evde duran koca

Şantiye ortamında çalışmaktan hazzetmiyo,yukarda da yazmıştım çalıştıgı şartları. E o zaman ders çalışman lazım diyorum başka bi kariyer düşünüyosan,dersi sevmiyorum diyo. Çözümsüz kaldım. Kendi kariyerimi zor elde ettim,bi daha bi daha aynı süreçten geçmek beni yıpratıyo
Bari yemeği temizliği yapsın evde o zaman.

Tembel adama değil tembel insana uyuz olurum..
Duygu durumunuzu anladım o yüzden.
Bence sağlıklı her insan kimseye yük olmamalıyım diye düşünerek yaşamalı.

İş şartların zordur, iyileştimek için ders çalışacaksın.
Çalışma hayatında iyi olmadığının bilincindesindir, ev işlerinde ciddi anlamda öne çıkmaya çalışacaksın.
Kendini bir yönüyle geliştirmeli ve kabul görmeli insan.
Çabalıyor dedirtmeli.

Benim eşim de rahatına çok düşkündür.
Mesleği gerçekten zor şartlara sahip inanıyorum.
Eee o zaman diyorum ders çalış değiştir bunu.
Hep şikayet, imkan buldukça rapor alıp yatma ile geçmez ki bu hayat.
Hiç bana göre değil.

Ben mesela mesleğimin çok yıpratıcı olduğunu düşünüyorum.
Yaşlandıkça zor gelmeye başladı.
Bunu değiştirmek için çareler aramaya çoktan başladım.

Yine de insanların böyle süreçleri olur.
Sizin durum çok yeni.
Sınav geçsin bakalım, başarısız olduğunda konuşursunuz.
Sen çalışmadın ki,çabalamadın.
Bu yaptığın hoş değil. Her şeyin farkındayım gibi ciddi bir konuşma yapma hakkınız olur.

Şuan ses çıkarırsanız emin olun anlayışsız, iyi gün eşi olursunuz.

Benim maaşım onun 2 katı diyebilirim. Ona mı güveniyo acaba? Nasılsa dara düşmeyiz.Evin giderlerini sabit bi şekilde karşılayan var. Sorumluluk almasam da çok bi şey olmaz diye düşünüyo sanırım?

Haklısınız bana bu konuda sırtını dayamamasını mı soylemeliyim

Eşinize yük, asalak gibi laflar etmiş bazı üyeler bir şey demiyorsunuz. Ev işlerini yapıyor mu diye sormuşlar. Ütü, temizlik, çamaşır, alışveriş yapıyor mu diyorlar. Yapıyor o kadarını diyorsunuz. Adam 2-3 aydır işsiz sadece.

Dram yaratmaya çalışmıyorum. Gerçekten üzüldüğüm için yazdım o mesajı. Başka işlerden geliri de var ama sizin için yeterli değil. Geçiş sürecine destek olmanız gerek.

Siz burada yaptığınız konuşmaları gidip eşinize yaparsanız eşiniz size kendini kapatacak. Her sorduğunuzda “konuşmak istemiyorum” diyip kaçacak. Eğer bu dediklerim olmazsa ben haksızım demektir. Fazla mucize doktor izlemekten içim dram dolmuş alakasız konulara yazıyorum demektir :KK53:

Eşinize yük, asalak gibi laflar etmiş bazı üyeler bir şey demiyorsunuz. Ev işlerini yapıyor mu diye sormuşlar. Ütü, temizlik, çamaşır, alışveriş yapıyor mu diyorlar. Yapıyor o kadarını diyorsunuz. Adam 2-3 aydır işsiz sadece.

Dram yaratmaya çalışmıyorum. Gerçekten üzüldüğüm için yazdım o mesajı. Başka işlerden geliri de var ama sizin için yeterli değil. Geçiş sürecine destek olmanız gerek.

