ev sahibi sorunsalı

Depozitonu yak.kira niyetine sayin ben zaten 2 ay once bildirdim dersiniz cikacagimi.benzeri basimiza geldi.evdeki teknik sorun nedeniyle erken cikmak istedigimi soyledim.ev sahibi once tamam dedi sonra bana kiraci bul yada ben bulana kadar cikarsan sozlesme sonuna kadar kirani odersin dedi bende sadece depozitoyu alirsin 1 aylik kira gerisi beni ilgilendirmez deyip ciktim cunku aylarca evde önemli bir sorun var dememe ragmen asla alakadar olmadi eviyle.böyle uyanık tiplerden nefret ederim.avukata danışma imkanı yoksa en iyisi depozitoyu gözden çıkarıp ayrılmak.

Bulunduğunuz ülkede bu şekilde kiralamak yasal değilse evin esas sahibine söylemekle tehdit edin.

Sabah pılımı pırtımı toplayıp taşındım :) .. Baya huzurlu hissediyorum.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Henüz o kızla konuşmadım, o ararsa konuşacağım. Ve tek bir kuruş ödemeyeceğim.
Depozito içinse, birakıyorum ne zararın varsa depozitoyu kullan diyeceğim.
Çünkü sabah konsolosluktan mail aldım, dün onlara yazmıştım. 'ispanya'da resmi olarak bildirim süresi 1 ay öncedir. Ev sahibine 1 ay önceden bildirim yapılmadığı içi o ay için de kirayı ödemeniz gerekmektedir. Bu durumda haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bir avukata danışabilirsiniz.' demişler.
Dolayısıyla depozitoyu kasmıyorum:)
Ama

Sabah pılımı pırtımı toplayıp taşındım :) .. Baya huzurlu hissediyorum.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Henüz o kızla konuşmadım, o ararsa konuşacağım. Ve tek bir kuruş ödemeyeceğim.
Depozito içinse, birakıyorum ne zararın varsa depozitoyu kullan diyeceğim.
Çünkü sabah konsolosluktan mail aldım, dün onlara yazmıştım. 'ispanya'da resmi olarak bildirim süresi 1 ay öncedir. Ev sahibine 1 ay önceden bildirim yapılmadığı içi o ay için de kirayı ödemeniz gerekmektedir. Bu durumda haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bir avukata danışabilirsiniz.' demişler.
Dolayısıyla depozitoyu kasmıyorum:)
Ama
Çok sevindim, geçmiş olsun 😘

Oww nasil yaşamını sürdürüyorsun dil bilmeden ? Ispanyadada arttı korona falan çıkma bence evden 31 gün daha bekle
süper göç alan ve aynı zamanda turistik bir yer olduğu için herkes ingilizce biliyor.:) Ama yine de ben tabi hayatta kalabilecek kadar ispanyolca öğrendim zaten hala geliştirmeye çalışıyorum... 5 yıl burada hiç ispanyolca öğrenmeden sadece ingilizce ile yaşayanlarla tanıştım öyle diyeyim.
Valla bi taşınırken çıktım 21 gündür evdeydim, taksiyle taşındım mecbur. Onda bile bi garip hissettim:confused: güneş ışığı farklı insan yüzleri, yollar, trafik lambaları, tamamı kapalı dükkanlar, tam bir hayalet şehir. Evdeyim daha da. Dışarıda birşey yok ki çıkayım?

süper göç alan ve aynı zamanda turistik bir yer olduğu için herkes ingilizce biliyor.:) Ama yine de ben tabi hayatta kalabilecek kadar ispanyolca öğrendim zaten hala geliştirmeye çalışıyorum... 5 yıl burada hiç ispanyolca öğrenmeden sadece ingilizce ile yaşayanlarla tanıştım öyle diyeyim.
Valla bi taşınırken çıktım 21 gündür evdeydim, taksiyle taşındım mecbur. Onda bile bi garip hissettim:confused: güneş ışığı farklı insan yüzleri, yollar, trafik lambaları, tamamı kapalı dükkanlar, tam bir hayalet şehir. Evdeyim daha da. Dışarıda birşey yok ki çıkayım?
Vay be ne degisik bi sistem 5 yıl dil bilmeden idare etmek :) . Hakkımızda hayirlisi olsun . Depozitosu versin once ev sahibi bide kira ostiyo yaptığı yasal değil baska birinden kiralayıp baskasina kiraya vermek

Nereye taşındınız?

