Evli bayanlar esiniz ne sıklıkla dışarı çıkar?

Suluka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
871
351
27
Merhabalar eşimle dışarı çıkması yüzünden tartıştık ve çok ağır konuştu. Şöyle anlatayım. Eşim önceden bir ara her gün dışarı çıkardı akşamları. Bulunduğumuz sitede sosyal tesisleri var orada okey oynamaya iniyordu. Ama her gün. O zman da yine kavga ettik tamam sadece 3 gün dışarı çıkma hakkım olsun dedi. Ama o 3 günü de sonuna kadar kullanır yani. Neyse hafta içi zaten yoğun çalışıyor. Bu hafta 2 gün 8 de eve geldi ve buna rağmen 8.30 da hemen okeye indi neyse dedim bsey söylemedim. Cumartesi de yarım gün çalışıyor öğleden sonra gelince hadi dışarı çıkalım dedi bahçede dolaşmaya aşağı indik arkadaşlarını gördü yanlarına gitti hadi çarşıya gidelim demişler çarşıya gittik. Geldi yemeğimizi yedik. Akşam daha 1 günüm var diye yemekten sonra yine indi neyse dedim ses etmedim. Ama sinir de oluyorum tabiki. Pazar sabah kalktık dedim biraz evi toplayalım bugün hiç bsey demedi giyindi süslendi traşnı oldu ben avm ye gidiyorum pantolon flan alcam dedi. Bize de söylesen bizde gelirdik dedim. Kaç gündür eve girdiğin yok dedim. Bu arada da küçük kızım var onla zitlasiyo sende bu huy olduğu sürece seni bi yere götürmem flan diyo. Bende çocukla niye zitlasiyon biraz huyuna git dedim biraz gerilmistik. Sende hep kızını savun zaten senden ogreniyo bana cemkirmeyi faln dedi. Sende süs biberi gibi giyinip süslenip gezme dedim bu lafıma çok kızmış süs biberi evde bi ise yaramayan demekmis ben evde bi iş yapmıyom mu dedi bende insan biraz karisini kızını düşünür sizle de vakit geçireyim der flan dedim. S.git beğenmiyorsan dedi. Çok sinirliyim şuan konuşmuyorum bende ağzıma geleni söyledim yaziklar olsun sana kaç senelik karına bunları söyledin flan dedim şuan konuşmuyoruz. Ne yapcam bilmiyorum. Özür diledi sonradan gelip sinirle söyledim flan diye ama ben kabul etmedim sinirle söyledim diyemezsin sen bana bunu dedim.

Merhabalar eşimle dışarı çıkması yüzünden tartıştık ve çok ağır konuştu. Şöyle anlatayım. Eşim önceden bir ara her gün dışarı çıkardı akşamları. Bulunduğumuz sitede sosyal tesisleri var orada okey oynamaya iniyordu. Ama her gün. O zman da yine kavga ettik tamam sadece 3 gün dışarı çıkma hakkım olsun dedi. Ama o 3 günü de sonuna kadar kullanır yani. Neyse hafta içi zaten yoğun çalışıyor. Bu hafta 2 gün 8 de eve geldi ve buna rağmen 8.30 da hemen okeye indi neyse dedim bsey söylemedim. Cumartesi de yarım gün çalışıyor öğleden sonra gelince hadi dışarı çıkalım dedi bahçede dolaşmaya aşağı indik arkadaşlarını gördü yanlarına gitti hadi çarşıya gidelim demişler çarşıya gittik. Geldi yemeğimizi yedik. Akşam daha 1 günüm var diye yemekten sonra yine indi neyse dedim ses etmedim. Ama sinir de oluyorum tabiki. Pazar sabah kalktık dedim biraz evi toplayalım bugün hiç bsey demedi giyindi süslendi traşnı oldu ben avm ye gidiyorum pantolon flan alcam dedi. Bize de söylesen bizde gelirdik dedim. Kaç gündür eve girdiğin yok dedim. Bu arada da küçük kızım var onla zitlasiyo sende bu huy olduğu sürece seni bi yere götürmem flan diyo. Bende çocukla niye zitlasiyon biraz huyuna git dedim biraz gerilmistik. Sende hep kızını savun zaten senden ogreniyo bana cemkirmeyi faln dedi. Sende süs biberi gibi giyinip süslenip gezme dedim bu lafıma çok kızmış süs biberi evde bi ise yaramayan demekmis ben evde bi iş yapmıyom mu dedi bende insan biraz karisini kızını düşünür sizle de vakit geçireyim der flan dedim. S.git beğenmiyorsan dedi. Çok sinirliyim şuan konuşmuyorum bende ağzıma geleni söyledim yaziklar olsun sana kaç senelik karına bunları söyledin flan dedim şuan konuşmuyoruz. Ne yapcam bilmiyorum. Özür diledi sonradan gelip sinirle söyledim flan diye ama ben kabul etmedim sinirle söyledim diyemezsin sen bana bunu dedim.
Ben dayanamıyorum artık senin bu davranışlarına dedim biz defalarca ayrılma noktasına geldik ama çocuk için şans verdik yeter artık dedim neyimiz varmış bizim bosanacak dedi. Daha ne olsun dedim kendi dünyanda kendin yaşıyon gel sizle de vakit geçirelim demiyosun dedim. Eşim de sen eski sevgilini instagramda arattın ben buna bsey demedim dedi. Bu olayı da anlatayım kısaca o şekilde yorum yapın. 3 sene önce instagramdan lisede kısa bir dönem sevgili olduğum kişinin profiline baktım ama duygusal biseyle değil de kardeşim evlenmiş dedi biz hepimiz aynı lisedeydik bende sadece kıza bakmak için aratmistim eşim de gördü ve çok sinirlendi sen beni aldattın diyo. Yuh dedim ne aldatması lise dönemi üzerinden 10 sene geçmiş olsun bu duygusal aldatma dedi. Sende o zman duygusal boşluk yaratma dedim. Ne demek bu aldatcam sen beni mi demek istiyorsun dedi tabiki öyle bir şeyi kastetmedim sadece biraz ilgilensin istediğim için söyledim ama bende biraz ileri gittim sanırım dıştan gözlemci olarak da sizlerden yorum almak istiyorum.