Siz burada yaptığınız konuşmaları gidip eşinize yaparsanız eşiniz size kendini kapatacak. Her sorduğunuzda “konuşmak istemiyorum” diyip kaçacak. Eğer bu dediklerim olmazsa ben haksızım demektir. Fazla mucize doktor izlemekten içim dram dolmuş alakasız konulara yazıyorum demektir :KK53:
eve bi katkı saglamadıgı için o yorum yazanlara karşılıgında cevap yazacak bi şey bulamadım. Yani diyorum ya ben de ne döndüğünden emin değilim.Şu an destek olmak zorundaymışım durumuna düştüm Ben ona istiyosan kpss çalış bi sene ben eve bakarım da dedim kabul etmedi. Beni destek olmayan anlayışsız bi insan gibi gösterdiginiz için tepki verdim. İşsiz olduğunu yazmışsınız,işsiz degil iş begenmiyor. Bi işten geliri var evet aktif olarak çalışmıyor ama. arada kontrole gidiyor. O gelirini de kendi kredi kartı borcuna yatırıyo. Eve katkısı var diyemem. Keşke söyledigi gibi ders çalışsa da bunların hiçbirinin lafını etmesem. Ama davranışları başka bi şey diyor,söyledikleri başka bir şey diyor. Umarım anlaşılabilmişimdir

Eşim maden mühendisi. Şartlara da, iş durumlarına da, sektöre de son derece hakimim.

İlk olarak şunu söyleyeyim, her iş şantiye konaklaması gerektirmiyor. Ha şantiyede kalan mühendis işverenin işine gelir ama eşimin çalıştığı yerler bırakın böyle bir taleple gelmeyi, çoğu zaman kirayı falan da karşılar.

Tecrübesi var mı, hangi taşlarla çalışmış? Yeraltı çalışır mı?

Bu arada bu işte maaş konusu çok değişken. Şu anda iki katı kazanıyor olabilirsiniz ama doğru yerlerde çalışırsa birkaç seneye o sizi katlayabilir.

Daimi nezaretçiliği defter takibi şeklinde uzaktan yapıyorsa en ufak sıkıntıda çok başı ağrıyabilir, köy muhtarının işgüzarlığı yüzünden (maden yolunun bir kısmı köy merasının sınırına girmiş) eşimin 5 yıllık denetimli serbestliği var şu an. Ki işin de başındaydı öyle uzaktan vs değil.

Yerinizde olsam tayin hakkı elde edene kadar kendisinin farklı bir şehirde çalışmasına sıcak bakardım. Biz evlendikten 2 yıl sonra aynı eve girdik, isteyince oluyor.

İsg sınavını geçerse C sınıfı başlar ama onlara da kuş kadar ödüyorlar, sorumluluk gene onda. Yüksek yapıp kısa sürede B olur öyle devam ederim derse bilmem.

Bilemedim, bana sizin eşiniz çalışmak istemiyor gibi geldi. Yoksa en basiti bir taş ocağı, bir çimento şirketi vs bulurdu.
Size sormak istediğim şey, diplomasını daimi nezaretçilik için kullanırken sigortası yatarken başka herhangi bi işte çalışabilir mi, bi sakıncası olur mu

Kendisi de benim evde kalmamamı çalışmamı istemiştir hep.Benim neden kafa dinleme lüksüm yok.Ben de isterim evde oturayım vur patlasın çal oynasın masraflar karşılansın ben de ehlikeyf önüme düzgün bi iş çıkarsa çalışayım, değilse sallamayım.Ben onun işsiz kaldıgını söylemedim ki, işsizliği ben tam 5 sene yaşadım. hayatta kalmak için, ekmek kazanmak için birinin size o ekmeği uzatmasını beklemenin mantık dışı oldugunu söylememe gerek var mı.. Böyle bi gerçeklik yok çünkü. İnsanlar görüyorum en zor işlerde çalışıyorlar, bellerini yanlarını tutarak belki umutsuz ama eve ekmek goturuyolar. Artık bekar hayatı yaşamıyoruz ki, ikimizin de masrafları var ve bi şekilde karşılanması gerek. Daha evliliğimizin ilk günlerinde beni neden soru işaretlerine mahkum ediyor," acaba hakkımda ne düşünür bana güvenmesi gerekir eşimin. Ben böyle isteksiz davranırsam nasıl güvenir bana, benim ailem için yapabileceklerime nasıl inanır" diye düşünmesi gerekmiyo mu. Bana hep boş kalmam bi iş bulur çalışırım demiştir. Şu an istese işinin hazır oldugunu da söylüyo. Ama ders çalışcam ayagına evde oturuyo işte. Durum bundan ibaret. Ha "kendimi hazır hissetmiyorum psikolojikmen yenilenmem ve taze bi enerjiyle başlamam için biraz daha zamana ve kararlılığa ihtiyacım var, bu durumu anlayışla karşılar mısın" diye benimle samimi bi şekilde içinde oldugu durumu paylaşması da bi seçenekti ama o bunu yapmadı. Böyle bi düşüncede olup olmadıgını bile bilmiyorum beni sürekli kendisi hakkında düşünmeye ve endişelenmeye itiyo. Neyse sen bence işsizlik serüveninin acısını bu olaya nasıl yansıtabilirim diye fazla kurmuşsun
Adama çık demişsin.
Sonra da evlenmişsin.
İşsiz adamla evlenmek senin tercihin.
Ama niye böyle diye söylenme hakkın da yok.
Burada neden böyle yapıyor diye sorgulamak yerine kocanın iç dünyasına girip neden böyle yaptığını anlamaya çalış.
Belki başka sorunu vardır.

