yeni evlisiniz. insan biraz anlayışlı olur. Bana göre 1 ay çok fazla. Uzaktan gelsede 15 günden fazla kalınması beni gerer valla.

Eşinde cinsel problemlerinizden dolayı kendini temizliğe vurmuş olabilir ama öncesinden de vardır ki bir insan birden bu kadar çok temizlik hastası olamaz herhalde.

Birde 10 aydır ilişkiye girememeniz de çok fazla. bence borç harç bulup dr.a gitmeniz gerek. Çünkü evliliği ayakta tutan şeylerden biriside cinselliktir. Bende evlendim 18 gün falan beraber olamamıştım. Eşim anlayışla karşıladı. ama yeri gelincede evleneli 2 haftayı geçecek halen beraber olamadık demeye başlamıştı. Sizin 10 ay olmuş. Eşinin böbürlenmesi de doğal. Ama senin elinde olan birşey de değil aslında.

canım eşinin stresi bencede cinsellik olabilir...
sinirden çatacak yer arıyor belliki
inş. çözersiniz en kısa zamanda
ailesi uzaktamıda 1 ay kalıyor

cinseliği sorun eden bir tip değil diyorsun ama adam yeni evli ve normal bir insan olarak tabiki cinselliği yaşamak ister.bence bunu asıl sen sorun etmiyorsun öteliyorsun.adam rahatlayamamanın etkisiyle takıntı yapmış birşeylere sarmaya başlamış.bence bu iş çözülürse temizlik olayı takıntı olmaktan çıkacaktır.sen egzersizlerini yap, kapını kitle yap,bahane bulma.kocana bayramda bayram şekeri ver dermişim.:KK1:

Ben bu konuda hakkında konuşmak istiyorum onunla ama konuyu kapatıyor, amannn nasılsa hallederiz diyor, denemelerde başarısız olunca ağlıyorum sorun yapma aşkım yıllarca yapamayan var yaparız elbet boşverrr diyor... ayrıca bir şekilde rahatlatıyorum onu şimdi burda söylenmez o kadarı :KK9:

Çok fazla kalmıyorlar mı sence. Evlenmişsin 2.ayında gelmişler 1 ay kalmışlar. Yuh yani. hadi 2-3 gün kalsa neyse de daha yeni evlisiniz. insan biraz anlayışlı olur. Bana göre 1 ay çok fazla. Uzaktan gelsede 15 günden fazla kalınması beni gerer valla.

Eşinde cinsel problemlerinizden dolayı kendini temizliğe vurmuş olabilir ama öncesinden de vardır ki bir insan birden bu kadar çok temizlik hastası olamaz herhalde.

Birde 10 aydır ilişkiye girememeniz de çok fazla. bence borç harç bulup dr.a gitmeniz gerek. Çünkü evliliği ayakta tutan şeylerden biriside cinselliktir. Bende evlendim 18 gün falan beraber olamamıştım. Eşim anlayışla karşıladı. ama yeri gelincede evleneli 2 haftayı geçecek halen beraber olamadık demeye başlamıştı. Sizin 10 ay olmuş. Eşinin böbürlenmesi de doğal. Ama senin elinde olan birşey de değil aslında.

Elimde olmadığını biliyor o yüzden anlayışla karşılıyor ben konusunu açınca da kapatıyor amann boşver yaparız falan deyip geçiştiriyor... bir şekilde tatmin ediyorum onu hiç cinselliğimiz yok diyemeyiz işte... o kadar ayrıntısına giremiyorum malesef... ben çok istekli olduğumda o olmuyor... eski isteğimiz yok sanırım ikimizin de... uzun ben de farkındayım ama bir şey diyemiyorum:KK43: 650 km mesafe var işte ... geldiler mi gitmiyorlar o yüzden...

canım eşinin stresi bencede cinsellik olabilir...
sinirden çatacak yer arıyor belliki
inş. çözersiniz en kısa zamanda
ailesi uzaktamıda 1 ay kalıyor

Tanıdık manıdık okursa diye şehirleri açıkça yazamıyorum :KK70: 650 km mesafe var...

