Evin girisi dar ve duvarlar tahta kapli...

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
arkadaslar benim bir evim var. daha dogrusu lojman. ama esimin gorevinden dolayi sinirsiz oturma hakkimiz var. emekli olana kadar yani. insallah..

girisim dar. ve duvarlari cilali tahta. ama tahta artik senlerdir kullanila kullanila cilalana cilalana iyice koyu olmus. yani girer girmez karanlik bir goruntu veriyor ve ayrica cok eski moda.

tahtalari soksem arkasinda ne ile karsilasacagimi bilmiyorum. boyasi onemli degil de siva bile oldugundan supheliyim.

benim aklimda ya tahtalari sokmek var ya da daha onemlisi ayna kaplatmak istiyorum tum duvarlarini boydan boya. tahtalari cikarmaya da gerek kalmaz boylece.

bir de giriste ayakkabilik var ve herkes alismis ayakkabisi icerde cikariyor. ben de deli olurum. cunku tam mutfak yolu ve oraya basmak lazim gecerken. dusunsenize tum pisligi tasiyorsun terliginle iceri odalara. yeri de komple bir sey kaplatsam hali var diye kimse basmaz heralde. onceden kucuk bir hali vardi. bostu ayakkabiligin onu ve giris. ayakkabisini oraya cikariyorlardi. (biz evlenmeden once esim orada yasiyordu)

bir de ayakkabilik meselesi var. o kadar dar ki ayakkabilik koyacak yer yok. ust bas asacak bir dolap bile holun yarisini kaplar. ne yapsam sasirdim.

bana fikir verin kizlar hem duvarlar hem yerler hem de ayakkabilik veya dolap konusunda. au an ABD deyim ve donucem yaza ve yaptiricam birseyler. planlarini yapiyorum simdi.

bence aynada hoş olur ama istersen bu yapışkanlı folyo yada digifix denilen ürünlede istediğin bir desenle kaplıyabilrsin. hem uygun olur. ayakkabılık için birşey söyliyemicem

bence de ayna cok degisik olur ama coluk cocuk olunca kirilmayan saglam aynalar var mi? soylemesi ayip ben de cok dan dun is yaparim. carparim dokerim. cok hizli oldugum icin de hep bir yerlere carpar birseylerim.

kirilmayan ayna var mi?

kırılıp dökülmesini geçtim de ....bakımı -tatlicadiarzu- üstelik holün her yerine diyorsun...benim girişte bir boy aynası yaatk odalarımızda birer boy aynası...beni delirtmeye yetiyorbenneyaptımki...parmak izleri...ben yapmayın etmeyin şu aynalara değmeyn diye evde sürekli sinir harbindeyim...:mymeka:zaten hiç bir yüzeyde sevmem parmak,el izleri felan ama aynalar daha fena...işine karışmış gibi olmayayım da asla yaptırmazdım.....sistire yaptırıp yeniden açık renk vernikle boyatmatı düşünebilirsin...yada yağlı boya evinin diğer bölümleri ile uygun düşecek bir renk seçimi ile gayet güzel görünebilir....olmadı yine güzel bir renkte kendinden jakarlı veya ince empirme desenli,silinebilir duvar kağıdı...olabilir:sm_confused:hem duvar kağıtları yeniden moda olmaya başlamış...öle duyum aldım....yerimseniben...ama tabii sen bilirsin..sevgiler

bence de tahtalı sokturup acık renk kullanmak alanı cok daha ferah vegeniş gösterecektir.guzel bir duvar kagıdının uzerine kucuk aynalarla guzel bir kombinasyon uygulanabilir-ben ikea dan yuvarlak aynalari kullanmıstım salonumun bir bolumu icin.

ayakkabılık sanirim daha buyuk bir problem.senin cizip yaptirman gerekebilir .yine acik renk-huş ya da beyaz olabilir.bir de sarı isık kullanırsan daha sevimli olabilir :)
kolay gelsin ben de hala ugrasıyorum:)

Girişe dediğiniz gibi bir ayna yakışabilir ancak bayanlarında dediği gibi hem bakımı zordur hemde insanın dalgın olduğu bir anda insanı korkutabilir gibime geliyor. Sonuçta üzerine bir sürü yansıma geliyor.
Ahşapları söktürmeniz bence daha iyi olacaktır. Uğraşmak istemiyorsanızda silinebilir duvar kağıtları ile kapatabilirsiniz. Desenleri ve şekilleri ile uyumlu farklı bir tarz oluşturabilir.

