Evet bir derdim var ciddi anlamda :)

freshnot

Guru
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2013
20
19
Birini sevdim. 6 yıllık ilişkimi bitirmemin ardından tanıdıgım bi sürü saçma sapan insandan sonra güvenimi yitiriyorum artık derken biri çıktı karşıma ve ben onu sevdim. bizim işyerinde çalısıyordu suan ayrıldı. doğru düzgün işi yoktu. 33 yaşına gelmişti ve köşede bir kuruş parası yoktu. ailesi bizim ailemize hiç uygun değildi yada benm yaşam tarzımda abartı bir durum olmamasına ragmen yinede senede bi iki kere tatile giden giyimi tesettürlü olmayan bir insan olarak beni kaldırabilecek bi ailede değildi. düğün yapmayı maddi durumları olmadığından biraz gereksiz gören ve manevi anlamdada günah olduğunu savunan benim her genç kız gibi düğün istememi bile ' oğlum bu kız senin durumunu bilmiyormu elimizde

Son düzenleme:
Okurken çok zorlandım.
Tam bitiremedim ama bence adam haklı.
Bırakın siz de

Birini sevdim. 6 yıllık ilişkimi bitirmemin ardından tanıdıgım bi sürü saçma sapan insandan sonra güvenimi yitiriyorum artık derken biri çıktı karşıma ve ben onu sevdim. bizim işyerinde çalısıyordu suan ayrıldı. doğru düzgün işi yoktu. 33 yaşına gelmişti ve köşede bir kuruş parası yoktu. ailesi bizim ailemize hiç uygun değildi yada benm yaşam tarzımda abartı bir durum olmamasına ragmen yinede senede bi iki kere tatile giden giyimi tesettürlü olmayan bir insan olarak beni kaldırabilecek bi ailede değildi. düğün yapmayı maddi durumları olmadığından biraz gereksiz gören ve manevi anlamdada günah olduğunu savunan benim her genç kız gibi düğün istememi bile ' oğlum bu kız senin durumunu bilmiyormu elimizde yok işte ' diye karşılayan insanlardı.fakat
ben bunların hiçbirisine takılmadım, takıldım üzerine çok konustuk ama ayrılmadım. kendi kendime dedimki sen sevdin seda bu kolay kolay olan birşey değil.hele de emreden sonra bir insanı cidden kalben sevdin.allah rızkınızıda verir onların istedikleride kötü şeyler değil, açık giyinme vs. belki düğün konusunda diretirdim ondada ortak nokta bulurduk. gelgelelim bizim çocukla konuşmamız 2 3 ay kadar sürdü.ve bu süreçte herşeyi cok kafasına taktı.ailemle tanışmak istedi sonra sen bizimkilerle tanış dedi bi çok üstüme geldi ayrılmayalım bi yol bulalım dedi bir kaçtı. o kadar dengeziz ve güvensiz davrandı ki ben onun o güçlü görünümünün altında bu kadar kendine güvensiz bir insan bulduğuma inanamadım ve tabi bende korkmaya başladım.sonunda bana dediki seda benden uzak dur bizden birşey olacağı yok kendi iyiliğin için. bu süreçte de tedavi olmaya başladı psikiyatre gittigini ilaçlar kullandıgını söyledi doktor ismi ilaç resmi vs benle paylaştı.kopmak kolay olmadı yuzyuze bi iki kere daha görüştük ayrılma süreçlerinde en son bana seda belkide bi hevestin geçti işte olmuyo dedi kopardı beni kendinden. aradan bir iki ayda böyle geçti. geçen hafta işyerime ugramıslar bizde hala çalısan birkaç kişiyle. odamda oturdular çay içtiler derken kalktı giderken seni arayacagım dedi. aradı da. avm deydım zaten bi buket çiçekle yanıma geldi.herseyi düzelteceğim seda o donem cidden iyi değildim ilaçlarımı kullanıyorum artık daha iyiyim dedi. ya aynı şeylerı yasarsak guvenmıyorum korkuyorum dedım. ama kendımı alıkoyamadım görüşmekten 3 kere görüştük ara arada sitemli yazılarım oldu fakat görüşmelerimizde samimiydik yani elimi tuttu mesela hele son gün beraber sinemaya gittik sarıldık film izledik.ve son gun yani dün bana yine iyi olmadıgını söyledı.doktora gidecekti randevusu vardı test yapılacak kafamdakı seslerı susturamıyorum dedi.içime bi huzursuzluk doğdu ama bu arada arıyorum telefonuda açmıyor. aksamında yazmıs sen benden vazgec dedın seda ben sana geldim affettirmek icin ama haklısın unutamıyorsun bende olsam guvenmezdım cok haklısın dengesizim mutsuzum senide mutsuz ediyorum gibi şeyler.sonra epey yazdım gördü cevap vermedi aradım açmadı üzerine birde beni engelledi.saatler sonra yabancı nodan aradım o şekildede ulaşamadım.yine yeniden çıktı hayatımdan.o kadar boşlukta hissediyorum ki rabbim bunları yaşatıyor elbet var bir sebebi çok takmamak lazım belki ama içim acıyor.dedim ya gerçekten sevdim. Bu sefer inanmam demiştim ama çoktan inanmıştım..
Canım usteleme bence kendi iyiliğin için yazının sonuna kadar belki psikolojik ailevi sıkıntısı vardır dedim ama sonra bu kişi kafamın içindeki sesleri susturamiyorum demesi karakterinin sürekli değişmesi maalesef şizofreni gibi duruyor ve bu insanlar çok zor kaldırabilir misin kendinden emin misin lütfen ulaşmaya çalışmadan önce iyice ölç biç tart ve kararını ver sonradan daha fazla üzülmektense şimdi üzül zamanla gecer

