Eve hirsiz girdi hamileyim psikolojim bozuldu..

Evi ne yapmaliyim.

• Ankete Katılan
    58
Hareketi algılayan alarm sistemleri var, çok güvenilir, içiniz rahat eder.

Ben de yeni taşındım ev 1. Kat 2 tane balkonumuz var en kısa zamanda cam balkon yaptıracağız ozamana kadar akşam eve geç geleceğimiz zaman oturduğumuz odanın abajurunu yakıyoruz, elektrik çok gelir diye korkmayın normal ampule göre çok ucuz.
Kötü bir durum size Allah selamet versin o pisliklerin de cezasını versin inşallah.

14 aylik oglum var. O da aciyor.
Plastik bir sey. Dolap kapaklarina takiyorsunuz ki acip karistirmasin diye

Google amcaya bir sorun. Istemsizce guleceksiniz gorunce :)
Ayyy şaka yapıyorsunuz. Biz de kullandık canım ondan dolaplara ama oğlum 8-9 aylıkken açıyordu onu. Konu sahibi tam 3 !!! tane çocuk kilidi taktık deyip hırsızın açmasına şaşırınca dedim kesin bu benim bilmediğim bişey. Tövbe yarabbim onunla nasıl korunmayı bekledi anlamadım

ev satılıkmış zaten, fiyatı biraz daha düşürüp bi an önce satın.o süredede ailenin evin kal

Heryere demir parmaklık taktır ohh rahat bişey olmaz korkmayın. Bende zemin katta oturdum . Heryerim demirliydi. Hatta balkonda demir vardı birde balkon kapısına da yaptırdım bende korkarım çünkü. Önleminizi aldıktan sonra allaha emanet korkmayın. Bu sebepten düzeninizi bozmayın
Eski evim 1. Kattı alt katta kimse yoktu en alt kat bizdik yani her tarafı demirliydi balkondan tut pencereye kadar demirleri kesip girdi hırsızlar,kaç sene oldu hala aklıma gelir,bulunamadı,birde şaka gibi o sene hırsızlar dadanmıştı ve hep demirli evlere giriyorlardı.

Hirsiza kilit yoktur. Kamera da taktirsaniz devre disi birakiyorlar. Alarm zaten kapatilmasi cok kolay. Cozumu yok malesef. Tasindiginiz yerde de ayni sey yasanabilir

Başka eve taşınsanız bile oraya girme ihtimali var .
Bzimde eve hırsız girdi biz uyurken hemde. Ama Allahtan ben yatarken yatak odamızı kitlerim annemden gelen bi alışkanlık .
O günden beri evde değiştirdik ama hala hırsız korkum var ve genellikle evde yalnız kalıyorum eşim sık yurt içi seyahat yapıyor.
1 . Kattayız balkonumuz var camekanlı kapının butun kilitlerini kitlerim . Hatta sabah kilitleri açarken tak tak tak sesler çıkıyo saanarsın merkez bankasını açıyorum :KK48:

Çok büyük geçmiş olsun.

Merhaba.. Kisaca yasadiklarimi anlatip sizden ciddi cozum olabilecek hayata gecirilebilecek oneriler bekliyorum. Suan ciddi anlamda psikolojim bozuldu hic iyi degilim.

Cuma gunu 3 yildir oturdugum evime hirsiz girdi. Eve esimle geldigimizde heryer savas alani gibiydi. Ben yuksek giriste oturuyorum ev kendimize ait ve suan odenen bir kredisi var. Balkondan girmis balkonda 3 adet cocuk kilidi vardi ve biz bile acarken cok zorlaniyorduk. Ama ne yapip edip hirsiz bir sekilde disardan acmis girmis. Bazi altinlarim ve pasaportumu calmis. Suan araniyor.

Benim derdim ailemden semt olarak biraz uzaktayim. Burada cift arkadaslarimiz var onlarda kaldim ettim ama nereye kadar. Esim sabah 7 de evden cikip en erken aksam 8 bucukta eve geliyor. Ben bu saat araliginda evde nasil kalacagim? Esim evden cikinca nasil uyuyacagim nasil evde tek dusa girecegim normal hayatima devam edecegim? 6 aylik hamileyim ve suan yasadigim stresin haddi hesabi yok. Esimle 1 ay once evimizi satiliga cikarmistik simdi bir an.once satilsin diye biraz daha fiyati dusurduk. Daha olmazsa burayi kiraya verip baska yere kirayami ciksak diyorum tam ciktik 1 ay oturduk kirada derken eve musteri alici cikarsa ve biz yeni eve giren kiraciya cik demek.zorunda kalirsak? Ben artik bu evde oturamam. Suan balkon isigini actim gunduzleri kapatip hava kararinca acmayi dusunuyorum kisa sureli bir cozum olarak ve balmonum mutfakta oldugu icin mutfagin kapisinida mutfakta isim yokken kilitliyorum. Ne yapabiliriz bize en hizli cozum olabilecek. Nolur yardimci olun. Tesekkur ederim.