Adama çık demişsin.
Sonra da evlenmişsin.
İşsiz adamla evlenmek senin tercihin.
Ama niye böyle diye söylenme hakkın da yok.
Burada neden böyle yapıyor diye sorgulamak yerine kocanın iç dünyasına girip neden böyle yaptığını anlamaya çalış.
Belki başka sorunu vardır.
Anlamadıgın şey işsiz olması benim için sorun değil, çalışmamayı tercih etmesi benim için sorun

Anlamadıgın şey işsiz olması benim için sorun değil, çalışmamayı tercih etmesi benim için sorun
Ne kadar oldu siz evleneli? Çok yeni evlisiniz konularınıza bakınca. Birkaç haftalık henüz. Biraz zaman geçsin. Sınav olsun sonrasında bakın bakalım ne oluyor? Hali hazırda bildiğiniz bir durumu evliliğinizin ilk zamanlarını huzursuz geçirmenize sebep olması ay izin vermeyin.

çok korkunç ya , erkek adam eve bakmaz mı ?Şimdilerde bu moda sanırım kadınlar ile erkekler rolleri değiştirdi.Kadin bütün evin yükünü üstlenmiş halde erkek evde bütün gün.Yemegi falan yapsın bari evi temizlesin boş boş oturmasın bütün gün batar valla bana 🙄🙄

Ben sizi haklı gördüm. Çalışmama sebebini bilemeyiz. İşte çalışmıyorsa ders çalışmak için ayrılmışsa ders çalışması gerekir haklisiniz.

Benim eşimde iki yıl işsiz kaldı tarlada bağda bahçede inşaatta çalıştı ben bu süreçte bişey demedim gayretini görüyordum çünkü şimdi benden fazla maaş alıyor.komsumun eşi iki yıldır evde mühendis akşama kadar sinema keyfi yapıyor kadın çalışıyor yani kişilik meselesi sanırım sizinki ipuçlarıni vermiş

Size sormak istediğim şey, diplomasını daimi nezaretçilik için kullanırken sigortası yatarken başka herhangi bi işte çalışabilir mi, bi sakıncası olur mu
Elbette çalışamaz. Teknik olarak nezaretçilik yapıp defterini tuttuğu firmanın çalışanı görünüyor, sigortası da o şirketten yatıyor. Sadece sigortasız şekilde çalışabilir ki onu da hiçbir aklı başında yer kabul etmez.

Eşinizin herhangi bir tecrübesi vs var mı? Üniyi benim eşim de 10 seneye yakın zamanda bitirmiş ama bence bu bir kıstas değil. Sizin eşiniz ofis çalışmak istiyor gibi geldi bana. Bunun da en kolay yolu Surpac gibi maden modelleme programlarına çok hakim olmak.

Veya dili iyiyse bassın gitsin yurtdışına diyeceğim, bu sefer de şantiye yaşamını sevmiyor.

Bence biraz salın, siz de darlıyorsunuz bence biraz. Bana kalırsa çalışmak istemiyor zira aslında isg sınavı da evlere kapanılıp çalışılacak bir sınav değil. Eşim seneler önce girmişti, hiç sallamadığı halde rahat geçmişti.

