Evlenemedim🥲

Evlilik değil ama cinsellik bence büyük ihtiyaç.düsünsene o kadar insan aç, suzuz, sokaklarda yaşıyor.savasın ortasında bombalarla mücadele ediyor, açlıktan bir sürü hastalıkla mücadele ediyor ama adamların 7, 8 tane çocuğu var.demek ki gerçekten de önemli ihtiyaçlar.yemek içmekten bile daha büyük ihtiyaç demek ki.allah kimseyi hiçbir konuda mahrum bırakmasın ne diyelim.bir de bu kadar önemli bir ihtiyaç için neden kimse doğru dürüst adım atmiyor o da garip.cinsellik yaşamamak da çok umutsuz yapar bu arada insanı.amann dertten başka birşey değil valla bu dünya.keşke gelmeseydik.
😅😅😅 karnı açken savaş halindi kimsenin cinsellik düşündüğü yok

Ben 31 yaşında evlendim. Eşimi daha erken tanımış olsaydım asla anlaşamazdık. O yaşa kadar beklemem benim hayrımaymış meğerse ki bence asla asla geç bir yaş değil. Hayat beni evliliğe hazırladı, bazı yönlerimi törpüledi. Zaten en iyi evlilik bile çok zor, olgunlaşmadan çok çok daha zor. O yaşa kadar aldım, sattım, iş kurdum, batırdım, çalıştım yine kazandım yurt içi-dışı tatillere gittim, çokça kişi tanıdım, ilişkilerimde çooookça yıprandığım da oldu ama içimde bir şey kalmadı, hepsi bana tecrübe oldu. Tam her şeyi salıp akışına bıraktım, eşimle zihnimin çok sakin olduğu bir zaman tanıştım. Zamandan hayırlısını isteyin ne hikayeler var. İstediğiniz mutluluk en güzel zamanda bulsun sizi de :KK36:
en güzel yorum bu ney 😊😊

Neden evlenmek istediğini söyleyenlere böyle sacma sapan yorumlar geliyor anlamıyorum. Neden dalga geçiliyor yani ayıp mı günah mı? İş arıyorum diyenlere "boşver otur evinde, işi napacaksın, işi olanları mutlu mu sanıyorsun, bak çalışıp çalışıp sömürülüyorlar sonra işten atılıyorlar" diyor musunuz? Hayatıni biriyle paylaşma isteği dünyanın en doğal isteği. Hayatta en az iş kadar önemli bir durum bu. Bu yaşlarda insan hayatını şekillendiren iki büyük şey var iş ve evlilik. Bu konularda kaygılanmaktan doğal ne var? Belki konuştukça kendinde bir şeyler farkedecek, içini dökecek, duygusal ilişkilerde yaptığı hatalarla yüzleşecek en azından duygusal desteğimizi görecek ama izin vermiyorsunuz ki.

Verecek cevabınız yoksa yazmayın. 5 sayfa dalga geçmeli cevap geliyor şaka gibi. Evlilik çok kötü bir şeyse şikayetlenmek yerine boşayın kocalarınızı. Herkesin evliliği kötü gidecek değil.
Evet ya katılıyorum buna. Belli yaştan sonra sosyal çevre ya azalıyor ya da evliler evlilerle takılmaya meyilli oluyor. Herkes aşırı sosyal değil, diyar diyar gezmekten zevk almak zorunda değil. İş-ev derken insan hayatı paylaşabileceği birini illaki arar. En basiti gece yattığında sarılabileceğin birinin olması bile çok güzel. Daldan dala flörtler zevk vermiyor, çoğu yüzeysel kalıyor. Evlenmek, kök salmak neden kötü olsun? 25 yaşında evlenmeye bile erken diyorlar mesela. Evlenenler genelde 23-28 yaşında evleniyor gayet normal yaşlar.

30 yaşında evliliğin güzelliğinden bahsetmek için 20 li yaşlarında evlenenleri gömmek zorunda değilsiniz. Kimi 20 lerinde bulur aşkı kimi 40. Çocuk için olabilir ama evlilik için 70 bile geç değil ki…

Eşimi 14 yaşında tanıdım bebeyken yani 23 yaşında evlendim 10 yıllık evliyim 34 yaşındayım şuan ve mutluyum ahmak veya salak değilim.

Her evlilik zor değildir. Bazı evlilikler hayatınızı kolaylaştırır.

Bunları da ayrıca yazmak istedim.

Aman bekarsın gez tozcuları da anlamıyorum. Eşinizle veya ayrı ayrı da gezip tozmaya devam edilebiliyor denediniz mi hiç?