Benim esim bensiz cikmaz. Belki arkadaslarinin oldugu bir sehirde olsaydik, ciksin isterdim haftada bir falan. Cunku ben de cikardim o zaman :KK70: ama bu kadar sosyallesmesi beni de rahatsiz eder acikcasi.

Okey oynamaya gidiyormus surekli
Okey de bagimlilik yapiyor yahu
sosyal tesislere fazla kaptirmis kendini sanki
Ayrica neden demiyor hadi avmye gidelim sen cocugu oyun alanind oyalarsin ben pantolon bakarim diye? Cok alismis bireysel takilmaya
Begenmiyorsan git diyor ya, burnu surtsun diye gitsen hic etkilenmez rahat rahat gezer oyle bi tip

Siz de alın bugün çocuğunuzu avmye götürüp eğlenin. Size ne yapıyorsa aynısını yapın. Sizi sevmiyor, üzülmeniz, kızmanız adamın umrunda değil. :KK43:(

Siz de alın bugün çocuğunuzu avmye götürüp eğlenin. Size ne yapıyorsa aynısını yapın. Sizi sevmiyor, üzülmeniz, kızmanız adamın umrunda değil. :KK43:(
Giderim zaten biz de kızımla gezeriz yemek yeriz her şeyi yaparız ama ben bu duruma da sinir oluyorum tek başına takılmasına madem niye evliyiz biz diye sorguluyorum. Bize para harcamaya gelince harcamaz. Cumartesi çarşıya gittiğinde yesilcay al dedim 100 tl tutmuş parasını istedi. Ben senin gereksiz harcamalarına para harcayamam diye ama kendi arkadaşlarıyla dışarı çıkınca onlarla yemek yemiş tatlı yemiş. Bende duyunca sinir oldum bizi de goturebilirisin bir yerlere bizimle vakit gecirebilirsin diye.

Giderim zaten biz de kızımla gezeriz yemek yeriz her şeyi yaparız ama ben bu duruma da sinir oluyorum tek başına takılmasına madem niye evliyiz biz diye sorguluyorum. Bize para harcamaya gelince harcamaz. Cumartesi çarşıya gittiğinde yesilcay al dedim 100 tl tutmuş parasını istedi. Ben senin gereksiz harcamalarına para harcayamam diye ama kendi arkadaşlarıyla dışarı çıkınca onlarla yemek yemiş tatlı yemiş. Bende duyunca sinir oldum bizi de goturebilirisin bir yerlere bizimle vakit gecirebilirsin diye.
Anladığım kadarıyla arkadaşı kadar değeriniz yok. Kızmak sadece kendinize zarar. Boşanmak için yeterli bir sebep bu

Sizin bir evliliginiz yok ki .Dışarıyi adam kaçış olarak görüyor . Size ettiği hakaretten de düşünceleri belli .
Ama ben bunu eşime dile bile getiremiyorum. Ben bunları söyleyince senin kimsen yok o yüzden bana sarıyon. Hiç mi dışarı cikmicam. Çık tabiki diyorum 3 gün dedik zaten çık diye. Ama bazı günler zaten 7 de 8 de geliyor 8.30 da geri çıkıp 12 1 e kadar gelmiyor. Ne benle ilgileniyor ne çocukla. Eve gelince de tartışma çıkıyor. Bende kendimi otel görevlisi gibi görüyorum artık. Yemeğe bulaşığı gelince yap utusunu yap. Ama bana aldığı bir çöpün parasını istesin yada eve alınan şeyleri ortak odicez desin. Ama kendi istediği gibi gezsin dolaşsın. Ve bunlar karşısında da susmami beklesin. Bana dün diyor ki gereksiz bir kavga çıkardın alt tarafı bi pantolon alıp gelicektim diyor. Ona göre hayat normal kim dolduruyor seni diyor. Nerden etkilendin diyor. Ya diyorum benim de duygularım var bende ilgi sevgi görmek istiyorum. Eşimle çocuğumla vakit geçirmek istiyorum.