Bir yerin nezaretçiliğini yapıp başka bir yerde sigortasız çalışacağına, adamakıllı bir firmada düzgünce çalışsın. Öteki türlüsü gereksiz risk.

Ev işlerini hallediyorsa ve geçim derdi yoksa bence sorun yoktur. Neden evi erkeğin geçindirmesi eve erkeğin para getirmesi mutlak görünüyor. Aile sorumluluğu ev içi çalışma ve eve gelir getirme olarak 2'ye ayrılmıyor mu? Rollerin değişmesiyle adama asalak demek ne kadar çirkin. Ataerkil zihniyette böyle böyle teslim oluyoruz bence

Birine beddua edecekseniz “işsiz kal” diyin kızlar. Kendi annen, baban, eşin seni yük gibi görür böyle. Daha evliliğinizin senesi dolmadan “sırtını bana yasladı benim maaşım onun iki katı” diye ezerler işte.

Umarım kimse işsiz kalmaz ne diyeyim. Ne şartlarda çalıştığını görüp kendiniz kıyamamışsınız işten ayrıl demişsiniz. Şimdi gidip aynı işi mi bulsun? Bari bırakın sınava girsin başarısız olsun sonra laf edersiniz.

Adam evin işini de yapıyor yani. Roller değişseydi gelen yorumlar nasıl olurdu acaba.
Adam issiz kalmıyor anladığım. Ne iş bakıyor ne ders çalışıyor. Bende uzun zamandır issizim ama böyle issizlik olmuyor

Elbette çalışamaz. Teknik olarak nezaretçilik yapıp defterini tuttuğu firmanın çalışanı görünüyor, sigortası da o şirketten yatıyor. Sadece sigortasız şekilde çalışabilir ki onu da hiçbir aklı başında yer kabul etmez.

Eşinizin herhangi bir tecrübesi vs var mı? Üniyi benim eşim de 10 seneye yakın zamanda bitirmiş ama bence bu bir kıstas değil. Sizin eşiniz ofis çalışmak istiyor gibi geldi bana. Bunun da en kolay yolu Surpac gibi maden modelleme programlarına çok hakim olmak.

Veya dili iyiyse bassın gitsin yurtdışına diyeceğim, bu sefer de şantiye yaşamını sevmiyor.

Bence biraz salın, siz de darlıyorsunuz bence biraz. Bana kalırsa çalışmak istemiyor zira aslında isg sınavı da evlere kapanılıp çalışılacak bir sınav değil. Eşim seneler önce girmişti, hiç sallamadığı halde rahat geçmişti.

Bir yerin nezaretçiliğini yapıp başka bir yerde sigortasız çalışacağına, adamakıllı bir firmada düzgünce çalışsın. Öteki türlüsü gereksiz risk.
Bulamıyor adam akıllı bi iş işte.. Zamanında kendimi geliştiriyim diye de düşünmemiş demek ki.. Anca şantiye işleri bulabiliyo. Dün içimi döktüm ona çünkü bu durumdan rahatsızlıgım had safhaya ulaşmıştı, doldum yani. Sabır gosteremedim çünkü çabasını gornuyorum ve çantada keklik gibi hissettim kendimi. O da iyi tamam dedi ben anamın evine dönüyorum. Ben de tamam dedim, nasılsa orda sorumluluklarını başına kakmazlar.
Diger konuya gelince daha önceden nezaretçilik yaparken başka sigortalı bi işte de çalışmış sonra devlet buna vergi borcu çıkardı falan.. Ama çalışabilmişti bu şekilde yanlış anlamadıysam

Ev işlerini hallediyorsa ve geçim derdi yoksa bence sorun yoktur. Neden evi erkeğin geçindirmesi eve erkeğin para getirmesi mutlak görünüyor. Aile sorumluluğu ev içi çalışma ve eve gelir getirme olarak 2'ye ayrılmıyor mu? Rollerin değişmesiyle adama asalak demek ne kadar çirkin. Ataerkil zihniyette böyle böyle teslim oluyoruz bence
Alakası yok ben kadın erkek diye ayrım yapmam. Şu an onun kredi kartı borcundan dolayı eve bi katkısı yok. Bu durumu alışkanlık halinr getirme ihtimali beni rahatsız etti. Çünkü sen bi fedakarlıkta bulunursun sonra o görevin olur. Kimse aferin demez. Ben şartlar ne olursa olsun kimsenin kimseye yük olmaması masrafların paylaşılması taraftarıyım. Bakın kadın erkek ayırmadım