Uzak durun.. Mutsuz olursunuz evlenseniz de.. Hayatınızı çıkmaza sokmayın..

Bir arada olsanız, yürümeyeceğini, yıpranacağınızı siz de biliyorsunuz.
Aşk, mantık içeren bir şey değil zaten, delicesine sevebilirsiniz, gerçekten tüm yüreğinizle sevmişsinizdir de inanırım.
Ama şu an benim bulunduğum yerden, dışarıdan bir göz olarak şu yazıyı okumuş olsaydınız, "Başlarım böyle aşkın ıstırabına, bu ne ya?" diyor olurdunuz.

Dengesiz biriyle zor. Maymun gibi gel deyince gideceksin git deyince geleceksin. Bu iliski yipratir insani. Adsmin psikolojisi bozuk. Sizinkini de bozar. Siz onun psikologu degilsiniz, olmayin. Olmamasi daha hayirli bence. Bosluk ya da aliskanlik onu sevdiginizi zannettiriyor olabilir. Eski sevgilinizi de unuttuysaniz bunu da unutursunuz. Kimler unutmuyor ki...ama lutfen bitmesi inan sizin icin daha hayirli buna inanin.

Engelleyin gitsin. Böyle biriyle ömür geçmez. Sakın ola ki evlenmeyin Durup durup boşanmak da ister

Güven vermeyen dengesiz bir insan , belki psikolojik sorunlarindan bu şekilde davraniyordur uzak durmaniz en iyisi

İnsan işin içindeyken gözü görmüyor kör oluyor adeta...Tek tavsiyem kendine yazık edip bir daha bu dengesiz adamla görüşmemen dengesiz diyorum çünkü bir gün elinde çiçekle geliyor diğer gün engelliyor bu nasıl iş yahu?

Her yerden engelle defet yoksa harbi ruh hastası olursun bu adamla

Bence daha fazla baglanmadan hayatından cıkar gitsin çünkü böle biriyle ömür geçmez.yazan arkadaşlara katılıyorum muhtemelen hasta ve normal degil.elbet bunuda unutursun.bide evlenip ömür boyu bu adamı çekmek var. Bide tek sıkıntı adamın psikolojisi de degil ailesi de problem. Zararın neresinden dönersen kardır. Böyle mutlu olamazsın.Ve sana en büyük sır senin sevmen önemli degil önemli olan seni onun sevmesi. bu adamla evlenirsen bu dediğim sözü daha iyi anlarsın.

Basla bitir basla bitir sureci yanlis.
Ama sonuc dogru.
Ondan sana koca olmaz.
Adam daha kendinden emin degil. Bumu ev gecindiricek? Tabi aileleri hic hesaba katmadim.

Basla bitir basla bitir sureci yanlis.
Ama sonuc dogru.
Ondan sana koca olmaz.
Adam daha kendinden emin degil. Bumu ev gecindiricek? Tabi aileleri hic hesaba katmadim.

Pfff dengesiz. Zaten aile yapilariniz da uygun degilmis, gelecekte zaten sorun yasarmissiniz.

