Maske Tarifleri Evde pirinç suyu temizleyicisi ve toniği tarifi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Pirinç tuzu ve suyu

Pirinç tozu, pişmemiş pirinçlerin öğütülmesiyle meydana getirilir. Öğütülmüş pirinçlere süt veya su eklenerek bir macun kıvamı verilir. Bu karışın yüz maskesi olarak kullanılır.

Pirinç suyu ise oldukça değerli bir sudur ve pirinçlerin içerisinde bekletilmesiyle hazırlanır.

Pirinç tozu cildi nasıl beyazlatır?

• Pirinç, bol miktarda PABA denilen bir madde içerir. PABA yani “para aminobenzoik asit” cildin güneşten korunmasını sağlar. Bu enzim besin maddeleri yoluyla alındığında C vitamini seviyenizi artırır.
• Pirinç aynı zamanda diğer 2 güneş koruyucu madde içerir: ferulik asit ve allantoin. Ferulik asit antioksidan bir maddedir. Bilim adamları ferulik asitin C ve E vitaminine eklendiğinde güneş koruma kapasitesinin 2 kat arttığını ortaya çıkarmıştır. Allantoin ise anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Allantoin güneş yanıklarını azaltır ve cildin onarılmasına yardımcı olur.

Evde pirinç suyu temizleyicisi ve toniği tarifi:

1) Temiz bir kasenin içerisine pişmemiş pirinçleri koyun ve suda bekletin.
2)Suyu parmaklarınızla karıştırın.
3) Su yavaşça bulutsu bir hal alacaktır. Kasedeki suyu temiz başka bir kaseye boşaltın.
4) Elde ettiğiniz pirinç suyunu yüzünüze birkaç kez vurarak yıkayın. Daha aydınlık sonuçlar için yüzünüzü havlu ile kurulamak yerine kendiliğinden kurumasını bekleyin.

Cildinizi temizleyecek tonik uygulamaları nelerdir? Tıklayınız...

Evde pirinç maskesi tarifi:

1) Bir avuç pirinci öğütün.
2) Bir çay bardağı kadar sütü elde ettiğiniz toza ekleyin. Kıvamının maske olarak uygulanabilecek şekilde ayarlanması için karıştırarak dökün.
3) Macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20-30 dakika bekleyin.
4) Ilık su ile maskeyi durulayın.

Her hafta birkaç defa bu tarifleri uyguladığınızda 1 ay içerisinde cildinizin daha beyaz ve canlı görüneceğini fark edeceksiniz.

Pirinç suyu veya maskesi sadece cildinizi beyazlatmaz, aynı zamanda kırışıkları da azaltıcı özellik gösterir.

Pek çoğumuzun haftada en az birkaç kere tükettiği pirincin suyunun da cildi güzelleştiren doğal bir bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz?

Pirincin sağlığımızın yanı sıra cildimize de olumlu katkıları olduğu ilk keşfedenler Uzakdoğu ülkeleridir. Beyaz tenleriyle meşhur olan Asyalı kadınlarının güzelliğinde pirinç suyunun ve pirinç maskesinin payı çok büyüktür.

Binlerce yıl önce pirinç tarlalarında çalışan köylü kadınlar susuzluktan dolayı işleri bittiğinde yüzlerini pirinçleri beklettikleri suyla yıkarlarmış. Yıllar sonra bilim adamları bu kadınların saatlerce güneş altında çalıştıklarını ancak buna rağmen bronzlaşmadıklarını (aksine ciltlerinin beyazlaştığını) ve ciltlerinin yıpranmadığını fark etmişler.

Pirinç suyunun cildi beyazlaştıran ve güzelleştiren mucizevi etkileri bu şekilde ortaya çıkmış. Çok uzun yıllar önce Asyalı kadınların bulduğu bu keşif zaman içerisinde farklı ülkelere yayılarak dünyanın pek çok yerinde kadınların evlerinde kolaylık uyguladıkları güzellik sırrı haline gelmiştir.

Cilde Faydaları
Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler için pirinç suyu adeta bir mucizedir.

Suyla temas eden pirinç fitik asit üretir. Bu madde peeling görevi yaparak ölü derinin atılmasını ve cildin beyazlamasını sağlar. Hatta cilt lekeleri için üretilen bazı beyazlatıcı kremlerde fitik asit kullanıldığını görebilirsiniz.

Pirinç suyu gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır.

Sadece pirincin beyazlığı olmasın? Geçici olurmuş gibi geliyor bana

:KK64:Prinç tarlasında susuzluk?
Oğluma prinç toZundan mama yapıcam arta kalanı yüzüme süreyim bari aynı şey :KK53:

uzun zamndır kullanıorum hem beyazlamasına hem yumusamasına sebep oluyor bir sprey şişesine pirinçleri doldurup 5,6 damla kayısı yağı damlatım ben :)kayısı yağıgöz altı morlukları ve cilt lekelerine iyi geliyor öylede deneyebilirsiniz.

[QUOTer, post: 43245694, member: 552654"]Kesinlikle deniycem teşekkürler:)[/QUOTE]
selam arkadaşlar benim memem de bir siyah tuy cikti ben de cektim sonra yüzümde de cikmaya başlad ne yapayim sizce

kızlar
pirinç maskesini deneyen, faydasını gören oldu mu?

japonlar asırlardır kullanıyormuş.
beyaz ten onlarda çok mühim malum, tıpkı koreliler gibi.

denemeyi düşünüyorum ama yan etkileri var mı acaba?

images

Sivilce lekelerine de umarım iyi geliyordur :) Bir kenara not aldım bu hafta denemeliyim :KK200:

X