Eve gelen yardımcı ablayla ilk görüşme nasıl olmalı, başında durmalı mıyım sürekli?

kolera9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2016
956
296
Merhabalar, sürekli evime gelen kadınla artık iyice yüzgöz olduğumuz için yeni birini buldum arkadaşım vasıtasıyla, bu hafta evime ilk kez gelicek. Çocuğum yok, karı koca tüm gün işteyiz, oturma odam yok sadece salonum var , evin aktif kullanılan kısımları mutfak salon ve yatak odası sadece, bir odamda boş, 2 cam balkonum var. Evim hep temiz olur genelde ve dağılmaz yani o yüzden anlattım bunları. Kadını da 2 haftada 1 yarım gün düzenli olarak almak istiyorum beğenirsem. Sizce ilk geldiğinde neler istemeliyim kadından, diğer kadın gibi yüzgöz olmak istemiyorum artık sonra laf dinletemiyorum çünkü. Bir de kadın iş yaparken başında durmak ayıp gibi geliyor utanıyorum, ama başında durup izlemelimiyim her oda değiştirdiğinde, özellikle banyolarda? Zaten sonraki geldiklerinde ben işte olucam haftaiçi gelicek hep, hiç görmücem. İlk tanışma diye bu seferlik haftasonu çağırdım,ne yapmalıyım kuralları nasıl belirlemeliyim kızlar? İsteklerimi nasıl belirtmeliyim? Ben çok yumuşak yüzlüyüm beğenmediğim bi yer olursa asla söyleyemiyorum, bu yüzden sorun yaşadım zaten öncekiyle de. Kadınında benden memnun olması önemli tabi

Acik olmakta fayda var kuzum "kotu tecubelerim oldu,fazla icli disli olmaktan hoslanmiyorum ayrica basinizda da duramam utanirim" diye giris yaprak isteklerinizi kibarca siralayin

Tek tek tek ne istiyorsanız söyleyin. Benim düzenim de
Oturma odası koltuklar her hafta üstü toz alınır gibi silinecek zaten örtüsü var ama çocuk çok diye lekeli yerler farkedilsin istiyorum.
Salon anca misafir geldikçe giriyor.
Mutfakta dolapları dıştan toz alır gibi siliyor yine. Farklı istediklerim bunlar. Ütü de vakti kalırsa yapıyor. Eli hızlı ve temiz bir kız gelen zaten nereyi beğenmezsen söyle mutlaka der. Ben de hiç görmüyorum işte oluyorum. Ama gelince buldugumdan genel olarak memnunum. Çok ablayla çalıştım. Hiç birbirimizi kirmadik. Bazen işi uzun sürerse fazla utum varsa parasını da fazla veririm.ama herşeyi bir gün önce akşamdan yazarım.evi asla dağınık bırakmam. Herşeyin bir yeri vardır oda ona göre iş yapr. Sizde ona göre hazırlayın evinizi

Abla diye hitap etmeyin. Mesela Ayşe Hanım diye hitap edin. Soğuk buz gibi olmayın ama mesafeli olun ki seviye bozulmasın. Evinizin iş yeri oldugunu, sizin patron olduğunuzu unutmasın.

İsteklerinizi beklentilerinizi açık açık söyleyin. Temizlikte beğenmediklerinizi de.

İlk seferde başında durmanız ikiniz için de iyi olur. Sonrakiler de güven sağlandıysa yalnız bırakabilirsiniz.

Konunuzu okuyunca aklıma psikolog Tülay Kök'ün sınırlar eğitimi geldi. Youtube ta çok videoları var onu hep takip ederim.
Bence açık açık konuşun, iş planları yapın. Bir gün başında durur düzeni gösterirsiniz, sonra gerek olmaz zaten.

Neredeyse 10 hanımla calistiysam hepsinde bir şekilde eksik çıktı çok kötü tecrubelerim oldu o yüzden ben korkuyorum resmen.
Özellikle belirtiyorum şunları bugün bunları haftaya yapabilirsiniz diye.
Mesela banyoda bir yer var kimse silmedi daha oraya hayır görünüyor da ama ellemiyorlar onu görünce bu iş olmaz diyorum direk.
Mutfakta 1 dolap bırakip giden var.
Lavabo hergun ovuyorum ben ama hiç dokunmayan yardimci var
Düzenli gelince evin düzenini de kendisi oluşturuyor ama her seferinde eksik kalması beni rahatsız ediyor siz baştan konuşun.
Birde hemen samimi olmayın ben çok pişmanım en iyisi mesafeyi korumak.
İlk gün gözlem yapmak için evde olmak daha iyi olmuş.