Bizim eşlerimizin konuyla ilgisi ne? Benimki 4 gece çıkıyorsa ha benimki az çıkıyormuş deyip özür mü dileyeceksiniz adamdan?

Her şey bir tarafa adam size küfür etmiş yahu.

Anladığım kadarıyla arkadaşı kadar değeriniz yok. Kızmak sadece kendinize zarar. Boşanmak için yeterli bir sebep bu
Evet dün aynen bunu söyledim. Yok bugün şuna söz verdim yok şu çarşıya gidelim dedi gittik yok bunlar okeye çağırdı. Ya dedim onlar ne derse yapiyon gel diyorlar istedikleri yere gidiyon. Bir kere de sizinle bir yere gidelim demiyorsun arkadaşların bizden daha önemli dedim. Sen neden dışarda herkese güler yüzlüsün evde aynı yüzünü bize gostermiyorsun diyorum. Sen arkadaşlarımı mi kıskanıyorsun diyor. Bi tatlı yemem mi battı sana diyor. Üste çıkmak için türlü bahaneleri var

Bizim eşlerimizin konuyla ilgisi ne? Benimki 4 gece çıkıyorsa ha benimki az çıkıyormuş deyip özür mü dileyeceksiniz adamdan?

Her şey bir tarafa adam size küfür etmiş yahu.
Tabiki değil ama ben mi abartıyorum normal mi yoksa diye sordum yani

sizin aranızdaki asıl sorun eşinizin dışarı çıkması değil ki. adam size küfür hakaret etmiş. benim eşimde geçen hafta 5 gün çıktı dışarı ben istedim çıkmasını kafasını dağıtmasını. istediği gibi de gidebilir bizim bir programımız olmadığı sürece. aynı şekilde bende. ama birbirimize s. git demeyiz. o zaman durulmaz çünkü o evde

Dışarı çıkması sorun değil ki,adam rezil bir küfürbaz. S.git demiş siz de hala o evdesiniz sanırım. Yanlış. Alıp çocuğu gidecektiniz,o lafı yiyip hala ne oturuyorsunuz,hala adamın kaç akşam dışarı çıktığını sayıyorsunuz. Siz de bir garipsiniz.

Başlığa cevabım,bizde kimse kimseden izinle çıkmaz dışarı. Planı olan haber verir gider. Az gittin çok çıktın geç geldin hiç gelmedin konuşarı bizde olmaz. Birbirimizden ayrı sosyal hayatlarımız vardır. Özgür bireyleriz. Oturup saymayız kaç gün çıktık diye.

sizin aranızdaki asıl sorun eşinizin dışarı çıkması değil ki. adam size küfür hakaret etmiş. benim eşimde geçen hafta 5 gün çıktı dışarı ben istedim çıkmasını kafasını dağıtmasını. istediği gibi de gidebilir bizim bir programımız olmadığı sürece. aynı şekilde bende. ama birbirimize s. git demeyiz. o zaman durulmaz çünkü o evde
Ilk defa demiyor ki bunu. Her kavgada begenmiyorsan s.git der bir kere gidicem ayrilcam dedim o zman gitme diye çiçek çikolata yaptırmış. Şimdi de diyor ben senin için yaptırmadım gidersen ayaklarına mi kapanacagimi zannediyorsun diyor. Çocuk için özür diledim diyor

Dışarı çıkması sorun değil ki,adam rezil bir küfürbaz. S.git demiş siz de hala o evdesiniz sanırım. Yanlış. Alıp çocuğu gidecektiniz,o lafı yiyip hala ne oturuyorsunuz,hala adamın kaç akşam dışarı çıktığını sayıyorsunuz. Siz de bir garipsiniz.

Başlığa cevabım,bizde kimse kimseden izinle çıkmaz dışarı. Planı olan haber verir gider. Az gittin çok çıktın geç geldin hiç gelmedin konuşarı bizde olmaz. Birbirimizden ayrı sosyal hayatlarımız vardır. Özgür bireyleriz. Oturup saymayız kaç gün çıktık diye.
Ama hergun hergun disarda da olmaz özgür bireyiz diye. Eşim de özgür birey evet ama 3 gun demesem her gün işten gelirdi yemeği yiyip giderdi yani. Özgürlük de bu değil aynı zamanda evli de bireyleriz. Ailemizle de vakit geçirmemiz gerekir.

Ilk defa demiyor ki bunu. Her kavgada begenmiyorsan s.git der bir kere gidicem ayrilcam dedim o zman gitme diye çiçek çikolata yaptırmış. Şimdi de diyor ben senin için yaptırmadım gidersen ayaklarına mi kapanacagimi zannediyorsun diyor. Çocuk için özür diledim diyor
e adam çocuğundan da şikayetçi. benim bir arkadaşım var. onunda eşi böyle her şeyde kapıyı gösteriyordu. kız en sonunda gerçekten aldı çocuğunu gitti. şimdi huzurlu bir şekilde yaşıyor. sürekli git git hakaret evlilik desen yok. çok zor bir hayat...

Benim eşim çok nadir çıkar o da uzakta arkadaşlari gelirse diğer günler hep beraberiz

X