Böyle birini beklemekle ömür geçmez adam 33 yaşına gelmiş daha ne istediğini ne yaptığını bilmiyor sende böyle insan için kendini üzme önüne bak bence

Birini sevdim. 6 yıllık ilişkimi bitirmemin ardından tanıdıgım bi sürü saçma sapan insandan sonra güvenimi yitiriyorum artık derken biri çıktı karşıma ve ben onu sevdim. bizim işyerinde çalısıyordu suan ayrıldı. doğru düzgün işi yoktu. 33 yaşına gelmişti ve köşede bir kuruş parası yoktu. ailesi bizim ailemize hiç uygun değildi yada benm yaşam tarzımda abartı bir durum olmamasına ragmen yinede senede bi iki kere tatile giden giyimi tesettürlü olmayan bir insan olarak beni kaldırabilecek bi ailede değildi. düğün yapmayı maddi durumları olmadığından biraz gereksiz gören ve manevi anlamdada günah olduğunu savunan benim her genç kız gibi düğün istememi bile ' oğlum bu kız senin durumunu bilmiyormu elimizde yok işte ' diye karşılayan insanlardı.fakat
ben bunların hiçbirisine takılmadım, takıldım üzerine çok konustuk ama ayrılmadım. kendi kendime dedimki sen sevdin seda bu kolay kolay olan birşey değil.hele de emreden sonra bir insanı cidden kalben sevdin.allah rızkınızıda verir onların istedikleride kötü şeyler değil, açık giyinme vs. belki düğün konusunda diretirdim ondada ortak nokta bulurduk. gelgelelim bizim çocukla konuşmamız 2 3 ay kadar sürdü.ve bu süreçte herşeyi cok kafasına taktı.ailemle tanışmak istedi sonra sen bizimkilerle tanış dedi bi çok üstüme geldi ayrılmayalım bi yol bulalım dedi bir kaçtı. o kadar dengesiz ve güvensiz davrandı ki ben onun o güçlü görünümünün altında bu kadar kendine güvensiz bir insan bulduğuma inanamadım ve tabi bende korkmaya başladım.sonunda bana dediki seda benden uzak dur bizden birşey olacağı yok kendi iyiliğin için. bu süreçte de tedavi olmaya başladı psikiyatre gittigini ilaçlar kullandıgını söyledi doktor ismi ilaç resmi vs benle paylaştı.kopmak kolay olmadı yuzyuze bi iki kere daha görüştük ayrılma süreçlerinde en son bana seda belkide bi hevestin geçti işte olmuyo dedi kopardı beni kendinden. aradan bir iki ayda böyle geçti.
Geçen hafta işyerime ugramıslar bizde hala çalısan birkaç kişiyle. odamda oturdular çay içtiler derken kalktı giderken seni arayacagım dedi. aradı da. avm deydım zaten bi buket çiçekle yanıma geldi.herseyi düzelteceğim seda o donem cidden iyi değildim ilaçlarımı kullanıyorum artık daha iyiyim dedi. ya aynı şeylerı yasarsak guvenmıyorum korkuyorum dedım. ama kendımı alıkoyamadım görüşmekten 3 kere görüştük ara arada sitemli yazılarım oldu fakat görüşmelerimizde samimiydik yani elimi tuttu mesela hele son gün beraber sinemaya gittik sarıldık film izledik.ve son gun yani dün bana yine iyi olmadıgını söyledı.doktora gidecekti randevusu vardı test yapılacak kafamdakı seslerı susturamıyorum dedi.içime bi huzursuzluk doğdu ama bu arada arıyorum telefonuda açmıyor. aksamında yazmıs sen benden vazgec dedın seda ben sana geldim affettirmek icin ama haklısın unutamıyorsun bende olsam guvenmezdım cok haklısın dengesizim mutsuzum senide mutsuz ediyorum gibi şeyler.sonra epey yazdım gördü cevap vermedi aradım açmadı üzerine birde beni engelledi.saatler sonra yabancı nodan aradım o şekildede ulaşamadım.yine yeniden çıktı hayatımdan.o kadar boşlukta hissediyorum ki rabbim bunları yaşatıyor elbet var bir sebebi çok takmamak lazım belki ama içim acıyor.dedim ya gerçekten sevdim. Bu sefer inanmam demiştim ama çoktan inanmıştım..
Mesaj açık: Bir daha görüşme adamla! Onun psikolojik sorunları zamanla seni de yıpratacaktır. Hayatını sürekli denge problemi yaşayan birini avutarak geçiremezsin değil mi?

X