Bir de evli olup aman yaaa ne güzel bekarsın keyfini çıkar demeyin dünyanın en doğal şeyini isteyen bir kadına bir zahmet

Arkadaşlar bilmiyorum dert mi ama çok kafama takıyorum 30 yaşındayım evlenmek istiyorum cok ve herkes evlendi çevremde benden küçükler de dahil olmak üzere eski konuştuklarım bile evlendi ben hala bekarım ve annem çok baskı yapıyor ben de artık ailemi yuvamı kurmak istiyorum ama kimle görüştüysem olmadı hiç evlenemeyecekmişim gibi düşünüyorum artık böyle tek başıma yaşayacakmış gibi planlar yapmaya başladım evlatlık alırım falan diye düşünüyorum 🥹 benim gibi hisseden var mı arkadaşlarım 23 yaşındaki kızlar bile evli ben hala aile evindeyim ve çok zor artık bu aile evinde yaşamakta bir süre sonra hiçbir kaldıramıyorum hiçbir laflarını 🥹 hiç evlenemeyecekmişim gibi geliyor 30 yaşındayım çok mu geç kaldım sizce
Canım bende seninle aynı durumdayım bu yüzden hesap açtım bu forum da çok ağladım bu gece neden evlenemiyorm diye dediklerine hepsine katılıyorum 🙄

Yaşınız eş bulma isteğinizin olması için çok normal
Evlenmekten ziyade kim istemez ki bir hayat arkadaşı, onu heyecanlandıran sevdiği biriyle paylaşımı olmasını
Yakınlık hissi yaşamak istemeniz tamamen anlaşılır
Bunun için tanıştırılmalara açık kapı bırakıp ve biraz da sizin dışa dönük olmanız lazım diye düşünüyorum
Umarım kafanıza denk biriyle tanışırsınız
Nacizane tavsiyem hala evlenmedilerse ortaokul ve lise üniversite arkadaşlarınız listesini gözden geçirin
En kolay okuldan eş bulunuyor gibi geliyor bana :)

Amann gez toz, bekarlığın tadını çıkar, özgürsün ne güzel, sevgili yap, ayrı eve çık, bunu mu kafaya takıyosun gibi öneri verenlerin duygusal zeka, empati, anlama kabiliyetlerinin düşük olduğunu düşünüyorum.
Konuda zaten doğru kişiyi bulamıyorum demiş, sevgili yap nasıl bir öneri olabilir?
gez toz özgürlükçüler siz neden evlendiniz boşanın ya bu kadar boşanmak istiyorsanız salavat zinciri falan çekelim size anlamadığım da hadi evliliği tam bilmiyordunuz evlendiniz pişman oldunuz boşanamadınız da bir de üzerine çocuk yapıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz acabaa
Bunu mu kafaya takıyorsuncular ya şu dünyada en kafaya takılacak şeylerden biri kalbine ruhuna göre birini bulamamaktır. Tabi siz hayatınızın en az bir döneminde sevilip sevdiğiniz için başınıza gelmeyen sıkıntı hakkında rahat rahat konuşabiliyorsunuz bu da mı derttt yiaa diye.
Ben yaşım ilerledikçe şunu anlıyorum ki insan bir eşe muhtaçtır. Yarım ve bu yarımı tamamlamak için çırpınıyor. Sevmeye sevilmeye muhtaç.

Öneri veremeyeceğim ben de sizinle aynı durumdayım. Niye böyle oldu bilmiyorum ortada kaldık artı olarak erkeklerin prensesliğe bürünerek adım atmamalarını da bir neden olarak görüyorum

Evlenmek için geç değil ama çocuk için vaktiniz daralıyor geç anne olurum problem olmaz diyorsanız en azından yumurtalarınızı dondurun derim.bazı insanlar sadece çocuk sahibi olmak yada cinsellik için evlenmek istiyor yanlış evlilikler falan yapıyor.insanların daha özgürce yaşaması gerek bence illa evlenip çocuk sahibi olunmamalı veya cinsellik yaşanmamalı ama toplumsal baskı ve dayatma insanları istemedikleri evliliklere itiyor.

insan gıcık oluyor bir de değil mi? Ne zaman yeni bir kişiyle tanışsan hemen yapıştırıveriyor nisanlım falan filan diye.minibüste bile hangi kadının telefon ekranına baksam yaa isteme fotosu ya nişan fotosu ya da gelinlikli bir foto.hangi kadının telefonu çalsa ekranda aşkımm, bir tanem falan filan yazıyor 😂😂 bütün dünya komplo kurmuş gibi.eskiden daha iyiymiş valla haa.en vasıfsız insanı bile evlendiriyorlarmış bir şekilde.çok sevmeseler bile çoluk çocuk derken yaşlanıp gidiyorlar.benim bazı arkadaşların anneleri o kadar varoş ve eğitimsiz ki.ama gül gibi kocalarla da evlendirmişler kadınları.gerçekten coğrafya kader derler doğduğumuz zaman da kader valla.
Algıda seçicilik işte. Eskiden cidden herkesin bir alıcısı varmış ne güzel 😃şimdi güçlü bir kadın olunca dengin bir erkek bulmak çok zor zaten günümüz erkekleri hepsi aldatmaya meyilli , anne bağımlısı vs.

