Evli kızlar bana taktik verir misiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
habire dediğiniz 6 ay da bir geliyorlarmıs ne kadar büyütmüşsünüz şaşırdım dogrusu. kocaman cocuk bir gece kalsın dayısının evinde sankı haftalarca bırakacak gibi konusmussunuz. en fazla bi tabak yemek fazla koyacak ıkı oyuyncak toplayacaksınız hem oğlunuza da arkadaslık eder
Konu sahibi ben değilim

Eşiniz ne iş yapıyor, mesleğini nasıl kazanmış, annesi çalışıp kendi yemiş, eşiniz dilenmiş mi? Annesi, evde oturup, çocuğuna bakıp, yiyip içip neden kaynanasını şikayet etmemiş. Aklımda deli sorular.

Okurken inanamadım, kayınvalide görümce konularını fazla okuyorsunuz galiba ama üzgünüm sizinkilerde bir sıkıntı yok :sus:

Arkadaşlar eşimi çok seviyorum ama ailesini hiç..çünkü çok düşüncesizler iki ramazandır eşimin annesi bizi çağırmıyo virüse dikkat ettiğinden değil kendini zorlamak istemiyo ama çağrınca geliyo çağırmadan da gelmez eşim de ben 6 ay gel demesem annem gelsin demez bayadır annesini almıyorum eşime Ramazan’da kimleri almak istersin dedim annemle ablamı dedi ama şöyle bi sorun var bize gelecekleri zaman her gün dolmuşa binen kadınların prenseslikleri tutuyo ve eşime kendilerini aldırıyolar ev sahipleri bi taksi çevirmiyolar ve görümcem mutlaka büyük oğlunu yatılı bırakır kayınvalidem de zaten kalır bi gece sahur hazırlıcam bide o çocuğa bakmak istemiyorum zaten oğlum çok yaramaz bunu eşime nasıl izah etmeliyim? Birde çok hareketli bi oğlum var eşim de araba var ama çalıştığı İçin ben gittiğim yerden kendim dönüyorum eğer gidip annesini ablasını arabayla alırsa ona ne demeliyim çok kırılırım
Kendi annen olsaydi napardin merak ediyorum. Ne olacak yani arabayla biraksa/alsa? Adamla evlendiginizde istiyorsunuzki ana baba kardesleriyle kopsun benim olsun🤦🏻‍♀️ Yarisma onlarla

Arkadaşlar eşimi çok seviyorum ama ailesini hiç..çünkü çok düşüncesizler iki ramazandır eşimin annesi bizi çağırmıyo virüse dikkat ettiğinden değil kendini zorlamak istemiyo ama çağrınca geliyo çağırmadan da gelmez eşim de ben 6 ay gel demesem annem gelsin demez bayadır annesini almıyorum eşime Ramazan’da kimleri almak istersin dedim annemle ablamı dedi ama şöyle bi sorun var bize gelecekleri zaman her gün dolmuşa binen kadınların prenseslikleri tutuyo ve eşime kendilerini aldırıyolar ev sahipleri bi taksi çevirmiyolar ve görümcem mutlaka büyük oğlunu yatılı bırakır kayınvalidem de zaten kalır bi gece sahur hazırlıcam bide o çocuğa bakmak istemiyorum zaten oğlum çok yaramaz bunu eşime nasıl izah etmeliyim? Birde çok hareketli bi oğlum var eşim de araba var ama çalıştığı İçin ben gittiğim yerden kendim dönüyorum eğer gidip annesini ablasını arabayla alırsa ona ne demeliyim çok kırılırım
Eşini seviyorsun ama ailesini değil 🤦🏼‍♀️
pardon da sende anne olacaksın kayınvalide olacaksın bu gelinler niye bu kadar düşman anlamıyorum . Tabi ki annesini de ablasını da arabaya alabilir niye kırılıyorsunuz ki sizi de alır onları da sonuçta ailesi siz nasıl aile oluyorsanız o da onun ailesi . Bu düşünceler size ve evliliğinize zarar vermekten başka bir işe yaramaz maalesef . Sevmiyorsan saygı duymasını bil ve eşine söylenme

koronadaki yasaklar zaten iftara gidilip gelinmesin diye değil mi? hadi onu geçtim, böyle bir zamanda minibüse binip size gelmektense eşinizin alması daha iyi değil mi?
koronayı es geçersem de, annesini ablasını getirip götürmesine niye taktınız onu anlamadım. her şeyde olumsuzluk saçıyorsunuz. zaten sahur hazırlayıp zaten çocuk bakıyorsunuz bu kadar büyümesinin anlamı yok.
artık neyi dert edinsek bugün diye düşünüp şaşırıyorsunuz dert ararken..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X