Evlenmek Isterim:

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
51
EVLENMEK ISTERIM:

Super bir düğünüm olsun, bembeyaz,sırtı acık bir gelinligim olsun,annem sevincinden aglasın diye...

Kıvırcık saclı bir kız cocugum olsun ve bana anneler gununde carpık curpuk yazısıyla okulda yaptıkları kartı getirsin diye..

Geceleri gök gürleyip fırtına cıktıgında korkarak yastıgıma sarılmayayım diye...

Sevdigim erkek bana canım karıcıgım desin diye...

Artık yemek yapmayı ogreneyim,devamlı yumurta ve makarna pisirmeyeyim diye...

AMA EVLENMIYORUM:

Sevdigim erkegin kirli iççamasırları,lavabodaki sakal artıkları,kaprisleri küfürleri,vurdumduyma zlıkları ve yalanları arasında onu neden sevdigimi unutmayayım diye....

Isin icine para ve cıkar hesapları girdigi zaman buyuk askların nasıl kücüldügünü görmeyeyim diye...

Aldatılmanın dayanılmaz hafifligi(!) ile tanısmayayım diye...

Canım babacıgımdan kalan tek sahip oldugum seyi,soyadımı verip yerine bana soyadından baska verecek cok büyük birseyi olmayan birininkini almayayım diye...

Gece kız arkadasım aglayarak bana telefon actıgı zaman ertesi gün icin cantama koyup geceligimi ve dis fırcamla onun evine gidebileyim diye...

'Ben ' olgusunu daha yeni yeni ogrenmisken, bunu 'biz' olgusuna degismeyeyim diye...​

BEN OLGUSUNU DAHA YENİ ÖĞRENMİŞKEN, BUNU BİZ OLGUSUNA DEĞİŞMEYEYİM DİYE.....

işte bu ben olgusunu hiç öğrenemeden ,biz olduk.... ancak yeni yeni öğrenebiliyorum bu yaştan sonra... olsun ama öğreniyorum yaa .... bu da bi şey....

Masalcim Çok Doğru Yazdiklarin Evlilik Aynen O Lavabodaki Sakallar Dağinik Kiyafetler Herşeyi Ben Bilirim Havalari .....
Yine Evlensem Yine Sadece Anne Olabilmek Için Evlenirdim Evliliğin En Güzel Şeyi Onlar Koca Dirdiri Da Kötü Olani :)

yaaa biz evlenmeden evlilikden soğutuluyoruz yazık diil mi bizeee :):):) şaka bi yana yazdıların hakkında bişiy diyemem ama her evlenen kadın bunkların aynısını sölüyo demek ki var bu işin içinde bişiy:):):)

ÜZGÜNÜM KIZLAR AMA BEN SİZE KATILMIYORUM.evliyim çünkü hayatımın en güzel anlarını dahada güzelleştirebiliyoruz.evliyim çünkü enzor anımızda birbirimize cesaret verebiliyoruz.evliyim çünkü birbirimize olan güvenimiz bizi hep ileri taşıyo.evliyiz çünkü hayatımız en değerli varlığına sahibiz ve bu bizi dahda birbirimize kenetledi.kızlar evlilik değil kötü olan .o yaşanan evi bir başkası ilede paylaşsanız bu sorunlar yine yaşanacak annenizin babanızın evinde o dedikleriniz hiç mi olmuyo.yoksa ananız toparladığı için size kalmıyo diye mi????

bende iyivakite katiliyorum. eger evlendigin kisi sana deger veriyor, seni sayip seviyor,senin duygularina onem veriyorsa; hele birde ikinizden bir parca bebeginiz olursa o zaman esinizin ne kadar degerli oldugunu anliyor, daha cok baglaniyorsunuz birbirinize.
kavgalara gelince mutlaka tartisma olacak hepimiz ayni olmadigimiz aslinda OLAMADIGIMIZ gibi, herkesin kendisine ait dusunceleri vardir ve bunu yuzunden dusunce anlasmazligi olacaktir. her ayriliktan sonra sevdiginiz kisinin degerini daha iyi bildiginiz gibi kavganin sonrasindada birbirinize daha cok baglanirsiniz.
evlilik guzel seydir korkmayin :) sadece dogru kisiyi bulmak sorun ondan sonrasi kolay

AMA EVLENMIYORUM:

Sevdigim erkegin kirli iççamasırları,lavabodaki sakal artıkları,kaprisleri küfürleri,vurdumduyma zlıkları ve yalanları arasında onu neden sevdigimi unutmayayım diye....

Isin icine para ve cıkar hesapları girdigi zaman buyuk askların nasıl kücüldügünü görmeyeyim diye...

Aldatılmanın dayanılmaz hafifligi(!) ile tanısmayayım diye...

Canım babacıgımdan kalan tek sahip oldugum seyi,soyadımı verip yerine bana soyadından baska verecek cok büyük birseyi olmayan birininkini almayayım diye...

