Evlat Edinme Evlat edinme

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Bir şey anlamadım. Anladığım kadarıyla da sizin psikolojinizi iyi göremedim. Saplantılı gibisiniz. Konu ne olursa olsun saplantı sağlıklı bir şey değil. Lütfen hayatınıza bir çocuk dahil etmeden önce psikolojinizin normal olduğundan emin olun.

En temel sebebi kişinin yaş neyse o yasa uygun yaşlarda evlat verilmeye çalışılıyor. Bunun sebebi, çocuğun tekrar ebeveynsiz kalmaması. Oda minik halde almak istiyor, Ben olsam bende öyle isterim lakin sebebi açık. Devletinin kendisine çocuk vermemesi değil, istediği yaşlarda çocuk vermemesi durumu söz konusu.
Haksiz demedim, ama şartlar ve prosedürler bence yanlış degil. Sadece çok maddi ağırlıklı cümleleri garipsedim, bunu kırıcı yada yanlış bir şekilde ifade etmedim. 3 yıl belki ama, çocuk esirgeme kurumunda olmak, aile beklemek nasıl bir şey gerçekten biliyorum:)
Babamla aramda 47 yaş var. Evin üçüncü ve sürpriz çocuğuyum. Illa ki zorlukları olmuştur hem benim icin, hem ailem için. Ama erken yaşta babasiz kalmasın diye vaz mı gecselerdi benden? Bilemiyorum çok hassas bir konu, anne baba olmak isteyen herkes tatsın isterim

Bu biyolojik aile olup olmamaktan bağımsız diye düşünüyorum. Biyolojik aileler de çocuğu istediği kaliba sokmak için dünyaya getirebilir. Veya bir evliliği kurtarmak, bir kocayi elinde tutmak, sırf bana anne diyen biri olsun bencilliği de olabilir.
Bu insanın şahsi bilinciyle alakalı. Sizin durumunuzu tabii ki anlayamam. Ama biyolojik aileniz için de evliligi kurtarmak için dünyaya getirilen bir çocuk olup, sonra küçük yaşta zorla evlendirilmis olabilirdiniz. Bu genel bir bilincsizlik. Öz olan bunu yapmaz veya üvey yapar diye bir genelleme getiremeyiz.
Tabiki bu söyledikleriniz hayatta sıkça duyduğumuz şeyler ben konu sahibinin maddiyatı vurgulamasını doğru bulmadım ve bir proje gerçekleştirmek ister gibi konuşması samimi değil anne olmak için yeterli değil anne olmak isteyen en muhtaç olanı alır ben sevgiye dair hiç bişi görmedim yazıda

Babamla aramda 47 yaş var. Evin üçüncü ve sürpriz çocuğuyum. Illa ki zorlukları olmuştur hem benim icin, hem ailem için. Ama erken yaşta babasiz kalmasın diye vaz mı gecselerdi benden? Bilemiyorum çok hassas bir konu, anne baba olmak isteyen herkes tatsın isterim

Iyi ki de doğmuşsunuz. Bunun aksi iddia edilemez. Ama siz varolan ailede dünyaya geliyorsunuz. Diğer yanda kurum çocuğun tekrar ebeveynsiz kalma ihtimaline karşılık daha yaşına uygun çocuk vermeye çalışıyor. Cunku cocuk zaten bir kez kayip yasamis.Hem çocuk o ailede kendini kurtarsın hemde aile evlat edinmiş olabilsin. Kurumun evlat vermesi ile ailenin edinmesi arasında ufak çizgi var sanırım.
Yoksa her kadın anne olmak ister, istiyor. Insanlar senelerce gecelerini ağlayarak geçiriyor asla kolay süreç değil.

Bir şey anlamadım. Anladığım kadarıyla da sizin psikolojinizi iyi göremedim. Saplantılı gibisiniz. Konu ne olursa olsun saplantı sağlıklı bir şey değil. Lütfen hayatınıza bir çocuk dahil etmeden önce psikolojinizin normal olduğundan emin olun.
Ya ben anlayamadım bu konudaki yorumlari :KK43: biyolojik veya evlatlık, hangisi olursa olsun, ruh hali sağlıklı bir anneyle büyümek her çocuğun ilk ihtiyacı tabii ki. Ama yeni evli birine gidip tembihleme gereği duyuyor musunuz, aman senin psikolojini iyi görmedim hayatiniza bir çocuk dahil etmeden önce bir tedavi görün diyebiliyor musunuz da, konu sahibine diyorsunuz?