Evlenmek için geç değil ama çocuk için vaktiniz daralıyor geç anne olurum problem olmaz diyorsanız en azından yumurtalarınızı dondurun derim.bazı insanlar sadece çocuk sahibi olmak yada cinsellik için evlenmek istiyor yanlış evlilikler falan yapıyor.insanların daha özgürce yaşaması gerek bence illa evlenip çocuk sahibi olunmamalı veya cinsellik yaşanmamalı ama toplumsal baskı ve dayatma insanları istemedikleri evliliklere itiyor.
Yumurta dondurma işlemi hakkında bilginiz var mı? Ücreti ne kadar ? Ben De düşünüyorum

Yumurta dondurma işlemi hakkında bilginiz var mı? Ücreti ne kadar ? Ben De düşünüyorum

Yumurta dondurma işlemini Türkiye'de yaptırmak öyle kolay değil. Ya ciddi bir hastalığınızın(kanser gibi) olması gerekiyor ya da yumurta rezervlerinizin çok azalmış olması gerekiyor, maddi açıdan da zorlu bir süreç. Ünlülerin bazıları bu nedenlerden dolayı Kıbrıs'ta yaptırıyor diye biliyorum.

Yine bir öğretmen yine değişik bir psikoloji. Gerçekten öğretmen olmadan önce psikolojisi nasıl diye test edilmeli bence. 30 yaş ve evlenemedim diye neler düşünüyor.
Ya hu evlenmek için evlenilir mi? Karşınızda uygun bir aday olur tamam herseyimiz uyuşuyor seviyoruz evlenelim denilir. Sizin karşınızda daha aday bile yok. Böyle düşünürseniz karşınıza çıkan ilk kişiyle evlenir doğru kişi değilse mutsuz olursunuz.

Algıda seçicilik işte. Eskiden cidden herkesin bir alıcısı varmış ne güzel 😃şimdi güçlü bir kadın olunca dengin bir erkek bulmak çok zor zaten günümüz erkekleri hepsi aldatmaya meyilli , anne bağımlısı vs.
Dengimiz olan erkeklerin de hiç böyle dertleri yok ben onu anlamıyorum işte.adam tüm gün kafa önde dünyadan soyutlanmiş gibi yaşıyor.kardeş hiç mi bir ilişki yaşayayım hiç mi ruhsal, cinsel ihtiyaçlarımı gidereyim, iki fingirdeyeyim demiyorsun.nerede çer çöp onlar harekete geçiyor.şu suratsız kafa önde tiplerin nasıl bir dünya görüşü var çok merak ediyorum.bir de suratsızlar.çıldırmamak elde değil.üzücü yani gerçekten.dünyaya bir defa gelmişsin hiç adam gibi, tam istediğin biriyle ilişki yaşaya.adan göçüp gideceksin.herkes öyle değil ama maalesef çoğu kadın bu durumda.nasıl olacak bu işler bilmem.allah yardım etsin.

Son düzenleme:
Yine bir öğretmen yine değişik bir psikoloji. Gerçekten öğretmen olmadan önce psikolojisi nasıl diye test edilmeli bence. 30 yaş ve evlenemedim diye neler düşünüyor.
Ya hu evlenmek için evlenilir mi? Karşınızda uygun bir aday olur tamam herseyimiz uyuşuyor seviyoruz evlenelim denilir. Sizin karşınızda daha aday bile yok. Böyle düşünürseniz karşınıza çıkan ilk kişiyle evlenir doğru kişi değilse mutsuz olursunuz.
O da uygun bir aday çıksa da evlensem istiyor işte. Okuduğunuzu anlayamamanız konusunda içten içe öğretmenlerinizi mi suçluyorsunuz😂

kadının öğretmen olması ile evlenmek istemesinin ne alakası var ya.30 yaşına gelmiş 20 yaşında falan değil.çocuk isteyen insan için gayette ufaktan işin ciddiye bindiği yaşlar.meslek ayrı insanın özel hayatı ayrı yani.

kadının öğretmen olması ile evlenmek istemesinin ne alakası var ya.30 yaşına gelmiş 20 yaşında falan değil.çocuk isteyen insan için gayette ufaktan işin ciddiye bindiği yaşlar.meslek ayrı insanın özel hayatı ayrı yani.
Çoğu arkadasim 30 yaş üstü ama bir tanesi hariç hiçbirinden evlenemedim diye serzeniş duymadım. Evlenmek için evlenilmez. (Dip not- hiçbirisi öğretmen değil)
Ayrıca bunu mesleğe baglamadım fakat burada konu açan bazı öğretmenlerin psikolojileri sağlıklı değil.

X