Evlendigime pişmanım!!!!

Konu sahibi neden buradan medet umuyor anlamadim. Egitimli bir insan olduguna gore dil bariyeri de yoktur diye dusunuyorum. Insanin onundeki en buyuk bariyer yine kendi galiba.

Konu sahibesi PhDyim demis, yerel dili bilmese dahi tum Avrupa ulkelerinde devletin bilgilendiren web sayfalarinin Ingilizce versiyonlari mutlaka oluyor. Almanya veya Avustuyadaysa, polisin sayfalarinin Turkce versiyonlari da var. En kotu google translate yaparsin yerel dile. Hic olmazsa polisi ararasin ben siddet gordum dersin. Konu sahibesinin basireti baglanmis galiba, egitimliyim diyor ustune ilkokul mezunu tipli bir elemandan dayak yemis saka gibi.

Konu sahibesi PhDyim demis, yerel dili bilmese dahi tum Avrupa ulkelerinde devletin bilgilendiren web sayfalarinin Ingilizce versiyonlari mutlaka oluyor. Almanya veya Avustuyadaysa, polisin sayfalarinin Turkce versiyonlari da var. En kotu google translate yaparsin yerel dile. Hic olmazsa polisi ararasin ben siddet gordum dersin. Konu sahibesinin basireti baglanmis galiba, egitimliyim diyor ustune ilkokul mezunu tipli bir elemandan dayak yemis saka gibi.
Evet, ben de anlayamadim. PhD yaptiysam valla hocama bile sorardim. Bir yil kaldigim bir okulda bile o kadar cevrem olmustu ki zamaninda kime danissam diye bile dusunmezdim boyle bir durumda.

Yerinizde olsam ben ettiği hakaretleri gizli kayıt altına alırım. Faturalara vs yardım etmediğini de belgelendirin. Tazminat ödesin de görsün eşek herif.

misafirlere ayıp olur diye evlenmek de ne bileyim. Hayır insanların altınları cebinde kalırdı en azından. Karşı taraf zaten altınlarınızla araba almışlar. şimdi siz daha çok kazanıyorsanız sizden nafaka da alır kesin. yakmışsınız başınızı umarım kurtulabilirsiniz.

15 sene boyunca yaşadığınız yer, yaşamaya da devam edeceğiniz yer gurbet değildir hele ki eğitim ve iş için giden kariyer sahibi insanlar için. İnsana kendine ettiğini bilmem kaç kişi gelse yapamaz derler doğruymuş. Dayak falan diyorlar oraları okumadım ama bilmiyorum bundan sonra hakedene hakkettiği gibi davranır mısınız, sanmıyorum. Yazık etmişsiniz ailenize de kendinize de. Şanslıymışsınız öncesinde görmüşsünüz ama yine de kıymetini bilememişsiniz.yaş kaç olursa olsun evlilik, aceleye gelecek, it kopuk huyları görmezden gelecek bir olay değil. Hele nikah masasında bile farketseniz o soruya hayır demek en güzelidir. Lütfen kendinize gelin ve gereğini de yapın.

Allah kurtarsin. Umarim eskisi gibi olursunuz bakalim zaman ne gosterecek sakin kalın. Bunlari dusunup kinlenmeyin şimdilik ama gercekten bunu hak etmedim deyip hazmedemiyorsanizda boşanin. Saglik olsun :KK43:

Aman allahım 😲 Neden kendine bunu yaptın sırf akrabalar gelecek ayıp olur diye mi? İşin içine nefret de girdiyse pek oluru yok bu işin yanar döner kocayı söylemiyorum bile.Allah kurtarsın seni

bir yere kadar üzülerek okudum, bir yerden sonrasını ... haketmişsiniz diyorum malesef
düğün arifesi gerçek yüzünü gösteren "a......na korum" diyen bir mahlukla
sırf şehir dışından misafirler gelecek ayıp olur diye evlenmişsiniz

tanıyamadım demeyin bahane, bile bile evlenmişsiniz. üzgünüm.

