Gebeliğe Hazırlık EVLENMEDEN ÖNCE GEBELİK HAZIRLIĞI

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Teşekkür ederim cevapladığınız için. 4 yıldır beraberiz aslında gezmek yemek içmek çok yaptık bunları tabi aynı evin içinde daha kıymetlidir Emin’im. Şimdi düğün yaklaştıkça bebek hayalimiz arttı o yüzden çok istiyoruz. Allah nasip ederse inşallah sağolun tekrardan fikir verdiğiniz için ❤️

Düşüncelerin yaşın için çok normal, senin yaşında evlenseydim belki ben de hemen çocuk isterdim, bence evlilik için bile çok küçüksün ama aileleriniz size güvenmiş demekki. 1 yıl 2 yıl beklesen inan hiçbir şey kaybetmezsin belki sana uzun süre gelecek, en azindan 6 ay olsun bekle. Evlenince sadece sevgilini tanımıyorsun ayni zamanda kendini de taniyorsun, hayatta senin icin ne önemli, beklentilerin neler daha iyi farkedebiliyorsun. Bu süreç sadece evlilikte muhtemel olumsuzluklara tedbir için değil daha sağlam adımlar atmak için de önemli bence.

yazik genclerimizin hic hayali hevesi kalmadi. okuyayim, kendi parami kazanayim, ileride cocuguma daha iyi anne olurum calisirsam, daha iyi es olurum, iki maasla imkanlarim daha fazla olur, ureteyim, hep tuketmeyeyim, toplumda farkli bir yerim olur diyen yok hic.. 22 yas.. evlenmeyi gectim tek hayal cocuk yapmak.. memleketimiz icin o kadar aci ki..

Düşüncelerin yaşın için çok normal, senin yaşında evlenseydim belki ben de hemen çocuk isterdim, bence evlilik için bile çok küçüksün ama aileleriniz size güvenmiş demekki. 1 yıl 2 yıl beklesen inan hiçbir şey kaybetmezsin belki sana uzun süre gelecek, en azindan 6 ay olsun bekle. Evlenince sadece sevgilini tanımıyorsun ayni zamanda kendini de taniyorsun, hayatta senin icin ne önemli, beklentilerin neler daha iyi farkedebiliyorsun. Bu süreç sadece evlilikte muhtemel olumsuzluklara tedbir için değil daha sağlam adımlar atmak için de önemli bence.
Gerçekten teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için. 6 ay beklicem. zaten çoğu kişi aynı şeyi önerdi bana şuan. İyi ki sordum o zaman teşekkürler 🌸

yazik genclerimizin hic hayali hevesi kalmadi. okuyayim, kendi parami kazanayim, ileride cocuguma daha iyi anne olurum calisirsam, daha iyi es olurum, iki maasla imkanlarim daha fazla olur, ureteyim, hep tuketmeyeyim, toplumda farkli bir yerim olur diyen yok hic.. 22 yas.. evlenmeyi gectim tek hayal cocuk yapmak.. memleketimiz icin o kadar aci ki..
Tercih meselesi. Tek kişiyle de imkanlarımız var çok şükür. Evlilik için aldığımız bütün kararlar tartıya koyuldu. Gerisi takdiri ilahi..

Gerçekten teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için. 6 ay beklicem. zaten çoğu kişi aynı şeyi önerdi bana şuan. İyi ki sordum o zaman teşekkürler 🌸

6 ayda senin geç kaldığın hiçbir sey olmaz, bebekle ilgili kitaplar okursun, spor yaparsın evliliğe adapte olursun. Bu arada evlenmeden önce kadin doğum doktoruna gitmek bebek için değil de genel bir kontrol için öneriliyor. Fırsatin olursa git. Mutluluklar dilerim.

6 ayda senin geç kaldığın hiçbir sey olmaz, bebekle ilgili kitaplar okursun, spor yaparsın evliliğe adapte olursun. Bu arada evlenmeden önce kadin doğum doktoruna gitmek bebek için değil de genel bir kontrol için öneriliyor. Fırsatin olursa git. Mutluluklar dilerim.

Benim amacımda bunu öğrenmekti aslında gitmelimiyim diye. Çoğu kişi sorumun dışında yazdı gerçekten anlamıyorum.herkes bir garip.buda bir tercihtir. Yardımcı oldunuz bana teşekkürler dediklerinizi uygulucam inşallah 🙏🏻

Çok teşekkür ederim.4 yıldır beraberiz hiç problem yaşamadık ve düğün yaklaşınca çocuk hayali kurduk ondan çok istiyoruz aslında. Pek bilgim olmadığı için öğrenmek istedim
Ben eşimle 8 yıldır birlikteydim, üniversitede 24 saat birlikte zaman geçirdik ama evlilik bambaşka bir şey.

Cinsellikte uyumu yakalayacağınızı nereden biliyorsunuz? İlk aylar kadınlar kaslarını nasıl kullanacaklarını, nasıl orgazm olacaklarını bile öğrenemiyorlar. Bir yıl gençliğinizin tadını çıkarın. Sonra olur inşallah

Ben eşimle 8 yıldır birlikteydim, üniversitede 24 saat birlikte zaman geçirdik ama evlilik bambaşka bir şey.

Cinsellikte uyumu yakalayacağınızı nereden biliyorsunuz? İlk aylar kadınlar kaslarını nasıl kullanacaklarını, nasıl orgazm olacaklarını bile öğrenemiyorlar. Bir yıl gençliğinizin tadını çıkarın. Sonra olur inşallah
Bütün evli bayanlar aynı yorumu yapmış. Söylediklerinizi dikkate alıcam. Teşekkür ederim herşeyin hayırlısı olsun 🙏🏻

4 yıldır birlikteyiz demişsiniz ama sevgililik ve evlilik aynı şeyler değiller.

Yaşınız da çok genç, çocuk için acele etmeyin.

Bebek için değil kişisel ve cinsel sağlık için gidin doktora. Ne bu acele daha evlenmeden bebek derdine düşüyorsunuz bi durun Allah aşkına.

Tercih meselesi. Tek kişiyle de imkanlarımız var çok şükür. Evlilik için aldığımız bütün kararlar tartıya koyuldu. Gerisi takdiri ilahi..
Cok haklisiniz bazilarinin tek düşüncesi çalışmak, para kazanmak. Eve yorgun geliceksin, belki esine tahammulun azalacak, cocuk fikrini erteliyeceksin yada olucak bakiciya birakilcak... ki hemen olcagida garanti degil hayirlisi olsun hakkinizda

Evliliğin ilk zamanları çok kıymetli oluyor bi alışma süreci uyum sağlama süreci vs biz bi sene düşünmedik çocuk ve iyiki düşünmemişiz diyoruz çünkü birlikte vakit geçirebildik tatile çıkabildik rahattık yani evlendiği ilk sene çocuk yapan bi çok tanıdığım keşke bekleseydim biraz evliliğin tadını çıkarsaydım diyor tabi sizin kararınız ama bence birşeyleri rayına oturtup öyle düşünmekte fayda var bence
katılıyorum, biz de hemen istedik, Allah nasip etti oldu. eşimden ve ailesinden sıkıntılar yaşadım ve pişman oldum. herkese tavsiyem en az 1 yıl beklenmesi, o sürede güzel bir tatile gidilmesi(çocuk olunca çocuk odaklı olunuyor mecburen)

X