Gece kız arkadasım aglayarak bana telefon actıgı zaman ertesi gün icin cantama koyup geceligimi ve dis fırcamla onun evine gidebileyim diye...

'Ben ' olgusunu daha yeni yeni ogrenmisken, bunu 'biz' olgusuna degismeyeyim diye...

böle olcağını bilemedim ondan evlendimmmmmmmmmmmmmmmmm :KK43:((((((((((

bende evlenmek istiyommm:asigim: aday yok ama olur belkı:çok üzgünüm:
olumsuzluklar olmaz belkıı:uhm:

evlilik harika bişey bence tabiki birbirini seven 2 insan için ama devamlı tartaklanan dayak yiyen azarlanan için deil tabiii
birde aileler var işin içinde

tesekkurler canım paylasımın için
cok dogru yazmıssın.

Canım babacıgımdan kalan tek sahip oldugum seyi,soyadımı verip yerine bana soyadından baska verecek cok büyük birseyi olmayan birininkini almayayım diye... bu cumleyı ozellıkle

evlilik sabır işi ödün vermeyi bilenlerin başarabileceği bir iş ben bu kadar sabırlı değilim ve bazen gerçekten çok zorlanıyorum bir insan neden evlenir hayatını biriyle paylaşmak için güzel günleri ve acı günleri zorlukları birlikte el ele aşmak için peki ya evlendiğin kişi bencilin tekiyse kendinden başkasını düşünmeyen biriyse hayatı kolaylaştırmak yerine zorlaştırıyosa bekar arkadaşlar 10 kere düşünün evlenirken çok iyi inceleyin evleneceğiniz adamı çünkü ne kadar anlaşamassak yürümezse bitiririm desekte o bekarlıkta kolay geliyor insana evlenince değişiyor işin rengi bir sevgili gibi ayrılalım olmuyor bitti diyemiyorsun kocana ne çevren izin veriyor buna nede hayatına soktuğun insan bu nedenle evleneceğiniz adamı çok iyi etüd edin evlenmiş olmak için evlenmeyin yanarsınız

yazı çok güzel paylaştığın için teşekür ederim.

sevdiğin insanla evlenirsen hele sevdiğin insan anlayışlı biri senide seviyorsa evlilik kolay olur.

ama anlayışsız çok çalıştım yoruldum ses yapma az konuş dünyaları ben kazandım diey böğürüyorsa seni anlamıyosa evlilik zor olur.düşüncem ya

hepimize anlayışlı saygılı kocalar nasip etsin allahım.

Bu yazıyı buraya ilk üye olduğum zamanlarda okumuştum.
Gözlerim dolu dolu olmuştu.
Gerçekten muhteşem bir yazı, çok teşekkürler!
İşte en sevdiğim madde;

"Canım babacıgımdan kalan tek sahip oldugum seyi,soyadımı verip yerine bana soyadından baska verecek cok büyük birseyi olmayan birininkini almayayım diye..."

offf wallaaa ewlilik zor vesselamm. bekarlık sultanlık bacılara.s
hele hele şu devirde aldatmayan erkek varsa el kaldırsın:Roflol:
hiç bi şi yapamasa internette tanımadığı kıslarla aldatıyolar hatunlarını:eek:klava:
yok yok çok zorrr ömür törpüsü wallaaaaa

BEN OLGUSUNU DAHA YENİ ÖĞRENMİŞKEN, BUNU BİZ OLGUSUNA DEĞİŞMEYEYİM DİYE.....

işte bu ben olgusunu hiç öğrenemeden ,biz olduk.... ancak yeni yeni öğrenebiliyorum bu yaştan sonra... olsun ama öğreniyorum yaa .... bu da bi şey....

alıntı yapayım deken içerik değiştirmeye tıklamışım, hiç bişey değiştirmedim valla aynı duruyor yorumumda, kk daki ilk zamanlarımdı ve şimdi görünce heyecanladım birden:))

evet yazdıklarının büyük çoğunluğu doğru maalesef...o büyük hayallerini alıp götürebiliyorlar..ama herşeye ragmen bekarlarıda korkutmayalım tabi güzel yanlarıda var evliliğin..ama mümkün olduğunca geç evlenin ki hayatınızı yaşayabilin,evlenince o kadar cok sorumluluk biniyo ki sırtınıza bazen taşıyamıyorsunuzne mutlu türküm diyene

bende evlenmek istiyommm:asigim: aday yok ama olur belkı:çok üzgünüm:
olumsuzluklar olmaz belkıı:uhm:

selam allah heşeyin hayırlısını nasipetsin kardeşim,nerdesin, seninle tanışmak isterim,ya sen mnsenimi eliften alırmısın ben muğlada kalıyorum :1hug:a.s.görüşmek dileğiyle esenlikler dilerima.:enbuyukkk:

Son düzenleme:
X