Burada çoğu hikayeyi okurken kendimizden çok şey buluyoruz. Sizinkini de okurken kendi yaşadıklarım geçti gözümden. Nikah günü eşim uyuya kalmıştı. Beni almaya gelmeyince aradığımda uyanmıştı. Aile parmağını oynatmadı vs vs. Oğullarına çeyrek takip beni es geçmişlerdi. Para vs umurunda değil ama buna rağmen kendilerini mükemmel aile birbirine çok düşkün aile olarak ifade etmelerine dayanamıyorum. Düğün günü de beni azarlaya azarlaya arabada götürdüğü için vazgeçtim eve döndüm davetliler salonda bizi beklerken şehir dışından bir sürü misafir gelmişken vazgeçtim evet. Ben bugünde ağlamayı haketmiyorum diyerek. Bir ay sonra affettim Bi şekilde tekrar evlendim ne mi oldu? Hüsran. Şuan aptallikta zirve yaptığımı düşünüyorum bu kararla. Benim eşim kibar kibar bağırır azarlardi. Küfür vs olsa devam etmek istemezdim. Zamana yaymak vs inanın hikaye giden sizden olacak . Yanlış anlamayın yargilamiyorum ama nefret ettiğiniz bir insanla aynı yatağa nasıl gireceksiniz? Hem nefret etmek hem korunmaktan bahsetmek? Hem sonuç belli ayrılacağım deyip hem zamana yaymak? Kesinlikle psikolojik destek alın kendi iyiliğiniz için. Biz ne desek boş hiç birimiz ehil değiliz. Burada bayanın doktora eğitimi olduğuna inanmıyorum diyen bayan olmuş. Benim tez danışmanım eşimle iletişim kuramıyorum dediğimde çalıştığı iş yerine git konuş demişti o an bende nasıl böyle şeyi söyler ayağına gitmemi vs diye düşündüm hocama bunu yaparsam kendime saygım kalmaz yapmayacağım demiştim. Kararların eğitimle ilgisi yok yani.

Çoğu kadinimizin başına ne gelirse ayıp olmasından geliyor.Ta o zaman tekmeyi basmanız lazımdı yapmamışsınız hala da yapmıyorsunuz.Bakalım kim nerenin neyine koyuyor diyip iptal edecekdiniz herşeyi.

Burada çoğu hikayeyi okurken kendimizden çok şey buluyoruz. Sizinkini de okurken kendi yaşadıklarım geçti gözümden. Nikah günü eşim uyuya kalmıştı. Beni almaya gelmeyince aradığımda uyanmıştı. Aile parmağını oynatmadı vs vs. Oğullarına çeyrek takip beni es geçmişlerdi. Para vs umurunda değil ama buna rağmen kendilerini mükemmel aile birbirine çok düşkün aile olarak ifade etmelerine dayanamıyorum. Düğün günü de beni azarlaya azarlaya arabada götürdüğü için vazgeçtim eve döndüm davetliler salonda bizi beklerken şehir dışından bir sürü misafir gelmişken vazgeçtim evet. Ben bugünde ağlamayı haketmiyorum diyerek. Bir ay sonra affettim Bi şekilde tekrar evlendim ne mi oldu? Hüsran. Şuan aptallikta zirve yaptığımı düşünüyorum bu kararla. Benim eşim kibar kibar bağırır azarlardi. Küfür vs olsa devam etmek istemezdim. Zamana yaymak vs inanın hikaye giden sizden olacak . Yanlış anlamayın yargilamiyorum ama nefret ettiğiniz bir insanla aynı yatağa nasıl gireceksiniz? Hem nefret etmek hem korunmaktan bahsetmek? Hem sonuç belli ayrılacağım deyip hem zamana yaymak? Kesinlikle psikolojik destek alın kendi iyiliğiniz için. Biz ne desek boş hiç birimiz ehil değiliz. Burada bayanın doktora eğitimi olduğuna inanmıyorum diyen bayan olmuş. Benim tez danışmanım eşimle iletişim kuramıyorum dediğimde çalıştığı iş yerine git konuş demişti o an bende nasıl böyle şeyi söyler ayağına gitmemi vs diye düşündüm hocama bunu yaparsam kendime saygım kalmaz yapmayacağım demiştim. Kararların eğitimle ilgisi yok yani.

Kesinlikle. Sizin durumunuzun da benimkinden farkı yokmuş. Bunun eğitimle falan alakası yok arkadaşım, tamamen içinde bulunduğun toplumsal baski ve sahip olduğumuz bozuk psikoloji. Ben kendime anlam veremiyorum neden bununla bir birliktelik yaşadım ve nikah kiydim hayatımın hatasını yaptım anlayamıyorum. Sanki perde inmiş gözüme şimdi açılmış gibi. Şuan evden taşınmaya hazırlanıyorum. Boşanma davasını da ben acicam. Küfürlerin tehditlerini ses kaydına aldım belki kullanırım diye. Bakalım neler olacak bilmiyorum fakat üzerime daha çok gelip gittiğim yerde de beni bulup rahatsız ederse hem polise gideceğim hem tazminat ödetecegim. Şu hayatta bana en büyük ders oldu cahil ve kültürsüz insani asla çevrende barındırma. Çok güzel iyi aile pozu verip kendilerini farklı gösteriyorlar ve bizim gibiler iyi niyetinden göremiyor bazı şeyleri.. Tiksindim resmen ben içinde bulunduğum durumdan. Buarada dayak yemedim, psikolojik şiddete maruz kaldım. Küfür ve hakaret... Bence sen de imkanın var bir daha düşün ve mutsuzsan yeni bir yol çiz. Ben itle yapacağım.

