Evin Anahtari kimde Kalmali ? Fikirleriniz onemli benim icin.

Ahuzarim

Isvicreden
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
2.291
497
Selam Arkadaslar.

Kayinpederimin ogluna vermis oldugu evi vardi.
Biz artik devamli Turkiyeye gidip geldigimiz icin o evi satip parasi ne ise; bizde uzerine ekleyelim bir ev alalim dedik tatil bolgesinde.
Tatil bolgesinde olmasinida ozellikle cocuklar icin istedik..Ev satildi uzerinide biz tamamladik ve ekonomik durumumuza gore ev aldik.
Daha dogrusu kayinvalide ve kayinpederim bizim arastirdigimiz eve gidip baktilar begendiler..satin alindi ev.
simdi gecenlerde kayinpederim "Anahtarinizi verirsiniz artik" diye sakayla sordu.. Ben birsey demedim.
Bu sene ilkkez gidecegiz eve. Anahtar olayini nasil yapacagiz bilmiyorum. Ben malinda,esyasinda degilim asla ama evimin anahtari bende olmali diye dusunuyorum.. (Daha onceden biz yurt disina yerlesince bizim ardimizdan kayinvalidem sagolsun bana sormadan,danismadan evimdeki esyalardan camasir makinemi,buzdolabimi,firinimi almis kurmus kullanmis.. inanin bundan 2 yil sonra haberim oldu.) Ama yinede birgun yuzlerine vurmadim asla..
cunku dedigim gibi esya,dunya mali benim umurumda degil.. Esimin hatiri icin sustum..
Ama bu Ev sonucta, ozel mahrem yerimiz..
Anahtarimi onlara veremeyecegimi nasil bir sekilde soylemeliyim sizce? yada Anahtarimi veremem demekle kirici mi olmus olurum ?

Bana onerilerinizi yazarsaniz cok sevinirim..

eviniz yazlik gibi galiba,senede 1 yada 2 ay s gidip kaliyorsunuz
bence anahtari istemeniz abes kaçabilir , hem onlarda eve paraa katmis ne kadar ogluna vermis olsada kp vermeyebilirdie, olunce gel al diyebilirdi
surekli kaldigin ev olsa haklisin ama yazlik bu

Acik Acik veremem diyemezsiniz.
Sonuçta bu evde bizim de paramiz var derler.
Kvnizin yaptigi hic hoş değil onun için birşeyler bahane edin sürekli.
Sonra yarin haftaya diye erteleyin.

ev yazlık anahtar aileden birlerine verilebilir bence,sonuçta daimi kaldığınız bir ev değil.gerçi geçmişte k.validenin eşyalarını izinsiz kullanması gibi bi deneyim yaşamışsın ama anahtarı vermemek yerine bu tip bişeyin olmasını engellemek daha doğru olur.

Merhaba, eviniz yazlik ev oldugundan mutlaka kayinvalide kayinpeder gelmek isteyecektir. Birde siz yurtdisindayken gidip kalmalari bence sorun degil sonucta yazlik. Ama siz kalmalarini istemiyorsaniz, bahanelerle gecistirebilirsiniz anahtar verme isini.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yani birinde anahtar mutlaka olmali zira eve bakim gerekecek bir durum oldugunda biri girebilmeli. Hadi su basti ne olacak? Ayrica kayinpederin verdigi evi satip ev almissiniz. Adamin parasiyla ev alip adamdan sakinmak cok mantikli gelmedi. Sonucta yazlik ev, mahrem esya ne olacak ki? Olsa da bir odaya kilitleyin, anahtar saklamaya gerek yok bence

eviniz yazlik gibi galiba,senede 1 yada 2 ay s gidip kaliyorsunuz
bence anahtari istemeniz abes kaçabilir , hem onlarda eve paraa katmis ne kadar ogluna vermis olsada kp vermeyebilirdie, olunce gel al diyebilirdi
surekli kaldigin ev olsa haklisin ama yazlik bu

Yazlik ev degil normal ev canim.
senede 3 belkide 4 kez gelip gidecegiz kismetse..
Ama ben anahtari verirsem neler olabilecegini az cok tahmin edebiliyorum.. ondan huzursuzum

Daha önce evde kalmamışsınız onun için eşyalar vardır sadece.eşyalar da da gözüm yok diyorsunuz.anahtar kalsın onlarda.siz de gittiğiniz de yatak odanıza mahrem şeyleri koyar kitlersiniz kapanızı çok rahatsız olursanız.onlar size o kadar yardımcı olmuş sonuçta.

iyi de Allah korusun yangın çıkar, hırsız girer.. bir şekilde anahtarın Tr'de ki birinde durması daha mantıklı değil mi?

Acik Acik veremem diyemezsiniz.
Sonuçta bu evde bizim de paramiz var derler.
Kvnizin yaptigi hic hoş değil onun için birşeyler bahane edin sürekli.
Sonra yarin haftaya diye erteleyin.

ev yazlık anahtar aileden birlerine verilebilir bence,sonuçta daimi kaldığınız bir ev değil.gerçi geçmişte k.validenin eşyalarını izinsiz kullanması gibi bi deneyim yaşamışsın ama anahtarı vermemek yerine bu tip bişeyin olmasını engellemek daha doğru olur.

