Eve sinen kötü koku temizlik uzmanları bi el atsın :/

Hamsi pişirdiğimizde falan ben hemen ardından karanfil ve toz tarçını karıştırıp bi yarım saat kaynatırım kokuyu alıyor eskiden komple halı dolap bi kat geçerdim koku gitsin diye yinede bi balık kokusu kalırdı basit bişi onuda bi deneyin giderleri söylemişler zaten
Evde rutubet varmı o da koku yapar
Evin icindeki koku rutubet kokusu degil ama binanin ic kisminda bi rutubet kokusu var. Bizdeki aci bi koku her sey var icinde yag baska seyler bazen ahir gibi kokuyor hatta sanki ya da ben iyice kafayi bozdum kokuyla. Karanfili de denicem

Duvarlar koku yapar evin hiç açilmayan bölgeleri koku yapabilir mesela mutfak dolabinin en alti vestiyerin en alti gibi
Halilarda koku yapar
Onun disinda giderlerden geliyor olabilir

Evi tutarken kokuyu hissetmediniz mi? Bazı evler gerçekten kokuyor o kokuyu çok net bende alırım.
Yaşayan insanların kokusu mu siniyor artık ne oluyor bilmiyorum ama tuhaf ağır bir koku oluyor.

Bundan onceki evimizdende koku geliyordu iki yil cektim izdirabini. Ama bizim evimiz sifir evdi yani kir pasak kokusu degildi. Evde kullanilan malzemelerle alakaliydi. Iki yil boyunca yazin basindan tut sonuna kadar camlarimiz gece gunduz acikti ve hala koku geliyordu. Bir haftaligina tatile gitmistik hamileydim mecbur cam kapi kapali kaldi bi hafta eve dondugumuz gece sabaha kadar aglamistim koku yuzunden kafayi yiyecektim neredeyse. Sizi cok iyi anliyorum kotu koku kadar lanet birsey yok. Eve sinmisse kolay kolay gidecegini sanmiyorum ben.

Merhaba yeni bir eve tasındım bir onceki evim sifirdi kiradaydim simdiki evde benden once 2 kiraci oturmus 7 senelik bir bina. Eve yerlestik temizlik yaptik hem ben hem temizlikci bi abla tuttuk baya o da temizledi ama evde oturdugum gunden beri sanki ev hep kokuyor. Oturan insanlar pis insanlarmis mutfaktaki derz aralari beni benden aldi dayanamayip fayansi boyadim davlumbazi temizlemek icin soktuk komple temizledim ama ev kokuyor gitmiyor o koku cok moralim bozuluyor bunun bir cozumu yokmu mutfak ayri kokuyor geliyor yatak odasi ayri kokuyor gibi. Temizlik hastasi falan da degilim gayet normal bir insanim ama kafayi yicem artik.
Hamile olabilir misiniz :) bende neredeyse 30 yaşında bir evde oturuyorum. Eşim evlenmeden önce de burada yaşıyordu manzaralı diye kabul ettim en başında sıkıntım yoktu, ta ki hamile kalana kadar. Apartman girişinden başlıyor evin odalarına kadar. Evi sürekli havanlandırmaktan yada pencereleri açık bırakmaktan başka çare bulamadım neyse ki havalar ısınmaya başladı kalorifer boşa yanıyor çünkü bu şekilde

Evi tutarken kokuyu hissetmediniz mi? Bazı evler gerçekten kokuyor o kokuyu çok net bende alırım.
Yaşayan insanların kokusu mu siniyor artık ne oluyor bilmiyorum ama tuhaf ağır bir koku oluyor.
Yok hissetmedim gercekten zaten buram buram degil boyle cok kapali kalinca basliyor koku gun icinde havalandirinca hissedilmiyor o kadar artik ben de oyle dusunmeye basladim insanlarin kokusu siniyor heralde

Hamile olabilir misiniz :) bende neredeyse 30 yaşında bir evde oturuyorum. Eşim evlenmeden önce de burada yaşıyordu manzaralı diye kabul ettim en başında sıkıntım yoktu, ta ki hamile kalana kadar. Apartman girişinden başlıyor evin odalarına kadar. Evi sürekli havanlandırmaktan yada pencereleri açık bırakmaktan başka çare bulamadım neyse ki havalar ısınmaya başladı kalorifer boşa yanıyor çünkü bu şekilde

Yok degilim hamileyken de cok sikinti yasadim bu konuda komsunun yemek kokusundan bayilirdim neredeyse. Surekli havalandirinca gecse keske hep havalandiririm

Bundan onceki evimizdende koku geliyordu iki yil cektim izdirabini. Ama bizim evimiz sifir evdi yani kir pasak kokusu degildi. Evde kullanilan malzemelerle alakaliydi. Iki yil boyunca yazin basindan tut sonuna kadar camlarimiz gece gunduz acikti ve hala koku geliyordu. Bir haftaligina tatile gitmistik hamileydim mecbur cam kapi kapali kaldi bi hafta eve dondugumuz gece sabaha kadar aglamistim koku yuzunden kafayi yiyecektim neredeyse. Sizi cok iyi anliyorum kotu koku kadar lanet birsey yok. Eve sinmisse kolay kolay gidecegini sanmiyorum ben.