Konu sahibi neden buradan medet umuyor anlamadim. Egitimli bir insan olduguna gore dil bariyeri de yoktur diye dusunuyorum. Insanin onundeki en buyuk bariyer yine kendi galiba.
Burdan medet ummuyorum, sadece paylaşıyorum başıma geleni ve farklı düşünce ve öneri var mı diye bakıyorum. Ben zaten boşanma davasını acıyorum, yakın zamanda yeni eve taşınıp yeni hayatıma başlıyorum. Hayatımın hatasını yaptım evet ama zararın neresinden dönersen kardır demisler. İnanın bana öyle insanlar tanıdım eşim de dahil tiksindim. İnsanlardan soğudum resmen. Böyle insanlar varmiymis dedirtti...

Sizin eğitim düzeyi izi öğrenebilir miyiz hanımefendi?
Ve şimdiye kadar Türkiye dışında kaç ülkede yaşadınız? Yabancı diliniz var mi? Polisi aramanın doktora ile ne ilgisi var? Polisi aramıyorum çünkü nasıl bir psikopata evli olduğunu bilmiyorsunuz. Adam arabanı baltalarim seni yaşatmam aileni delik deşik ederim diye tehdit etti bu manyak la uğraşacağına taşınır giderim boşanma davasını da ben açarım dedim ve öyle de yapacağım. Tüm tehditlerini de ses kaydı alıp saklıyorum. Merak etmeyin.

Burdan medet ummuyorum, sadece paylaşıyorum başıma geleni ve farklı düşünce ve öneri var mı diye bakıyorum. Ben zaten boşanma davasını acıyorum, yakın zamanda yeni eve taşınıp yeni hayatıma başlıyorum. Hayatımın hatasını yaptım evet ama zararın neresinden dönersen kardır demisler. İnanın bana öyle insanlar tanıdım eşim de dahil tiksindim. İnsanlardan soğudum resmen. Böyle insanlar varmiymis dedirtti...
Yemin ederim bir derdim var başlığına açılan konuları değil yorumları okuyunca içim şişiyor
Yine yazmışlar ona rağmenmi evlendin yok buna rağmen hala neyi bekliyosun
Sanırsın kendi kocaları İstanbul beyefendisi k. Valide ve k. Babaları önüne dünyaları sermiş. Bi elleri yağda bir elleri balda.kocaları yüksek sesle hapşırsa ay boşadım adamı bana bağırdı modundalar
Sen o yorumlara takılma arkadaşım..umarım en kısa zamanda az zararla kurtulursun. Hayatı yönetmek o kadar kolay olmuyor hele ki iyi niyetliysen..Allah yolunu açık etsin

Sizin eğitim düzeyi izi öğrenebilir miyiz hanımefendi?
Ve şimdiye kadar Türkiye dışında kaç ülkede yaşadınız? Yabancı diliniz var mi? Polisi aramanın doktora ile ne ilgisi var? Polisi aramıyorum çünkü nasıl bir psikopata evli olduğunu bilmiyorsunuz. Adam arabanı baltalarim seni yaşatmam aileni delik deşik ederim diye tehdit etti bu manyak la uğraşacağına taşınır giderim boşanma davasını da ben açarım dedim ve öyle de yapacağım. Tüm tehditlerini de ses kaydı alıp saklıyorum. Merak etmeyin.

PhD terkim, mühendisim
Almanya'da yaşıyorum
Yabancı dilim var, yayın yapacak kadar
Bunca zaman aklınız nerdeydi? Konunuz gayet eski ... o adam da bir şey yapamaz merak etmeyin havlayan köpek ısırmaz. Burdaki evlerin hepsinde garaj anahtarla açılıyor, olmazsa garaj yeri kiralarsınız nereye girsin parçalasın? Geriye kalan tehditler de fasa fiso ben seni yaşatmam adam tutarım delik deşik olursun diyemediniz mi?

Adam psikopat olduğu için polisi arayacaksınız zaten? Şaşırdığım yer üst eğitimli kesimden olup yasalardan bihaber olmanız. Yasa Avrupada her zaman kadının yanında, şiddet var tehdit var yetişin derseniz polis hemen geliyor sonra tıktıkları yerden en az 10yıl çıkamaz merak etmeyin. Neden bir avukata danışmadınız? Kıyamet gibi boşanma avukatı bürosu var, Türk avukatlar da var. Alın bir randevu, madem adam her gün tehdit şantaj yapıyor basın bir video kaydı olsun bitsin. Boşanmaya kararlı insan çoktan harekete geçmişti.