Öz ailesiyle büyümeyen hiç bir çocuk hayata önde falan başlayamaz hanımefendi çocuklar maddiyattan anlamaz sadece sevgiden anlar ve büyüdüğünde biyolojik ailesi dilenci bile olsa arayıp bulmak isteyecek çünkü arkasına baktığındaki o karanlık boşluğu Mutlaka doldurmak isteyecek olanaklarınız çokluğuyla yola çıkarak sanki bir projeden bahseder gibisiniz alacağınız bir fabrika değil bir hayat heyecanlı olabilirsiniz anlıyorum fakat yaşınız kaç olursa olsun hiç hazır değilsiniz siz anneliğe

Cok acimasizca bir yorum bu.
Sizin de soylediginiz gibi cocuklar sadece sevgiden anlar.
Maddi olarak bahsedilen seyler de cocugun egitimine,yasantisina sunabilecegi imkan ve olanaklar.
Maddi durumunun iyi oldugunu soyluyor ve bence cok onemli bir konu.Malum ulkemizde 5 yasindaki cocuk mendil,su satarken kacirilip defalarca bicaklanip olduruldu.Bu cocugun sokaklarda su satmasina goz yuman da ÖZ ailesi.Maddi imkansizliklar..
Birseye sahip olmak degil layik olmak onemlidir hanimefendi.
Evlat hasretiyle yanip tutusmayan hickimsenin anlamayacagi seyler bunlar,kalp kirmaya gerek yok.

Ya ben anlayamadım bu konudaki yorumlari :KK43: biyolojik veya evlatlık, hangisi olursa olsun, ruh hali sağlıklı bir anneyle büyümek her çocuğun ilk ihtiyacı tabii ki. Ama yeni evli birine gidip tembihleme gereği duyuyor musunuz, aman senin psikolojini iyi görmedim hayatiniza bir çocuk dahil etmeden önce bir tedavi görün diyebiliyor musunuz da, konu sahibine diyorsunuz?
Evet diyebiliyorum.

Cok acimasizca bir yorum bu.
Sizin de soylediginiz gibi cocuklar sadece sevgiden anlar.
Maddi olarak bahsedilen seyler de cocugun egitimine,yasantisina sunabilecegi imkan ve olanaklar.
Maddi durumunun iyi oldugunu soyluyor ve bence cok onemli bir konu.Malum ulkemizde 5 yasindaki cocuk mendil,su satarken kacirilip defalarca bicaklanip olduruldu.Bu cocugun sokaklarda su satmasina goz yuman da ÖZ ailesi.Maddi imkansizliklar..
Birseye sahip olmak degil layik olmak onemlidir hanimefendi.
Evlat hasretiyle yanip tutusmayan hickimsenin anlamayacagi seyler bunlar,kalp kirmaya gerek yok.
Ben evlat edinilmeye karşı değilim kendi yaşadığım kötü tecrübeyi de genellemiyorum konu sahibinin duruma yaklaşımı evlat hasreti falan değil bu açıkça belli

Evet diyebiliyorum.
Inşallah diyorsunuzdur..
Keşke fiziksel olarak üreme kabiliyeti olan insanlara da çocuk sahibi olmak icin bir ehliyet sistemi getirebilseler. Ruhi durumu sağlıklı mı, hayata bakışı çocuk sahibi olmaya uygun mu, maddi imkanları bir çocuğun asgari düzeyde ihtiyaçları için yeterli mi vs vs.
Üreme kabiliyeti olana hiç sorgu sual yok, nikah da buna dahil. Ama ureyemeyene milyon tana prosedür :KK43: çok acımasız değil mi?

Her çocuk iyi bir ailenin yanında yetişmeli ki topluma faydalı bireyler olabilsinler. İster biyolojik aile ister koruyucu aile. Yeterki anne baba önce sevgiyi aşılasın çocuğa. Zaten o sevgiyle büyüyen çocuk madden ve manen kendine yetebilecek kıvama gelir.

Baban ve ben elbet sahip olduğumuz eğitimle seni uçuracaktık

Yazlığın kısligin sana ogreticegimiz yabancı diller ve yurt dışındaki gayri menkullerinle seni bir kenara atanları bir gün arama lüksüne kavusacaktin

Ülkemden cvp gelmedikçe oraya buraya seni bulmak adına onbinlerce dolar euro harcıyorum bi tanem

---

Bu cümleler bir tek bana mı tuhaf geldi şimdi? Çok zengin, çok eğitimlisiniz, çok imkanlarınız var, maddi manevi süper imkanlarınız var sürekli bunu belirtmekte amaç nedir?

Annesiz babasız çocuklar sıcak bir aile ortamı istiyordur zannediyorum mal mülk yazlık kışlık değil herhaldeo_O

Dilerim kavuşursun istediğin evlada. İyi bir anne olacağını düşünüyorum, ne olursa olsun için değil amacın doğrultusunda ilerliyorsun. Sabret isyan etme.

Aile dostumuz iki yabanci cocugunu evlat edindi.
Ikiz oglanlar, dunyalar tatlisi bi gorseniz.
Cocuklar eve geldiklerinde 1-2 aylikti simdi 4 yasindalar, hem yabanci hem Turk isimleri vsr.
Turkce de konusuyorlar buranin dilini de.
Sizi kirmak istemem ama bebegin milliyeti olmaz, bebek diye dogar insan diye okunurlar.
Insallah tez vakitte kavusursubuz ama bulundugunuz ulkedeki bebeklerde emin olun Turkiyede dogan bebekler kadar masum.

X