Evde kedisi olanlar bakabilir mi?

Esrin mine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
1.823
4.592
Merhaba. Kedimiz 2 yaşında sarman. Sokaktan sahiplendik, bebekliğinden beri bizde. Geçen gün halının üzerinde kumlu kaka buldum. Takip ettiğimde kolidora ve odaya 3-4 tane kaka taşıdığını gördüm. Halıları silip kaldırdım. Aradan 10 gün kadar geçti, dün akşam çocuğu uyutup odaya geçeyim dedim yine aynı manzara. Kolidorda ve oturma odasında kumlu kakalar🥴
Kumunu hergün aynı saatte temizlerim, miktarına çok dikkat ederim haftada bir kum kabını yıkayıp tüm kumu tazelerim. Bir kedi neden kakasını odalara taşır anlayamıyorum ve tabi devam etmesini istemiyorum. Hava sıcak diye halıları sermemiştim ama serdiğimde de aynı şeyi yaparsa onca halıyı nasıl temizlicem😱

Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?

Ben kaka asla kumda bırakmam yapar yapmaz poşetler çöpe atarım bir müddet o sekilde yapın o arada bu hareketi unutsun neden yapıyor fikrim yok normalde kakalarla oynamaz kapatır saklarlar 🤔
Evet normalde çok temizdir, kumuna girerken de patilerini koyduğu yere çok dikkat eder, gün içinde saatlerce yalanarak kendini temizler. böyle bir şey yapmasına çok şaşırdım. Tüm gün takip etmek zor olucak ama bir müddet böyle deneyeyim👍

Merhaba. Kedimiz 2 yaşında sarman. Sokaktan sahiplendik, bebekliğinden beri bizde. Geçen gün halının üzerinde kumlu kaka buldum. Takip ettiğimde kolidora ve odaya 3-4 tane kaka taşıdığını gördüm. Halıları silip kaldırdım. Aradan 10 gün kadar geçti, dün akşam çocuğu uyutup odaya geçeyim dedim yine aynı manzara. Kolidorda ve oturma odasında kumlu kakalar🥴
Kumunu hergün aynı saatte temizlerim, miktarına çok dikkat ederim haftada bir kum kabını yıkayıp tüm kumu tazelerim. Bir kedi neden kakasını odalara taşır anlayamıyorum ve tabi devam etmesini istemiyorum. Hava sıcak diye halıları sermemiştim ama serdiğimde de aynı şeyi yaparsa onca halıyı nasıl temizlicem😱

Takılıyor olabilir mi poposuna bizimkinin bazen takılıyor

Poposunda kalan , o anda kuma bırakamadığı kakayı odaya taşımış , halıya sürtünerek temizlenmek istemiş olabilir.

Evde 1-2 gece yalnız bıraktıysanız , size olan kızgınlığını göstermek için yapmış olabilir.

"Çocuğu uyutuyorum" demişsiniz. Çocuğunuza gösterdiğiniz ilgiyi kıskanmış , kendini dışlanmış hissetmiş ; o yüzden böyle yapmış olabilir.

Poposundaki kaka değil, baya baya kocaman kuma bulanmış kakalar🥴 kumu eşeleyip özenle alıp taşıdığı çok belli. En çok dikkatimi çeken de bunu ben çocuklarla odadayken yapıyor olması. Sanırım kıskandığı için yapıyor, çünkü çocukların odasına girmesi yasak (oğlumun alerjisi olduğu için uyuduğu odada hayvan olmamalı)

Poposundaki kaka değil, baya baya kocaman kuma bulanmış kakalar🥴 kumu eşeleyip özenle alıp taşıdığı çok belli. En çok dikkatimi çeken de bunu ben çocuklarla odadayken yapıyor olması. Sanırım kıskandığı için yapıyor, çünkü çocukların odasına girmesi yasak (oğlumun alerjisi olduğu için uyuduğu odada hayvan olmamalı)

Bu durumda kedinize de zaman ayırmalı , onunla konuşmalı ; oynamalısınız. Odaya girmesi yasak olduğu için, kediniz kendisini dışlanmış hissediyor olabilir.

Herhangi bir olaydan strese girmis olabilir mi acaba , rutin hayatında onu etkileyecek bazı değişiklikler olmuş olabilir mi ?
Yıllar önce arkadaşım tatile giderken kedisini bana bırakmişti , kedisi strese girip evimde her köşeye kalasını yapmıştı ilk zamanlar ev değişikliği ve sahibini göremediği için bir süre sanırım .
Sizin kediniz de bir olaydan dolayı strese girmiş olabilir . Benim kedim düzenli olarak wc kabına yapıyordu , bahçemiz var artık dışarıda çok zaman geçiriyor ve hiç wc kabı kirlenmiyor hep dışarda yapıyor , orayı kirletmiyor genelde kediler çok temizler mutlaka bir olaydan dolayı strese girmiştir.