Bulamıyor adam akıllı bi iş işte.. Zamanında kendimi geliştiriyim diye de düşünmemiş demek ki.. Anca şantiye işleri bulabiliyo. Dün içimi döktüm ona çünkü bu durumdan rahatsızlıgım had safhaya ulaşmıştı, doldum yani. Sabır gosteremedim çünkü çabasını gornuyorum ve çantada keklik gibi hissettim kendimi. O da iyi tamam dedi ben anamın evine dönüyorum. Ben de tamam dedim, nasılsa orda sorumluluklarını başına kakmazlar.
Diger konuya gelince daha önceden nezaretçilik yaparken başka sigortalı bi işte de çalışmış sonra devlet buna vergi borcu çıkardı falan.. Ama çalışabilmişti bu şekilde yanlış anlamadıysam
İyi de bakın iş bulmak da bir süreçtir. Pat diye istediği gibi bir iş bulması (hele ki işsizlik oranları bu noktalardayken) zaten çok olası değil, çok sabırsızsınız.

Eşiniz %98 şantiye çalışacak bununla barışsın. Kriteri gidiş-geliş yapılan bir şantiyede çalışmak olsun. Eşim şu an çalıştığı sahaya gitmek için sabah 1, akşam 1 saat yol yapıyor ama maaş ve yan hakları gayet iyi olduğu için asla şikayet ettiğini duymadım. Ama tabi maaş vs konuları da deneyimle paralel diyebilirim, anladığım kadarıyla eşinizin henüz çok tecrübesi yok, onda zamanla hallolur.

Diğer sektörleri bilmem ama ben madenci eşimin olmadık bir yerde yüksek riskle çalışacağına, iki ay fazladan evde oturup sonrasında düzgün bir yerde başlamasını tercih ederim. Bizde senin maaş benim maaş yoktur, toplam hane gelirine bakarız.

Siz kimse kimseye yük olmasın diyorsunuz da, insanın eşi kendisine yük gelmemeli. Hele de bu kadar taze evliyken. Masrafları paylaşın tamam da, adamın durumunu, işsizliğini vs bile bile evlenip de şimdiden bu kadar tantana çıkarmak da mantıklı gelmedi bana.

Hakkınızda hayırlısı.

İyi de bakın iş bulmak da bir süreçtir. Pat diye istediği gibi bir iş bulması (hele ki işsizlik oranları bu noktalardayken) zaten çok olası değil, çok sabırsızsınız.

Eşiniz %98 şantiye çalışacak bununla barışsın. Kriteri gidiş-geliş yapılan bir şantiyede çalışmak olsun. Eşim şu an çalıştığı sahaya gitmek için sabah 1, akşam 1 saat yol yapıyor ama maaş ve yan hakları gayet iyi olduğu için asla şikayet ettiğini duymadım. Ama tabi maaş vs konuları da deneyimle paralel diyebilirim, anladığım kadarıyla eşinizin henüz çok tecrübesi yok, onda zamanla hallolur.

Diğer sektörleri bilmem ama ben madenci eşimin olmadık bir yerde yüksek riskle çalışacağına, iki ay fazladan evde oturup sonrasında düzgün bir yerde başlamasını tercih ederim. Bizde senin maaş benim maaş yoktur, toplam hane gelirine bakarız.

Siz kimse kimseye yük olmasın diyorsunuz da, insanın eşi kendisine yük gelmemeli. Hele de bu kadar taze evliyken. Masrafları paylaşın tamam da, adamın durumunu, işsizliğini vs bile bile evlenip de şimdiden bu kadar tantana çıkarmak da mantıklı gelmedi bana.

Hakkınızda hayırlısı.
O süreçte idareten bi işte çalışmak zorunda. İyi bi işin kolay bulunmadıgının farkındayım ama iyi bi iş bulana kadar da bi kişiye yüklenmek bana mantıklı gelmiyo

X