Çok geçmiş olsun, bizimde apartmanda bir daireye hırsız girdi, yeni tasındığımız bir yer ve aşırı stresliyiz ve bende hamileyim. çocuk kildiniz nasıldı? bizde balkon kapılarına arkadan surgu taktırmayı düşündük. o bile carydırıcı olmuyormu yani :KK43:
Bizima rka tarafa kalan camalr hep demirli, ön tarafta bir balkon ve cam açık, oralarada sürgü düşündük, arıca gece yatarken ve evden çıkarken demirsiz odaların kapısını kilitliyoruz. en azından belki o kapıyı açıp içerilere gidemez diye.
Baya stres olduk bizde. Allah korusun hepimizi.

Çok geçmiş olsun, bizimde apartmanda bir daireye hırsız girdi, yeni tasındığımız bir yer ve aşırı stresliyiz ve bende hamileyim. çocuk kildiniz nasıldı? bizde balkon kapılarına arkadan surgu taktırmayı düşündük. o bile carydırıcı olmuyormu yani :KK43:
Bizima rka tarafa kalan camalr hep demirli, ön tarafta bir balkon ve cam açık, oralarada sürgü düşündük, arıca gece yatarken ve evden çıkarken demirsiz odaların kapısını kilitliyoruz. en azından belki o kapıyı açıp içerilere gidemez diye.
Baya stres olduk bizde. Allah korusun hepimizi.
Siz önleminizi alın gerisini bırakın,girmek isteyen cam balkonuda açıyor demiride kesiyor yukarıda yazdım,demiri kesip girdiler evime yukarıda yazmıştım,12.kata bile girdi bir tanıdığıma dediğim gibi önlemini alın gerisini takmayın.

Bi çok arkadaşın dediği gibi güvenliği arttırın.
Benim 3. katta ki evime girdi. Kızım 1 yaşındaydı, kullandığımız bir kaç ziyneti çalmış.
Terzi kendi söküğünü dikemez misali eşimin elinden bu tip işler geldiği halde o zamana kadar kamera ve alarm takmamıştık.
Sonrasında hemen 2 sirenli alarm, ve giriş kapımıza kamera taktırdık.
Birde giriş kat, ve 1. katlarda ki evlerin cam ve balkonlarında mutlaka parmaklık olmalı.
Biz geçen sene giriş kat bir eve taşındık, eşim parmaklıklara elektrik mi versek dedi :ruh:
Bi anahtara bağlayacakmış, gece yatarken ve evden çıkarken açacakmış.
Ama evde çocuk var diye istemedim.

Eski evim 1. Kattı alt katta kimse yoktu en alt kat bizdik yani her tarafı demirliydi balkondan tut pencereye kadar demirleri kesip girdi hırsızlar,kaç sene oldu hala aklıma gelir,bulunamadı,birde şaka gibi o sene hırsızlar dadanmıştı ve hep demirli evlere giriyorlardı.
Akacak kan damarda durmuyor demekki.Caydırıcı önlemler almalı kamera falan yani bilemiyorum artık.

Güvenliği arttırın. Demir parmaklık,alarm sistemi gayet işinize yarar.
Tabiki evinizi satabilirsiniz buda bir seçenek ama kredi çekmişsiniz,bu sebeple fiyatını düşürüp satmak sizin zararınıza olur.
Kira da bir seçenek ama taşınma,yeni eve perde ,abonelikler derken alarm ve parmaklıktan daha pahalıya malolacak sizin için.
Kendi evinize sağlam bir alarm ve parmaklık yaptırmanız şu an en makul olanı.
Çok geçmiş olsun bu arada.

bir çok arkadaş demir parmaklık demiş ama eğer cama değil de balkona demir parmaklıklı kapı yaptırırsanız onun bir koruyuculuğu yok.. o asma kilidi patlatmaları saniyelerini almıyor, başıma geldi.. ben alarm taktırdım, zaten alarmın kutusunu gören de o eve girmez.. alarm sistemi polise bağlı, eğer hırsız girerse polis geliyor.. şiddetle öneririm, onu taktırdıktan sonra evden taşınmanıza gerek yok, zamanla o stres geçiyor..

