Evime Tanımadığım İnsanlar Girmiş

Benzer olay seneler önce amcamlar kızlarının evine doğum için gittiklerinde (2-3 ay) başlarına gelmişti. En üst kat ve daireler tek tek olduğu için komşuları da görmemişler veya dikkat etmediler. Bir de asansörlüydü evleri. Adam hiçbir şey çalmamış, televizyon seyretmiş, duş almış, peteği açıp ısınmış, hatta albümlerine bile bakmış. Ama maalesef bulunamadı. O yüzden duyunca şaşırmadım oluyor böyle şeyler. Yalnız o adam kapı kilidini zorlayarak girmiş içeri senin durumun da zorlama yoksa anahtarla rahatça girdiler demek ki.

benim üniversitede geldi başıma....
2 kişi kalıyorduk, bayram için memeleketlerimize gittik....
geldik ki eve şok olduk, odalarımızda yatılmıs, etraf pis,pecete, su şişeleri bira kutuları,hatta kıyafetlerimiz giyilmiş,iç kıyafetlerimize kadar.
karsı apartmanda otranlar polise verdiği ifadede:

3 gun kalmıslar,4 kişiymiş 2 erkek 2 kadın, erkekler uzun kecı sakallıymıs, kadınları gırerken gormusler, çarsaflıymıs (kamufle ıcın oldugunu dusunuyorum.)

hatta benım odamda dordunu gormusler, sonra perdeler kapanmış, onlarda bızı tanımadıgı ıcın ev sahıbı sanmıslar, ortya cıkınca polise ıfadesınde soyledıler....

kısaca yıyıp ıcıp yatıp kalkıp yıkanıp gıtmısler, 3 gun tatıl ypmıslar....

bızde hata tasınalı 1 ay olmustu kapının kılıdını degıstırmek hıc aklımıza gelmedı, ilk evımızdı bilmiyorduk degıstıgını, sonra ev sahıbı demesın mı keske degıstırseydınız kılıdı, eskı kalan kıracılar cok sorunluylu en az 50 kısıde vardı evın anahtarı dıye.......:26:

Bu olaylarda hırsızlık yok dimi?
Kalmalık yani otel gibi..
Tövbe est. ya..

Yeni taşınılan bir evde değişecek ilk şey kapı kilididir bu zamana kadar nasıl rahat oturdunuz hayret ettim doğrusu . :KK53:

Dediğim gibi ben daha önce bu evde biri yaşadığını bilmiyordum o yüzden hiç gerek yok duymadım ama meğersem 1-2 ay biri yaşamış ve tek şüpheli şu anda o bu olaydan sonra hemen değiştirdim zaten kilidi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Şimdi savcılıktan izin alınarak bende saç ve kan örneği vericem ki benim saçlar ayrılsın diye. Kamera kayıtlarına hala bakılıyor ama bir sonuç çıkmadı. Bir de polis demez mi sen niye bu işin üstüne bu kadar gidiyorsun diye sanki ortada normal bir şey var! Şu kamera sonuçları ortaya çıkınca rahatlıcam sizede gelişmeleri bildiricem

Dediğim gibi ben daha önce bu evde biri yaşadığını bilmiyordum o yüzden hiç gerek yok duymadım ama meğersem 1-2 ay biri yaşamış ve tek şüpheli şu anda o bu olaydan sonra hemen değiştirdim zaten kilidi

Geçmiş olsun daha kötüsü de olabilirdi. Bu sana akıl parası olsun.
Bence burada şüpheli eski kiracıdan çok ev sahibi veya komşular. Kilit açmak veya açtırmak hiç zor değil ki. Sorup soruşturmayan bir çilingir olabilir. Bazı çilingirler kapıyı açmadan önce komşulara soruyorlar bu kişiyi tanıyor musunuz diye.

Ayrıca ev sahibi anahtarları yedekleriyle birlikte vermedi mi sana? Eğer vermediyse emin ol onun niyeti başkadır. Ya da çevresindeki birinin.

Geçmiş olsun bizim de evimize yıllar önce hırsız girmişti biz evden çıkmışız onlar girmiş çünkü 2 saat dolmadan eve dönmüştük hem de girdiklerinde hava karanlık bile değildi,bir sürü yerde parmak izi çıktı ama hiçbir şey bulunamadı,siz de yine kamera kayıtları varmış belki bulunurlar,kapıda zorlama yokmuş ama kapıyı kolay açma yöntemleri bile var artık,kredi kartı,toka,marketlerdeki indirim kartları oluyor aynı kredi kartı gibi kapı kilitlerini pat diye açıyorlar,hatta doktorlarda çektirdigimiz film ile kapıyı açanlar bile var.

Geçmiş olsun daha kötüsü de olabilirdi. Bu sana akıl parası olsun.
Bence burada şüpheli eski kiracıdan çok ev sahibi veya komşular. Kilit açmak veya açtırmak hiç zor değil ki. Sorup soruşturmayan bir çilingir olabilir. Bazı çilingirler kapıyı açmadan önce komşulara soruyorlar bu kişiyi tanıyor musunuz diye.

Ayrıca ev sahibi anahtarları yedekleriyle birlikte vermedi mi sana? Eğer vermediyse emin ol onun niyeti başkadır. Ya da çevresindeki birinin.

