Evi terkeden eş

Benim kaynımda eltime yalan söylüyor maaş konusunda. Üzülüyorum ama ev dinamiklerini bozmamak adına söyleyemiyorum eltime bu durumu. Eşim kısa süre önce kaynım ile aynı şirkette çalışmaya başlayınca kaynımın maaşı ortaya çıktı. Nerdeyse söylediğinin 2 katını kazanıyormuş yıllardır. O paranın nereye gittiği de belli değil. Söyleyemiyoruz bilmiyor gibi davranıyoruz mecburen. Çok zor bi durum
Yanlış anlamayın yorumları okurken denk geldim ama aklıma şu geldi. Karı koca herkesten eşinin maaşını saklıyor olabilir mi?

Nereden başlayacağım bilmiyorum. 5 senelik evliyim. Eşimin ailesiyle ta en başından sorunlar başladı. Eve alınacak perdeden tütün, eşya alırken surat beş karış bizi mağazada bırakıp gitmelerinden tutun, düşükler yaşadım bunun üzerine laf sokmalarından tutun bı sürü şey. Asgari ücretin biraz üzerinde maaş alıyor eşim. Ev aldık. Daha başka bir sürü taksit ödememiz var. Ben ordan burdan tasarruf ederek geçinmeye çalışıyorum. Televizyon ışığında oturuyorum. Arabamız dahi yok. Bekarken bi sürü kredi çekmiş ödememiş bana söylemedi, evlendik kısa bir süre sonra eve haciz mektupları geldi, düğünde takılan herşeyde o borçlara gitti. Kimseden hiç bir yardım görmeden geçinmeye çalışıyoruz. Üstüne bebek sahibi olmak için zaten bı sürü hastane masrafı vs. Hal bu haldeyken, bizim iki katımız maaş alan bekar kaynım, ikinci arabasını aldı, arsa aldı köyden, benden de gizli eşim buna karşılıksız para göndermiş düzenli. En son abi para gönder faturamı ödeyeyim diye msj atınca çıktı bazı şeyler ortaya. Bana da maaş bu ay yok şu nedenden dolayı eksik yattı diye ne yalanlar uyduruyor. Hesap sorunca kardeşim değil mi gönderirim dedi, bende git onlarla yasa o zaman dedim. Sen beni evden kovdu dedi çekti gitti gelmiyor kaç gündür. Ben bunu ailesinden koparmışsım, taşın koğuğundan çıkmamış, neler söyledi ablası. Dayanamayıp aradım ilk gün gittiğinde, kapat telefonu konuşturma şunu diyor benim için ablasına. Ve ben bu adamı hala seviyorum, özlüyorum. Ne msj atıyor, ne arıyor ne eve geliyor. Böyle mi olması gerekiyo, bu kadar basit miymiş anlamıyorum...
Biktim erkeklerin bu aile düşkünlüğünden

X