Cam balkon +güvenlik alarm sistemi ( dışardan bir müdahalede direk polise haber gidiyor ) + kamera

Kapıyı kırmadı ise nasıl açtı ki kilitleri

sonuçta o kilitler demirli değil mi

böyle eskiden onlara kol demiri denirdi

şimdi de pimapene takılıyor

iki tarafta giriş yerleri var arasına da demiri koyunca açılmıyor kapı

Ben de İstanbul da bahçe katında oturuyorum vr en büyük korkum eve birinin girmesi. Kapının çelik olması hiçbir şey farkettirmiyormuş, demir parmaklık daha iyi bir çözüm. Ben eve alarm taktırdım biri şifreyi girmeden eve girer Hatta pencereyi kapıyı zorlarsa ötüyor ve polise de haber veriyor. Hırsızlar üzerinde son derece caydırıcı bi sistem alarm taktırdığımdan beri huzurla duş alıyorum uyuyorum (alarm reklamı gibi oldu yav) ev değiştirmeniz kesin çözüm olmayabilir nihayet yeni evinize hırsız girmeyecek diye bi teminat YÖK. Bence güvenlik önlemlerini arttırıp bu korkunuzu aşmaya çalışın

Evinden memnunsan kamera. alarm vs. taktır. Ya da balkona ve camlara parmaklık taktır diyorum. Kiraya çıkmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Bence bir de tıbbi yardım mı alsan? Sende travma olmuş bu..

Diğer seçenekler mantıklı gelmediği için Evini bos birakma hirsiz bir kez girdigi eve bir daha girmez diye oy kullandım ama bunun da garantisi yok. Tek bir hırsız yok sonuçta..

çocuk kilidi dediğin ne?
pimapen değil mi kapı?
içerden kalın çivi gibi bir zımbırtıyla alt ve üst tarafına taktır. pimapenciler biliyor.
Cocuk kilidi denen sey kapinin iskelesinin olduu yerle kapiya takilan bi aparat yatak konuma getirince kapi acilmiyor. Ve onu dikey konuma getirmek icin biz baya zorlaniyoduk cok sertti. Ama 33 tane boyle kilidi kirmis hirsiz bey sagolsun. Pimapen kapi balkon. Simdi hem daha cok kilit hem alarm sistemi bakiyoruz

Belki biraz endişelendireceğim sizi ama oradan geçerken şans eseri girmiş gibime gelmedi bana. Belli ki takip etmiş, eve girişi çıkışı, evdeki aile üye sayısını falan filan, herkesin çıktığını görünce ve belli bir süre gelmediğini anlayınca bence girmiş. Bir süre daha takipte kalabilir ya da çaldıkları pahalı şeylerse bubların devamı da olabilir diye tekrar deneyebilir. Eğer takip etmiş gündüzleri tek olduğunuzu görmüşse ışıktır, sestir gözü kara hırsızı caydırmaz, hamile bir kadın ne kadar hırsızı zorlayabilir ki diye de düşünebilir. Bunların çoğu madde kullanıyor ve kafaları yerinde olmuyor , madde parası çıksın diye yapamayacakları şey yok. Ben evden soğurdum ve satılana kadar sanırım aileme taşınırdım.

Ben hırsız korkumdan güvenlikli siteden ev aldım. Hem site dışından hırsız girmesi çok zor hem içerden olabilecek her şey neredeyse kamera ile kontrol altında, tabii bir de 10 katlı binanın 6. Katındayım, kafam daha rahat.
Kesinlikle bende sizin gibi dusunuyorum. Takipli ve biz eve geldigimizde arabayi park ederken gozcusu gordu bizi tanidi ve hirsiza evden cikmasini soyledi cunku evde bakmadigi dolu cekmeceler almadigi bir suru sey var. Tabiki evdeki degerli esyalari hemen evden cikardim guvenli yere tasidim ama girmeye yeltenmesi yada tekrsr girmesi beni bu sefer kalpten goturur herhalde. Evin fiyatini degerinin altinda bir paraya satiliga cikardik malesef.

Ayyy şaka yapıyorsunuz. Biz de kullandık canım ondan dolaplara ama oğlum 8-9 aylıkken açıyordu onu. Konu sahibi tam 3 !!! tane çocuk kilidi taktık deyip hırsızın açmasına şaşırınca dedim kesin bu benim bilmediğim bişey. Tövbe yarabbim onunla nasıl korunmayı bekledi anlamadım
Sizin taktirdiklariniz farkli olabilir ama benim taktirdigim kilitleri esim dahil cok buyuk kuvvet uygulayarak aciyoruz. Sizinkiler muhtemelen diger heryerde gordugum dugmeli basip cevirilenden. Ama benimki oyle degil iste. Bilip bilmeden yorum yapmazsaniz sevinirim.

X