Ev işlerinden bıktım 😢

redpinkyellow

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
323
184
35
Çok şükür büyük bir derdim yok ama artık daralmaya başladım. Her gün ev işleri beni boğuyor. Eşim çok dağınık. Oğlum küçük ve her yeri kurcalıyor. Eşim hiç destek olmuyor ve eşim şu an iki ay evde. O evdeyken ev hiç toplu olmuyor sanki. Bir de dağınık olunca söyleniyor. Temizlediğim ev en fazla 3-4 saat sonra eski haline geliyor 😢 artık bıktım. Kendime zaman ayırmak meditasyon, ibadet yapmak rahatlamak istiyorum. Şiir yazmak, yazı yazmak, duygularımi aktarmak . Müzik dinleyip duygulanım deşarj olmak... Kitap okumak... Kendimi geliştirmek için videolar, filmler izlemek istiyorum ama her günüm boş geçiyor 😢 üstümde bı uğursuzluk var anlamadım gitti😢 lütfen bana bir şey söyleyin acaba sorun bende mi?

Mesele ev işi değil, sorun sizde de değil. Sorun yontulmamış eşinizde. Ev işlerinin sizin göreviniz olmadığını, ucundan tutması gerektiğini nasıl yaparsınız bilmiyorum ama bir şekilde beynine sokmalısınız.
Evet... Çok güzel anlamışsınız. Eşim ile tek sorunum bu. Tembel, dağınık ve bir o kadar da her şeyi kadından bekleyen biri. Bu sebepten çok kavgalar ettik ama ulaşamadık. Kaç kez bu sebepten ayrılmayı düşündüm ama olmuyor😢 yontamadim bu adamı bir türlü

Çok şükür büyük bir derdim yok ama artık daralmaya başladım. Her gün ev işleri beni boğuyor. Eşim çok dağınık. Oğlum küçük ve her yeri kurcalıyor. Eşim hiç destek olmuyor ve eşim şu an iki ay evde. O evdeyken ev hiç toplu olmuyor sanki. Bir de dağınık olunca söyleniyor. Temizlediğim ev en fazla 3-4 saat sonra eski haline geliyor 😢 artık bıktım. Kendime zaman ayırmak meditasyon, ibadet yapmak rahatlamak istiyorum. Şiir yazmak, yazı yazmak, duygularımi aktarmak . Müzik dinleyip duygulanım deşarj olmak... Kitap okumak... Kendimi geliştirmek için videolar, filmler izlemek istiyorum ama her günüm boş geçiyor 😢 üstümde bı uğursuzluk var anlamadım gitti😢 lütfen bana bir şey söyleyin acaba sorun bende mi?
Küçük bir bebekle ev işleri kendine vakit ayırmak zor oluyor gerçekten. Ne kadar küçük bebeğin bilniyorum ya yürüyüp oynuyorsa gündüz dahil edebildiğin işler de onu da dahil edebilirsin.Benim de 18 aylık bir oğlum var mesela toz alırken falan ona da bir bez veriyorum kendi çapında o da siliyor akşamları uyuyunca en azından bir yarım saat bir çay koyup kendim oturuyorum öyle yapabilirsin.

Erkeklerin evde kalmasi zaten bir kabus.bu calismayi cikarandan Allah razi olsun.
Sesli güldüm buna yaa 😁😁😁 benim eşim işinden dolayı çok nadir evde oluyor göreve gider iki üç gün gelmez gelirse 1gun izinli sayılır bende o evde yokken temizlik yaparım o evde varken süpürge falan çalıştırmam 😁😁😁

Bu ara ben de öyleyim. Ev işi yapacak olursam çalışamam. Çalışacak olursam ev işi yapamam. Yoğunum. Kendi işimi yapıyorum, evden çalışıyorum ama yoğunum. Anlatsam inandıramam kimseyi.
Akşam baktım kocam mutfağı topluyor, kızıma da süpürge vermiş masanın altını süpürsün diye, ben naptım? Yine gürültü oldu ve yine çalışamadım. Bıraktım. Ekstra çalışmam lazım bugün, bu saate kadar dünün işini bitirdim sadece, ne kahvaltı topladım ne yatak topladım.
Boya badana başlayacak evde, nerelere gitsem bilmiyorum.
Kızımı okula versem, bir de düzenli yardımcı bulsam gerçekten hayatım kolaylaşacak ama 1 2 ayı var daha.
Motivasyonum gerçekten çok düşük.
Derin nefes...