Bende ilk ev sahibinden şüphelendim ama polise gelipte o kapıyı gören kamera var diyince bile bile ateşe atmaz kendini diye düşündüm. Sonuçta bulunan kişi onunla bir ilgisi varsa söyler hemen. Bilmiyorum sonuç nasıl olucak artık

Geçmiş olsun bizim de evimize yıllar önce hırsız girmişti biz evden çıkmışız onlar girmiş çünkü 2 saat dolmadan eve dönmüştük hem de girdiklerinde hava karanlık bile değildi,bir sürü yerde parmak izi çıktı ama hiçbir şey bulunamadı,siz de yine kamera kayıtları varmış belki bulunurlar,kapıda zorlama yokmuş ama kapıyı kolay açma yöntemleri bile var artık,kredi kartı,toka,marketlerdeki indirim kartları oluyor aynı kredi kartı gibi kapı kilitlerini pat diye açıyorlar,hatta doktorlarda çektirdigimiz film ile kapıyı açanlar bile var.

Gerçekten zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın

Bende ilk ev sahibinden şüphelendim ama polise gelipte o kapıyı gören kamera var diyince bile bile ateşe atmaz kendini diye düşündüm. Sonuçta bulunan kişi onunla bir ilgisi varsa söyler hemen. Bilmiyorum sonuç nasıl olucak artık

Belki de giren kişinin tanınmayacağından emindir. Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler.
Kimseye güven olmuyor artık etraf kötülük kaynıyor. Ev sahibinin genç çocuğu var mı? evi yakın mı sana?

Hırsızlar bir eve girmeden önce baya bilgi sahibi oluyorlar artık. Muhtardan daha iyi tanırlar semtin insanını.

içim ürperdi...
lütfen kendi beden ve ruh sağlığınız için taşınmaya çalışın.
bunu yapan bulunsa bile taşının

Belki de giren kişinin tanınmayacağından emindir. Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler.
Kimseye güven olmuyor artık etraf kötülük kaynıyor. Ev sahibinin genç çocuğu var mı? evi yakın mı sana?

Hırsızlar bir eve girmeden önce baya bilgi sahibi oluyorlar artık. Muhtardan daha iyi tanırlar semtin insanını.

Hiç bilmiyorum bizimde aklımıza ilk çocuğu varsa anahtarı çalıp girmiştir belki diye belki ev sahibinin bile haberi yoktur bu durumdan. Artık kamera kayıtlarına bağlıyoruz bütün umudu hoş inceleyenler kayıtlarda sıkıntı var dedi belki onlardan bile çıkmayacak bişey :KK43:

içim ürperdi...
lütfen kendi beden ve ruh sağlığınız için taşınmaya çalışın.
bunu yapan bulunsa bile taşının

Taşınma imkanım yok öğrenciyim ve kira sözleşmem var eylül ayına kadar yalnız değilim şu anda nişanlım işten izin alıp yanıma geldi ama o da çok kalamaz sürekli yanıma birilerini çağrıcam yalnız kalamam bu saatten sonra.

Doğru söylüyorsun canım hırsızlar muhtardan bile iyi tanır semti,bizim evimize hırsız girdigi sene tüm mahalleye dadanmıştı neredeyse,hep girdikleri evde kapıyı kitleme huyları vardı giderken,özellikle birde gece yarısı girmiyorlardı akşam üzeri yada akşam vaktini seçiyorlardı,tabi eve genelde ya pencere ya balkondan giriyorlar ama evin içine girmek için en tenha yeri nereyse orayı kullanıyorlardı,polis bile dedi bunlar bu mahalleyi iyi tanıyan birisi,bir de bilirsin,evin içinde bir yere giderken ev sahibi ışıgı yanmış vaziyette bırakıyor,o halde bile giriyorlar kapı zilini çalıp kontrol ediyorlarmış eğer ses gelmezse eve giriyorlarmış.

Doğru söylüyorsun canım hırsızlar muhtardan bile iyi tanır semti,bizim evimize hırsız girdigi sene tüm mahalleye dadanmıştı neredeyse,hep girdikleri evde kapıyı kitleme huyları vardı giderken,özellikle birde gece yarısı girmiyorlardı akşam üzeri yada akşam vakti :18:seçiyorlardı,tabi eve genelde ya pencere ya balkondan giriyorlar ama evin içine girmek için en tenha yeri nereyse orayı kullanıyorlardı,polis bile dedi bunlar bu mahalleyi iyi tanıyan birisi,bir de bilirsin,evin içinde bir yere giderken ev sahibi ışıgı yanmış vaziyette bırakıyor,o halde bile giriyorlar kapı zilini çalıp kontrol ediyorlarmış eğer ses gelmezse eve giriyorlarmış.

Aynı apartmanın içindeki komşusuna giden kadının evine giriyorlar. o derece komplike çalışıyorlar. :18:

polis çağırsaydın,eşine sordunmu ?:KK53:
ben bi şüphelendim parmak izi gördüm ..:18:
çilingirci çağırdım değiştirdim,birşeylerin alınmış mı peki .. :26:

Kapı kilidiyle ilgili durum şöyle oldu bana ev sahibi senden önce kimse oturmadı demişti oturan kişide 1 ay oturmuş sadece. Evi taşıma gibi durumum söz konusu değil hem sözleşmem var hem de eşyalı evi şu anda bulamam öğrenci kenti sonuç olarak. Evi didikledim kamera falan yok polislerde araştırdı zaten. Benim şu anki tek endişem bulunmamaları. Sanırım benim giriş çıkışlarım takip edilmiş. Şu anda beklemekten ve dua etmekten başka çarem yok :KK43:

Niye sadece 1 ay oturup çıkmış ki? Ve ev sahibiniz neden başta yalan söylemiş?

Niye sadece 1 ay oturup çıkmış ki? Ve ev sahibiniz neden başta yalan söylemiş?

Eve kızlar girip çıkmaya başlamış baya göze batıcak şekilde. Aslında ev sahibi değil de bize aracı olan insan yalan söylemiş onada lafımı ettim zaten.

X