Boya malzeme kokusunu bu kokuya tercih ederim yine de koku onemli gercekten. Insanin butun moralini alt ust ediyor

Duvarlar koku yapar evin hiç açilmayan bölgeleri koku yapabilir mesela mutfak dolabinin en alti vestiyerin en alti gibi
Halilarda koku yapar
Onun disinda giderlerden geliyor olabilir
Halilarimi yikattim evi boyattim temizlik de yaptik ama nasil sindiyse yine kokuyor

Ya ev rutubetlidir ya da giderler kokuyordur. Sizden öncekiler ne kadar pis olursa olsun sonuçta boyatmış, temizliğinizi yaptırıp taşınmışsınız. Hiç ihtimal yok onların bıraktığı bir koku olmasına.
Rutubet acı acı kokar, büyük ihtimalle öyle bir sorun vardır.
sizden öncekiler ne yapmış olabilir en fazla mutfak dolabında vs kalır kirleri, ev de boyandıktan sonra başka bir şey olamaz.

Merhaba yeni bir eve tasındım bir onceki evim sifirdi kiradaydim simdiki evde benden once 2 kiraci oturmus 7 senelik bir bina. Eve yerlestik temizlik yaptik hem ben hem temizlikci bi abla tuttuk baya o da temizledi ama evde oturdugum gunden beri sanki ev hep kokuyor. Oturan insanlar pis insanlarmis mutfaktaki derz aralari beni benden aldi dayanamayip fayansi boyadim davlumbazi temizlemek icin soktuk komple temizledim ama ev kokuyor gitmiyor o koku cok moralim bozuluyor bunun bir cozumu yokmu mutfak ayri kokuyor geliyor yatak odasi ayri kokuyor gibi. Temizlik hastasi falan da degilim gayet normal bir insanim ama kafayi yicem artik.
Aromatik yaglar yaksaniz bi sure belki gecer ama baskin kokular tercih edin

Ya ev rutubetlidir ya da giderler kokuyordur. Sizden öncekiler ne kadar pis olursa olsun sonuçta boyatmış, temizliğinizi yaptırıp taşınmışsınız. Hiç ihtimal yok onların bıraktığı bir koku olmasına.
Rutubet acı acı kokar, büyük ihtimalle öyle bir sorun vardır.
sizden öncekiler ne yapmış olabilir en fazla mutfak dolabında vs kalır kirleri, ev de boyandıktan sonra başka bir şey olamaz.
Giderleri halledicem bu hafta ins ondandir. Ama farkli bi koku yani boyaci ayni renk boyadi tek kat atmis olabilir tavani boyamadi zaten belki de yeterli olmamistir. Mutfak berbat otesi ben eski evde 5 sene oturdum derzler hala beyazdi burasi da 7 senelik bina yani sanki 20 senelik gibi olmus o kadar pis kullanilmis fayansi boyadim en sonunda oyle ne yapabilirler ki demeyin akliniz hayaliniz durur her sey bozuktu her sey

Muhtemelen borulardan geliyor başka bir konuda da yazılmıştı. Boruların L şeklinde olmaması koku yapıyormuş. L şeklinde olsa bile borulara biriken pislikten olabilir. Lavabo aç dökün bütün lavabolara. Tuvalet için kullanılıyor mu bilmiyorum talimatlarına bakarsınız.

Badana yapılmış ona rağmen geçmediyse bir ihtimal evin yerlerinden de geliyor olabilir. Evde hayvan beslemiş olabilirler, hijyene dikkat etmedilerse yerlere hayvanların tuvalet kokuları bile sinmiş olabilir. Sorunun kaynağını bulana kadar oda kokuları kullanın şimdilik

Mangal komuru al. Kavit tabaklarin uzerine birer tane koyup odalara koy. Kotu kokuyu absorbe ediyor.

Hic duymamistim ilgincmis tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin gider temizliklerinden sonra degismezse onu da denerim
Bir keresinde ben dolapta tavuk unutmustum. Tavuk kokusu dolaba sindi. Ne yapsam kokuyu geciremedim. Ben de internetten okumustum. Bir kagit tabak aldim. Plastik tabak da olur. Mangal komurunu tabaga koydum ki komur dolabi kirletmesin diye. Iki uc gun dolapta komur durdu. Kokuyu oyle gecirdim. Yoksa denemedigim sey kalmadi. Sirkeli sularla sildim ettim olmadi. Bir tek komur iyi geldi. Ama birkac gun sabirli olmak gerekiyor.

Banyoda yerdeki giderden geliyor olabilir.
Bizim geliyor.
Oraya buzdolabı poşeti geçirip kapatıyorum o zaman gelmiyor koku.
Bazen ters rüzgar olunca duslardan hafif geliyor o kadar.
Lavabo açıcı dökün banyo dahil bütün giderlere.
Dökerken aman dikkat edin çok tikaliysa geri puskurebilir önlem alarak yapın.
Tavanları da boyattiniz mi?

Biz de 2 yıl önce bir ev aldık. Hatta eve bakarken kokuyu farkettik ama ev kapalı kaldığı için havasız kalmıştır dedi emlakçı. Evi aldık ama ne yaptıysak o kokudan kurtulamiyorduk. Sonra bir su tesisatcisi çağırdık. O sorunu buldu çok şükür. Evin asma tavanı yapılırken yukarıdan gelen gider borusunu delmişler. Minik bir delik ama 4 yıl boyunca o şekilde kullanılmış. Ilginçtir ki su sızıntısı yok ama rahatsız eden bir koku vardı. Tamir edildikten sonra kokudan eser kalmadı. Evi çok beğenerek ve severek almamıza rağmen evden soğumustuk koku yüzünden. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum.

X