Evlat edinme olumsuz sonuçlanan

efsuni06

Guru
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2013
554
495
Merhaba iyi günler.Evlat edinmede süreci olumsuz sonuçlanan var mı aranızda?Olumsuz sonuclanip itiraz ettikten sonra sonuç değişen ya da? Herhangi bir sebep belirtilmeksizin sonucumuz olumsuz.Bu konuyla ilgili olanlar yardımcı olursanız çok sevinirim.Ankara'dan başvuru yaptık.

Merhaba iyi günler.Evlat edinmede süreci olumsuz sonuçlanan var mı aranızda?Olumsuz sonuclanip itiraz ettikten sonra sonuç değişen ya da? Herhangi bir sebep belirtilmeksizin sonucumuz olumsuz.Bu konuyla ilgili olanlar yardımcı olursanız çok sevinirim.Ankara'dan başvuru yaptık.
Süreci bilmiyorum ama inşallah hayırlı güzel haberler alırsınız 🌸

Olumsuz sonuçlanma sebebi nedir acaba öğrenme şansınız yok mu? Mesela kısıtlılık, hastalık, yaş şartlarını sağlamama gibi sebeplerle red edilmek ile daha geniş sebeplerle red edilmek (misal evlat edinmek isteyen kişinin adli sicil kaydı olduğu için evlat edinmenin çocuğun yararına olmayacağına karar verilmesi) aynı şey değil.

Son düzenleme:
Resmi kurum bilgilerinize kolayca erişiyordur. Bence vardır bi nedeni, sizden olmasa da eş tarafından belki eski borç yada icra olabilir. Hatta herhangi bi davada sanık olunması bile etkileyebilir.

Süreci bilmiyorum ama inşallah hayırlı güzel haberler alırsınız 🌸
İnşallah 🙂 Teşekkürler
Olumsuz sonuçlanma sebebi nedir acaba öğrenme şansınız yok mu? Mesela kısıtlılık, hastalık, yaş şartlarını sağlamama gibi sebeplerle red edilmek ile daha geniş sebeplerle red edilmek (misal evlat edinmek isteyen kişinin adli sicil kaydı olduğu için evlat edinmenin çocuğun yararına olmayacağına karar verilmesi) aynı şey değil.
Öğrenme şansımız şuan yok.Pazartesi günü kurumu arayıp öğrenebiliriz.Esimin kalp pili var 8- 10 yılda bir yenileniyor pil.Ama o yüzden olumsuz sonuclandigini düşünmüyorum.Adli sicilimiz temiz.Tup bebek olumsuz sonuclandigi için doktorumuzun yönlendirmesiyle evlat edinmeye karar verdik.Tum referanslarimizla bile görüşmeye gerek duymadilar.
Resmi kurum bilgilerinize kolayca erişiyordur. Bence vardır bi nedeni, sizden olmasa da eş tarafından belki eski borç yada icra olabilir. Hatta herhangi bi davada sanık olunması bile etkileyebilir.
Borcumuz var tabi, günümüz ekonomisinde borcu olmayan yok ki çevremde.Evimiz, arabamız var.İtiraz etme konusuna da henüz karar vermedik.Kayinvalidem istemiyor evlat edinmemizi.Bunu görüşmede söyledim bana sorduklarinda.Gorusmuyorum kayinvalidemle. Referanslarımız arasında olmadığı halde kurumdan arayıp kayinvalidemle de görüşme yapıldı.İstoyorum demiş eşim kızar diye.O görüşmeden sonra kalan referanslarımız aranmadi.Dosyamiz bu şekilde kurula sunuldu ve sonuç olumsuz.Referansimiz dışında biriyle gorusebiliyor mu kurum

X