Konunuzu okuyunca aklıma psikolog Tülay Kök'ün sınırlar eğitimi geldi. Youtube ta çok videoları var onu hep takip ederim.
Bence açık açık konuşun, iş planları yapın. Bir gün başında durur düzeni gösterirsiniz, sonra gerek olmaz zaten.
Konuyla alakalı değil ama yorumunuza bakıp videosunu izledim çok güzel anlatmış değerle ilgili teşekkürler

Ne yapması gerektiğini açık açık söyleyin gerekirse başında durun. Bir de asla samimiyet kurmayın.

hemen hepsi ustun körü yapıp geciyor. ben isteklerimi bir kağıda yazıp bırakıyordum. bu hafta bunu istiyorum diye kalem kalem yazıyordum hepsini. atıyorum cocuk odasına girmeye gerek yok, mutfak dolapları silinsin, yağmurlu ise camlara gerek yok bu hafta vs vs veya yeni bir genel temizlik deterjanı aldim onlari kullanabilirsin gibi gibi ve çalıştığım için işte oluyordum. aaaa en son geldiğinde bir baktım koridorun tam ortasında duran robot süpürgesinin tozu bile duruyor. ayıp ama bu kadar da olmaz. supurgelikler hiç supurulmuyor avizelerin tozlarina girmiyorum zaten Allah muhafaza hiç ellenmiyor. konu sahibi gibi bende yumuşak yüzlüyum ama dedim ayıp artık. duyacağı bir kişi ile ilettim olanları ve kestim ilişiği. biz iş yerimize gidip eksik gedik mj calisiyoruz iş ahlakı denen bisey var ve maalesef herkeste olmuyor. baştan net olmak lazım yardımcı kadınlara belirtmek lazım insallah yeni birini bulursam öyle yapacağım 😂

Çok teşekkür ederim kızlar, önerileriniz doğrultusunda görüşeceğim yeni gelecek olan kadınla .

Merhabalar, sürekli evime gelen kadınla artık iyice yüzgöz olduğumuz için yeni birini buldum arkadaşım vasıtasıyla, bu hafta evime ilk kez gelicek. Çocuğum yok, karı koca tüm gün işteyiz, oturma odam yok sadece salonum var , evin aktif kullanılan kısımları mutfak salon ve yatak odası sadece, bir odamda boş, 2 cam balkonum var. Evim hep temiz olur genelde ve dağılmaz yani o yüzden anlattım bunları. Kadını da 2 haftada 1 yarım gün düzenli olarak almak istiyorum beğenirsem. Sizce ilk geldiğinde neler istemeliyim kadından, diğer kadın gibi yüzgöz olmak istemiyorum artık sonra laf dinletemiyorum çünkü. Bir de kadın iş yaparken başında durmak ayıp gibi geliyor utanıyorum, ama başında durup izlemelimiyim her oda değiştirdiğinde, özellikle banyolarda? Zaten sonraki geldiklerinde ben işte olucam haftaiçi gelicek hep, hiç görmücem. İlk tanışma diye bu seferlik haftasonu çağırdım,ne yapmalıyım kuralları nasıl belirlemeliyim kızlar? İsteklerimi nasıl belirtmeliyim? Ben çok yumuşak yüzlüyüm beğenmediğim bi yer olursa asla söyleyemiyorum, bu yüzden sorun yaşadım zaten öncekiyle de. Kadınında benden memnun olmasıBu
Güzel öneriler var.Abla vb olmasın.Baştan ne istediğinizi iyice anlatacaksınız .İşi tek tek oda oda tarif edeceksiniz.Ben yazarım neler istediğimi.Şayet olmamış ise bu hafta şu işe daha özen gösterirseniz sevinirim diye de söylerim.Güzelce söyleyin isteğinizi.Sonuçta bedava iş değil.Herkes emeğinin karşılığını alıyor.Neden boş geçsin günü.

Merhabalar, sürekli evime gelen kadınla artık iyice yüzgöz olduğumuz için yeni birini buldum arkadaşım vasıtasıyla, bu hafta evime ilk kez gelicek. Çocuğum yok, karı koca tüm gün işteyiz, oturma odam yok sadece salonum var , evin aktif kullanılan kısımları mutfak salon ve yatak odası sadece, bir odamda boş, 2 cam balkonum var. Evim hep temiz olur genelde ve dağılmaz yani o yüzden anlattım bunları. Kadını da 2 haftada 1 yarım gün düzenli olarak almak istiyorum beğenirsem. Sizce ilk geldiğinde neler istemeliyim kadından, diğer kadın gibi yüzgöz olmak istemiyorum artık sonra laf dinletemiyorum çünkü. Bir de kadın iş yaparken başında durmak ayıp gibi geliyor utanıyorum, ama başında durup izlemelimiyim her oda değiştirdiğinde, özellikle banyolarda? Zaten sonraki geldiklerinde ben işte olucam haftaiçi gelicek hep, hiç görmücem. İlk tanışma diye bu seferlik haftasonu çağırdım,ne yapmalıyım kuralları nasıl belirlemeliyim kızlar? İsteklerimi nasıl belirtmeliyim? Ben çok yumuşak yüzlüyüm beğenmediğim bi yer olursa asla söyleyemiyorum, bu yüzden sorun yaşadım zaten öncekiyle de. Kadınında benden memnun olması önemli tabi
Bnm karşı komşum para veriyor diye kadına etmediği kalmıyordu
Ben başında durulmaması taraftarıyım sizin başınızda biri beklese gözünü dikerse o işi ne kadar verimli yapabilirsiniz
tabiki yaptırmak istediğin olmayan beğenmediğin yerleri nazik bir dille söylersin olur

X