Ayakkabıları içerde çıkarma konusunda ise zemini ikiye bölebilirsiniz. Girişte ayakkabıları çıkaracak rahatlıkda bir bölümü normal zemindan farklı olarak yaptırabilirsiniz. Tabi bu biraz maliyeti artırabilir ve yine uğraş gerektirir. Sonucu ise size rahatlık ağlabilir. Mesela şuanda giriş parke döşeli ise dediğim gibi girişten bir bölümü fayans kaplayabilirsiniz. Parke ile birleşilen kısmada bombeli bir ayraçla şık duracaktır.
Ayakkabılığıda çizdirerek çalışmanız daha uygun olur...a.s.

kırılıp dökülmesini geçtim de ....bakımı -tatlicadiarzu- üstelik holün her yerine diyorsun...benim girişte bir boy aynası yaatk odalarımızda birer boy aynası...beni delirtmeye yetiyorbenneyaptımki...parmak izleri...ben yapmayın etmeyin şu aynalara değmeyn diye evde sürekli sinir harbindeyim...:mymeka:zaten hiç bir yüzeyde sevmem parmak,el izleri felan ama aynalar daha fena...işine karışmış gibi olmayayım da asla yaptırmazdım.....sistire yaptırıp yeniden açık renk vernikle boyatmatı düşünebilirsin...yada yağlı boya evinin diğer bölümleri ile uygun düşecek bir renk seçimi ile gayet güzel görünebilir....olmadı yine güzel bir renkte kendinden jakarlı veya ince empirme desenli,silinebilir duvar kağıdı...olabilir:sm_confused:hem duvar kağıtları yeniden moda olmaya başlamış...öle duyum aldım....yerimseniben...ama tabii sen bilirsin..sevgiler
ya bu parmak izi olayini hic dusunmemistim akil akildan ustundur derler. valla hep silemem ben calisan bir insanim.

bu normal ayakkabilik degil de ayakkabilari ddik dik yerlestirip kapatilan ayakkabiliklar var ya bilmeme anlatabildim mi onlardan dusunuyorum aslinda.

ayakkabilar yanyana park eden arabalar gibi park yerlerine giriyorlar. ama tabi az ayakkabi alir ama olsun uzun yaptiririrm ben de. beyaz iyi olur.

aslinda ne guzel olur. evini yukleyeceksin bir programa ve bilgisayardan yerlestireceksin rengini degistireceksin. iste ayna vs onlari koyacaksin. vardir tabi boyle programlar da ic mimari uzmanlarinda vardir. onlar da pahali.

bu normal ayakkabilik degil de ayakkabilari ddik dik yerlestirip kapatilan ayakkabiliklar var ya bilmeme anlatabildim mi onlardan dusunuyorum aslinda.

ayakkabilar yanyana park eden arabalar gibi park yerlerine giriyorlar. ama tabi az ayakkabi alir ama olsun uzun yaptiririrm ben de. beyaz iyi olur.

kibele ben o ayakkabılıktan aldım...bir yıl sonra da birine verdim gitti:1no2: üstelikte iyi para vermiştim:1no2:...ben hiç kullanışlı bulmadım...çizme bot felan koyamıyorsun..terliklerde öyle...bir ayakkabı alıyorsun açılan boşluğa diğerleri yığılıyor...terliklerde de aynı şey...ayakkabı konduğu için sık sık temizlik gerekiyor haliyle ...temizliğide pratik değil... bence yerinin elverdiği uzunlukta içi sıra raflardan oluşan,ayakkabılara uygun ende ve her iki başada çizme ve botları koyabileceğin raf aralıklarından oluşan dolapları olan bir ayakkabılık hem kullanışlı,hem temizlikte pratik olabiliryerimseniben....bu benim fikrim tabii...o ayakkabılıkları kullanışlı bulan varmı? yazsalar buraya iyi olur..paran boşa gitmez en azından...:sm_confused:

X