Yatak odasında giysilerini hep yere atıyor. Banyoyu her gün ıslatıp şu yapıyor her yeri😢dediğiniz gibi sadece dağınık bırakmasın bana yardım etmesin zaten. Evlenince anladım eşinin evde ev işine yardimci olması ne büyük nimetmis. Keşke bu açıdan onu ölçüp tartabilseydim, hiç bu açıdan düşünmedim😢
Eşiniz size yardımcı olmalı hatta ne yardımı kendi dağınıklığını toplamalı. Ama işte ha deyince olmaz alışkanlıklar kolay değişmiyor

Bende ayni dertten muzdaribim.Ev ancak 3-4 saat düzenli duruyor.Her gün süpür toz al banyo toparla mecbur yani.
2 cocukla cocuklae büyük oldugu halde bu sekilde..
Havlular da bu pandemide bir gariplesti.Havlu yıkamaktan yıldım.Bir de sürekli el silinen kısmın rengi degismis.
Bitmez bu isler.Ancak salmak lazim bazen.Kendime zaman ayırıyorum bakımdı kitaptı gezmekti.Bunlari yapınca sabahlari enerjim oluyor

Yatak odasında giysilerini hep yere atıyor. Banyoyu her gün ıslatıp şu yapıyor her yeri😢dediğiniz gibi sadece dağınık bırakmasın bana yardım etmesin zaten. Evlenince anladım eşinin evde ev işine yardimci olması ne büyük nimetmis. Keşke bu açıdan onu ölçüp tartabilseydim, hiç bu açıdan düşünmedim😢
Bu şekilde çok zor gerçekten de Allah yardımcınız olsun bende çocuk yok evimde küçük ona rağmen bazen yorgun bitkin olunca eşim kalkar yemek yapar veya sofra toplarken falan yardımcı olur sizin için daha zor cocukla 😕 konussaniz yardımcı olmaz mı acaba

Oğlum büyük 4 buçuk yaşında ama çok huysuz. Benle yatıp benle kalkıyor sürekli oyun oynamak istyor. Evde yardım etsin diye görev verince iki yapıp oyuna çeviriyor isim daha da bitmiyor bu defa. Küçükken daha zordu şükür şimdi büyüdü ama çok dağıtıyor evi 😢
Küçük bir bebekle ev işleri kendine vakit ayırmak zor oluyor gerçekten. Ne kadar küçük bebeğin bilniyorum ya yürüyüp oynuyorsa gündüz dahil edebildiğin işler de onu da dahil edebilirsin.Benim de 18 aylık bir oğlum var mesela toz alırken falan ona da bir bez veriyorum kendi çapında o da siliyor akşamları uyuyunca en azından bir yarım saat bir çay koyup kendim oturuyorum öyle yapabilirsin.

Çok şükür büyük bir derdim yok ama artık daralmaya başladım. Her gün ev işleri beni boğuyor. Eşim çok dağınık. Oğlum küçük ve her yeri kurcalıyor. Eşim hiç destek olmuyor ve eşim şu an iki ay evde. O evdeyken ev hiç toplu olmuyor sanki. Bir de dağınık olunca söyleniyor.

nedir bu dağınıklık diye söylendiği

mutfak tezgahının üstünde bulaşıklar var

çalışma odamda fincanlar

yatak odasında yatağın üstünde birkaç giysi var ne var diye girip bakmadım bile

eşim kalkıp pijamalarını çıkarmış, ev kıyafetlerini de çıkarmış, işe giderken bir iki kıyafet de denemiş, sonra onları da ortada bırakıp gitmiştir

akşam yatacağımız zaman toplar

nedir bu ortalığı dağıtması

iki ay tatil ise eşiniz öğretmen

yani öğretmen adam evde nasıl bir dağınıklık yapar ki

hazır evde çocuk da var onunla ilgilensin siz de kendinize zaman ayırın

gerekirse saatli olsun bu durum sen saat 3 e kadar çocuğa bak ben de 5 e kadar bakarım gibi günü bölüşün

bardağa tabağa dağınıklık diyorsa kendi eli ayağı olduğunu da hatırlatın

bir de hissettirin yani bir gün sabah çıkın akşam gelin ve hem çocuğa bakıp hem de günlük rutini yapsın sadece toplamasa da olur

bir hissetsin o ev nasıl dönüyor

X