Acaba kabız mı? Kediler affedersiniz kabız olup çıkaramadıklarında popolarını yere sürtüp çıkarırlar.

Ya bizim kedi çok tüylü olduğu için poposuna yapışan kakaları diğer odalara taşıyordu biz popo kısmını traş ettirdik.
Onun dışında parazit varsa kediler yere sürtünerek kakayı çıkarmaya çalışıyorlar.
Sizin sıpada bunların hiçbiri yok gibi, ben de kıskançlıktan diyeceğim:olamaz:

Ayağına yapışanlardır diyecektim ama büyük parcalar olduğunu söylemişsiniz o yüzden biraz sinirlenmiş olabilir... Ama öyle değilse, biz kum kabının etrafında delikli paspaslardan koyduk bayağı azaldı kum taşıma durumu.

Kediler, psikolojik bir sıkıntıları olduğunda, rutininde olan birşey bozulduğunda, eve gelen misafir kedinize negatif enerji gönderdiğinde, eve yeni gelen birisinin kokusu evde kaldığında ve buna benzer konularda; dışkı ve idrar alışkanlıklarını değişirtirir; evin olmadık yerlerine yapabilirler. Ancak kum kutusundan aldığı dışkıyı taşıyıp oynuyorsa, ona oyuncak alın, biraz vakit geçirin; dışkısıyla oynamasın (kedi otlu top oyuncaklarla özellikle). Ama o zaman ağzıyla taşıyor ki kediler asla dışkılarını ağızlarına almaz, bence patisiyle yuvarla yuvarlaya, oyun oynayarak taşıyor.

Merhaba arkaşalar bizim 2 kedimiz var biri dişi 2.5 yaşında biri erkek 1.5 yasında.2.5 yıldır boyle birşeyle karsılaşmamıştım.4 gün once antrede bi tane kaka gördüm.o gün temizlik günüydü bi süre kum kabının yerini degıstırmıstık. Bulamadıgı ıcın yaptıgını hatta kacırdıgını düşünmüştüm.
Fakat bugun sabah kalktıgıms başka bir odada 2 parca kaka gördüm.daha once hiç boyle birşey olamamıştı.😔
Erkek olan kedimizin yaptıgını düşünüyorum.son zamanlarda biraz korkak davranıyor.bayramda misafirler geldiğinden beri kacıyor .eve biri gelse hemen saklanıyor.bununlamı ilgili bilemiyorum.
4 aylık bebegım var.onu mı kıskanıyor bilemiyorum.çünkü eşime cok düşkündü.ilgisi bolunmus olabılır ister istemez. Bi çözüm önerisi olan varmı acaba 😔

Merhaba arkaşalar bizim 2 kedimiz var biri dişi 2.5 yaşında biri erkek 1.5 yasında.2.5 yıldır boyle birşeyle karsılaşmamıştım.4 gün once antrede bi tane kaka gördüm.o gün temizlik günüydü bi süre kum kabının yerini degıstırmıstık. Bulamadıgı ıcın yaptıgını hatta kacırdıgını düşünmüştüm.
Fakat bugun sabah kalktıgıms başka bir odada 2 parca kaka gördüm.daha once hiç boyle birşey olamamıştı.😔
Erkek olan kedimizin yaptıgını düşünüyorum.son zamanlarda biraz korkak davranıyor.bayramda misafirler geldiğinden beri kacıyor .eve biri gelse hemen saklanıyor.bununlamı ilgili bilemiyorum.
4 aylık bebegım var.onu mı kıskanıyor bilemiyorum.çünkü eşime cok düşkündü.ilgisi bolunmus olabılır ister istemez. Bi çözüm önerisi olan varmı acaba 😔
Bence son zamanlarda stres olması ve kıskançlıktan kaynaklı olabilir. Bizde geçici süreyle eve hasta kedi aldığımızda bizim oğlan da bu şekilde birkaç yere kaka bırakmıştı. Ödül mamaları ve ilgiyi arttırmak çözüm oldu bize

Bence son zamanlarda stres olması ve kıskançlıktan kaynaklı olabilir. Bizde geçici süreyle eve hasta kedi aldığımızda bizim oğlan da bu şekilde birkaç yere kaka bırakmıştı. Ödül mamaları ve ilgiyi arttırmak çözüm oldu bize
Cok teşekkür ederim..biraz daha ilgiyi arttıralım ödül mamasını daha fazla verelim.umarım alışkanlık haline gelmez😔

X