Evden ama çok yoğun çalışmak, öneriler

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
14.478
65.541
Hanımlar selamlar, bu ara sürekli soru soruyorum ama dert bitmiyor 😅 bi süredir aşırı yoğun çalışıyorum. Sadece bu hafta 30 toplantım var mesela
IMG_20221109_185305.png

Cuma günü 7 toplantım var ve aslında cuma günü benim izin günüm.

Neyse normalde genel işleri eşimle hallediyoruz ama o da yoğun (son sorumu okuyanlar içinden yav he he dediler kesin 😅) Ben ise daha masadan yeni kalktım. Durum böyle olunca hiçbir şeye halim kalmıyor. Hafta sonu bi ev yemeği yedik onun dışında bu hafta hiç yapamadım ve hafta bitene kadar da yapamam gibi duruyor. Yani herkes mesai sonrası eve gelip yapıyor farkındayım, bende yol derdi de yok ama 7'de işten çıkıp kafamda 7 planlı, en az 3 plansız toplantının etkilerini hissederken herhangi bi şey yapamıyorum.

Kendimi nasıl düzene oturtacağım? İznim cuma cumartesi normalde ama cuma malum. Cumartesi de açıkçası iş yapmak falan istemiyorum bana hiçbir şey kalmıyor o zaman. Bu sisteme yeni geçtim ve asla alışamıyorum ondan olabilir mi, biraz oturunca düzene girer mi? Ya da şu şu zaman şunu şunu hallet dediğiniz bi şey olur mu?

Edit: bu arada kendime de hayrım yok. Toplantılar arası çoğunlukla boşluk olmadığı için mutfağa gidip bi cips alıp onu yiyorum gün içinde. Halim de kalmıyor o yüden.

1 saat erken uyanıp size iki üç gün yetecek kadar birkaç çeşit yemek hazırlayabilirsiniz. Toplantı öncesi birkaç dakikada ısıtırsınız azar azar öyle sürekli abur cuburla olmaz. Temizliğe gelince de ben bazen iki odayı süpürür diğerlerini öteki güne bırakırım siz de parça parça yapabilirsiniz ufak boşluklarda. İzin gününüzü tamamen ev işine adamanıza gerek yok. Diğer işler için de yine erken kalkarsanız toplantı öncesi çoğu şeyi halledersiniz tabi kalkış saatinizi bilmiyorum ama işiniz evden olunca birazcık tembellik yaptığınızı düşünüyorum 😄

1 saat erken uyanıp size iki üç gün yetecek kadar birkaç çeşit yemek hazırlayabilirsiniz. Toplantı öncesi birkaç dakikada ısıtırsınız azar azar öyle sürekli abur cuburla olmaz. Temizliğe gelince de ben bazen iki odayı süpürür diğerlerini öteki güne bırakırım siz de parça parça yapabilirsiniz ufak boşluklarda. İzin gününüzü tamamen ev işine adamanıza gerek yok. Diğer işler için de yine erken kalkarsanız toplantı öncesi çoğu şeyi halledersiniz tabi kalkış saatinizi bilmiyorum ama işiniz evden olunca birazcık tembellik yaptığınızı düşünüyorum 😄
6:30'da kalkıyorum, sabahları aslında kendime ayırabildiğim tek vakit olduğu için biraz kahve kitap keyfi yapıyorum açık konuşmak gerekirse 😅 akşamdan toplamadıysak evin dağınığını topluyorum ekstra, çamaşır yıkanacaksa makineye atıyorum. Yine yapıyorum bi şeyler de yemek yapmayı hiç denemedim sabah

6:30'da kalkıyorum, sabahları aslında kendime ayırabildiğim tek vakit olduğu için biraz kahve kitap keyfi yapıyorum açık konuşmak gerekirse 😅 akşamdan toplamadıysak evin dağınığını topluyorum ekstra, çamaşır yıkanacaksa makineye atıyorum. Yine yapıyorum bi şeyler de yemek yapmayı hiç denemedim sabah
Bayağı da erken kalkıyormuşsunuz aslında kahve kitap güzelmiş boşverin evi 😄 Ama yemek yaparsanız birkaç gün kafanız rahat olabilir. Annem bazen işe gitmeden sabahın köründe iki üç çeşit yemek yapar bırakır, lanet olsun ki günlerce bitmek bilmez o yemekler 😄

Bayağı da erken kalkıyormuşsunuz aslında kahve kitap güzelmiş boşverin evi 😄 Ama yemek yaparsanız birkaç gün kafanız rahat olabilir. Annem bazen işe gitmeden sabahın köründe iki üç çeşit yemek yapar bırakır, lanet olsun ki günlerce bitmek bilmez o yemekler 😄
Güzelmiş ya zaten 1 saat kendime ayırsam yetiyor, kalan zamanda da kaç çeşit yemek hazırlanır. Denerim valla bunu halim de varken 😅 çok teşekkür ederim 🙏🏿

X