Evimizdeki yatılı kadın misafir ve eşim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de mağdur bayan bir arkadaşı 2 ay kadar misafir ettim. Olumsuz hiç bir hareketini görmedim ona rağmen komşular, arkadaşlar "sen deli misin o kızı nasıl evde koyuyorsun, eşin var" diyorlardı. Onun için uygun şartlar oluşan kadar hiç göndermeyi düşünmedim ama sizin durum kötü olmuş başka uygun kalacak yer bulmanız en güzeli olacak.

O halde nereden alıntı olduğunu ortaya koyunuz.
Yazı diliniz anlatımınız eğitimli bir insan olduğunuzu gösteriyor ve hiçbir eğitimli kadında intihara meyilli olan bir kadına ki bu tamamen tehlikeli bir karşı cins bu devirde komşu çocuklarına bile bakmıyoruz kaldı ki hasta sıkıntılı bir kadının evime alacağım kocama baş başa bırakacağım hiç olacak iş değil

Bu kadar iyi niyet birazda fazla değil mi?
Tamam misyonunuz gereği iyilik yapmak istemeniz çok normal ama evinize almak çok çok fazla.
Yani biz artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki acıma yetime döner koyar g.tüne sözünden tiksinen biriyken o durumu yaşar buluyorum kendimi.
Bu kızın birde psikolojik sorunları var. Eşinize takabilir, taciz ve tecavüzle suçlamayacağını kim garanti edebilir? Evinizde canına kıyıp suçu üstünüze atmasına kim mani olabilir? Daha bir sürü senaryo çıkar bu durumdan. Bir an önce velisine teslim edin. Durumuda açıkça anlatın. Yoksa başınız çok ağrır.

Kusura bakmayın ama buna siz zemin hazırlamışsınız.
Evladım değil, kardeşim değil, akrabam değil,
üstelik psikolojisi bozuk birini evime niye alayım?
Evinizde intihara kalkışsa, sizi, kocanızı suçlayan bir mektup bıraksa ne yapacaksınız?
Ben kalkışsam eşim kabul etmez bunu.

Sizin bu olaydaki tavrınız, iyi niyetle açıklanamayacak kadar tuhaf bir durum.
Nasıl desem? İşgüzarlık mı? Saflık mı?
Bilemedim.
Hadi diyelim ki iyi niyet, kadın hakları savunuculuğu vb.
Kadın, altına iç çamaşırı giymediği elbisesiyle, benim kocama kapıyı açtı mı? Açtı.
Eşyalarını doldururum bir poşete, önce poşeti sonra da kendisini koyarım kapının önüne.
Tek kelime etmeden yaparım bunu.
Siz hâlâ 'ne yapsam?' Diye düşünün, durun.

Bu ney yaw.İç çamaşırsız eşini karşilayacak:sinirli:Konusahibi hemen yolla o kızı kocana göz koyacak ve yediği kaba pisleyecek kadar iyileşmiş.Umurunuzda olmasın ruh hali falan

Gecenlerde burada bir konu acilmisti. Bir konu sahibi arkadasi hastanede ameliyat oldugu icin bebegin hastanede perisan oldugunu gorunce hic kan bagi olmadigi halde insankik namina evlerine almislardi. Kadin ameliyat olduktan sonra hic haber verneden esiyle tatile gitmisti. Bebek hala konu sahibinde bu arada. Konu sahibi tatil fotolarini instagramdan gormustu. Sonra bebeklerini almaya geldiler. Ve kucuk kiza senin bir yerine vurdular mi, dovduler mi, aa zayiflamis misin ne gibi seyler soylemisler konu sahibinin yaninda. Diyecegim o ki iyilikten hep maraz doguyor. Siz kimsenin psikologu degilsiniz. Kendi ailesinin sorumlulugunda. Eger siz evde yokken atak gecirip yine intihara kalkisirsa insanlar sucu sizde arayacak. Daha kac gun kalacak bilmiyorum ama bir bahane bulup kizi evden gondermelisiniz. Boyle giderse kendi evinizde uyku bile uyuyamaz olursunuz. Psikolojik dengeniz suphelerden bozulmaya baslamis bile ve eski halinize donmeniz de zaman alacak. Tek cozum kizin o evden gitmesi. Kimse size madalya takmayacak, tesekkur de etmeyecek. Ancak o kiz orada kalmaya devam ederse tesekkur edilmedigi gibi, kotu olan siz olacaksiniz. Baska birinin sorumlulugunu uzerinize almakla hata etmissiniz. Tamam iyi niyetle baslamis olay ama karsinizdaki ruh sagligi yerinde olmayan biri. Hangi cesaretle aldiniz bilmiyorum ama simdi de ayni cesaretle onu bir bahane bularak gondermelisiniz. Aksi halde kavak sizin basiniza patlayacak.

Eşinizden hoşlanmanın ötesinde yarın eşinizin kendisine saldırdığını söylese, taciz ettiğini söylese veya eşinizle aşk yaşadıklarını söylese yakanızı kurtarmanız, eşinizi aklamanız çok zor olur.

Akli dengesiyle ilgili sorun yaşayan bir kadın eşinizi takıntı haline getirebilir. Sizi rakip olarak görüp sizinle uğraşabilir. Bunlar tehlikeli şeyler.

Arkadaşınızın kuzeninin sorumluluğunu yeteri kadar almışsınız, işler bu noktaya geldiyse önce kendi ailenizi düşünmeniz gerekiyor.

Eşinizden hoşlanmanın ötesinde yarın eşinizin kendisine saldırdığını söylese, taciz ettiğini söylese veya eşinizle aşk yaşadıklarını söylese yakanızı kurtarmanız, eşinizi aklamanız çok zor olur.

Akli dengesiyle ilgili sorun yaşayan bir kadın eşinizi takıntı haline getirebilir. Sizi rakip olarak görüp sizinle uğraşabilir. Bunlar tehlikeli şeyler.

Arkadaşınızın kuzeninin sorumluluğunu yeteri kadar almışsınız, işler bu noktaya geldiyse önce kendi ailenizi düşünmeniz gerekiyor.
Hepsi de haklı tespitler...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X