Evcillerinize çip taktırdınız mı?

taktırmadım. veterinerin elinde son çip kaldığı için bir kedimi götürdüm ve ertesi gün çipi yerde görünce diğerlerini götürmedim. çevremde başka sorunlar yaşayanlar da olunca ileride -umarım olmaz ama- hastalık falan olursa cezayı ödemeyi göze aldım. çipin düşmesi rahatsız etti çünkü.

Hayır taktirmadim veterinerin bakmaması bana bir tuhaf geldi benim sokak kedilerim de var 12 13 tane hasta olduklarında toplayıp götürüyorum ilgileniyorlar

Benimkinin zaten çipi vardi.
Bu arada kliniklerin bakmaması gibi bir durum yok. Cipli veya cipsiz olması fark etmeksizin tedavileri yapılıyor. Yasal olarak aksi mümkün değil.

Hanımlar çip için son tarih bu senenin sonu deniyor, yani birkaç gün kaldı. Bazı klinikler çipsiz hayvanlara bakmayacaklarını söylemişler, böyle bir şey var mı gerçekten? Taktırma/taktırmama taraftarı değilim nötrüm yani gerekliyse taktırırım tabii ama "bakılmayacak" kadar sert bir mesaj atacakları durum nedir anlayamadım çok.
Canım hepsi yalan dolan. Fatih veteriner kliniğine gidebilirsin istanbuldaysan. Gayette güzel bakıyorlar. Mis cicek💙

X