Evden Kazanç Yöntemleri

masalkilic

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2011
186
25
Hamilelik ve sonrası sebebiyle uzun zamandır siteye aktif giremiyordum. Şimdi karıştırırken bu başlık altında bir sürü kk üyesi gördüm. Benim aslında bir işim var ama boş duramadığım için bu süreçte evde meşgale olsun diye bu konuyu detaylı araştırma fırsatım oldu. Arkadaşların bazıları yazdıklarıma katılmayabilir ve hatta kızabilir. Saygı çerçevesinde olduğu sürece her tür eleştiriye açığım.

1 - Networkmarketing tarzı işler

Bunlar adına networkmarketing, piramit sistem, titan zinciri, kazan kazan vs gibi başlıklar altında toplanan işler. Bana göre bu işler başarısızlıkla sonuçlanmaya en yakın işler. Dostluk ilişkilerinizin bile bozulma ihtimalini barındıran işler. Sistem tamamen yeni bir üye kaydının yapılmasına dayalı. Nerden mi bu sonuca varıyorum? Satılan ürünlere baktığınızda piyasa değerinin kat be kat üstünde fiyatlar ya da günlük hayatta dönüp yüzüne bile bakmayacağınız ürünler. Yani bana göre bu tarz şirketler kesinlikle sizin sattığınız ürünlerle değil, getirdiğiniz üyelerle ilgileniyor. Bir de tüketmeniz için sizi sürekli aşılayan sistemler. Köklü firmalar elbetteki vardır ama o firmalarada artık herkes doymuş. O yüzden kesinlikle uzak durulması, enerjinin boşa harcanmaması gereken iş alanı diye düşünüyorum.

2 - Satış ortaklığı

Üye getirme gibi bir derdin olmadığı satılan üründen elde edilen karın paylaşıldığı sistem. Güzel bir sistem gibi gözükse de firmalar sizi teklif ettikleri karı zaten ürünün normal fiyatının üstüne koyduğu için satmanız oldukça zor. Ucuz olan ürünler ise normal şartlar altında almayacağınız, ihtiyaç duyulmayan ürünler. Bir de bana göre içinde şöyle bir risk barındırıyor; sattığınız kişiler, satılan ürünlerin garantörü olarak sizi görüyor. En ufak pürüzde kişi ile muhattap firma değil öncelikle sizsiniz. O yüzden yapılabilir ama bana göre boşa kürek çekmek gibi geliyor.

3 - Anket doldurma

Bu konuda benim çok bilgim yok ama eşim vasıtasıyla biliyorum. Az önce bir mesajda daha yazmıştım, tekrar edeyim söylediklerini.-------- Kazandıran siteler var ama öyle bir iki siteyle ayda eline 5-10tl geçer. Cep harçlığı için çok siteden hesabı olması gerekir ama bu seferde verdiği emeğe değmez. Anket sitelerinin en büyük dezavantajı gerçek olanların ilgi alanına göre anketleri işleme alması. Yani anketin başında 1-2 soru soruyor verdiğin cevap işlerine gelmezse anket ücret ödemeden sonlanıyor. Hemen hemen hepsinde alt kullanıcı ihtiyacı gerekiyor. Yani referansıyla siteye kayıtlar olması lazım. Eğer 10 dan fazla alt üye oluşturabilirim diyorsa 4-5 siteye üye olup, ayda 100-150 lira kazanabilir" diyor. Kendisi kazanıyormuş ama onun facebook sayfası, blogu felan var. Ordan bir sürü alt üyesi vardır onun ona göre düşün derim diğer türlü gereksiz bir sürü yere bilgilerini vermiş olacaksın. Hesap kapatsanda peşini bırakmayacaklar, bilgilerini paylaşma riski var gibi gibi..------

4 - Uygulama indirme, yorum yapma vs.

Akıllı telefonu olanların yapabileceği bir iş olarak görüyorum. Ben hamileliğim sırasında ilgilendim bu işle ama beklentiniz yüksek olmasın aylık ilk başlarda 20tl civarı kazanıyordum sonra eşim referans üyeler felan getirince rakam yükseldi. Bu tip işlerde de genel mantık şu; firma sizi kullanarak müşterilerine 5 yıldız ve olumlu yorum vaad ediyor, sonrasında da size emeğiniz karşılığı 40 kuruşla 1 lira arası her yorum için ücret ödüyor. Ben bu işte işin biraz etiğine de takıldığım için sadece beğendiğim uygulamaları yorumluyordum. Çünkü ben de internette kendime hep tavsiye ve yorumları baz alıyorum, kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Yapılabilir ama dediğim gibi cep harlığım çıkar vs gibi düşünmeyin. Akmasa da damlıyor en azından cepten çıkan yok.

5 - Yetenek ve emek karşılığı işler

Bir yeteneğiniz varsa bunu satışa dönüştürebilirsiniz. Herşey olabilir bu kendinizi kısıtlamayın. El emeklerinin satışı için kk da dahil olmak üzere bir çok platform var. En güzel para kazanma yöntemi bana sorarsanız. Ben bu işle de ilgilendim ve çok zevkli. Reklam olur korkusu ile site ismini veremiyorum ama bir tanesinde çok ilginç şeyler satılıyor; kimisi yemek tarifini, kimisi yazdıklarını, kimisi de derdinizi dinliyor :)

6 - Sayfa, blog, grup açmak

Bu iş biraz uzun soluklu ve sabır gerektiriyor. Uğraşırım diyorsanız facebook üzerinden ilgi alanınızla ilgili bir sayfa açabilir ya da blog kurabilirsiniz. Blog işinde (ç)alıntı olmaması çok önemli. Sayfa kurduğunuzda da reklam gelirlerinden ya da sayfanızı devrederek para kazanıyorsunuz. Örnek vereyim 1000 beğenili br safyanızda günde 5 paylaşım yaptığınızı ve 100 her paylaşımda ortalama 100 kişiye ulaştığınızı düşünürsek sayfanızın yaklaşık değeri 900tl dir. Önemli olan çokluk değil aktifliktir.

7 - Kampanya ve çekilişler

En sevdiklerimden bir tanesi. Büyük firmaların çekilişlerine ücretsiz katılarak şansınızı deneyebilirsiniz. 2 sene önce ben doğadanın bir anketini doldurup çekilişe katılmış ve iphone 5 kazanmıştım. 3 ay kadar önce de müzik seti kazandım. Sinema ,tiyatro bileti ve hediye çekleri 1-2 ayda bir kazanılabiliyor. Kampanyaları sizin adınıza takip eden siteler var.

8 - Evinizde bir hazine yatıyor

Bu da benim yaptıklarımdan biri. Evi dipten temelden temizledim. Uzun zamandır kıyamadığımdan tutun ihtiyacım olmayana tüm fazlalıkları bir odada topladım. Sonra da garaj satışı gibi hepsini yavaş yavaş sattım. Hem fazlalıklardan kurtuldum yer açıldı hem nakite dönüştü. İnanın sandığınızdan daha zenginsiniz.

9 - Yan gelip yatın

İnanın bazen hiçbir şey yapmamakta kazanç getirmiyor ama götürmüyor da :)

Saygılarımla

X