Kesinlikle. Sizin durumunuzun da benimkinden farkı yokmuş. Bunun eğitimle falan alakası yok arkadaşım, tamamen içinde bulunduğun toplumsal baski ve sahip olduğumuz bozuk psikoloji. Ben kendime anlam veremiyorum neden bununla bir birliktelik yaşadım ve nikah kiydim hayatımın hatasını yaptım anlayamıyorum. Sanki perde inmiş gözüme şimdi açılmış gibi. Şuan evden taşınmaya hazırlanıyorum. Boşanma davasını da ben acicam. Küfürlerin tehditlerini ses kaydına aldım belki kullanırım diye. Bakalım neler olacak bilmiyorum fakat üzerime daha çok gelip gittiğim yerde de beni bulup rahatsız ederse hem polise gideceğim hem tazminat ödetecegim. Şu hayatta bana en büyük ders oldu cahil ve kültürsüz insani asla çevrende barındırma. Çok güzel iyi aile pozu verip kendilerini farklı gösteriyorlar ve bizim gibiler iyi niyetinden göremiyor bazı şeyleri.. Tiksindim resmen ben içinde bulunduğum durumdan. Buarada dayak yemedim, psikolojik şiddete maruz kaldım. Küfür ve hakaret... Bence sen de imkanın var bir daha düşün ve mutsuzsan yeni bir yol çiz. Ben itle yapacağım.

Ben evden ayrılalı 6 ay oldu yani 1 ay tahammül edebildim zaten o saygısızlıklara. Bosanin deyip vebale girmek istemem ama balık baştan kokuyor. Saygı çok önemli. Bir hocam vardı erkek 65 yaşlarında, hakaret ediyorsa def et gitsin o adami derdi. Onlar saygısızlık yaptıkça zamanla bizde kendimize saygımızı kaybediyoruz. Toplumsal baskıyı önemsememek lazım desekte etkili oluyor ama bir karar verdikten sonra kim ne demiş veya diyecek umurunda olmuyor insanın. Bir kırılma noktası var hepimizin. Karardan önce bende sizin gibi o ne der bu ne der düşman sevinir vs vs bir sürü saçmalık düşünürdüm. O kabusu yaşayan biziz. Bende geriye dönüp bakınca deliymisim herhalde diyorum. Bir erkekte merhamet yoksa geri kalan hicbir şey önemli değil. Ha bide aile kültürü. Biz farklı bir ailede yetistigimiz kabullenemiyoruz degersizliği. Çünkü değer görerek büyütülen çocuklarız. Benim ailemde senin baban gibi hala çocuk gibi koşturur bıraksan annem kıyamaz herseyi kendi yapmak ister. Ama onun anne babası öyle değil oğullarını fiziksel olarak yada maddi olarak devamlı kullanıyorlar. Benim eşim evin amelesi gibiydi. Evlenince kendini kral görmeye başladı. Annen baban el üstünde tutarken sana prenses muamelesi yaparken birden seni acıtan ama umurunda olmayan insanlar çıkınca çok dayanılmaz oluyor. İşin tuhaf tarafı aileden öyle gördükleri için onlara normal geliyor. Benim eşim karımı da azarlayamayacaksam! kimi azarlayacagim diye saçmalamışti yani karısı olmam beni azarlama hakkı veriyordu. Ben bariz şunu gördüm eşimin ailesinde birbirlerine değer vermiyorlar ki bana versinler. Anne baba bizim anne babamız gibi değil çocukları hususunda. Bu adamlar degersizligi dibine kadar yaşıyor kendi alışkın oldukları şeyleri yaparken yadırgamiyorlar istiyorlarki bizde onlar gibi olalım... Dilerim yeniden güler yüzünüze hayat. Hoşçakalın.

Ne terbiyesiz adammış. Düğün günü ettiği lafları okurken ben utandım! İnsan ayrılırken bile söylemez bunları. Sizin için kötü bir tecrübe olmuş ama umarım bundan sonra hakkınızda hayırlısı olur.

Yemin ederim bir derdim var başlığına açılan konuları değil yorumları okuyunca içim şişiyor
Yine yazmışlar ona rağmenmi evlendin yok buna rağmen hala neyi bekliyosun
Sanırsın kendi kocaları İstanbul beyefendisi k. Valide ve k. Babaları önüne dünyaları sermiş. Bi elleri yağda bir elleri balda.kocaları yüksek sesle hapşırsa ay boşadım adamı bana bağırdı modundalar
Sen o yorumlara takılma arkadaşım..umarım en kısa zamanda az zararla kurtulursun. Hayatı yönetmek o kadar kolay olmuyor hele ki iyi niyetliysen..Allah yolunu açık etsin

Sagol arkadasım yorumun içime su serpti, Allah da senin yolunu açık hayatını mutlu kılsın.
Teşekkür ederim.

X