Ne çabuk buldunuz. Çok şanslısınız
evet ya 1 gecede, sabaha kadar bi yer baktım, bulduklarımın hepsi döndü seçme şansım bile oldu 1 saatte. Şaşkınım. Bu dönemden ötürü sanırım
Bu şehre ilk taşındığımda 2 hafta otelde kalmıştım kalacak yer bulamamıştım çok talep vardı.

evet ya 1 gecede, sabaha kadar bi yer baktım, bulduklarımın hepsi döndü seçme şansım bile oldu 1 saatte. Şaşkınım. Bu dönemden ötürü sanırım
Bu şehre ilk taşındığımda 2 hafta otelde kalmıştım kalacak yer bulamamıştım çok talep vardı.
Çok sevindim senin adına. Şimdi sağlığına dikkat et lütfen

Kira odeme depozitoyu alma ne yapabilirlerki heleki bu durumda kim ilgilenicek ispanyanin durumu ortada hem yasal bir baglayici da yok. Hicbisey vermiyorum de cik git ezik durma madem karsilarinda sende cirkefe bagla kaptirma parani iki ay once cikicam dedim ilgilenmedin filan filan de iste zorla alamazlar sonucta senden para

Kira odeme depozitoyu alma ne yapabilirlerki heleki bu durumda kim ilgilenicek ispanyanin durumu ortada hem yasal bir baglayici da yok. Hicbisey vermiyorum de cik git ezik durma madem karsilarinda sende cirkefe bagla kaptirma parani iki ay once cikicam dedim ilgilenmedin filan filan de iste zorla alamazlar sonucta senden para
Evet kira ve fatura ödemedim, depozitoyu da almadım, çıktım evden. Kız hergün arıyor ya, 'burda kurallar böyle kirayı faturaları ödemen gerek, depozito başka bişey' falan diyo. Dedim ki avukata danıştım haklarımı öğrenmek için kafama göre iş yapmıyorum, ben senden ev kiralamadım oda kiraladım, diğer yaşayanlarla her türlü problem olabilir ve benimde çantayı alıp çıkma hakkım var, bu beni suçlu yapmaz, ve ceza öder gibi hem kira hem fatura ödeyip bide depozitoyu sana bırakmak zorunda kılmaz, kaldı ki sana daha önce de söylemiştim, o zaman 1 ay süre vermiştim, yine depozito konusunda mırın kırın yaparak konuşmuştun çıkmaya cesaret edemedim para olmadığından dedim ( o konuşmamda, aaa cınım o kadar kontrat yaptık o kadar depozito verdin, yazık olacak, ben konuşur düzeltirim kızları, diyip tutmuştu beni )...
Pis dolandırıcı ya :sinirli:

Ama kontratta 6 ay diye bişey yazmıyoki. Biz sözlü olarak konuşmuştuk onu. Ve ben 7 ayımı doldurdum bu ay.
Kontratta sadece 31 gün önceden ihbar verilmesi lazım depozitoyu alabilmek için yazıyor. Ve onu yapamadım çünkü artık huzursuz bir ortamım var ve durmak istemiyorum.
sen 31 gun daha dursan onlar o parayi vermezler sende ne kira ne fatura birsey vermeden cikicaksin bir an once

Evet kira ve fatura ödemedim, depozitoyu da almadım, çıktım evden. Kız hergün arıyor ya, 'burda kurallar böyle kirayı faturaları ödemen gerek, depozito başka bişey' falan diyo. Dedim ki avukata danıştım haklarımı öğrenmek için kafama göre iş yapmıyorum, ben senden ev kiralamadım oda kiraladım, diğer yaşayanlarla her türlü problem olabilir ve benimde çantayı alıp çıkma hakkım var, bu beni suçlu yapmaz, ve ceza öder gibi hem kira hem fatura ödeyip bide depozitoyu sana bırakmak zorunda kılmaz, kaldı ki sana daha önce de söylemiştim, o zaman 1 ay süre vermiştim, yine depozito konusunda mırın kırın yaparak konuşmuştun çıkmaya cesaret edemedim para olmadığından dedim ( o konuşmamda, aaa cınım o kadar kontrat yaptık o kadar depozito verdin, yazık olacak, ben konuşur düzeltirim kızları, diyip tutmuştu beni )...
Pis dolandırıcı ya :sinirli:
Dilerim az zararla atlatmışsındır.
Depozito kiradan yüksek miydi?
Seni yasal olarak rahatsız edemez engelle geç...

Dilerim az zararla atlatmışsındır.
Depozito kiradan yüksek miydi?
Seni yasal olarak rahatsız edemez engelle geç...
Depozito kira ile aynıydı. Sadece onu bıraktım, az zararla atlattım denilebilir.
Hatta şu an o kadar rahatım ki size anlatamam, bence kardayım, yeni odam yatağım evim ev arkadaşım hepsini çok sevdim. Çok güzel uyuyorum geceleri. Ev tertemiz, yeni ev arkadaşım gay bi çocuk, çok tatlı ve çok titiz. Ev mis gibi kokuyo, eski evim kirli çamaşır, sigara ve ot kokusu karışımı bişey kokardı zor uyurdum. Yatağım çok eskiydi, 30 yıllık vardır belki, şilte gibi ve tek tarafı çöküktü, yorganım boyumdan kısaydı, bir kış büzüşerek yorgana sığmaya çalışarak uyudum, ısıtma sistemi de yoktu, odam iç odaydı apartman boşluğuna bakıyordu, karanlıktı ve küçüktü,..

Ani oldu, sıkıntı çektim ama şimdi sanki tatilde eski evden daha uygun fiyat olmasına rağmen 5 yıldızlı otelde kalıyomuş gibi hissediyorum :KK68: Maşallah deyin maşallah deyin

Bu arada o türk kız beni aradı hergün başlarda kira ve faturaları da ekstradan ödememi istedi. Sonra bıraktı aramayı. Daha da açmam zaten aramalarını

X