Tanıdık manıdık okursa diye şehirleri açıkça yazamıyorum :KK70: 650 km mesafe var...

anladım canım..
eşin titiz biridir doğrudur ama
size takmıyor ibi özküksede mutlaka takıyordur o konuyu
erkekler için önemli bir şey nihayetinde
rabbim şifa versin....
burada vajinumusla ilgili topicler var faydasını bulursun takip et mutlaka

canım bence de ne yapıp ne edip önce aranızdaki vajinusms sorununu yenmeniz gerekiyor, eşin bu yüzden sinirli ve temizliğe yönelmiş olabilir, elinzd bi altın bi bilezik varsa bile satıp önce bunu halledin aksi takdirde evlilikde kutuplaşma olucak, sen yine kısa aralıklarla yatmadan önce bu egzerszleri yapmaya çalış, belki doktora bile gerek kalmadan yenebilirsin, aranızda soğukluk böyle git gide artmasın, temzlk konusuna gelince sadece mantıklarınız farklı bu şekilde rolleri kadın erkek üzerinde değiştirsekde hepimz benzerlerini yaşıyoruz, ama bence asıl sorun bu değil öncelkikle olarka özel hayatınız, her şey gönlünce olsun:KK66: pozitif şeyler düşün tatlım negatif düşünce yalnız insnaı mutsz ediyor:KK66: umarım sıkıntıların üstesnden gelebilrsnz,sevgiler

Aynı modelden bende de var.
24 saat temizlik yapsam dünyanın en mutlu insanı olucak.
Aramızda ki fark ben ev hanımıyım iyi kötü yetişiyorum,
ama sen çalışıyorsun yetişmen mümkün değil.
Anlayışlı olmalı.Gerçi yardımcı oluyormuş o güzel.
Evet hayat temizlikten ibaret değil ama,o düzene alışmış biri için,
temizlik bi yaşam biçimi.
Yani sen istediğin kadar yap O'nun için asla yeterli olmayacaktır.
O yüzden çok kendini hırpalama,olduğu kadar.
Ama vajinusmus için en kısa sürede tedavi olun.
Bir şekilde yenmeye çalışın.
Bence sizin sorunlarınızın temeli bu probleminiz.
Eşinin sinirli halleri,takıntılı durumları tamamen bu olaya bağlı.
Kayınvalidenlerin bu kadar uzun süre kalmaları da doğru değil.
Daha aşamadığınız bir durum varken ve tam anlamıyla birbirinize alışamamışken,
uzun vade de misafir ağırlamak,size yarar sağlamaz.
Ancak sorunlarınızı geciktirir.
Bence eşine kalmaları konusunda ısrarcı olma.

valla ne yaparsan yap yaranamazsın.en ufak hatanda kötü gelin oluverirsin.eşinde ailesine düşkün herhaldeki halinden memnun.ben istemem öle aylarca gelsinler kasınar.böe vıcık vıcık iç içe omaya gerek yok.sonuçta yeni evisiniz yani.bende evendiğimde eşimde 9 gün beraber olamadım.ben çok stres yapmıştım kendime.eşim çok anayışlı sağolsun çabuk atlattık.bende 2 aylık evliyken kv kp 2 kaynım bizde kaldıardı günerce.çalışıyordumda.işten yorgun gelip kalabalık evde oması çok zordu.kendi evimde misafir oldumdu.iç çamaşırlarımı odamda biriktirip kendim yıkıyordum.kv uyardım anne odamdan bişe aıp yıkama ben yıkarım die.hiç dinlemiyordu bie bildiğini okuyordu.hergün eşyalarımın yeri değişiyodu.işten stresli bi günün ardından eşimle tartışınca gittiler sonra.çok düşüncesizlerdi saolsunlar.işten geip duş aıp bornozla evinde keyif yapmak var bide banyoda giyinmek zorunda kalmak var.bi dahada kalmadıar.gerekte yok zaten 20 dkakaık mesafedeyiz...bu kalabalık evde sizin bu sorunu aşmannız zaten imkansız.yalnız kallıp cinsel hayatınızı düzene sokmanız gerekir.ondan sonrada temizlik takıntısı bu kadar olmaz bence

temizlik titizlik sorunu bence en son dert edilecek konular
sizin acilen vajinusmus sorununu çözmeniz gerekiyor
eşinin ailesi madem bukadar düşüncesiz gelmişler o kadar yolu mecbur kalacaklar
sizin yapmanız gereken iş bayram dönüşü bu işi halletmek

Bazi insanlar temizlik konusunda saplantili olabiliyor ben de biraz ouleyim dediklerinizin daha da fazlasini yapiyorum her gun yer supurmek silmek vs... Temizlik konusu asilir bir sekilde orta yolu bulursunuz.. Bence de onemli olan diger problemlerinizi coMeniz. En basta esinizin ailesinin yeni evli cifte nefes aldirmayacak sekilde gelip kalmalarini ve vajinismusunuzu.. Bir cok arkadasin dedigi gibi belki de bilincaltinda cinsellikle ilgini problemi yasiyordur ve temizlige vurarak disa atiyordur kim bilebilir..

X