Merhaba, eviniz yazlik ev oldugundan mutlaka kayinvalide kayinpeder gelmek isteyecektir. Birde siz yurtdisindayken gidip kalmalari bence sorun degil sonucta yazlik. Ama siz kalmalarini istemiyorsaniz, bahanelerle gecistirebilirsiniz anahtar verme isini.

Yani birinde anahtar mutlaka olmali zira eve bakim gerekecek bir durum oldugunda biri girebilmeli. Hadi su basti ne olacak? Ayrica kayinpederin verdigi evi satip ev almissiniz. Adamin parasiyla ev alip adamdan sakinmak cok mantikli gelmedi. Sonucta yazlik ev, mahrem esya ne olacak ki? Olsa da bir odaya kilitleyin, anahtar saklamaya gerek yok bence

Gecmiste boyle uzucu bir deneyim yasadigim icin guvenim sarsildi..inanin evimdeki herseyi goturmus kayinvalidem
ve bana kesinlikle sormadan.. izin bile almadan haliyle bu durum benim zoruma gitti.. Birde 10 yil kullanmis kendisi esyalarimi istersen vereyim demez mi? daha cok uzuldum. Kayinpederim ve kayinvalidem anahtar onlarda oldugu surece o evden cikmazlar hatta onune geleni katip eve getirirler tatil yapin diye.. cunku boyle bir deneyim yasandi onceleri..

Bu nedenle huzursuzum..
ne yapacagimi bilemiyorum.. kalp kirmak hic istemiyorum, hele yanlis anlasilmak hic..

Son düzenleme:
Daha önce evde kalmamışsınız onun için eşyalar vardır sadece.eşyalar da da gözüm yok diyorsunuz.anahtar kalsın onlarda.siz de gittiğiniz de yatak odanıza mahrem şeyleri koyar kitlersiniz kapanızı çok rahatsız olursanız.onlar size o kadar yardımcı olmuş sonuçta.

Ben onlarin yardimini goz ardi etmiyorum zaten. Allah razi olsun.
Ama ev sizin diyorlar.. Bu ev artik sizindir nasil isterseniz yapin dediler.
onlar para konusunda evet yardimci oldular bize ama ya onune geleni eve getirirseler ? (ki getirirler..ornekleri yasadik)
o zaman bana o evin sadece yatak odasi bolumu hak ? oyle mi ... bu durumda.

Son düzenleme:
Gecmiste boyle uzucu bir deneyim yasadigim icin guvenim sarsildi..inanin evimdeki herseyi goturmus kayinvalidem
ve bana kesinlikle sormadan.. izin bile almadan haliyle bu durum benim zoruma gitti.. Birde 10 yil kullanmis kendisi esyalarimi istersen vereyim demez mi? daha cok uzuldum. Kayinpederim ve kayinvalidem anahtar onlarda oldugu surece o evden cikmazlar hatta onune geleni katip eve getirirler tatil yapin diye.. cunku taniyorum kendilerini..

Bu nedenle huzursuzum..
ne yapacagimi bilemiyorum.. kalp kirmak hic istemiyorum, hele yanlis anlasilmak hic..

sen bir şey söylesen bak geline bizi istemiyor derler,eşin bir şey söylese oğlumuz bizi istemiyor derler yani bilemiyorum nasıl denir.üstelik evin alımında maddi anlamda katkıları da olmuş.

Esinizle konustunuz mu? O ne diyor bu duruma? Ayni fikirdeyseniZ belki o soyleyebilir babasina uygun bir dille

sen bir şey söylesen bak geline bizi istemiyor derler,eşin bir şey söylese oğlumuz bizi istemiyor derler yani bilemiyorum nasıl denir.üstelik evin alımında maddi anlamda katkıları da olmuş.

Aynen oyle kadesa
Bende bilemiyorum inanin..
Guven meselesi cok cok onemli.. Benim yatak odamin dolabindaki parfumlere kadar bakmis kayinpeder,esyalar tasinirken.
gecen bana diyordu.. parfumlerini kullandik diye birde guldu..
onceden evimin esyalarini kendi evlerini izinsiz goturmeleri olayida yasandi.
inanin guvenim kirildi..
Guvenim olsa asla hic dusunmem birakirim Evin anahtarini..
Tereddut edisim guvensizligimden, cunku guvenim sarsildi..

sahiden ne yapacagimi bilemiyorum.. Ben zaten asla konusmam anahtar ile ilgili..

Esinizle konustunuz mu? O ne diyor bu duruma? Ayni fikirdeyseniZ belki o soyleyebilir babasina uygun bir dille

Canim Esimle hep konusuyoruz..Esim inanin benim etkimde kalarak soylemiyor.
Anahtar tabiki bizde durmali diyor. Cunku gorumcemin cocuklari var bekar gencler.. Kayinpeder cok duskun onlara.
Kayinpeder onlara verir anahtari hepsinin sevgilileri var. Eve gonderir gidin tatil yapin der..( Ki; birkere buna tesebbus etmisler biz duyduk)
Eve tanimadigim insanlar niye girsin? Bende esimde sevmiyoruz bu tip seyleri..Ama kayinpederim cok esnek bir insan alin anahtari gidin der arkadasinizla..O da kayinpederin yapisi.. bizim tam zittimiz...
yatak odami kitlesem ne olacak ki hem, sonucta evin diger bolumleri de bize ait olmuyor mu...?

Esimin konusmasi lazim.
Ben asla bu konuda konusmam zaten. Allahim hic kirici olmak istemiyorum ne olur bu anahtar olayi guzellikle hallolsun insallah.

Son düzenleme:
Türkiyeden okadar cok bi yazligim olmasini istememe ragmen, sirf bu sebeblerden dolayi erteledikce erteliyorum ne yazikki... :KK14:

Konu sahibesi,
Yazdiklarinizdan esinizin ailesine saygili ve hurmet eden birisi oldugunuzu dusundum.
Onceden esyalarinizin alinip kullanilmasi gibi bir durum yasanmis hic hos degil,haklisiniz.
Ancak bu evin alinmasi icin esinizin ailesinin maddi yardimi olmus ve ne kadar bu ev sizindir deselerde,bakin sakayla karisik anahtari istemisler.
Siz senede 3-4 sefer gelecegiz diyorsunuz yani sanmiyorum ki sizin devamli kullanacaginiz evin esyalarini bu seferde alip kendi evlerine gotursunler.
Parfum vs ozel esyalarinizi karistirma durumuna karsilik cok ozel seylerinizi bulundurmazsiniz,esinize de bu konudaki hassasiyetinizi soylersiniz.
Gerekirse o ailesini bu konuda ve eve surekli birilerini getirme konusunda uyarir.
Ama size tavsiyem hem kimsenin kalbini kirmamak, hemde esinizin ruhunu oksamak adina bence anahtari vermeniz hos olur.
Hemde ev ile ilgili bir tamirat vs durumunda ailenizin size yardimi dokunur.
Mutlu ve huzurlu gunler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiyeden okadar cok bi yazligim olmasini istememe ragmen, sirf bu sebeblerden dolayi erteledikce erteliyorum ne yazikki... :KK14:

Sizi cok iyi anliyorum ..
Ama inanin bu durumun bu kadar sorun olabilecegi hic aklima gelmezdi. Resmen belirsizlik yasiyorum.
Ne yapacagimi bilmiyorum..
Bu ev alinirkende hep derdim Allahim kendi evimizi kendimiz alalim ne olur diye..
inanin ben kimseye muhtac kalmak istemezdim..
Keske esim ve ben kendi emegimizle ve paramizla alsaydik
yine kattik emegimizi, paramizi ama onlarinki kadar degil....

Aynen oyle kadesa
Bende bilemiyorum inanin..
Guven meselesi cok cok onemli.. Benim yatak odamin dolabindaki parfumlere kadar bakmis kayinpeder,esyalar tasinirken.
gecen bana diyordu.. parfumlerini kullandik diye birde guldu..
onceden evimin esyalarini kendi evlerini izinsiz goturmeleri olayida yasandi.
inanin guvenim kirildi..
Guvenim olsa asla hic dusunmem birakirim Evin anahtarini..
Tereddut edisim guvensizligimden, cunku guvenim sarsildi..

sahiden ne yapacagimi bilemiyorum.. Ben zaten asla konusmam anahtar ile ilgili..
aslında önceki deneyiminizden ders çıkarmanız lazımdı ki orası sizin evinizmiş,girip sıfır eşyalarınızı kurdurup kullanmış kayınvalideniz..
e böylesi biri içine kendi kattığı para olan yazlık bir yerde olan evin anahtarını elbette ister..
onlara göre o ev şimdi boş boş duracağına gidelim tatil yapalım kapısı..
bence böylesi bir durum istemiyorsanız hiç onların parasına bulaşmayacaktınız..
anahtarı vermem demek zor sanki onlar yerini yapmıştır bile..
ha anahtarı vermem demezsinizde "anne,baba siz gelin ama peşinizden başkasını sürüklemeyin" dersiniz kibarca..

Bizimde trde evimiz var ve anahtar hickimseye vermiyoruz,kayinvalidem,gorumce,kayinbiraderler hepsi istanbulda ama hicbirine vermiyoruz ve evimide ben yokken kimsenin kullanmasini sahsen istemiyorum eskiden onlarin verdigi evde yasadim her odayi isteklerine gore kullandilar kayinbiraderin kizi bile bir odayi kendine yapmisti kimsede izin almadi evliligimin en guzel yillari oyle gecti malesef simdide istemiyorum kimseye vermek bencede vermeyin yazlik degilmis sonucta ev,siz bu konuda birsey demeyin kesinlikle bence alinirlar kendi oglu soylesin gerektigi zaman size kin tutabilirler ama kenfi ogillarina kin tutmazlar oyle bir talep olursa esiniz soylesin bence.

X